Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV ontsnapt tegen tiental Sevilla en is dicht bij achtste finales

PSV ontsnapt tegen tiental Sevilla en is dicht bij achtste finales

SEVILLA (ANP) - PSV heeft een enorme stap gezet op weg naar de achtste finales van de Champions League. De Eindhovenaren stelden in de uitwedstrijd tegen Sevilla lange tijd teleur, maar na een rode kaart voor de Argentijn Lucas Ocampos scoorde PSV in het laatste kwart van het duel alsnog drie keer: 2-3.

Als Arsenal later op woensdag van RC Lens wint, is PSV zeker van de tweede plek in groep B en daarmee van een plek in de achtste finales. Bij een ander resultaat, valt de beslissing over twee weken. Dan neemt PSV het op tegen Arsenal en speelt Lens tegen Sevilla.

PSV en Sevilla stonden begin oktober in Eindhoven tegenover elkaar (2-2). Sevilla-trainer José Luis Mendilibar werd een kleine week later ontslagen. Onder zijn opvolger Diego Alonso gaat het sindsdien niet veel beter. De Uruguayaan behaalde alleen een zege in het Spaanse bekertoernooi en staat nu al onder grote druk.

Sergio Ramos

Sevilla, afgezakt naar de vijftiende plaats in La Liga, leek daarmee voor PSV de ideale tegenstander. Het pakte aanvankelijk anders uit. De thuisploeg had het initiatief. Nadat Youssef En-Nesyri de bal halverwege de eerste helft eerst nog in het zijnet schoot, had Sergio Ramos in de 24e minuut wel succes. De 37-jarige centrale verdediger scoorde van dichtbij uit een makkelijk gegeven vrije trap: 1-0. En Nesyri raakte kort daarna de lat en de 2-0 van Sevilla werd afgekeurd door hands van Djibril Sow.

PSV kreeg één grote kans, via Hirving Lozano. De Mexicaanse buitenspeler moest zich aan het einde van de eerste helft met een blessure laten vervangen door Yorbe Vertessen.

Rood

Direct na rust viel de verdiende tweede treffer alsnog voor Sevilla. Na een dieptepass van Marcos Acuña achter de defensie van PSV passeerde En-Nesyri dit keer doelman Walter Benítez wel: 2-0.

Het duel leek gespeeld, totdat Ocampos halverwege de tweede helft met rood moest vertrekken. Invaller Ismael Saibari maakte direct daarna op schitterende wijze de 2-1. PSV creëerde kans na kans en Sevilla kon alleen nog maar zo goed mogelijk proberen tegen te houden. Dat lukte niet. Eerst werkte Vertessen de bal in de 81e minuut via Nemanja Gudelj in het doel en in blessuretijd kopte Ricardo Pepi, ook al een invaller, het winnende doelpunt binnen: 2-3.

Meer uit Voetbal

Barcelona boekt met scorende Brugts ruime CL-zege bij Real Madrid

MADRID (ANP) - De voetbalsters van Barcelona hebben een grote stap gezet richting de halve finales van de Champions League. De finalist van vorig seizoen won het eerste kwartfinaleduel met Real Madrid met 6-2 in de Spaanse hoofdstad. Oranje-international Esmee Brugts maakte de 2-0 voor de Catalaanse ploeg.

10 uur geleden
Gattuso noemt play-off Italië belangrijkste duel uit carrière

BERGAMO (ANP/AFP) - Bondscoach Gennaro Gattuso van Italië ziet de interland tegen Noord-Ierland in de halve finale van de Europese play-offs voor het WK voetbal als "absoluut de belangrijkste wedstrijd" uit zijn carrière. De winnaar van het duel speelt tegen Wales of Bosnië en Herzegovina om een ticket voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

12 uur geleden
Cambuur-trainer De Jong komend seizoen in Eredivisie assistent

LEEUWARDEN (ANP) - Henk de Jong (61) stopt na dit seizoen als hoofdtrainer van SC Cambuur, waarmee hij dinsdagavond promotie naar de Eredivisie afdwong. Hij gaat verder als assistent-trainer en heeft in die rol een contract voor vier jaar getekend. Dat meldt Cambuur op de eigen website. Wie de nieuwe hoofdtrainer wordt, maakt de club nog niet bekend.

12 uur geleden
Ajax bevestigt datalek van supportersgegevens

AMSTERDAM (ANP) - Bij Ajax heeft zich een datalek voorgedaan. Dat bevestigt de voetbalclub op de eigen site na berichtgeving van RTL Nieuws. "Wat we nu weten, is dat van een paar honderd mensen alleen het e-mailadres is ingezien", schrijft Ajax. "Daarnaast zijn van minder dan twintig mensen met een stadionverbod hun namen, e-mailadressen en geboortedata ingezien."

14 uur geleden
Tsjechische politie klaagt 32 mensen aan in matchfixingschandaal

PRAAG (ANP/AFP) - De Tsjechische politie heeft 32 mensen aangeklaagd in een grootschalig schandaal rond matchfixing en omkoping. Dat gebeurde na invallen bij verschillende clubs en het hoofdkantoor van de voetbalbond (FACR), aldus een officier van justitie.

15 uur geleden
Almere City gaat na dit seizoen niet verder met trainer Rijsdijk

ALMERE (ANP) - Almere City en trainer Jeroen Rijsdijk (48) gaan na dit seizoen uit elkaar. "Jeroen heeft zich anderhalf seizoen volledig gegeven voor de club", zegt technisch manager Chiel Dekker in een persbericht. "Wij kiezen voor volgend seizoen echter voor een andere koers en ook een andere trainer."

15 uur geleden
Bayern wil aanvaller Olise ook voor veel geld niet laten gaan

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München is ook voor een heel hoog bedrag niet bereid de Franse aanvaller Michael Olise te verkopen. "Michael heeft een contract bij ons tot 2029, zonder ontsnappingsclausule. We zitten er ontspannen in", zei sportief directeur Max Eberl tegen Sport Bild.

17 uur geleden