Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV neemt Til over van Spartak Moskou

PSV neemt Til over van Spartak Moskou

EINDHOVEN (ANP) - Guus Til speelt de komende jaren voor PSV. De bekerwinnaar troefde Feyenoord en de Belgische club Royal Antwerp FC af in de strijd om de middenvelder, die overkomt van Spartak Moskou. Afgelopen seizoen huurde Feyenoord de 24-jarige Til van de Russische club.

PSV neemt de vijfvoudig international van Oranje over van Spartak Moskou, waar hij nog twee jaar onder contract stond. Til ondertekende in Eindhoven een contract voor vier jaar en gaat maandag ook mee op trainingskamp naar Duitsland. Hij is na de keepers Walter Benítez en Boy Waterman, Xavi Simons, Ki-Jana Hoever en Luuk de Jong al de zesde zomeraanwinst. PSV staat op het punt om afscheid te nemen van de Japanse middenvelder Ritsu Doan.

Til was afgelopen seizoen de topscorer van Feyenoord in de Eredivisie met vijftien doelpunten. In de Conference League, waarin Feyenoord de finale haalde, was de oud-speler van AZ vooral belangrijk in de voorrondes, met zes goals. Til kwam zo ook weer in beeld bij het Nederlands elftal. Hij kreeg de afgelopen maanden van bondscoach Louis van Gaal speeltijd in vier interlands.

Feyenoord

Feyenoord wilde Til graag nog een jaar huren en ook Antwerp FC, de club van technisch directeur Marc Overmars en trainer Mark van Bommel, had interesse in de dynamische middenvelder. Na een gesprek met Ruud van Nistelrooij, de nieuwe hoofdtrainer van PSV, koos hij echter voor een overstap naar Eindhoven.

"De trainer heeft het vertrouwen in me uitgesproken en verteld over de ambitie van PSV. Dat overtuigde me", aldus Til. "Ik wil hier prijzen gaan winnen. Het plaatje dat PSV me schetste, was heel aantrekkelijk. Sportief is er veel mogelijk. Daarnaast geeft dit de stabiliteit die ik zocht."

John de Jong, de directeur voetbalzaken van PSV, voerde twee jaar geleden al eens een gesprek met Til over een overstap naar Eindhoven. Toen lukte het niet, de tweede poging bleek wel succesvol. "Guus heeft specifieke kwaliteiten die van meerwaarde zijn voor ons team", aldus De Jong.

Meer uit Voetbal

Garcia stelt dat België het speelplan tegen VS goed uitvoerde

SEATTLE (ANP) - Bondscoach Rudy Garcia vindt dat de Belgische ploeg zich in de achtste finales van het WK voetbal van zijn beste kant heeft laten zien. "We hebben ons speelplan uitgevoerd. Het is een mooie kwalificatie geworden", stelde Garcia na afloop van de 4-1-overwinning tegen de VS in Seattle.

1 uur geleden
Bondscoach Pochettino stelt dat VS slechte dag had tegen België

SEATTLE (ANP) - Bondscoach Mauricio Pochettino vond dat de VS "nooit in de wedstrijd is geweest" tegen België. "Het was een hele slechte dag. Dat kan een keer gebeuren. We hadden dat vandaag. Op een WK is het dan voorbij", zei Pochettino na afloop van de uitschakeling op het WK na een 4-1-nederlaag van de VS tegen België.

1 uur geleden
Afgang VS tegen België volgens media 'gerechtigheid'

DEN HAAG (ANP) - In kranten en media klinkt na de achtste finale tussen de VS en België vooral het woord "gerechtigheid". "Wat moet ene Donald Trump vannacht gedacht hebben?" en "de gerechtigheid zélf geclaimd", schrijft het Belgische Sporza in een wedstrijdverslag met de kop "Bye bye, USA!".

1 uur geleden
België verslaat VS en speelt in kwartfinales WK tegen Spanje

SEATTLE (ANP) - België heeft in de achtste finales van het WK in het Seattle Stadium met 4-1 gewonnen van gastland VS. De ploeg van bondscoach Rudy Garcia treft Spanje vrijdag in de kwartfinales van het toernooi in Inglewood. Voor de VS is het WK in eigen land voorbij.

2 uur geleden
Ook VS hekelt Chinese rakettest in Stille Oceaan

WASHINGTON (ANP) - Washington heeft zich kritisch uitgelaten over de rakettest die China maandag uitvoerde in de Stille Oceaan vanaf een onderzeeër. Een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken zegt grote zorgen te hebben over de "snelle en ondoorzichtige" uitbreiding van het Chinese kernwapenarsenaal.

3 uur geleden
Amerikaanse fans juichen Balogun toe voor duel met België

SEATTLE (ANP) - Het Amerikaanse publiek in Seattle juicht de terugkeer van Folarin Balogun in de nationale ploeg massaal toe. De tienduizenden fans klapten en juichten toen de naam van de spits werd omgeroepen tijdens de opstelling van de VS. Balogun staat in het basiselftal in de achtste finales van het WK tegen België.

3 uur geleden
Bondscoach Portugal stapt op na uitschakeling tegen Spanje

ARLINGTON (ANP) - De bondscoach van Portugal, Roberto Martínez, heeft in een persconferentie na het duel met Spanje direct laten weten op te stappen. Zijn team verloor in het Dallas Stadium de achtste finale op het WK tegen de wereldkampioen van 2010 (1-0). "Ik kwam naar Portugal om het WK te winnen. Zonder die winst heeft het geen zin om door te gaan", zei hij.

3 uur geleden