Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV na ruime zege op Zwolle alleen aan kop in de eredivisie

PSV na ruime zege op Zwolle alleen aan kop in de eredivisie

ZWOLLE (ANP) - PSV heeft in de eerste wedstrijd na het sluiten van de transfermarkt direct aan de hoge verwachtingen voldaan. De op vele posities vernieuwde en versterkte selectie van trainer Roger Schmidt beleefde in Zwolle een vrij eenvoudige middag tegen PEC: 0-3. Door het puntenverlies van Feyenoord eerder op zondag tegen Sparta Rotterdam (1-1), gaat PSV met dertien punten uit vijf duels nu alleen aan de leiding in de eredivisie.

Schmidt had best wat te kiezen zondag. PSV versterkte zich de laatste dagen van de transferperiode met liefst vier middenvelders: Ibrahim Sangaré, Marco van Ginkel en de Duitsers Adrian Fein en Mario Götze. Vooral de komst van Götze, die tot vorig seizoen bij Borussia Dortmund onder contract stond, baarde opzien. Met doelman Yvon Mvogo, linkerverdediger Philipp Max en aanvaller Eran Zahavi had PSV de weken daarvoor ook nieuwe spelers vastgelegd.

Van Ginkel (geblesseerd) en Zahavi (coronavirus) konden tegen Zwolle nog niet spelen, wat het qua basisopstelling iets makkelijker maakte. Het grootste slachtoffer van de vele nieuwkomers is Mohamed Ihattaren. Het 18-jarige talent, dat de gehele jeugdopleiding doorliep, is de trots van de club en moet PSV in de toekomst veel geld gaan opleveren. Dit seizoen is Ihattaren al een tijdje zoekende naar zijn vorm. Het wordt de komende weken interessant om te zien hoe Schmidt met Ihattaren omgaat. Het ligt voor de hand dat hij zijn basisplaats voorlopig kwijt is, iets wat tot voor kort voor onmogelijk werd gehouden.

Basisplaats

Götze had, ook al was hij sinds eind juni clubloos, direct een basisplaats in Zwolle. De maker van het winnende doelpunt in de finale van het WK van 2014 trainde de laatste tijd zelf door en maakte op de technische en medische staf van PSV een goede indruk. De Duitser beleefde een prettig debuut. Na een foute terugspeelbal van Clint Leemans onderschepte Götze in de 8e minuut de bal en opende de score.

PSV liep voor rust verder uit via Cody Gakpo en Donyell Malen, die nu allebei op drie doelpunten staan. Tussen die twee treffers in had PEC terug kunnen komen, maar doelman Yvon Mvogo keerde de bal na een slecht genomen strafschop van Reza Ghoochannejhad.

Weinig

Na rust hoefde PSV niet meer zo nodig en gebeurde er nog maar weinig. Götze ging halverwege de tweede helft naar de kant en Ihattaren mocht zo toch nog een gedeelte van het duel meedoen.

PSV wacht volgende week de uitwedstrijd tegen Vitesse, dat het dit seizoen met twaalf punten voorlopig ook uitstekend doet.

Meer uit Voetbal

Marseille wil van middenvelder Rabiot af na kleedkamerruzie

MARSEILLE (ANP) - Olympique Marseille heeft de Franse international Adrien Rabiot op de transferlijst geplaatst. De middenvelder is niet meer gewenst in de Franse havenstad na een ruzie in de kleedkamer met zijn Engelse ploeggenoot Jonathan Rowe. Die vond plaats vrijdag na de eerste competitiewedstrijd van Marseille, die met 1-0 werd verloren van Rennes. Ook Rowe mag vertrekken.

1 uur geleden
NEC legt middenvelder Proper vast tot medio 2027

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft Dirk Proper langer aan de club gebonden. De 23-jarige middenvelder heeft zijn handtekening onder een nieuw contract gezet en ligt vast tot de zomer van 2027.

3 uur geleden
Pröpper biedt PSV-spits Pléa excuses aan na ongelukkige tackle

ENSCHEDE (ANP) - Robin Pröpper heeft zijn excuses aangeboden aan Alassane Pléa van PSV. De verdediger van FC Twente kwam afgelopen zondag in aanraking met de spits van de Eindhovenaren, die zich daarbij zwaar blesseerde aan zijn knie. Pléa komt dit jaar niet meer in actie.

7 uur geleden
Hoes stopt als voorzitter van rvc MVV Maastricht

MAASTRICHT (ANP) - Onno Hoes stopt als voorzitter van de raad van commissarissen van MVV Maastricht. Hij gaat zich volledig richten op zijn nieuwe functie als waarnemend burgemeester van Tilburg.

8 uur geleden
Geblesseerde Pléa speelt dit jaar niet meer voor PSV

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan de komende maanden geen beroep doen op aanvaller Alassane Pléa. De Franse aanwinst heeft een ernstige knieblessure opgelopen in de met 2-0 gewonnen uitwedstrijd tegen FC Twente op zondag, meldt de landskampioen uit Eindhoven.

1 dag geleden
PSV langer door met minst gepasseerde keepster Evrard

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft het contract van keepster Nicky Evrard met twee jaar verlengd. De Belgische international heeft nu een verbintenis tot medio 2028 bij het vrouwenteam uit Eindhoven.

1 dag geleden
Aanvoerder Romero verlengt contract bij Tottenham Hotspur

LONDEN (ANP) - Cristian Romero heeft zijn contract bij Tottenham Hotspur verlengd. Volgens de club uit Londen heeft de aanvoerder zijn handtekening gezet onder een langdurige verbintenis. Volgens Engelse media gaat het om een contract van vier jaar.

1 dag geleden

Oh Oh...
Zo te zien gebruik je een adblocker.

We begrijpen je voorkeur om ZeelandNet bannervrij te bekijken. Maar ja, we zijn wel afhankelijk van advertenties om onze website rendabel te houden. Zo kun je o.a. nieuwsartikelen gratis blijven lezen.

Zou je willen overwegen ons te whitelisten, zodat we de content kunnen blijven bieden waarvoor je vandaag naar ZeelandNet kwam?

Dank je wel!