PSV reist met vertrouwen naar Ajax voor topper in Eredivisie
EINDHOVEN (ANP) - PSV reist zaterdag met veel vertrouwen naar Amsterdam voor de topper tegen Ajax. "Dat krijg je als je alle tien wedstrijden hebt gewonnen", zei trainer Peter Bosz tijdens een persconferentie.
PSV is nog zonder puntenverlies in de Eredivisie. Ajax staat tweede en volgt op 8 punten, met een duel minder gespeeld. De Amsterdammers verrasten veel mensen door woensdag de uitwedstrijd tegen Feyenoord te winnen (0-2). Bosz wilde de nederlaag van Feyenoord niet ophangen aan twee fouten van doelman Timon Wellenreuther. "Want ik vond Ajax echt goed spelen. Feyenoord was eigenlijk kansloos."
PSV mist tegen Ajax nog de geblesseerde Jerdy Schouten, Joey Veerman, Hirving Lozano, SergiƱo Dest en Adamo Nagalo. "Vorig misten we ook best veel spelers tijdens het uitduel met Ajax", zei Bosz. "Zij hadden toen een heel slecht seizoen, maar toch werd het 1-1. Dit zijn speciale wedstrijden. Dit wordt een topwedstrijd."
PSV hoefde in tegenstelling tot Ajax midweeks niet in actie te komen. "Het was wel eens lekker dat we een keer geen duel midden in de week hadden", zei Bosz. "We hebben goed kunnen trainen richting Ajax."
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.
12 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.
12 uur geledenPAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).
13 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.
14 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.
14 uur geledenCOMO (ANP) - Internazionale kan in de Italiaanse voetbalcompetitie op zijn vroegst zondag de landstitel binnenhalen. Nummer 2 Napoli speelde zaterdag doelpuntloos gelijk bij Como en kan daardoor in punten nog naast Inter komen. Koploper Inter heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Parma genoeg aan een gelijkspel voor de 21e landstitel.
15 uur geleden