Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV overtuigt ook tegen zwak Fortuna en ziet Zahavi weer scoren

PSV overtuigt ook tegen zwak Fortuna en ziet Zahavi weer scoren

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de stijgende lijn de laatste weken te pakken. Drie dagen na de overtuigende overwinning op FC Kopenhagen in de achtste finales van de Conference League (0-4) had het elftal van trainer Roger Schmidt in de Eredivisie ook geen enkele moeite met Fortuna Sittard. De Limburgers kwamen met 5-0 nog goed weg.

Voor PSV betekende het alweer de zesde overwinning op rij in de competitie. De komende interlandperiode komt dan ook niet echt als geroepen voor de Eindhovenaren, die over twee weken bij de hervatting van de Eredivisie op bezoek gaan bij FC Twente. De huidige nummer 4 heeft 10 punten minder dan PSV.

Schmidt wil na Europese wedstrijden nog wel eens flink wat wijzigingen doorvoeren in zijn basisteam. Tegen Fortuna deed de 55-jarige Duitser dat niet. De enige wijziging die hij doorvoerde was Joey Veerman in de plaats van de geblesseerde Cody Gakpo. De aanvaller viel tegen Kopenhagen uit. De blessure van de Oranje-international is niet heel ernstig.

Veerman stond aan de basis van de openingstreffer van PSV. Waar doelman Yanick van Osch in de 5e minuut eerst nog redde op een schot uit de tweede lijn van Mauro Júnior, was het niet veel later wel raak. Na een kopbal van Eran Zahavi, half gekeerd door Van Osch, stond linksback Philipp Max op de juiste plek om de rebound te benutten.

Fortuna werd een keer gevaarlijk met een kopbal van Dimitris Siovas, maar dat was het wel. Mats Seuntjens hielp PSV in de 39e minuut op weg naar de 2-0. De aanvaller van Fortuna speelde de bal in de voeten van Zahavi, die na een combinatie Ritsu Doan in staat stelde te scoren. In de 41e minuut zorgde Zahavi zelf voor de derde treffer. De Israëlische spits kopte raak op aangeven van Mauro Júnior. Zahavi is de eerste PSV'er die in zes opeenvolgende wedstrijden heeft gescoord (alle competities meegerekend) sinds Luuk de Jong in maart en april 2019.

PSV kreeg na rust kans op kans, maar het schortte aan de afronding. Invaller Bruma wist in de 77e minuut alsnog de 4-0 binnen te schieten. Even daarvoor had Lisandro Semedo namens Fortuna Sittard de paal geraakt. Op aangeven van Veerman zorgde Carlos Vinícius, ook een invaller, voor de 5-0.

Meer uit Voetbal

AZ-trainer Echteld spaart tegen Sjachtar spelers voor bekerfinale

ALKMAAR (ANP) - AZ speelt donderdag de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League niet in de sterkst denkbare opstelling. Trainer Leeroy Echteld spaart, na de nederlaag van 3-0 in de eerste ontmoeting met de Oekraïners, spelers voor de bekerfinale van zondag tegen NEC. Dat liet hij woensdag weten op een persconferentie in Alkmaar.

8 minuten geleden
Trainer Kuijt verlengt contract bij FC Dordrecht tot medio 2028

DORDRECHT (ANP) - Dirk Kuijt heeft zijn contract als trainer van FC Dordrecht met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Dat heeft de club uit de eerste divisie woensdag bekendgemaakt. Kuijt is sinds dit seizoen trainer van Dordrecht, dat op de tiende plaats staat.

1 uur geleden
NAC vecht besluit KNVB aan duel met Go Ahead geldig te verklaren

BREDA (ANP) - NAC Breda stapt naar de rechter. De Eredivisieclub doet dat na het besluit van de aanklager betaald voetbal en het competitiebestuur betaald voetbal van de KNVB in de veelbesproken paspoortkwestie. NAC wilde dat de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles ongeldig zou worden verklaard of overgespeeld vanwege het meespelen van Dean James, die niet speelgerechtigd zou zijn geweest. Dat gebeurde niet.

1 uur geleden
Clublegende Real Madrid Santamaria (96) overleden

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft het overlijden van clublegende José Emilio Santamaria bekendgemaakt. De verdediger, die vier keer de Europa Cup I won met de Spaanse voetbalclub, is 96 jaar geworden. "Santamaría zal altijd herinnerd worden als een van de grote iconen van onze club", schrijft voorzitter Florentino Pérez in een verklaring.

7 uur geleden
Trainer Poortvliet (70) verlengt met een jaar bij FC Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Jan Poortvliet blijft een jaar langer trainer van eerstedivisieclub FC Eindhoven. De 70-jarige oud-international begon in oktober aan zijn tweede periode als hoofdtrainer van de club. Eerder nam hij ook jeugdelftallen onder zijn hoede en was hij interim-trainer in Eindhoven.

7 uur geleden
Spits Kramer (RKC) zet na 18 seizoenen punt achter profvoetbal

WAALWIJK (ANP) - Michiel Kramer heeft het einde van zijn carrière als profvoetballer aangekondigd. De 37-jarige aanvaller van RKC Waalwijk zet er aan het einde van dit seizoen een punt achter, na achttien seizoenen met 'ontelbaar veel momenten', meldt de Brabantse club uit de eerste divisie op X.

7 uur geleden
Raphinha gaat tekeer tegen arbitrage: Barcelona is bestolen

MADRID (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha speelde geen minuut mee bij FC Barcelona, maar had na afloop het hoogste woord. De geblesseerde aanvaller ging tekeer tegen de arbitrage. "We zijn bestolen. Niet alleen in deze wedstrijd, maar ook vorige week in de heenwedstrijd. De beslissingen van de scheidsrechter zijn ongelooflijk slecht geweest", zei hij na de winst van 2-1 op Atlético Madrid in de kwartfinale van de Champions League. Die zege was niet genoeg om de 2-0-nederlaag in het eerste duel goed te maken, waardoor Barcelona is uitgeschakeld.

9 uur geleden