PSV ook in halve finale beker waarschijnlijk zonder Gakpo
EINDHOVEN (ANP) - PSV kan woensdag in de halve finale van de KNVB-beker tegen Go Ahead Eagles waarschijnlijk nog niet beschikken over Cody Gakpo. De aanvaller is nagenoeg hersteld van een enkelblessure. "We beslissen op het laatste moment of Cody kan meespelen. Het neigt er naar dat de wedstrijd net te vroeg komt voor hem", zei trainer Roger Schmidt, die ook verdediger Phillipp Mwene mist.
Gakpo moest vanwege zijn blessure vorige week ook de ontmoetingen met Maccabi Tel Aviv en Sparta Rotterdam aan zich voorbij laten gaan. "We hebben afgelopen zondag een belangrijke overwinning geboekt", aldus Schmidt over de zege van 2-1 op Sparta. Omdat Ajax later op die dag van Go Ahead Eagles verloor, heeft PSV in de Eredivisie nog maar een achterstand van 2 punten op de koploper uit Amsterdam.
"Go Ahead zal ook met vertrouwen op het veld staan na de overwinning op Ajax", verwacht Schmidt. "Ze spelen goed en georganiseerd voetbal, met enkele wapens in de voorhoede. We weten wat we kunnen verwachten."
Middenvelder Marco van Ginkel en verdediger Armando Obispo zijn bij PSV weer inzetbaar.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-coach Arne Slot denkt dat Florian Wirtz na zijn doelpunt tegen Wolverhampton (2-1) vooral opluchting heeft gevoeld. De Duitse middenvelder werd afgelopen zomer voor 115 miljoen euro overgenomen van Bayer Leverkusen, maar had in meer dan twintig duels voor zijn nieuwe club nog niet gescoord.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft verdediger Thijmen Blokzijl langer aan zich gebonden. In het contract van de 20-jarige centrale verdediger was een optie voor nog een jaar opgenomen. De Groningse Eredivisionist heeft daarvan gebruikgemaakt, zodat de jeugdinternational nu tot de zomer van 2027 vastligt.
3 uur geledenFES (ANP) - Tunesië is er op de Afrika Cup in Marokko nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor de achtste finales. Het elftal van trainer Sami Trabelsi, in juni een van de drie tegenstanders van Oranje op het WK, verloor in Fes met 3-2 van Nigeria. De Nigerianen zijn dankzij de zege al wel zeker van een plaats bij de laatste zestien landen.
13 uur geledenPISA (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de derde achtereenvolgende keer een wedstrijd gewonnen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti was in de tweede helft te sterk voor Pisa: 0-2.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Aston Villa blijft in de Premier League bovenin meedoen. Het elftal van trainer Unai Emery won dankzij invaller Ollie Watkins bij Chelsea: 1-2. Voor Aston Villa betekende het de elfde achtereenvolgende zege, alle competities en toernooien meegerekend. Dat is een evenaring van het clubrecord uit 1914.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion met 2-1 gewonnen. De ploeg van trainer Mikel Arteta blijft koploper van de Premier League, met een voorsprong van 2 punten op Manchester City, dat eerder op zaterdag zegevierde bij Nottingham Forest (1-2).
18 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een moeizame zege op Wolverhampton Wanderers geboekt (2-1). Ryan Gravenberch maakte de openingstreffer voor de kampioen, op aangeven van Jeremie Frimpong. Florian Wirtz trof vlak voor rust doel voor de ploeg van trainer Arne Slot. Santiago Bueno maakte de wedstrijd in de tweede helft weer spannend.
18 uur geleden