PSV overtuigt ook tegen zwak Fortuna en ziet Zahavi weer scoren
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de stijgende lijn de laatste weken te pakken. Drie dagen na de overtuigende overwinning op FC Kopenhagen in de achtste finales van de Conference League (0-4) had het elftal van trainer Roger Schmidt in de Eredivisie ook geen enkele moeite met Fortuna Sittard. De Limburgers kwamen met 5-0 nog goed weg.
Voor PSV betekende het alweer de zesde overwinning op rij in de competitie. De komende interlandperiode komt dan ook niet echt als geroepen voor de Eindhovenaren, die over twee weken bij de hervatting van de Eredivisie op bezoek gaan bij FC Twente. De huidige nummer 4 heeft 10 punten minder dan PSV.
Schmidt wil na Europese wedstrijden nog wel eens flink wat wijzigingen doorvoeren in zijn basisteam. Tegen Fortuna deed de 55-jarige Duitser dat niet. De enige wijziging die hij doorvoerde was Joey Veerman in de plaats van de geblesseerde Cody Gakpo. De aanvaller viel tegen Kopenhagen uit. De blessure van de Oranje-international is niet heel ernstig.
Veerman stond aan de basis van de openingstreffer van PSV. Waar doelman Yanick van Osch in de 5e minuut eerst nog redde op een schot uit de tweede lijn van Mauro Júnior, was het niet veel later wel raak. Na een kopbal van Eran Zahavi, half gekeerd door Van Osch, stond linksback Philipp Max op de juiste plek om de rebound te benutten.
Fortuna werd een keer gevaarlijk met een kopbal van Dimitris Siovas, maar dat was het wel. Mats Seuntjens hielp PSV in de 39e minuut op weg naar de 2-0. De aanvaller van Fortuna speelde de bal in de voeten van Zahavi, die na een combinatie Ritsu Doan in staat stelde te scoren. In de 41e minuut zorgde Zahavi zelf voor de derde treffer. De Israëlische spits kopte raak op aangeven van Mauro Júnior. Zahavi is de eerste PSV'er die in zes opeenvolgende wedstrijden heeft gescoord (alle competities meegerekend) sinds Luuk de Jong in maart en april 2019.
PSV kreeg na rust kans op kans, maar het schortte aan de afronding. Invaller Bruma wist in de 77e minuut alsnog de 4-0 binnen te schieten. Even daarvoor had Lisandro Semedo namens Fortuna Sittard de paal geraakt. Op aangeven van Veerman zorgde Carlos Vinícius, ook een invaller, voor de 5-0.
Meer uit Voetbal
SEVILLA (ANP) - Feyenoord begint de beslissende uitwedstrijd tegen Real Betis in het hoofdtoernooi van de Europa League met middenvelder Oussama Targhalline als centrale verdediger. De 18-jarige Thijs Kraaijeveld staat naast de Marokkaan.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Remko Pasveer maakt het seizoen af bij Heracles Almelo. De 42-jarige doelman wil met zijn nieuwe club degradatie uit de Eredivisie voorkomen. Hij stond tot aan het einde van dit seizoen bij Ajax onder contract.
4 uur geledenBEIJING (ANP) - De Chinese voetbalbond heeft 73 personen een levenslange schorsing opgelegd wegens matchfixing en corruptie. Onder de bestraften zijn voormalig bondscoach Li Tie en oud-bondsvoorzitter Chen Xuyuan. Ook zijn dertien topclubs bestraft met boetes en puntenaftrek.
12 uur geledenRABAT (ANP) - De voetbalbond van Afrika CAF heeft hoge boetes uitgedeeld aan de voetbalbond van Senegal en bondscoach Pape Bouna Thiaw voor "onsportief gedrag" tijdens de finale van de Afrika Cup.
13 uur geledenRABAT (ANP) - Ismael Saibari mag drie wedstrijden niet uitkomen voor het Marokkaanse nationale voetbalelftal. De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft de PSV'er geschorst voor zijn 'onsportieve gedrag' in de slotfase van de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. Saibari pakte de handdoek af van de Senegalese doelman Édouard Mendy en probeerde die te verstoppen. Mendy had die handdoek nodig om zijn keepershandschoenen af te drogen, omdat het hard regende in de finale in Rabat. Marokko verloor de tumultueuze finale na de verlenging.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz baalde na de uitschakeling in de Champions League tegen Bayern München (1-2) nog meer van de nederlaag in de openingswedstrijd in september tegen Union (1-3). "Als ik een slechte wedstrijd moet noemen, dan is het Union. Die was bar slecht. Dat mogen we onszelf kwalijk nemen. Daar hebben we het laten liggen. Niet in de thuiswedstrijden tegen Atlético en Bayern", zei hij op een persconferentie in het Philips Stadion.
22 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim trok een harde conclusie na de nederlaag van Ajax tegen Olympiakos (1-2). "We zijn niet goed genoeg om van waarde voor de Champions League te zijn", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Daarvoor moeten we nog stappen zetten."
22 uur geleden