PSV-perschef Slegers overleden aan leukemie
EINDHOVEN (ANP) - Perschef Thijs Slegers van PSV is op 46-jarige leeftijd overleden aan de gevolgen van leukemie. Slegers maakte begin februari bekend dat hij van de doktoren te horen had gekregen dat ze hem niet meer konden helpen. De voormalig sportjournalist deed toen de oproep aan iedereen om bloed- en stamceldonor te worden en dat leverde duizenden nieuwe donoren op voor bloedbank Sanquin en Stichting Matchis.
"Met droefenis heeft PSV maandagochtend kennisgenomen van het overlijden van collega Thijs Slegers", staat op de website van de Eindhovense voetbalclub. "Hij overleed na een oneerlijke strijd tegen zijn slopende ziekte. Hij werd 46 jaar."
Slegers werkte als journalist voor De Telegraaf en Voetbal International. In 2015 werd hij perschef van PSV. "Zeven jaar heeft hij die rol met passie vervuld, tot hij in 2020 te horen kreeg dat hij leed aan acute leukemie. Na een zwaar medisch traject pakte hij vol goede moed zijn werk bij PSV weer op. Begin dit jaar kreeg hij van de artsen te horen dat ze niets meer voor hem konden doen", aldus PSV.
Geslaagde stamceltransplantatie
"De afstotingsziekte die me al maanden dwarszit, is geen halt toe te roepen", schreef Slegers begin februari op sociale media. "Na een eerder geslaagde stamceltransplantatie zullen de naweeën me uiteindelijk fataal worden. Ons rest niets anders dan het noodlot te accepteren en ermee te dealen. Hoelang nog? Onder welke omstandigheden? Dat weten we nu niet en dat blijft ongewis."
Enkele dagen later werd in De Kuip bij Feyenoord - PSV in de 12e minuut een minuut lang geklapt, als steunbetuiging aan Slegers. Een week daarna gebeurde dat ook in Eindhoven bij PSV - FC Groningen, met de zieke perschef op de tribune. ESPN maakte een live tv-programma, 'Bloedverwanten voor Thijs', met als doel om bloed- en stamceldonoren te werven. Onder anderen de Zweedse spits Zlatan Ibrahimovic kwam daarin aan het woord over zijn relatie met de journalist, met wie hij in zijn periode bij Ajax een vriendschap opbouwde. Ook de wereldvoetbalbond FIFA besteedde aandacht aan de actie van Slegers.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.
12 uur geledenDUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oud-international Daryl Janmaat is na zijn voetballoopbaan verslaafd geraakt aan drugs. De 36-jarige voormalige rechtervleugelverdediger vertelt daarover in de documentaire 'Echte mannen huilen niet', die maandagmiddag in première ging in theater Tuschinski in Amsterdam.
15 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Stije Resink heeft zondag een kruisbandblessure opgelopen in het uitduel met FC Volendam. De 22-jarige aanvoerder van FC Groningen staat voor een lange revalidatie.
16 uur geledenGOLD COAST (ANP/AP) - De Iraanse voetbalsters zijn ondanks de oorlog in hun thuisland in actie gekomen op de Asia Cup in Australië. Iran verloor de eerste groepswedstrijd met 3-0 van Zuid-Korea, verliezend finalist van de vorige editie.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.
20 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan in de halve finale van de KNVB-beker niet beschikken over Anass Salah-Eddine, Guus Til, Ruben van Bommel, Nick Olij en Alassane Pléa. Verdediger Armando Obispo is nog een twijfelgeval. Dat heeft coach Peter Bosz op een persconferentie bekendgemaakt in aanloop naar het duel op dinsdagavond in Nijmegen.
20 uur geleden