PSV ontsnapt tegen tiental Sevilla en is dicht bij achtste finales
SEVILLA (ANP) - PSV heeft een enorme stap gezet op weg naar de achtste finales van de Champions League. De Eindhovenaren stelden in de uitwedstrijd tegen Sevilla lange tijd teleur, maar na een rode kaart voor de Argentijn Lucas Ocampos scoorde PSV in het laatste kwart van het duel alsnog drie keer: 2-3.
Als Arsenal later op woensdag van RC Lens wint, is PSV zeker van de tweede plek in groep B en daarmee van een plek in de achtste finales. Bij een ander resultaat, valt de beslissing over twee weken. Dan neemt PSV het op tegen Arsenal en speelt Lens tegen Sevilla.
PSV en Sevilla stonden begin oktober in Eindhoven tegenover elkaar (2-2). Sevilla-trainer José Luis Mendilibar werd een kleine week later ontslagen. Onder zijn opvolger Diego Alonso gaat het sindsdien niet veel beter. De Uruguayaan behaalde alleen een zege in het Spaanse bekertoernooi en staat nu al onder grote druk.
Sergio Ramos
Sevilla, afgezakt naar de vijftiende plaats in La Liga, leek daarmee voor PSV de ideale tegenstander. Het pakte aanvankelijk anders uit. De thuisploeg had het initiatief. Nadat Youssef En-Nesyri de bal halverwege de eerste helft eerst nog in het zijnet schoot, had Sergio Ramos in de 24e minuut wel succes. De 37-jarige centrale verdediger scoorde van dichtbij uit een makkelijk gegeven vrije trap: 1-0. En Nesyri raakte kort daarna de lat en de 2-0 van Sevilla werd afgekeurd door hands van Djibril Sow.
PSV kreeg één grote kans, via Hirving Lozano. De Mexicaanse buitenspeler moest zich aan het einde van de eerste helft met een blessure laten vervangen door Yorbe Vertessen.
Rood
Direct na rust viel de verdiende tweede treffer alsnog voor Sevilla. Na een dieptepass van Marcos Acuña achter de defensie van PSV passeerde En-Nesyri dit keer doelman Walter Benítez wel: 2-0.
Het duel leek gespeeld, totdat Ocampos halverwege de tweede helft met rood moest vertrekken. Invaller Ismael Saibari maakte direct daarna op schitterende wijze de 2-1. PSV creëerde kans na kans en Sevilla kon alleen nog maar zo goed mogelijk proberen tegen te houden. Dat lukte niet. Eerst werkte Vertessen de bal in de 81e minuut via Nemanja Gudelj in het doel en in blessuretijd kopte Ricardo Pepi, ook al een invaller, het winnende doelpunt binnen: 2-3.
Meer uit Voetbal
SAO PAULO (ANP) - Zakaria Labyad vervolgt zijn loopbaan bij Corinthians. De in Utrecht geboren voetballer wordt ploeggenoot van Memphis Depay, die zich hard heeft gemaakt voor zijn komst. Dat heeft de club uit São Paulo bekendgemaakt.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vitezslav Jaros heeft vrijdag een zware knieblessure opgelopen tijdens de training van Ajax. De Tsjechische doelman komt dit seizoen niet meer in actie voor de club uit Amsterdam. Volgens Ajax moet de van FC Liverpool gehuurde keeper geopereerd worden.
8 uur geledenMILAAN (ANP/DPA) - Kirsty Coventry gaat onderzoeken of FIFA-voorzitter Gianni Infantino de regels heeft overtreden door een overeenkomst te sluiten met de nieuwe Vredesraad van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat heeft de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) bekendgemaakt in Milaan.
9 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid is woensdag in het uitduel met Benfica niet van het veld gestapt omdat Vinícius Júnior zelf verder wilde spelen. De Braziliaanse aanvaller werd naar eigen zeggen racistisch uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni. Vinícius attendeerde de scheidsrechter van het duel in de tussenronde van de Champions League daarop en verliet even het speelveld. Na ruim tien minuten besloot hij de wedstrijd toch te hervatten.
9 uur geledenMANCHESTER (ANP) - De rentree van Matthijs de Ligt bij Manchester United laat nog even op zich wachten. "Hij werkt erg hard om terug te komen, maar hij is nog niet ver genoeg", zei trainer Michael Carrick tijdens een persconferentie voor het uitduel van maandag met Everton in de Premier League.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie wil nieuweling Raheem Sterling zondag graag speelminuten geven in de Eredivisiewedstrijd tegen Telstar. Dat zei hij vrijdag tijdens een persconferentie.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn is voorlopig niet inzetbaar voor Feyenoord. Dat heeft trainer Robin van Persie vrijdagmiddag bevestigd tijdens een persconferentie in aanloop naar de thuiswedstrijd tegen Telstar. De middenvelder raakte geblesseerd in de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles, nadat hij de eveneens geblesseerde Oussama Targhalline had vervangen.
13 uur geleden