Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV ontsnapt in slotfase tegen Go Ahead Eagles

PSV ontsnapt in slotfase tegen Go Ahead Eagles

EINDHOVEN (ANP) - Marco van Ginkel heeft PSV behoed voor een nieuwe teleurstelling in de Eredivisie. De aanvoerder van de club uit Eindhoven tekende in de 86e minuut voor de winnende treffer in het uitduel met Go Ahead Eagles (1-2)

PSV blijft de nummer 2 van de Eredivisie, met 1 punt minder dan koploper Ajax, dat de laatste weken aan het doelsaldo heeft gewerkt. PSV leek in Deventer niet op de ploeg die in de eerste weken van het seizoen klasse uitstraalde. Go Ahead Eagles was een groot deel van de wedstrijd de betere ploeg.

Roger Schmidt loopt al een tijdje mee als trainer. Maar hij snapt weinig van de kritiek die hij zondag na het verloren thuisduel met Feyenoord (0-4) kreeg. Veel supporters van PSV begrepen niet waarom ze hun beste spelers niet de hele wedstrijd aan het werk zagen. Maar Schmidt kijkt verder dan één wedstrijd. "We hebben dit seizoen echt alle spelers uit onze selectie nodig om succesvol te zijn", herhaalde hij vlak voor de aftrap in Deventer.

Andere basisformatie

En dus koos Schmidt weer voor een andere basisformatie. Mario Götze was niet inzetbaar vanwege een spierblessure. En Jordan Teze, Armando Obispo, Bruma en Davy Pröpper moesten genoegen nemen met een plaats op de bank. Phillipp Mwene, Marco van Ginkel, Noni Madueke, Ryah Thomas en Ritsu Doan verschenen wel aan de aftrap.

Uitgerekend Cody Gakpo opende in de 15e minuut de score. Veel supporters van PSV werden zondag tijdens het thuisduel met Feyenoord pas echt boos op Schmidt toen de Duitse coach halverwege de tweede helft hun favoriete linksbuiten wisselde. Gakpo gaf PSV wat lucht met zijn doelpunt. Want de beste kansen voor rust waren voor de thuisploeg. Inigo Cordoba miste twee grote mogelijkheden en ook Marc Cardona had moeten scoren.

Cordoba scoorde in de 55e minuut wel, op kan aangeven van Philippe Rommens. Trainer Schmidt van PSV wisselde Eran Zahavi in de rust, maar wilde wel verder met Madueke. De Britse aanvaller haakte na bijna 70 minuten geblesseerd af. Was het dan toch logisch dat hij niet tegen PSV startte? Go Ahead Eagles kreeg de betere kansen maar het was Van Ginkel die de wedstrijd besliste. "Niet goed spelen maar wel winnen is soms ook top", zei hij.

Meer uit Voetbal

International Summerville verruilt West Ham United voor Al-Hilal

RIYAD (ANP) - Oranje-international Crysencio Summerville verruilt West Ham United voor Al-Hilal in Saudi-Arabië. De 24-jarige aanvaller heeft vrijdag bij de club uit Riyad een contract voor vier jaar getekend.

5 uur geleden
IOC verwerpt klacht mensenrechtengroep tegen FIFA-voorzitter

LAUSANNE (ANP/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) heeft de klacht van mensenrechtenorganisatie FairSquare tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit verworpen. Volgens het IOC valt de zaak buiten de jurisdictie van de ethische commissie, aldus een IOC-woordvoerder.

6 uur geleden
Spaanse middenvelder Rodri ondergaat rugoperatie

MANCHESTER (ANP/AFP) - Middenvelder Rodri (30) mist waarschijnlijk de start van het seizoen bij zijn club Manchester City. De Spanjaard, die afgelopen zondag wereldkampioen werd, ondergaat maandag een rugoperatie. Dat bevestigde City-coach Enzo Maresca.

9 uur geleden
Gedegradeerd NAC versterkt zich met Seuntjens

BREDA (ANP) - Het gedegradeerde NAC Breda heeft zich voor de komende twee seizoenen versterkt met Mats Seuntjens (34). Dat meldt de club op de website. Seuntjens sluit zich maandag aan bij de selectie van trainer Carl Hoefkens.

10 uur geleden
Sporttribunaal CAS buigt zich in oktober over Afrika Cup-zaak

LAUSANNE (ANP/AFP) - Sporttribunaal CAS buigt zich op 8 oktober over het beroep van Senegal tegen de intrekking van de Afrika Cup-titel. De Senegalese voetbalbond besloot in maart naar het CAS te stappen nadat de Afrikaanse voetbalbond het land de winst van de Afrika Cup had ontnomen.

11 uur geleden
Van Bommel bondscoach België tot en met het EK van 2028

BRUSSEL (ANP) - De Belgische voetbalbond (KBVB) heeft Mark van Bommel aangesteld als nieuwe bondscoach. De 49-jarige Nederlander is de opvolger van de maandag vertrokken Fransman Rudi Garcia. Van Bommel tekent een contract tot en met het EK van 2028, meldt de KBVB in een verklaring.

12 uur geleden
Duitse voetbalbond bevestigt aanstelling Klopp als bondscoach

FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse voetbalbond DFB heeft de aanstelling van Jürgen Klopp als bondscoach bevestigd. De oud-trainer van Liverpool tekende een contract tot en met het WK van 2030. De 59-jarige Duitser is de opvolger van Julian Nagelsmann, die drie weken geleden na een teleurstellend WK vertrok. Pepijn Lijnders, die eerder assistent was van Klopp bij Liverpool, wordt een van de assistenten bij Duitsland.

15 uur geleden