Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV ontsnapt tegen tiental Sevilla en is dicht bij achtste finales

PSV ontsnapt tegen tiental Sevilla en is dicht bij achtste finales

SEVILLA (ANP) - PSV heeft een enorme stap gezet op weg naar de achtste finales van de Champions League. De Eindhovenaren stelden in de uitwedstrijd tegen Sevilla lange tijd teleur, maar na een rode kaart voor de Argentijn Lucas Ocampos scoorde PSV in het laatste kwart van het duel alsnog drie keer: 2-3.

Als Arsenal later op woensdag van RC Lens wint, is PSV zeker van de tweede plek in groep B en daarmee van een plek in de achtste finales. Bij een ander resultaat, valt de beslissing over twee weken. Dan neemt PSV het op tegen Arsenal en speelt Lens tegen Sevilla.

PSV en Sevilla stonden begin oktober in Eindhoven tegenover elkaar (2-2). Sevilla-trainer José Luis Mendilibar werd een kleine week later ontslagen. Onder zijn opvolger Diego Alonso gaat het sindsdien niet veel beter. De Uruguayaan behaalde alleen een zege in het Spaanse bekertoernooi en staat nu al onder grote druk.

Sergio Ramos

Sevilla, afgezakt naar de vijftiende plaats in La Liga, leek daarmee voor PSV de ideale tegenstander. Het pakte aanvankelijk anders uit. De thuisploeg had het initiatief. Nadat Youssef En-Nesyri de bal halverwege de eerste helft eerst nog in het zijnet schoot, had Sergio Ramos in de 24e minuut wel succes. De 37-jarige centrale verdediger scoorde van dichtbij uit een makkelijk gegeven vrije trap: 1-0. En Nesyri raakte kort daarna de lat en de 2-0 van Sevilla werd afgekeurd door hands van Djibril Sow.

PSV kreeg één grote kans, via Hirving Lozano. De Mexicaanse buitenspeler moest zich aan het einde van de eerste helft met een blessure laten vervangen door Yorbe Vertessen.

Rood

Direct na rust viel de verdiende tweede treffer alsnog voor Sevilla. Na een dieptepass van Marcos Acuña achter de defensie van PSV passeerde En-Nesyri dit keer doelman Walter Benítez wel: 2-0.

Het duel leek gespeeld, totdat Ocampos halverwege de tweede helft met rood moest vertrekken. Invaller Ismael Saibari maakte direct daarna op schitterende wijze de 2-1. PSV creëerde kans na kans en Sevilla kon alleen nog maar zo goed mogelijk proberen tegen te houden. Dat lukte niet. Eerst werkte Vertessen de bal in de 81e minuut via Nemanja Gudelj in het doel en in blessuretijd kopte Ricardo Pepi, ook al een invaller, het winnende doelpunt binnen: 2-3.

Meer uit Voetbal

Roefs, Geertruida en Brobbey spelen gelijk met Sunderland

SUNDERLAND (ANP) - Sunderland is er in de Premier League niet in geslaagd de vijfde plaats in handen te nemen. Het elftal van trainer Régis Le Bris speelde voor eigen publiek gelijk tegen Leeds United: 1-1.

2 uur geleden
AC Milan voorlopig koploper in Serie A na zege op Hellas Verona

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft dankzij een 3-0-zege op Hellas Verona in ieder geval voor even de koppositie in de Italiaanse Serie A veroverd. Milan heeft 35 punten uit zestien duels. Stadgenoot Internazionale staat derde met 33 punten, maar gaat later op zondag nog op bezoek bij Atalanta en neemt bij winst de eerste plaats weer over.

5 uur geleden
Liverpool-coach Slot zag opluchting bij Wirtz na eerste treffer

LIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-coach Arne Slot denkt dat Florian Wirtz na zijn doelpunt tegen Wolverhampton (2-1) vooral opluchting heeft gevoeld. De Duitse middenvelder werd afgelopen zomer voor 115 miljoen euro overgenomen van Bayer Leverkusen, maar had in meer dan twintig duels voor zijn nieuwe club nog niet gescoord.

10 uur geleden
FC Groningen bindt verdediger Blokzijl langer aan zich

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft verdediger Thijmen Blokzijl langer aan zich gebonden. In het contract van de 20-jarige centrale verdediger was een optie voor nog een jaar opgenomen. De Groningse Eredivisionist heeft daarvan gebruikgemaakt, zodat de jeugdinternational nu tot de zomer van 2027 vastligt.

10 uur geleden
Oranje-tegenstander Tunesië op Afrika Cup ten onder tegen Nigeria

FES (ANP) - Tunesië is er op de Afrika Cup in Marokko nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor de achtste finales. Het elftal van trainer Sami Trabelsi, in juni een van de drie tegenstanders van Oranje op het WK, verloor in Fes met 3-2 van Nigeria. De Nigerianen zijn dankzij de zege al wel zeker van een plaats bij de laatste zestien landen.

20 uur geleden
Juventus boekt bij Pisa derde zege op rij en sluit aan bij top

PISA (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de derde achtereenvolgende keer een wedstrijd gewonnen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti was in de tweede helft te sterk voor Pisa: 0-2.

20 uur geleden
Aston Villa breidt lange zegereeks uit dankzij invaller Watkins

LONDEN (ANP) - Aston Villa blijft in de Premier League bovenin meedoen. Het elftal van trainer Unai Emery won dankzij invaller Ollie Watkins bij Chelsea: 1-2. Voor Aston Villa betekende het de elfde achtereenvolgende zege, alle competities en toernooien meegerekend. Dat is een evenaring van het clubrecord uit 1914.

22 uur geleden