Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV overtuigt ook tegen zwak Fortuna en ziet Zahavi weer scoren

PSV overtuigt ook tegen zwak Fortuna en ziet Zahavi weer scoren

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de stijgende lijn de laatste weken te pakken. Drie dagen na de overtuigende overwinning op FC Kopenhagen in de achtste finales van de Conference League (0-4) had het elftal van trainer Roger Schmidt in de Eredivisie ook geen enkele moeite met Fortuna Sittard. De Limburgers kwamen met 5-0 nog goed weg.

Voor PSV betekende het alweer de zesde overwinning op rij in de competitie. De komende interlandperiode komt dan ook niet echt als geroepen voor de Eindhovenaren, die over twee weken bij de hervatting van de Eredivisie op bezoek gaan bij FC Twente. De huidige nummer 4 heeft 10 punten minder dan PSV.

Schmidt wil na Europese wedstrijden nog wel eens flink wat wijzigingen doorvoeren in zijn basisteam. Tegen Fortuna deed de 55-jarige Duitser dat niet. De enige wijziging die hij doorvoerde was Joey Veerman in de plaats van de geblesseerde Cody Gakpo. De aanvaller viel tegen Kopenhagen uit. De blessure van de Oranje-international is niet heel ernstig.

Veerman stond aan de basis van de openingstreffer van PSV. Waar doelman Yanick van Osch in de 5e minuut eerst nog redde op een schot uit de tweede lijn van Mauro Júnior, was het niet veel later wel raak. Na een kopbal van Eran Zahavi, half gekeerd door Van Osch, stond linksback Philipp Max op de juiste plek om de rebound te benutten.

Fortuna werd een keer gevaarlijk met een kopbal van Dimitris Siovas, maar dat was het wel. Mats Seuntjens hielp PSV in de 39e minuut op weg naar de 2-0. De aanvaller van Fortuna speelde de bal in de voeten van Zahavi, die na een combinatie Ritsu Doan in staat stelde te scoren. In de 41e minuut zorgde Zahavi zelf voor de derde treffer. De Israëlische spits kopte raak op aangeven van Mauro Júnior. Zahavi is de eerste PSV'er die in zes opeenvolgende wedstrijden heeft gescoord (alle competities meegerekend) sinds Luuk de Jong in maart en april 2019.

PSV kreeg na rust kans op kans, maar het schortte aan de afronding. Invaller Bruma wist in de 77e minuut alsnog de 4-0 binnen te schieten. Even daarvoor had Lisandro Semedo namens Fortuna Sittard de paal geraakt. Op aangeven van Veerman zorgde Carlos Vinícius, ook een invaller, voor de 5-0.

Meer uit Voetbal

Real Madrid blijft in spoor van Barcelona met zege bij Valencia

VALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.

3 uur geleden
Juventus redt in blessuretijd punt in thuisduel met Lazio

TURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.

3 uur geleden
PSG veel te sterk voor Marseille van De Lange en Timber: 5-0

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in Frankrijk 'Le Classique' tegen Olympique Marseille gewonnen. De koploper van de Ligue 1 was in het eigen Parc des Princes met 5-0 te sterk voor de ploeg van Quinten Timber en doelman Jeffrey de Lange.

3 uur geleden
Koploper Internazionale boekt ruime zege bij Sassuolo

REGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.

6 uur geleden
Manchester City wint bij Liverpool na hectische slotfase

LIVERPOOL (ANP) - Manchester City blijft koploper Arsenal in zicht houden na een late zege bij het Liverpool van trainer Arne Slot. De nummer 2 van de ranglijst draaide op Anfield in de slotfase een achterstand om in een 2-1-overwinning.

6 uur geleden
Bayern München herpakt zich met zege op tien man van Hoffenheim

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft na twee competitieduels zonder zege weer een overwinning geboekt. De koploper van de Bundesliga was met 5-1 te sterk voor tien man van nummer 3 Hoffenheim. Topscorer Harry Kane benutte twee strafschoppen, Luis Díaz maakte een hattrick.

6 uur geleden
Bosz noemt overwinning van PSV bij Groningen 'zwaar bevochten'

GRONINGEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz noemde de zege van PSV bij FC Groningen "een zwaar bevochten overwinning". "Dat we winnen is bevredigend", zei Bosz bij ESPN na de 2-1-overwinning in de Euroborg. PSV won voor de zestiende keer op rij een uitduel in de Eredivisie.

6 uur geleden