Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV neemt Til over van Spartak Moskou

PSV neemt Til over van Spartak Moskou

EINDHOVEN (ANP) - Guus Til speelt de komende jaren voor PSV. De bekerwinnaar troefde Feyenoord en de Belgische club Royal Antwerp FC af in de strijd om de middenvelder, die overkomt van Spartak Moskou. Afgelopen seizoen huurde Feyenoord de 24-jarige Til van de Russische club.

PSV neemt de vijfvoudig international van Oranje over van Spartak Moskou, waar hij nog twee jaar onder contract stond. Til ondertekende in Eindhoven een contract voor vier jaar en gaat maandag ook mee op trainingskamp naar Duitsland. Hij is na de keepers Walter Benítez en Boy Waterman, Xavi Simons, Ki-Jana Hoever en Luuk de Jong al de zesde zomeraanwinst. PSV staat op het punt om afscheid te nemen van de Japanse middenvelder Ritsu Doan.

Til was afgelopen seizoen de topscorer van Feyenoord in de Eredivisie met vijftien doelpunten. In de Conference League, waarin Feyenoord de finale haalde, was de oud-speler van AZ vooral belangrijk in de voorrondes, met zes goals. Til kwam zo ook weer in beeld bij het Nederlands elftal. Hij kreeg de afgelopen maanden van bondscoach Louis van Gaal speeltijd in vier interlands.

Feyenoord

Feyenoord wilde Til graag nog een jaar huren en ook Antwerp FC, de club van technisch directeur Marc Overmars en trainer Mark van Bommel, had interesse in de dynamische middenvelder. Na een gesprek met Ruud van Nistelrooij, de nieuwe hoofdtrainer van PSV, koos hij echter voor een overstap naar Eindhoven.

"De trainer heeft het vertrouwen in me uitgesproken en verteld over de ambitie van PSV. Dat overtuigde me", aldus Til. "Ik wil hier prijzen gaan winnen. Het plaatje dat PSV me schetste, was heel aantrekkelijk. Sportief is er veel mogelijk. Daarnaast geeft dit de stabiliteit die ik zocht."

John de Jong, de directeur voetbalzaken van PSV, voerde twee jaar geleden al eens een gesprek met Til over een overstap naar Eindhoven. Toen lukte het niet, de tweede poging bleek wel succesvol. "Guus heeft specifieke kwaliteiten die van meerwaarde zijn voor ons team", aldus De Jong.

Meer uit Voetbal

Juventus met zege op Napoli naar uitduel met AZ

TURIJN (ANP) - Juventus reist met een lekker gevoel richting Alkmaar voor de uitwedstrijd van donderdag tegen AZ in de Europa League. De club uit Turijn won de thuiswedstrijd tegen Napoli met 2-0.

8 uur geleden
Arsenal herovert koppositie met uitzege op Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Arsenal staat weer aan kop van de Premier League. De titelverdediger won de uitwedstrijd tegen Liverpool (0-1). Kai Havertz maakte het enige doelpunt.

12 uur geleden
FC Groningen verliest in de Euroborg van Sparta: 2-3

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft zondag thuis van Sparta verloren. Het elftal van trainer Dick Lukkien ging in de Euroborg tegen de Rotterdammers ten onder 2-3. FC Groningen staat tiende met 15 punten uit elf duels. Sparta steeg door de zege naar de elfde plaats met 12 punten.

12 uur geleden
Real Madrid boekt eenvoudige uitzege op Racing Santander

SANTANDER (ANP) - Real Madrid is met een eenvoudige uitzege op Racing Santander (0-3) in het spoor van FC Barcelona en Atlético Madrid gebleven. De eindstand stond al na 36 minuten op het scorebord.

13 uur geleden
Lazio na zege op Cagliari alleen aan kop in Serie A

ROME (ANP) - Lazio gaat alleen aan kop in de Serie A. De club uit Rome boekte een zwaarbevochten zege op Cagliari (2-1) en profiteerde van de nederlaag die Internazionale zaterdag in de stadsderby tegen AC Milan leed (3-1).

14 uur geleden
Weghorst scoort 4 keer in monsterzege Twente bij Excelsior: 0-9

ROTTERDAM (ANP) - Wout Weghorst was zondag bij FC Twente de grote man in het uitduel met Excelsior. Hij stond met vier doelpunten aan de basis van een uitzonderlijke overwinning van de Tukkers: 0-9. De Noor Sondre Ørjasæter was met vijf assists de andere uitblinker in de ploeg van coach John van den Brom. FC Twente staat met 23 punten uit elf wedstrijden op de vierde plaats in de Eredivisie. Excelsior heeft 11 punten.

15 uur geleden
Telstar wint met 4-2 van het Utrecht van oud-trainer Correia

VELSEN (ANP) - Telstar heeft zondag met 4-2 gewonnen van FC Utrecht. Het elftal van Henk Brugge was daarmee te sterk voor de ploeg van voormalig Telstar-coach Anthony Correia. Telstar heeft 9 punten uit elf wedstrijden. FC Utrecht heeft nog 3 punten meer.

15 uur geleden