PSV overwintert na winst als groepswinnaar in de Europa league
EINDHOVEN (ANP) - Voor PSV kwam na een eenvoudige zege op Omonia Nicosia (4-0) het goede nieuws uit Griekenland waar Granada niet wist te winnen van PAOK (0-0). Daarom overwintert de formatie uit Eindhoven voor het eerst sinds 2011 als groepswinnaar in de Europa League.
De groepswinst levert PSV niet alleen ruim 1 miljoen euro op. Belangrijker is dat de club uit Eindhoven nu een beschermde status tijdens de loting voor de zestiende finales geniet. PSV ontloopt de andere poulewinnaars van de Europa League en stuit ook niet direct op de beste nummers drie van de poules uit de Champions League. Dat betekent dat de huidige nummer drie van de eredivisie het in de zestiende finales niet hoeft op te nemen tegen clubs als Manchester United, Arsenal en AS Roma.
De Duitse trainer Roger Schmidt van PSV besefte de voordelen van de groepswinst. Hij sloot eveneens niet uit dat Granada wel eens punten kon verliezen in Thessaloniki. Daarom liet hij drie dagen voor de competiewedstrijd tegen FC Utrecht geen tweede elftal aan de aftrap verschijnen. Hij hield wel rekening met het drukke programma tot aan de winterstop. Cody Gakpo, Mario Götze, Ibrahim Sangaré, Jordan Teze en Olivier Boscagli maakten geen deel uit van de basisformatie. Doneyll Malen, Pablo Rosario en Philipp Max maakten in de rust plaats voor Gakpo, Sangaré en Boscagli.
Sterker
PSV was veel sterker dan de huidige nummer 6 van de Cypriotische competitie. Het overwicht leverde in de 36e minuut de openingstreffer op. Mohamed Ihattaren dirigeerde Max richting de achterlijn en de Duitser vond de voet van Donyell Malen (1-0). PSV kwam na 63 minuten op 2-0 door een benutte strafschop van Denzel Dumfries. De aanvoerder mocht een penalty nemen nadat hij in het strafschopgebied was gevloerd door de ingevallen Jan Lecjaks.
Omonia Nicosia miste in de 70e minuut nog een uitgelezen mogelijkheid om dichterbij te komen. Jordi Gómez mocht een strafschop nemen na een handsbal van Nick Viergever. De invaller schoot echter royaal naast. Joël Piroe bepaalde in blessuretijd met twee treffers de eindstand.
Zo beleefde PSV een heerlijke avond, al verliep niet alles naar wens. Richard Ledezma moest zich al na 18 minuten laten vervangen, met op het oog een vervelende blessure.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Anis Hadj Moussa lijkt Feyenoord toch niet te verlaten voor Al-Ittihad. Beide clubs hebben vooralsnog geen akkoord bereikt over de betalingsvoorwaarden, zo meldden veel media.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal is in punten gelijkgekomen met koploper Manchester City. De landskampioen uit Londen won de derby met rivaal Chelsea in eigen huis met 2-1.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Anis Hadj Moussa staat alsnog voor een vertrek bij Feyenoord. De club uit Rotterdam zou een nieuw bod van Al-Ittihad op de rechtsbuiten hebben geaccepteerd, zo vertelde de zaakwaarnemer van de rechtsbuiten aan buitenlandse media.
13 uur geledenVALENCIA (ANP) - FC Barcelona is in vorm vlak voor het thuisduel van woensdag met Feyenoord in de Champions League. De kampioen van Spanje maakte indruk in de gewonnen uitwedstrijd tegen Valencia (0-5).
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mohamed Ihattaren heeft Fortuna Sittard aan een uitzege op ADO Den Haag geholpen. Hij had met twee doelpunten en een assist een groot aandeel in de overwinning (2-3).
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld ergerde zich zondag in de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen (2-3) in de Eredivisie een helft lang aan het spel van zijn eigen ploeg. "We waren te passief, niet goed in de duels en lieten onze doelman steeds de lange bal spelen. Dat hebben we niet goed gedaan", vertelde de 57-jarige oud-spits.
14 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester United heeft opnieuw punten verspeeld in de Premier League. De ploeg kwam in de uitwedstrijd tegen Everton niet verder dan een gelijkspel (2-2).
14 uur geleden