PSV overwintert na winst als groepswinnaar in de Europa league
EINDHOVEN (ANP) - Voor PSV kwam na een eenvoudige zege op Omonia Nicosia (4-0) het goede nieuws uit Griekenland waar Granada niet wist te winnen van PAOK (0-0). Daarom overwintert de formatie uit Eindhoven voor het eerst sinds 2011 als groepswinnaar in de Europa League.
De groepswinst levert PSV niet alleen ruim 1 miljoen euro op. Belangrijker is dat de club uit Eindhoven nu een beschermde status tijdens de loting voor de zestiende finales geniet. PSV ontloopt de andere poulewinnaars van de Europa League en stuit ook niet direct op de beste nummers drie van de poules uit de Champions League. Dat betekent dat de huidige nummer drie van de eredivisie het in de zestiende finales niet hoeft op te nemen tegen clubs als Manchester United, Arsenal en AS Roma.
De Duitse trainer Roger Schmidt van PSV besefte de voordelen van de groepswinst. Hij sloot eveneens niet uit dat Granada wel eens punten kon verliezen in Thessaloniki. Daarom liet hij drie dagen voor de competiewedstrijd tegen FC Utrecht geen tweede elftal aan de aftrap verschijnen. Hij hield wel rekening met het drukke programma tot aan de winterstop. Cody Gakpo, Mario Götze, Ibrahim Sangaré, Jordan Teze en Olivier Boscagli maakten geen deel uit van de basisformatie. Doneyll Malen, Pablo Rosario en Philipp Max maakten in de rust plaats voor Gakpo, Sangaré en Boscagli.
Sterker
PSV was veel sterker dan de huidige nummer 6 van de Cypriotische competitie. Het overwicht leverde in de 36e minuut de openingstreffer op. Mohamed Ihattaren dirigeerde Max richting de achterlijn en de Duitser vond de voet van Donyell Malen (1-0). PSV kwam na 63 minuten op 2-0 door een benutte strafschop van Denzel Dumfries. De aanvoerder mocht een penalty nemen nadat hij in het strafschopgebied was gevloerd door de ingevallen Jan Lecjaks.
Omonia Nicosia miste in de 70e minuut nog een uitgelezen mogelijkheid om dichterbij te komen. Jordi Gómez mocht een strafschop nemen na een handsbal van Nick Viergever. De invaller schoot echter royaal naast. Joël Piroe bepaalde in blessuretijd met twee treffers de eindstand.
Zo beleefde PSV een heerlijke avond, al verliep niet alles naar wens. Richard Ledezma moest zich al na 18 minuten laten vervangen, met op het oog een vervelende blessure.
Meer uit Voetbal
PRISHTINA (ANP) - Turkije heeft zich voor het eerst sinds 2002 weer geplaatst voor het WK voetbal. In de finale van de play-offs waren de Turken met 1-0 te sterk voor thuisploeg Kosovo.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal is er in een oefenwedstrijd niet in geslaagd te winnen van Ecuador. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal in het Philips Stadion met 1-1 gelijkspelen. Nederland speelde een groot deel van de wedstrijd met een man minder na een rode kaart voor Denzel Dumfries.
2 uur geledenSOLNA (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer zijn tweede wedstrijd op het WK voetbal tegen Zweden. De ploeg van bondscoach Graham Potter verzekerde zich in Solna van een ticket voor de eindronde door met 3-2 te winnen van Polen in de finale van de play-offs.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal moet een groot deel van de oefenwedstrijd tegen Ecuador met een man minder spelen. Rechtervleugelverdediger Denzel Dumfries kreeg in de twaalfde minuut een rode kaart toen hij de doorgebroken Gonzalo Plata naar beneden trok.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal begint met zeven andere spelers aan de oefeninterland tegen Ecuador. Mark Flekken, Stefan de Vrij, Nathan Aké, Jerdy Schouten, Quinten Timber, Xavi Simons en Brian Brobbey verschijnen aan de aftrap in het Philips Stadion.
4 uur geledenZEIST (ANP) - De voetbalsters van Oranje moeten het volgende maand in het belangrijke tweeluik in de WK-kwalificatie tegen Frankrijk doen zonder aanvoerster Dominique Janssen en middenveldsters Jackie Groenen, Daniëlle van de Donk en Jill Roord. Het ervaren viertal ontbreekt door blessures, meldt de KNVB. Renee van Asten (Ajax) en Liz Rijsbergen (PSV) debuteren in de selectie van bondscoach Arjan Veurink.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft verdediger Gernot Trauner formeel laten weten dat zijn contract niet zal worden verlengd. De 34-jarige Oostenrijker heeft nog een overeenkomst in De Kuip tot deze zomer.
6 uur geleden