PSV reist met vertrouwen naar Ajax voor topper in Eredivisie
EINDHOVEN (ANP) - PSV reist zaterdag met veel vertrouwen naar Amsterdam voor de topper tegen Ajax. "Dat krijg je als je alle tien wedstrijden hebt gewonnen", zei trainer Peter Bosz tijdens een persconferentie.
PSV is nog zonder puntenverlies in de Eredivisie. Ajax staat tweede en volgt op 8 punten, met een duel minder gespeeld. De Amsterdammers verrasten veel mensen door woensdag de uitwedstrijd tegen Feyenoord te winnen (0-2). Bosz wilde de nederlaag van Feyenoord niet ophangen aan twee fouten van doelman Timon Wellenreuther. "Want ik vond Ajax echt goed spelen. Feyenoord was eigenlijk kansloos."
PSV mist tegen Ajax nog de geblesseerde Jerdy Schouten, Joey Veerman, Hirving Lozano, Sergiño Dest en Adamo Nagalo. "Vorig misten we ook best veel spelers tijdens het uitduel met Ajax", zei Bosz. "Zij hadden toen een heel slecht seizoen, maar toch werd het 1-1. Dit zijn speciale wedstrijden. Dit wordt een topwedstrijd."
PSV hoefde in tegenstelling tot Ajax midweeks niet in actie te komen. "Het was wel eens lekker dat we een keer geen duel midden in de week hadden", zei Bosz. "We hebben goed kunnen trainen richting Ajax."
Meer uit Voetbal
LYON (ANP) - De Portugese coach Paulo Fonseca stapt vrij plotseling over van de Franse club Olympique Lyon naar de Portugese club Sporting uit Lissabon. Lyon meldt de overgang op zijn website. "Het is een onverwacht besluit dat Olympique Lyon betreurt, zeker gezien het moment; zo midden in het seizoen", laat de Franse club weten in de verklaring.
11 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft een kansloze nederlaag geleden tegen Internazionale (0-3) in de Champions League. De koploper van de Eredivisie kwam technisch, tactisch en fysiek zwaar tekort tegen de huidige nummer 2 van de Serie A.
12 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een nieuwe tegenslag ternauwernood voorkomen. Het elftal van trainer Michael Carrick keek in de Champions League-ontmoeting met AS Roma halverwege nog tegen een ruime achterstand aan, maar won door drie doelpunten in de tweede helft alsnog: 3-2.
12 uur geledenVILA-REAL (ANP) - Paris Saint-Germain heeft ook de vierde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League overtuigend gewonnen. Het elftal van trainer Luis Enrique liet Villarreal, de huidige nummer 9 uit Spanje, kansloos: 0-6.
13 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn voetbalcarrière. De international van Oranje speelde tegen Aston Villa in de Champions League zijn driehonderdste wedstrijd in het shirt van FC Barcelona. Coach Hansi Flick liet de middenvelder in de 70e minuut invallen in Camp Nou voor Pedri. FC Barcelona leidde op dat moment met 3-0.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het duel tussen Feyenoord en Internazionale in de Champions League is na 70 minuten even onderbroken geweest toen er vuurwerk op het veld terechtkwam. Een van de fakkels belandde in de buurt van doelman Josep Martínez van de bezoekers. Internazionale leidde met 3-0.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Vlak voor aanvang van het duel tussen Feyenoord en Internazionale in de Champions League is een moment stilte gehouden voor Jesús de Miguel, de Spaanse aanvaller van CD Tenerife die is overleden aan de gevolgen van een harde botsing maandag met de doelman van FC Andorra. Bijna alle toeschouwers in De Kuip gingen even staan en het was muisstil.
14 uur geleden