 
                    PSV na ruime zege op Zwolle alleen aan kop in de eredivisie
ZWOLLE (ANP) - PSV heeft in de eerste wedstrijd na het sluiten van de transfermarkt direct aan de hoge verwachtingen voldaan. De op vele posities vernieuwde en versterkte selectie van trainer Roger Schmidt beleefde in Zwolle een vrij eenvoudige middag tegen PEC: 0-3. Door het puntenverlies van Feyenoord eerder op zondag tegen Sparta Rotterdam (1-1), gaat PSV met dertien punten uit vijf duels nu alleen aan de leiding in de eredivisie.
Schmidt had best wat te kiezen zondag. PSV versterkte zich de laatste dagen van de transferperiode met liefst vier middenvelders: Ibrahim Sangaré, Marco van Ginkel en de Duitsers Adrian Fein en Mario Götze. Vooral de komst van Götze, die tot vorig seizoen bij Borussia Dortmund onder contract stond, baarde opzien. Met doelman Yvon Mvogo, linkerverdediger Philipp Max en aanvaller Eran Zahavi had PSV de weken daarvoor ook nieuwe spelers vastgelegd.
Van Ginkel (geblesseerd) en Zahavi (coronavirus) konden tegen Zwolle nog niet spelen, wat het qua basisopstelling iets makkelijker maakte. Het grootste slachtoffer van de vele nieuwkomers is Mohamed Ihattaren. Het 18-jarige talent, dat de gehele jeugdopleiding doorliep, is de trots van de club en moet PSV in de toekomst veel geld gaan opleveren. Dit seizoen is Ihattaren al een tijdje zoekende naar zijn vorm. Het wordt de komende weken interessant om te zien hoe Schmidt met Ihattaren omgaat. Het ligt voor de hand dat hij zijn basisplaats voorlopig kwijt is, iets wat tot voor kort voor onmogelijk werd gehouden.
Basisplaats
Götze had, ook al was hij sinds eind juni clubloos, direct een basisplaats in Zwolle. De maker van het winnende doelpunt in de finale van het WK van 2014 trainde de laatste tijd zelf door en maakte op de technische en medische staf van PSV een goede indruk. De Duitser beleefde een prettig debuut. Na een foute terugspeelbal van Clint Leemans onderschepte Götze in de 8e minuut de bal en opende de score.
PSV liep voor rust verder uit via Cody Gakpo en Donyell Malen, die nu allebei op drie doelpunten staan. Tussen die twee treffers in had PEC terug kunnen komen, maar doelman Yvon Mvogo keerde de bal na een slecht genomen strafschop van Reza Ghoochannejhad.
Weinig
Na rust hoefde PSV niet meer zo nodig en gebeurde er nog maar weinig. Götze ging halverwege de tweede helft naar de kant en Ihattaren mocht zo toch nog een gedeelte van het duel meedoen.
PSV wacht volgende week de uitwedstrijd tegen Vitesse, dat het dit seizoen met twaalf punten voorlopig ook uitstekend doet.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft in een aantrekkelijk duel FC Groningen uitgeschakeld in het toernooi om de KNVB-beker. De ploeg van trainer Maurice Steijn won met 5-2 op Het Kasteel.
3 uur geledenRIJNSBURG (ANP) - NEC heeft met grote moeite de tweede ronde bereikt van de KNVB-beker. De ploeg uit Nijmegen liet zich op Sportpark Middelmors in Rijnsburg bijna verrassen door de amateurs van Rijnsburgse Boys.
4 uur geledenBELGRADO (ANP) - Veljko Paunovic is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Servië. Hij volgt Dragan Stojkovic op, die eerder deze maand na een nederlaag tegen Albanië (0-1) ontslag nam.
10 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool ging woensdag zonder veel vaste basisspelers onderuit (0-3) in het duel uit de League Cup met Crystal Palace. Coach Arne Slot verdedigde na afloop zijn keuze voor een veredeld tweede elftal en verwees naar het programma dat zijn ploeg de komende anderhalve week moet afwerken. "Maar het past niet bij een club als Liverpool om zes van de laatste zeven wedstrijden te verliezen", erkende hij wel.
15 uur geledenMAASSLUIS (ANP) - Excelsior Maassluis leek woensdag in de eerste ronde van de KNVB-beker op weg naar een strafschoppenserie tegen Eredivisionist Excelsior, dacht ook doelman Tobias van der Kleij. "Ik was me al vijf minuten aan het voorbereiden op 'pingels', maar opeens lag-ie er aan de andere kant in", keek hij terug op het spectaculaire slot. De keeper van de tweededivisionist droomt na de 1-0-zege al van een optreden in De Kuip of de Johan Cruijff ArenA.
15 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is uitgeschakeld in de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De ploeg van trainer Arne Slot verloor in eigen huis met 3-0 van Crystal Palace. Het was de vierde nederlaag op rij op Anfield.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Lionel Messi is veruit de bestbetaalde voetballer van de Major League Soccer. De achtvoudig winnaar van de Gouden Bal, die onlangs bijtekende bij Inter Miami, voert de salarislijst aan met 20,4 miljoen dollar (17,5 miljoen euro) per jaar. De Zuid-Koreaan Son Heung-min, onlangs aangetrokken door Los Angeles FC, staat op gepaste afstand tweede met 11,1 miljoen dollar (9,6 miljoen euro) per jaar. De Spanjaard Sergio Busquets, die aan het einde van het seizoen stopt bij Inter Miami, is de nummer drie op de lijst met 7,8 miljoen dollar.
1 dag geleden 
             
                             
                             
                             
                             
                             
                            