PSV na ruime zege op PEC met vertrouwen naar duel met Feyenoord
ZWOLLE (ANP) - PSV heeft op weg naar de 25e landstitel een eenvoudige zege behaald op PEC Zwolle. De Eindhovenaren wonnen met liefst 7-1 en deden daarmee vertrouwen op voor de ontmoeting van volgende week met regerend kampioen Feyenoord. De Rotterdammers kunnen de achterstand op PSV zondag, bij een zege op Almere City FC, weer tot 10 punten verkleinen. Als PSV in eigen stadion van Feyenoord wint, komt de eerste landstitel sinds 2018 snel dichterbij.
In tegenstelling tot vorige seizoenen maakt PSV onder leiding van trainer Peter Bosz geen uitglijders tegen de wat kleinere ploegen in de Eredivisie. Ook tegen PEC nam de koploper direct vanaf het begin het initiatief. Halverwege de eerste helft opende Isaac Babadi de score, maar dat doelpunt werd afgekeurd om buitenspel. Babadi stond voor het eerst sinds augustus weer in de basis. De middenvelder mocht starten in plaats van Ismael Saibari, die dinsdag in de slotfase van de ontmoeting met Borussia Dortmund in de achtste finales van de Champions League uitviel. Babadi kreeg van Bosz de voorkeur boven de Amerikaan Malik Tillman.
Na een half uur spelen was het alsnog raak. Na een goede voorzet van linksback Sergiño Dest kopte Johan Bakayoko via de grond raak. Kort daarna verdubbelde Luuk de Jong de score. De aanvoerder scoorde eveneens met zijn hoofd, na een hoekschop van Joey Veerman. PEC bracht de spanning kort voor rust onverwacht terug. PSV-keeper Walter Benítez ging in de fout bij een schot van Eliano Reijnders (1-2).
De Jong topscorer
In de tweede helft ging het snel. Younes Namli liet zich in de 51e minuut van de bal zetten door Veerman, waarna Olivier Boscagli De Jong in staat stelde te scoren. Bakayoko maakte na een uur spelen ook zijn tweede treffer van de avond. PSV nam met die ruime voorsprong geen genoegen en ging door. De Jong was in de 71e minuut opnieuw trefzeker en is nu met 22 doelpunten topscorer van de Eredivisie.
Sam Kersten (eigen doel) en Ricardo Pepi scoorden daarna ook nog. Het was voor het eerst dit seizoen dat PSV zeven keer scoorde in de Eredivisie. De grootste zege tot zaterdag was een zege van 6-0 bij Heracles Almelo.
Meer uit Voetbal
NICE (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de koppositie in Frankrijk weer in handen. De meest recente winnaar van de Champions League won het uitduel met OGC Nice met 4-0 dankzij treffers van Nuno Mendes, Désiré Doué, Dro Fernández en Warren Zaïre-Emery. Nummer 2 RC Lens, dat een wedstrijd meer speelde, kijkt daardoor weer tegen een achterstand aan van 1 punt.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - De degradatiezorgen van NAC Breda zijn verder gegroeid na de nederlaag in het uitduel met PEC Zwolle: 2-1. In de tweede helft herstelde de ploeg van trainer Carl Hoefkens zich wat van het zwakke spel voor rust, maar verder dan de aansluitingstreffer kwamen de Brabanders niet.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan houdt druk op koploper Internazionale dankzij een thuiszege op Torino. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri maakte het verschil met twee doelpunten in drie minuten vroeg in de tweede helft: 3-2.
4 uur geledenSITTARD (ANP) - FC Twente heeft het uitduel met Fortuna Sittard gewonnen na een matige eerste helft: 1-2. Na rust maakte de ploeg van trainer John van den Brom een 1-0-achterstand ongedaan en voorkwam zo een tweede nederlaag op rij. Daardoor blijft FC Twente volop meestrijden om de derde plek in de Eredivisie.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de Bundesliga overtuigend gewonnen van Union Berlin. In de Allianz Arena won de koploper van coach Vincent Kompany met 4-0. Bayern heeft een voorsprong van 9 punten op Borussia Dortmund, dat later zaterdag met 3-2 won van Hamburger SV.
6 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft met 2-1 van Brighton & Hove Albion verloren. Danny Welbeck was twee keer trefzeker, voormalig AZ-speler Milos Kerkez maakte het enige doelpunt van de ploeg van trainer Arne Slot. Liverpool blijft vijfde, Brighton stijgt naar plek acht.
9 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.
12 uur geleden