Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV na ruime zege op PEC met vertrouwen naar duel met Feyenoord

PSV na ruime zege op PEC met vertrouwen naar duel met Feyenoord

ZWOLLE (ANP) - PSV heeft op weg naar de 25e landstitel een eenvoudige zege behaald op PEC Zwolle. De Eindhovenaren wonnen met liefst 7-1 en deden daarmee vertrouwen op voor de ontmoeting van volgende week met regerend kampioen Feyenoord. De Rotterdammers kunnen de achterstand op PSV zondag, bij een zege op Almere City FC, weer tot 10 punten verkleinen. Als PSV in eigen stadion van Feyenoord wint, komt de eerste landstitel sinds 2018 snel dichterbij.

In tegenstelling tot vorige seizoenen maakt PSV onder leiding van trainer Peter Bosz geen uitglijders tegen de wat kleinere ploegen in de Eredivisie. Ook tegen PEC nam de koploper direct vanaf het begin het initiatief. Halverwege de eerste helft opende Isaac Babadi de score, maar dat doelpunt werd afgekeurd om buitenspel. Babadi stond voor het eerst sinds augustus weer in de basis. De middenvelder mocht starten in plaats van Ismael Saibari, die dinsdag in de slotfase van de ontmoeting met Borussia Dortmund in de achtste finales van de Champions League uitviel. Babadi kreeg van Bosz de voorkeur boven de Amerikaan Malik Tillman.

Na een half uur spelen was het alsnog raak. Na een goede voorzet van linksback Sergiño Dest kopte Johan Bakayoko via de grond raak. Kort daarna verdubbelde Luuk de Jong de score. De aanvoerder scoorde eveneens met zijn hoofd, na een hoekschop van Joey Veerman. PEC bracht de spanning kort voor rust onverwacht terug. PSV-keeper Walter Benítez ging in de fout bij een schot van Eliano Reijnders (1-2).

De Jong topscorer

In de tweede helft ging het snel. Younes Namli liet zich in de 51e minuut van de bal zetten door Veerman, waarna Olivier Boscagli De Jong in staat stelde te scoren. Bakayoko maakte na een uur spelen ook zijn tweede treffer van de avond. PSV nam met die ruime voorsprong geen genoegen en ging door. De Jong was in de 71e minuut opnieuw trefzeker en is nu met 22 doelpunten topscorer van de Eredivisie.

Sam Kersten (eigen doel) en Ricardo Pepi scoorden daarna ook nog. Het was voor het eerst dit seizoen dat PSV zeven keer scoorde in de Eredivisie. De grootste zege tot zaterdag was een zege van 6-0 bij Heracles Almelo.

Meer uit Voetbal

Cruijff wil Ajax weer winnaarsmentaliteit geven

AMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil Ajax weer een winnaarsmentaliteit geven. "Het gaat niet goed, anders hadden ze me waarschijnlijk niet gevraagd", zei hij. "Als ik uiteindelijk faal in de Johan Cruijff ArenA, dan zou dat geen goed verhaal zijn."

26 minuten geleden
Feyenoord legt Luca Dahl Tomasson langer vast

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Luca Dahl Tomasson langer vastgelegd. De 17-jarige Deense jeugdinternational en zoon van oud-Feyenoorder Jon Dahl Tomasson tekende een nieuw contract tot de zomer van 2028.

3 uur geleden
Tottenham Hotspur van Van de Ven en Simons ontslaat trainer Frank

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft de Deense trainer Thomas Frank ontslagen. Het ontslag volgt een dag na de 2-1-thuisnederlaag tegen Newcastle United. De ploeg van de Nederlandse internationals Micky van de Ven en Xavi Simons staat zestiende in de Premier League.

3 uur geleden
Vitesse wacht nog op definitieve goedkeuring overname

ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft nog geen definitief uitsluitsel van de licentiecommissie over de overname van zijn aandelen door de zogenoemde Sterkhouders. De club uit de eerste divisie meldt dat de KNVB positief heeft gereageerd op het verzoek dat medio december werd ingediend, maar dat de licentiecommissie "nog een aantal verduidelijkingen wenst".

4 uur geleden
Spaanse spits Aghehowa lijkt door blessure WK voetbal te missen

PORTO (ANP/RTR) - De Spaanse international Samu Aghehowa lijkt niet op tijd fit te zijn voor het WK voetbal van deze zomer. De 21-jarige aanvaller van FC Porto liep maandag een kruisbandblessure op tijdens het gelijkspel tegen Sporting Portugal (1-1).

5 uur geleden
Timber en De Lange zien trainer De Zerbi vertrekken bij Marseille

MARSEILLE (ANP/AFP) - Olympique Marseille heeft "in onderling overleg" afscheid genomen van trainer Roberto De Zerbi. Dat meldde de club van de Nederlanders Quinten Timber en Jeffrey de Lange. De nummer 4 van Frankrijk verloor zondag 'Le Classique' tegen Paris Saint-Germain met 5-0.

6 uur geleden
Chelsea geeft 2-0-voorsprong weg en speelt gelijk tegen Leeds

LONDEN (ANP) - Chelsea heeft in de thuiswedstrijd tegen Leeds United genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De nummer 5 van de Premier League zag op Stamford Bridge de bezoekers in het laatste kwart van het duel terugkomen van een 2-0-achterstand: 2-2.

16 uur geleden