PSV nog zonder Götze en Gakpo, basisplaats voor Vertessen
DEN HAAG (ANP) - PSV begint de uitwedstrijd tegen ADO Den Haag in de Eredivisie zaterdag nog zonder Mario Götze en Cody Gakpo. Beide spelers hervatten donderdag de training, maar zijn nog niet fit genoeg om in Den Haag mee te doen. Götze kwam eind december voor het laatst in actie, Gakpo staat sinds half januari aan de kant.
Eran Zahavi en Donyell Malen vormen het spitsenduo bij PSV. Op het middenveld kiest trainer Roger Schmidt opnieuw voor zijn twee vaste controleurs Pablo Rosario en Ibrahim Sangaré. Ryan Thomas en Yorbe Vertessen zijn de andere twee middenvelders. Vertessen maakt daarmee zijn basisdebuut in de Eredivisie, hij kwam al wel tot drie invalbeurten.
Aanvoerder Denzel Dumfries krijgt rust van Schmidt en start op de reservebank. Mohamed Ihattaren, die woensdag in de met 2-1 verloren bekerwedstrijd tegen Ajax werd gewisseld voor Vertessen, blijft ook buiten de basis.
Jordan Teze neemt de plaats van Dumfries rechts in de verdediging over. Timo Baumgartl start centraal in de defensie met Olivier Boscagli. Philipp Max is linkerverdediger, Yvon Mvogo keert terug onder de lat.
Opstelling PSV: Mvogo; Teze, Baumgartl, Boscagli en Max; Vertessen, Rosario, Sangaré en Thomas; Zahavi en Malen.
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - Duizenden fans huldigen woensdag de selectie van ADO Den Haag op een parkeerterrein voor het stadion van de kampioen van de eerste divisie. De spelers van de selectie van coach Robin Peter worden één voor één op een podium toegezongen door een groengele massa. De fans dansen in de zon op muziek van Haagse artiesten, zwaaien met vlaggen en er worden rookbommen afgestoken.
54 minuten geledenVANCOUVER (ANP/RTR) - Het Afghaanse vrouwenvoetbalteam mag na een regelwijziging van de FIFA ook zonder toestemming van de Taliban deelnemen aan officiële wedstrijden. Daartoe heeft de wereldvoetbalbond besloten tijdens een vergadering in Vancouver. Volgens de regels van de FIFA had de Afghaanse ploeg hier eigenlijk goedkeuring voor nodig van de nationale voetbalbond, die wordt bestuurd door de Taliban.
5 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR/DPA) - Landen krijgen meer geld voor hun deelname aan het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Wereldvoetbalbond FIFA heeft de premies met 15 procent verhoogd. Deelnemende landen, waaronder in ieder geval Duitsland, maakten zich zorgen over de hoge kosten van verblijf in met name de Verenigde Staten.
5 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard-speler Ivo Pinto is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. De Limburgse club heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, geaccepteerd.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.
17 uur geledenMADRID (ANP) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber kan woensdag nog niet meedoen in de halve finale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De Nederlander is nog niet helemaal hersteld van de enkelblessure die hij eind vorige maand opliep.
18 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain begint de thuiswedstrijd tegen Bayern München in de halve finale van de Champions League met Vitinha in het basiselftal. De Portugese middenvelder is op tijd hersteld van een blessure aan zijn hiel, die hij vorige week zondag opliep in de ontmoeting met Olympique Lyon in de Franse competitie.
19 uur geleden