PSV overwintert na winst als groepswinnaar in de Europa league
EINDHOVEN (ANP) - Voor PSV kwam na een eenvoudige zege op Omonia Nicosia (4-0) het goede nieuws uit Griekenland waar Granada niet wist te winnen van PAOK (0-0). Daarom overwintert de formatie uit Eindhoven voor het eerst sinds 2011 als groepswinnaar in de Europa League.
De groepswinst levert PSV niet alleen ruim 1 miljoen euro op. Belangrijker is dat de club uit Eindhoven nu een beschermde status tijdens de loting voor de zestiende finales geniet. PSV ontloopt de andere poulewinnaars van de Europa League en stuit ook niet direct op de beste nummers drie van de poules uit de Champions League. Dat betekent dat de huidige nummer drie van de eredivisie het in de zestiende finales niet hoeft op te nemen tegen clubs als Manchester United, Arsenal en AS Roma.
De Duitse trainer Roger Schmidt van PSV besefte de voordelen van de groepswinst. Hij sloot eveneens niet uit dat Granada wel eens punten kon verliezen in Thessaloniki. Daarom liet hij drie dagen voor de competiewedstrijd tegen FC Utrecht geen tweede elftal aan de aftrap verschijnen. Hij hield wel rekening met het drukke programma tot aan de winterstop. Cody Gakpo, Mario Götze, Ibrahim Sangaré, Jordan Teze en Olivier Boscagli maakten geen deel uit van de basisformatie. Doneyll Malen, Pablo Rosario en Philipp Max maakten in de rust plaats voor Gakpo, Sangaré en Boscagli.
Sterker
PSV was veel sterker dan de huidige nummer 6 van de Cypriotische competitie. Het overwicht leverde in de 36e minuut de openingstreffer op. Mohamed Ihattaren dirigeerde Max richting de achterlijn en de Duitser vond de voet van Donyell Malen (1-0). PSV kwam na 63 minuten op 2-0 door een benutte strafschop van Denzel Dumfries. De aanvoerder mocht een penalty nemen nadat hij in het strafschopgebied was gevloerd door de ingevallen Jan Lecjaks.
Omonia Nicosia miste in de 70e minuut nog een uitgelezen mogelijkheid om dichterbij te komen. Jordi Gómez mocht een strafschop nemen na een handsbal van Nick Viergever. De invaller schoot echter royaal naast. Joël Piroe bepaalde in blessuretijd met twee treffers de eindstand.
Zo beleefde PSV een heerlijke avond, al verliep niet alles naar wens. Richard Ledezma moest zich al na 18 minuten laten vervangen, met op het oog een vervelende blessure.
Meer uit Voetbal
NICE (ANP) - Go Ahead Eagles is er niet in geslaagd om zich in een kansrijke positie te voetballen om de tussenronde van de Europa League te bereiken. Op bezoek bij OGC Nice aan de Franse zuidkust werd met 3-1 verloren. De Deventenaren hebben nu 6 punten uit zeven duels en staan 30e in het hoofdtoernooi van de Europa League. De nummers 9 tot en met 24 gaan door naar de tussenronde die in februari plaatsvindt.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen FC Utrecht en KRC Genk in de Europa League is om 21.52 uur alsnog begonnen. Beide ploegen zouden elkaar vanaf 21.00 uur treffen in De Galgenwaard. Dat lukte niet vanwege problemen met Belgische fans.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie sprak donderdag na de thuiszege op Sturm Graz (3-0) in de Europa League van een "frisse en nieuwe start". Het was voor Feyenoord de eerste zege sinds begin december.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft alle supporters van KRC Genk uit het bezoekersvak van het stadion van FC Utrecht gedreven. De aftrap, die gepland stond voor 21.00 uur, is uitgesteld.
9 uur geledenBERN (ANP) - Olympique Lyon en Aston Villa hebben zich verzekerd van een plek bij de laatste zestien van de Europa League. Door overwinningen in de voorlaatste speelronde van het hoofdtoernooi komen de ploegen op 18 punten en kunnen ze niet meer buiten de top 8 van de ranglijst vallen. Dat betekent dat ze de tussenronde in februari mogen overslaan en in maart weer in actie komen in de achtste finale.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - De aftrap van het Europa League-duel tussen FC Utrecht en KRC Genk is uitgesteld. Volgens de thuisploeg zijn er problemen met Belgische fans in het bezoekersvak van De Galgenwaard.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft voor het eerst sinds begin december een wedstrijd gewonnen. De Rotterdammers rekenden voor eigen publiek in de Europa League af met Sturm Graz (3-0) en voorkwamen daarmee dat de crisis bij de club nog grotere vormen aanneemt. Feyenoord heeft dankzij de zege nog een kleine kans om de tussenronde van het tweede Europese clubtoernooi te bereiken.
10 uur geleden