Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV overtuigt ook tegen zwak Fortuna en ziet Zahavi weer scoren

PSV overtuigt ook tegen zwak Fortuna en ziet Zahavi weer scoren

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de stijgende lijn de laatste weken te pakken. Drie dagen na de overtuigende overwinning op FC Kopenhagen in de achtste finales van de Conference League (0-4) had het elftal van trainer Roger Schmidt in de Eredivisie ook geen enkele moeite met Fortuna Sittard. De Limburgers kwamen met 5-0 nog goed weg.

Voor PSV betekende het alweer de zesde overwinning op rij in de competitie. De komende interlandperiode komt dan ook niet echt als geroepen voor de Eindhovenaren, die over twee weken bij de hervatting van de Eredivisie op bezoek gaan bij FC Twente. De huidige nummer 4 heeft 10 punten minder dan PSV.

Schmidt wil na Europese wedstrijden nog wel eens flink wat wijzigingen doorvoeren in zijn basisteam. Tegen Fortuna deed de 55-jarige Duitser dat niet. De enige wijziging die hij doorvoerde was Joey Veerman in de plaats van de geblesseerde Cody Gakpo. De aanvaller viel tegen Kopenhagen uit. De blessure van de Oranje-international is niet heel ernstig.

Veerman stond aan de basis van de openingstreffer van PSV. Waar doelman Yanick van Osch in de 5e minuut eerst nog redde op een schot uit de tweede lijn van Mauro Júnior, was het niet veel later wel raak. Na een kopbal van Eran Zahavi, half gekeerd door Van Osch, stond linksback Philipp Max op de juiste plek om de rebound te benutten.

Fortuna werd een keer gevaarlijk met een kopbal van Dimitris Siovas, maar dat was het wel. Mats Seuntjens hielp PSV in de 39e minuut op weg naar de 2-0. De aanvaller van Fortuna speelde de bal in de voeten van Zahavi, die na een combinatie Ritsu Doan in staat stelde te scoren. In de 41e minuut zorgde Zahavi zelf voor de derde treffer. De Israëlische spits kopte raak op aangeven van Mauro Júnior. Zahavi is de eerste PSV'er die in zes opeenvolgende wedstrijden heeft gescoord (alle competities meegerekend) sinds Luuk de Jong in maart en april 2019.

PSV kreeg na rust kans op kans, maar het schortte aan de afronding. Invaller Bruma wist in de 77e minuut alsnog de 4-0 binnen te schieten. Even daarvoor had Lisandro Semedo namens Fortuna Sittard de paal geraakt. Op aangeven van Veerman zorgde Carlos Vinícius, ook een invaller, voor de 5-0.

Meer uit Voetbal

Duel FC Den Bosch uitgesteld door voedselvergiftiging selectie

DEN BOSCH (ANP) - De selectie van FC Den Bosch is getroffen door een voedselvergiftiging. De Brabanders hebben te weinig spelers die fit genoeg zijn om te kunnen voetballen. Om die reden is het duel in de eerste divisie van komende vrijdag tegen Jong FC Utrecht uitgesteld. De KNVB heeft al een nieuwe datum vastgesteld; de wedstrijd wordt ingehaald op maandag 20 april.

7 minuten geleden
Chelsea lijdt grootste verlies ooit in Engels voetbal

LONDEN (ANP) - Chelsea heeft vorig seizoen een verlies geleden van 262,4 miljoen Engelse pond, omgerekend 300 miljoen euro; een record in de geschiedenis van het Engelse profvoetbal. Nooit eerder rapporteerde een club een dergelijk groot verlies. Het bedrag overtrof de 194,9 miljoen pond (223 miljoen euro) die Manchester City in het seizoen 2010/11 als verlies noteerde.

2 uur geleden
Italiaanse sportminister wil ontslag bondsvoorzitter om gemist WK

DEN HAAG (ANP/AFP/BELGA) - De Italiaanse sportminister Andrea Abodi vindt dat de voorzitter van de nationale voetbalbond (FIGC) moet aftreden. Dat zei Abodi woensdag, nadat de nationale ploeg zich voor de derde keer op rij niet heeft gekwalificeerd voor het WK voetbal. Na strafschoppen verloren de Italianen dinsdag de finale van de play-off van Bosnië en Herzegovina.

3 uur geleden
Surinaams international Vente niet in actie voor sc Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente (26) speelt voorlopig niet voor sc Heerenveen omdat niet duidelijk is of de aanvaller van de club over de Nederlandse nationaliteit beschikt. Dat heeft de club uit de Eredivisie naar aanleiding van berichtgeving van de Leeuwarder Courant bevestigd aan het ANP. Vente speelt als Surinamer voor het nationale elftal van dat land.

4 uur geleden
Frankrijk voert voor het eerst sinds 2018 FIFA-ranglijst aan

ZÜRICH (ANP/AFP) - Het Franse voetbalelftal heeft voor het eerst sinds 2018 weer de eerste plek van de FIFA-wereldranglijst in handen. 'Les Bleus' passeerden Europees kampioen Spanje dankzij oefenzeges op Brazilië (2-1) en Colombia (3-1). Spanje won van Servië (3-0) en speelde gelijk tegen Egypte (0-0).

5 uur geleden
Bondscoach Gattuso 'helemaal leeg' na mislopen WK met Italië

ZENICA (ANP/BELGA) - De Italiaanse bondscoach Gennaro Gattuso is "helemaal leeg" nadat zijn land voor de derde keer op rij het WK voetbal is misgelopen. "Dit doet pijn. Mijn spelers hebben er alles aan gedaan. We hadden deze kwalificatie zo hard nodig. Voor onszelf, onze families, het Italiaanse voetbal en het hele land", zei de oud-international na de nederlaag via strafschoppen tegen Bosnië en Herzegovina. De stand na de reguliere speeltijd en verlenging was 1-1.

10 uur geleden
Irak ten koste van Bolivia als 48e en laatste naar WK voetbal

MONTERREY (ANP) - Irak heeft zich met een 2-1-zege op Bolivia als 48e en laatste land geplaatst voor het WK voetbal van komende zomer. Het duel in het Mexicaanse Monterrey was de laatste play-off voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

10 uur geleden