PSV neemt Til over van Spartak Moskou
EINDHOVEN (ANP) - Guus Til speelt de komende jaren voor PSV. De bekerwinnaar troefde Feyenoord en de Belgische club Royal Antwerp FC af in de strijd om de middenvelder, die overkomt van Spartak Moskou. Afgelopen seizoen huurde Feyenoord de 24-jarige Til van de Russische club.
PSV neemt de vijfvoudig international van Oranje over van Spartak Moskou, waar hij nog twee jaar onder contract stond. Til ondertekende in Eindhoven een contract voor vier jaar en gaat maandag ook mee op trainingskamp naar Duitsland. Hij is na de keepers Walter Benítez en Boy Waterman, Xavi Simons, Ki-Jana Hoever en Luuk de Jong al de zesde zomeraanwinst. PSV staat op het punt om afscheid te nemen van de Japanse middenvelder Ritsu Doan.
Til was afgelopen seizoen de topscorer van Feyenoord in de Eredivisie met vijftien doelpunten. In de Conference League, waarin Feyenoord de finale haalde, was de oud-speler van AZ vooral belangrijk in de voorrondes, met zes goals. Til kwam zo ook weer in beeld bij het Nederlands elftal. Hij kreeg de afgelopen maanden van bondscoach Louis van Gaal speeltijd in vier interlands.
Feyenoord
Feyenoord wilde Til graag nog een jaar huren en ook Antwerp FC, de club van technisch directeur Marc Overmars en trainer Mark van Bommel, had interesse in de dynamische middenvelder. Na een gesprek met Ruud van Nistelrooij, de nieuwe hoofdtrainer van PSV, koos hij echter voor een overstap naar Eindhoven.
"De trainer heeft het vertrouwen in me uitgesproken en verteld over de ambitie van PSV. Dat overtuigde me", aldus Til. "Ik wil hier prijzen gaan winnen. Het plaatje dat PSV me schetste, was heel aantrekkelijk. Sportief is er veel mogelijk. Daarnaast geeft dit de stabiliteit die ik zocht."
John de Jong, de directeur voetbalzaken van PSV, voerde twee jaar geleden al eens een gesprek met Til over een overstap naar Eindhoven. Toen lukte het niet, de tweede poging bleek wel succesvol. "Guus heeft specifieke kwaliteiten die van meerwaarde zijn voor ons team", aldus De Jong.
Meer uit Voetbal
MONACO (ANP) - AS Monaco heeft vrijdag de eerste plaats in de Franse voetbalcompetitie in handen genomen. Het elftal van de Braziliaanse trainer Filipe Luís versloeg RC Lens in de slotfase met 2-1.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft ook de derde thuiswedstrijd van dit seizoen met ruime cijfers gewonnen. De regerend landskampioen versloeg Union Berlin in de Duitse competitie met 7-0. Bij rust was de stand al 3-0. De van PSV overgekomen Ismael Saibari maakte als invaller zijn eerste doelpunt voor Bayern.
6 uur geledenALMERE (ANP) - Heracles Almelo is in de eerste divisie niet langer zonder puntenverlies. De Overijsselse club ging in de slotfase met 1-0 onderuit bij Almere City FC. De Belg Martin Wasinski maakte in de 80e minuut het doelpunt.
7 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na ruim een maand weer een wedstrijd in de Eredivisie gewonnen. Het elftal van trainer Dick Lukkien was in de Euroborg met 3-0 te sterk voor PEC Zwolle.
7 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Wout Weghorst was vrijdag niet helemaal verrast dat hij ontbrak in de selectie van het Nederlands elftal. De nieuwe bondscoach Xavi Hernández besloot de 34-jarige spits van FC Twente niet op te nemen in zijn groep van 26 man voor de komende vier Nations League-wedstrijden tegen Duitsland, Servië (twee keer) en Griekenland.
9 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De nieuwe Franse voetbalbondscoach Zinédine Zidane heeft vijf debutanten opgeroepen voor zijn eerste interlandperiode. Doelman Guillaume Restes (Toulouse), verdedigers Jérémy Jacquet (Liverpool) en Andy Diouf (Internazionale), middenvelder Lucas Da Cunha (Como) en aanvaller Estéban Lepaul (Rennes) zitten voor het eerst bij de selectie.
9 uur geledenCINCINNATI (ANP) - Tyrell Malacia zet zijn voetballoopbaan voort in de Verenigde Staten. De 27-jarige linkervleugelverdediger heeft een contract tot de zomer van 2027 ondertekend bij FC Cincinnati.
10 uur geleden