PSV-opponent Dortmund verliest van Hoffenheim, Malen scoort weer
DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft in de Bundesliga een verrassende nederlaag geleden. Het elftal van coach Edin Terzic ging, vijf dagen na het gelijkspel (1-1) tegen PSV in de achtste finales van de Champions League, voor eigen publiek onderuit tegen middenmoter Hoffenheim: 2-3.
Donyell Malen scoorde opnieuw, net als tegen PSV. De aanvaller reageerde halverwege de eerste helft attent toen Julian Brandt een hoekschop verlengde (1-1). Hoffenheim was al in de 2e minuut op voorsprong gekomen via Ihlas Bebou.
Kort na de treffer van Malen zette verdediger Nico Schlotterbeck, die geschorst is voor de return tegen PSV, Dortmund op voorsprong. Hoffenheim sloeg na rust toe. Maximilian Beier scoorde in de 61e en 64e minuut. Wout Weghorst verving de aanvaller in de 79e minuut.
Dortmund uitgefloten
De supporters van Dortmund floten hun spelers na afloop uit. De club blijft op de vierde plaats staan, met 1 punt voorsprong op nummer 5 RB Leizpig. Dortmund en PSV staan woensdag 13 maart voor de tweede keer tegenover elkaar en strijden dan voor een plek in de kwartfinales.
Voor Malen, die in blessuretijd een gele kaart kreeg, was het zijn tiende doelpunt dit seizoen in de competitie. Vorig seizoen bleef hij op negen treffers steken. Ian Maatsen had ook een basisplaats bij de thuisploeg. De verdediger ging een kwartier voor tijd naar de kant.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft in het thuisduel met Sevilla de tweede competitiezege op rij geboekt. Zo sluit de ploeg van trainer Xabi Alonso het jaar met een enigszins goed gevoel af, na een slechte serie in de voorgaande wedstrijden. De achterstand op FC Barcelona is 1 punt, maar de koploper speelt zondag nog tegen Villarreal.
6 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft het thuisduel met Telstar verloren en neemt daardoor de laatste plaats over van de concurrent. Telstar-aanvaller Patrick Brouwer besliste de weinig hoogstaande wedstrijd in het Rat Verlegh Stadion met een inzet achter zijn standbeen langs: 0-1
6 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Ajax heeft na vijf overwinningen op rij punten verloren in een aantrekkelijk uitduel met NEC (2-2). De club uit Amsterdam speelde het laatste halfuur met een man meer, na een rode kaart voor Sami Ouaissa. Maar de ploeg van interim-trainer Fred Grim kwam in die periode niet tot een derde treffer.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft met een thuiszege op PEC Zwolle (2-1) afstand genomen van de laatste plaatsen in de Eredivisie. De Rotterdammers waren met name in de eerste helft sterker, maar scoorden toen maar één keer. PEC kwam vlak na rust via een zeldzaam doelpunt van Ryan Thomas op gelijke hoogte, de Georgiër Irakli Yegoian bezorgde de thuisploeg in de slotfase alsnog een benauwde overwinning.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Liverpool heeft de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur gewonnen (1-2). De ploeg van trainer Arne Slot sloeg toe na rust, toen de thuisploeg al even met tien man speelde.
8 uur geledenLEIPZIG (ANP) - RB Leipzig gaat de winterstop in als nummer 4 van de Bundesliga in plaats van als eerste achtervolger van koploper Bayern München. Bayer Leverkusen was in Leipzig met 3-1 te sterk en nam de derde plaats over. Vrijdag verdrong Borussia Dortmund de Oost-Duitsers al van de tweede plaats door een zege op Borussia Mönchengladbach (2-0).
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons heeft zichzelf en Tottenham Hotspur een slechte dienst bewezen. De middenvelder werd in de 32e minuut van de thuiswedstrijd tegen Liverpool van het veld gestuurd na een zware tackle op Virgil van Dijk, zijn aanvoerder bij Oranje.
10 uur geleden