Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV ontsnapt tegen tiental Sevilla en is dicht bij achtste finales

PSV ontsnapt tegen tiental Sevilla en is dicht bij achtste finales

SEVILLA (ANP) - PSV heeft een enorme stap gezet op weg naar de achtste finales van de Champions League. De Eindhovenaren stelden in de uitwedstrijd tegen Sevilla lange tijd teleur, maar na een rode kaart voor de Argentijn Lucas Ocampos scoorde PSV in het laatste kwart van het duel alsnog drie keer: 2-3.

Als Arsenal later op woensdag van RC Lens wint, is PSV zeker van de tweede plek in groep B en daarmee van een plek in de achtste finales. Bij een ander resultaat, valt de beslissing over twee weken. Dan neemt PSV het op tegen Arsenal en speelt Lens tegen Sevilla.

PSV en Sevilla stonden begin oktober in Eindhoven tegenover elkaar (2-2). Sevilla-trainer José Luis Mendilibar werd een kleine week later ontslagen. Onder zijn opvolger Diego Alonso gaat het sindsdien niet veel beter. De Uruguayaan behaalde alleen een zege in het Spaanse bekertoernooi en staat nu al onder grote druk.

Sergio Ramos

Sevilla, afgezakt naar de vijftiende plaats in La Liga, leek daarmee voor PSV de ideale tegenstander. Het pakte aanvankelijk anders uit. De thuisploeg had het initiatief. Nadat Youssef En-Nesyri de bal halverwege de eerste helft eerst nog in het zijnet schoot, had Sergio Ramos in de 24e minuut wel succes. De 37-jarige centrale verdediger scoorde van dichtbij uit een makkelijk gegeven vrije trap: 1-0. En Nesyri raakte kort daarna de lat en de 2-0 van Sevilla werd afgekeurd door hands van Djibril Sow.

PSV kreeg één grote kans, via Hirving Lozano. De Mexicaanse buitenspeler moest zich aan het einde van de eerste helft met een blessure laten vervangen door Yorbe Vertessen.

Rood

Direct na rust viel de verdiende tweede treffer alsnog voor Sevilla. Na een dieptepass van Marcos Acuña achter de defensie van PSV passeerde En-Nesyri dit keer doelman Walter Benítez wel: 2-0.

Het duel leek gespeeld, totdat Ocampos halverwege de tweede helft met rood moest vertrekken. Invaller Ismael Saibari maakte direct daarna op schitterende wijze de 2-1. PSV creëerde kans na kans en Sevilla kon alleen nog maar zo goed mogelijk proberen tegen te houden. Dat lukte niet. Eerst werkte Vertessen de bal in de 81e minuut via Nemanja Gudelj in het doel en in blessuretijd kopte Ricardo Pepi, ook al een invaller, het winnende doelpunt binnen: 2-3.

Meer uit Voetbal

Te Kloese verzekert dat Van Persie seizoen afmaakt bij Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie blijft hoe dan ook tot in ieder geval het einde van het seizoen trainer van Feyenoord. "Daar is geen enkele twijfel over", heeft algemeen directeur Dennis te Kloese verzekerd na de aanstelling van Dick Advocaat als adviseur woensdag.

2 uur geleden
Iraanse voetbalsters na veiligheidszorgen terug in eigen land

GÜRBULAK (ANP/RTR) - De Iraanse vrouwenvoetbalselectie is na een lange reis terug in eigen land. De voetbalsters staken woensdag bij het Turkse Gürbulak de grens over, na een terugreis via onder meer Kuala Lumpur en Istanbul vanaf de Azië Cup in Australië. De reis was moeilijker vanwege de vele vliegbeperkingen door de oorlog in Iran.

3 uur geleden
Senegal wil onderzoek naar corruptie Afrikaanse voetbalbond

DAKAR (ANP/Belga) - De regering van Senegal wil een internationaal onderzoek naar corruptie binnen het bestuur van de Afrikaanse voetbalbond CAF. Dat heeft een woordvoerder van de regering bekendgemaakt. Senegal verwerpt de wijze waarop het land de Afrika Cup is ontnomen.

3 uur geleden
Advocaat adviseert Feyenoord-coach Van Persie rest van seizoen

ROTTERDAM (ANP) - Dick Advocaat gaat Feyenoord-trainer Robin van Persie tot het einde van het seizoen adviseren. Zijn rol is op de achtergrond en de 78-jarige oud-trainer van de club zal niet in de dug-out plaatsnemen, meldt de nummer 2 van de Eredivisie.

8 uur geleden
Senegal vecht besluit ontnomen Afrika Cup-titel aan bij CAS

DAKAR (ANP/AFP) - Senegal legt zich niet neer bij de ontnomen Afrika Cup-titel. De voetbalbond van het land vecht het besluit van de Afrikaanse voetbalbond "zo snel mogelijk" aan bij sporttribunaal CAS. "Dit is een onrechtvaardige, ongekende en onaanvaardbare beslissing, die het Afrikaanse voetbal in diskrediet brengt", staat in een verklaring.

9 uur geleden
Wotte wil er bij ADO na promotie 'vijf tot zeven' spelers bij

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft "vijf tot zeven" spelers nodig om zich staande te kunnen houden in de Eredivisie. Dat zei de technisch directeur Mark Wotte (65) van de Haagse voetbalclub nadat op dinsdagavond de promotie was veiliggesteld. "Die versterkingen zijn reëel. De eigenaar heeft toegezegd dat het budget volgend seizoen wordt verhoogd", aldus Wotte. "We horen met deze club thuis op het hoogste niveau."

9 uur geleden
Aanvoerder Vlak blij dat ADO terug is in de Eredivisie

DEN HAAG (ANP) - Jari Vlak is "superblij" om met ADO Den Haag terug naar de Eredivisie te gaan. "Deze club uit de derde stad van Nederland hoort in de Eredivisie. Eindelijk zijn we daar weer", zei de 27-jarige aanvoerder van ADO Den Haag na afloop van de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Jong FC Utrecht. Met de zege stelde de koploper van de eerste divisie promotie naar de Eredivisie veilig.

18 uur geleden