
PSV na ruime zege op PEC met vertrouwen naar duel met Feyenoord
ZWOLLE (ANP) - PSV heeft op weg naar de 25e landstitel een eenvoudige zege behaald op PEC Zwolle. De Eindhovenaren wonnen met liefst 7-1 en deden daarmee vertrouwen op voor de ontmoeting van volgende week met regerend kampioen Feyenoord. De Rotterdammers kunnen de achterstand op PSV zondag, bij een zege op Almere City FC, weer tot 10 punten verkleinen. Als PSV in eigen stadion van Feyenoord wint, komt de eerste landstitel sinds 2018 snel dichterbij.
In tegenstelling tot vorige seizoenen maakt PSV onder leiding van trainer Peter Bosz geen uitglijders tegen de wat kleinere ploegen in de Eredivisie. Ook tegen PEC nam de koploper direct vanaf het begin het initiatief. Halverwege de eerste helft opende Isaac Babadi de score, maar dat doelpunt werd afgekeurd om buitenspel. Babadi stond voor het eerst sinds augustus weer in de basis. De middenvelder mocht starten in plaats van Ismael Saibari, die dinsdag in de slotfase van de ontmoeting met Borussia Dortmund in de achtste finales van de Champions League uitviel. Babadi kreeg van Bosz de voorkeur boven de Amerikaan Malik Tillman.
Na een half uur spelen was het alsnog raak. Na een goede voorzet van linksback Sergiño Dest kopte Johan Bakayoko via de grond raak. Kort daarna verdubbelde Luuk de Jong de score. De aanvoerder scoorde eveneens met zijn hoofd, na een hoekschop van Joey Veerman. PEC bracht de spanning kort voor rust onverwacht terug. PSV-keeper Walter Benítez ging in de fout bij een schot van Eliano Reijnders (1-2).
De Jong topscorer
In de tweede helft ging het snel. Younes Namli liet zich in de 51e minuut van de bal zetten door Veerman, waarna Olivier Boscagli De Jong in staat stelde te scoren. Bakayoko maakte na een uur spelen ook zijn tweede treffer van de avond. PSV nam met die ruime voorsprong geen genoegen en ging door. De Jong was in de 71e minuut opnieuw trefzeker en is nu met 22 doelpunten topscorer van de Eredivisie.
Sam Kersten (eigen doel) en Ricardo Pepi scoorden daarna ook nog. Het was voor het eerst dit seizoen dat PSV zeven keer scoorde in de Eredivisie. De grootste zege tot zaterdag was een zege van 6-0 bij Heracles Almelo.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in de Franse voetbalcompetitie in eigen stadion niet kunnen winnen van Strasbourg. Het doelpuntrijke duel tussen de koploper en de nummer 3 eindigde in 3-3.
12 uur geledenMADRID (ANP) - De Spaanse spelersvakbond AFE heeft besloten tot een symbolisch protest bij alle competitiewedstrijden van dit weekend in de hoogste voetbaldivisie (La Liga). De spelers zullen de eerste vijftien seconden van de wedstrijd geen bal aanraken.
12 uur geledenBERLIJN (ANP) - Verdediger Danilo Doekhi heeft vrijdag een belangrijke rol gespeeld voor Union Berlin. De 27-jarige geboren Rotterdammer scoorde in de met 3-1 gewonnen thuiswedstrijd tegen Borussia Mönchengladbach twee keer.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft de koppositie in de eerste divisie overgenomen van SC Cambuur. Het elftal van trainer Robin Peter versloeg voor eigen publiek FC Dordrecht met 3-0. SC Cambuur speelde met 1-1 gelijk bij Almere City FC.
12 uur geledenLYON (ANP) - Voetballer Hans Hateboer verwisselt in de Franse competitie van club. Olympique Lyon neemt de 31-jarige Nederlander op huurbasis over van Stade Rennes. Dat meldt Olympique Lyon op de clubwebsite.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De aanvallers Ricardo Pepi en Myron Boadu keren terug in de selectie van PSV. Dat heeft PSV-coach Peter Bosz bij de persconferentie in aanloop naar het competitieduel tussen PSV en Go Ahead Eagles op zaterdagavond bevestigd.
17 uur geledenBARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick van FC Barcelona vindt het maar niets dat de competitiewedstrijd tegen Villarreal op 20 december in Miami in de Verenigde Staten wordt gespeeld. "Ik begrijp waarom de spelers niet blij zijn. Ik ben ook niet blij", zei de Duitse coach vrijdag op een persconferentie, voorafgaand aan het thuisduel met Girona van zaterdag.
17 uur geleden