Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV na zege bij Rode Ster heel dicht bij tussenronde CL

PSV na zege bij Rode Ster heel dicht bij tussenronde CL

BELGRADO (ANP) - PSV is zo goed als zeker van een plek in de volgende ronde van de Champions League. De Eindhovenaren waren in Servië te sterk voor Rode Ster Belgrado: 2-3. Met 11 punten uit zeven duels kan PSV een plek bij de eerste 24 clubs in principe niet meer ontgaan. Volgende week woensdag is Liverpool in het Philips Stadion de laatste opponent in het hoofdtoernooi.

Het elftal van trainer Peter Bosz kon een overwinning goed gebruiken. De lange tijd ongenaakbare Eindhovenaren begonnen slecht aan het nieuwe jaar. Tegen AZ kon een nederlaag in de competitie nog net worden voorkomen (2-2) en in het bekertoernooi ontsnapte PSV tegen eerstedivisionist Excelsior kort voor tijd aan uitschakeling (5-4 na verlenging). Tegen PEC Zwolle ging het afgelopen zaterdag in de Eredivisie wel mis. PSV verloor met 3-1 en zag de voorsprong op Ajax worden teruggebracht tot een punt.

De spelers die in Overijssel aan de aftrap verschenen, kregen de kans op eerherstel. Bosz liet zijn basiselftal intact, op één plek na. De in de Champions League niet speelgerechtigde Ivan Perisic werd vervangen door Noa Lang. Ismael Saibari ontbrak in de selectie omdat hij ziek is. Meerdere PSV'ers waren, vanwege een griepvirus, niet helemaal fit.

Kopspecialist De Jong

Rode Ster kreeg in de dertiende minuut de eerste grote kans. Na een fout van Olivier Boscagli redde doelman Walter Benítez knap. PSV sloeg vier minuten later wel toe. Uit een hoekschop van Joey Veerman kopte Luuk de Jong de bal fraai in de verre hoek. De kopspecialist werd helemaal vrijgelaten.

De thuisploeg bleek daar niet echt van te hebben geleerd. Halverwege de eerste helft legde Veerman, die bij het nemen van hoekschoppen vanaf de tribunes steeds met sneeuwballen werd bekogeld, de bal opnieuw op het hoofd van De Jong. De bal verdween uiteindelijk via het hoofd van Guus Til in het doel: 0-2.

Rode kaart

PSV leek het duel nog voor rust te beslissen. Opnieuw stond Veerman met een hoekschop aan de basis van het doelpunt. Til kopte de bal onbedoeld terug, waarna verdediger Ryan Flamingo hard en doeltreffend uithaalde (0-3).

Aan het begin van de tweede helft werd het toch nog spannend. Flamingo werd met een rode kaart na een overtreding op Nemanja Radonjic in de 50e minuut erg zwaar bestraft. Met tien man bleef PSV lange tijd overeind. In de 71e minuut werd Benítez alsnog gepasseerd. De Senegalees Cherif Ndiaye kopte van dichtbij raak en even later deed Nasser Djiga dat ook. PSV bleef in de slotfase wankelend overeind.

Meer uit Voetbal

Bestuurlijke ontmoeting KNVB en Marokkaanse bond in Monterrey

MONTERREY (ANP) - Vertegenwoordigers van de KNVB en de Marokkaanse voetbalbond (FRMF) hebben elkaar in aanloop naar de wedstrijd in de zestiende finales op het wereldkampioenschap ontmoet in Monterrey in Mexico. "De bestuurlijke ontmoeting stond in het teken van de jarenlange samenwerking, wederzijds respect en de bijzondere band tussen beide landen", aldus de KNVB.

4 uur geleden
Koeman verwacht dat Oranje tegen Marokko minder kansen weggeeft

GUADALUPE (ANP) - Ronald Koeman heeft er alle vertrouwen in dat het Nederlands elftal tegen Marokko minder kansen weggeeft dan in de groepsfase. "We hebben in onze eerste drie duels veel dingen goed gedaan", zei hij op zijn laatste persconferentie voor de zestiende finales in het Monterrey Stadium. "Maar we moeten soms sneller teruglopen en na balverlies compacter staan. We hebben daar weer uitgebreid op getraind. Ik verwacht dat we dat beter doen."

6 uur geleden
Van Dijk verwacht dat stadion ook in Mexico oranje kleurt

GUADALUPE (ANP) - Virgil van Dijk gaat ervan uit dat ook in Mexico het stadion donderdag grotendeels is gevuld met supporters van het Nederlands elftal, aangevuld met lokale bevolking die het elftal van bondscoach Ronald Koeman steunt en oranje kleding aandoet. De aanvoerder zei op een persconferentie in het Monterrey Stadium in Guadalupe, waar Marokko in de nacht van maandag op dinsdag de tegenstander is in de zestiende finales van het WK, ervan uit te gaan dat de strafschop die Oranje op het WK van 2014 tegen Mexico kreeg geen rol meer speelt.

8 uur geleden
Koeman: Gakpo is klaar om tegen Marokko te spelen

GUADALUPE (ANP) - Cody Gakpo is klaar om met het Nederlands elftal tegen Marokko te spelen. "Ik heb niet het idee dat het verdrietige nieuws dat hij heeft ontvangen dusdanig mee gaat wegen in zijn prestaties", zei bondscoach Ronald Koeman op zijn laatste persconferentie voor de zestiende finales op het WK in het Monterrey Stadium.

8 uur geleden
Makkelie leidt op WK knock-outduel tussen Frankrijk en Zweden

EAST RUTHERFORD (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie heeft op het wereldkampioenschap voetbal de leiding bij de wedstrijd tussen Frankrijk en Zweden in de eerste knock-outronde. Dat heeft de FIFA bekendgemaakt.

8 uur geleden
Voetballers Iran keren een illusie armer terug naar geboorteland

TIJUANA (ANP) - De voetballers van Iran keren maandag terug naar hun geboorteland na de uitschakeling op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Ze stappen aan het einde van de middag (plaatselijke tijd) volgens de Iraanse voetbalbond op het vliegtuig in het Mexicaanse Tijuana.

9 uur geleden
Marokkaanse bondscoach: ons plan niet alleen op Brobbey gericht

GUADALUPE (ANP) - Het Marokkaanse voetbalelftal is in de zestiende finales van het wereldkampioenschap tegen Nederland beducht voor Brian Brobbey, die tot dusverre drie keer scoorde. "Ik ken hem nog van de Future Cup. Hij was toen ook al goed, had een groot lichaam en was sterk. We hebben een plan, maar dat is niet alleen op hem gericht", zei bondscoach Mohamed Ouahbi op een persconferentie in het Monterrey Stadium in Guadalupe.

10 uur geleden