PSV neemt revanche op Rangers en bereikt hoofdtoernooi CL
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft zich na vijf jaar weer gekwalificeerd voor het hoofdtoernooi van de Champions League. De Eindhovenaren waren in een uitverkocht Philips-stadion in de play-offs te sterk voor Rangers FC: 5-1. Die zege volstond ruim na de 2-2 van acht dagen eerder in Glasgow.
Het bereiken van de groepsfase zorgde, naast blijdschap, vooral voor veel opluchting. PSV was de laatste seizoenen ook dicht bij plaatsing, maar het ging het in de beslissende fase steeds mis. Twee jaar geleden strandden de Brabanders in de play-offs tegen Benfica en vorig jaar gebeurde dat behoorlijk verrassend tegen Rangers.
De voorbije dagen werd geregeld gerefereerd aan die mislukte pogingen, maar de nieuwe trainer Peter Bosz wilde daar niets van weten en probeerde die verhalen weg te halen bij zijn spelers.
Initiatief
Een nieuw trauma bleef PSV bespaard. De thuisclub nam vanaf het begin het initiatief. PSV had veel de bal, maar wist lange tijd weinig kansen te creëren. Aanvoerder Luuk de Jong zorgde in de 20e minuut met een kopbal die net naast ging voor het eerste gevaar.
PSV moest oppassen voor de counters. Bosz was ontevreden over het spel in de laatste weken van de Braziliaan André Ramalho en hij koos centraal in de defensie voor Jerdy Schouten, die normaal gesproken middenvelder is. Schouten onderschepte één keer goed een bal die op weg was naar de snelle aanvaller Rabbi Matondo, maar verder was het PSV dat het spel bepaalde.
Saibari
Middenvelder Ismael Saibari leek PSV in de 33e minuut van dichtbij op voorsprong te brengen, maar Rangers-doelman Jack Butland redde met zijn voet. Kort daarna was het wel raak. Noa Lang gaf de bal mee aan Joey Veerman, die vanaf de achterlijn met links goed voorgaf. Saibari kopte raak: 1-0.
PSV twijfelde niet en zocht ondanks de voorsprong ook na rust de aanval. Twee schoten van Veerman leverden nog geen treffer op, Saibari had in de 53e minuut wel succes. Na voorbereidend werk van Jordan Teze en Luuk de Jong kon hij vrij simpel binnenschieten (2-0).
Het duel leek beslist, maar Rangers toonde veerkracht. Aanvoerder James Tavernier verkleinde in de 64e minuut de achterstand. De Jong kopte uit een vrije trap van Veerman in de 66e minuut de 3-1 binnen. Veerman bekroonde zijn goede wedstrijd door zelf de 4-1 te maken. Connor Goldson werkte de bal daarna nog in eigen doel.
Meer uit Voetbal
BRUGGE (ANP/Belga) - Barcelona-coach Hansi Flick past zijn speelwijze niet aan, ondanks de drie tegentreffers bij Club Brugge woensdag. De wedstrijd in de Champions League eindigde in 3-3, met veel kansen voor beide ploegen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen zocht niet naar excuses na de nederlaag van Ajax tegen Galatasaray in de Champions League (0-3). "Het is gewoon niet goed genoeg", stelde de aanvoerder. "Het is soms een kwartiertje goed of een halfuur. Maar we slagen er maar niet in een hele wedstrijd te domineren. En we hebben dit seizoen niet alleen maar tegen Real Madrid gevoetbald."
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer John Heitinga denkt dat de directie en spelers van Ajax nog steeds achter hem staan. "Ik voel nog steeds vertrouwen", zei hij na de nederlaag tegen Galatasaray (0-3) in de Champions League. "Ik blijf strijdbaar en ik zal nooit zelf vertrekken. Ik ben een jongen van de club. Ik zal altijd blijven strijden voor Ajax."
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De fanatieke supporters van Ajax hebben geen vertrouwen meer in John Heitinga en dringen aan op het vertrek van de hoofdtrainer. "Wij roepen Alex Kroes en de andere technische beleidsbepalers op om nu direct met een oplossing te komen en actie te ondernemen", schrijft de AFCA Supportersclub in een statement vlak na de thuisnederlaag tegen Galatasaray (0-3) in de Champions League. "Dit is niet langer houdbaar. Het sportieve verval moet nu echt een halt worden toegeroepen."
14 uur geledenBRUGGE (ANP) - FC Barcelona heeft in een spectaculaire wedstrijd bij Club Brugge voor de tweede keer puntenverlies geleden in de Champions League. De ploeg van Oranje-international Frenkie de Jong bleef in het Jan Breydelstadion steken op 3-3. Oud-Ajacied Carlos Forbs speelde met twee doelpunten en een assist een hoofdrol bij de thuisploeg.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax blijft de slechtst presterende club in de Champions League. De ploeg van trainer John Heitinga hield bijna een uur stand tegen Galatasaray, maar vervolgens scoorde Victor Osimhen met een kopbal en benutte de spits twee strafschoppen in de Johan Cruijff ArenA (0-3).
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft ook het vierde duel in de Champions League verloren. De club ging onderuit tegen Galatasaray in de Johan Cruijff ArenA (0-3). Victor Osimhen maakte alle drie de doelpunten voor de kampioen van Turkije.
15 uur geleden