PSV na tweede zege op Graz weer naar play-offs Champions League
GRAZ (ANP) - PSV heeft zich voor het derde jaar op rij geplaatst voor de play-offs van de Champions League. Het elftal van trainer Peter Bosz won in de derde voorronde bij Sturm Graz: 1-3. Een week eerder was PSV in het Philips-stadion al met 4-1 te sterk voor de nummer 2 van Oostenrijk.
Sturm Graz kwam in de 26e minuut op voorsprong dankzij de Deen William Böving. Joey Veerman schoot PSV kort daarna op fraaie wijze langszij. Aanvoerder Luuk de Jong zorgde er koppend voor dat de Brabanders gingen rusten met een voorsprong: 1-2.
In de slotfase van de tweede helft benutte Ricardo Pepi, die De Jong halverwege verving, nog een strafschop.
PSV neemt het in de play-offs, waar een plek in het hoofdtoernooi is te verdienen, opnieuw op tegen Rangers FC. De Schotse club schakelde het Zwitserse Servette FC uit. Vorig seizoen bleef Rangers PSV in de play-offs verrassend de baas. Na de 2-2 in Schotland, gingen de Brabanders in eigen stadion ten onder (0-1). In het seizoen 2018/2019 deed PSV voor het laatst mee aan de groepsfase van de Champions League.
Meer uit Voetbal
RIO DE JANEIRO (ANP) - Memphis Depay heeft Corinthians aan de winst van de Braziliaanse beker geholpen. De aanvaller van Oranje maakte tegen Vasco da Gama in Estádio Maracanã in Rio de Janeiro in de tweede wedstrijd van de finale na ruim een uur het winnende doelpunt met een intikker: 1-2. Het thuisduel was eerder deze week in 0-0 geëindigd.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay wordt de nieuwe assistent-trainer van Peter Bosz bij PSV. Hij volgt André Ooijer op, die vertrekt bij de Eindhovense club. Dat heeft PSV in een persbericht bekendgemaakt. Afellay tekent voor 2,5 jaar.
11 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft het kalenderjaar afgesloten met een moeizame overwinning bij FC Volendam. De ploeg van trainer Maurice Steijn was in het Noord-Hollandse vissersdorp de enige die aanspraak maakte op de punten, maar scoorde alleen via een benutte strafschop van de Noor Tobias Lauritsen tien minuten voor tijd: 0-1.
11 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna sluit de eerste helft van het seizoen na een spectaculaire thuisoverwinning af als nummer 11 van de Eredivisie. Het elftal van coach Danny Buijs won zondag tijdens de zeventiende speelronde met 4-3 van AZ.
11 uur geledenVILLARREAL (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft ook het uitduel met nummer 4 Villarreal in winst omgezet: 0-2. Zo zegevierden de Catalanen voor de achtste keer op rij in de competitie. De voorsprong op Real Madrid is bij het ingaan van de korte winterstop 4 punten.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het was vooral aan Timon Wellenreuther te danken dat Feyenoord een punt overhield aan het thuisduel met FC Twente (1-1). De Duitse doelman hield zijn ploeg met tien reddingen op de been en voorkwam de negende nederlaag in twaalf duels.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin Pröpper baalt van het gelijkspel (1-1) van FC Twente in het uitduel met Feyenoord. "Het komt niet vaak voor dat je teleurgesteld bent als je met een punt De Kuip verlaat", zei de aanvoerder. "Maar nu voelt het wel zo."
12 uur geleden