Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV na ruime zege op PEC met vertrouwen naar duel met Feyenoord

PSV na ruime zege op PEC met vertrouwen naar duel met Feyenoord

ZWOLLE (ANP) - PSV heeft op weg naar de 25e landstitel een eenvoudige zege behaald op PEC Zwolle. De Eindhovenaren wonnen met liefst 7-1 en deden daarmee vertrouwen op voor de ontmoeting van volgende week met regerend kampioen Feyenoord. De Rotterdammers kunnen de achterstand op PSV zondag, bij een zege op Almere City FC, weer tot 10 punten verkleinen. Als PSV in eigen stadion van Feyenoord wint, komt de eerste landstitel sinds 2018 snel dichterbij.

In tegenstelling tot vorige seizoenen maakt PSV onder leiding van trainer Peter Bosz geen uitglijders tegen de wat kleinere ploegen in de Eredivisie. Ook tegen PEC nam de koploper direct vanaf het begin het initiatief. Halverwege de eerste helft opende Isaac Babadi de score, maar dat doelpunt werd afgekeurd om buitenspel. Babadi stond voor het eerst sinds augustus weer in de basis. De middenvelder mocht starten in plaats van Ismael Saibari, die dinsdag in de slotfase van de ontmoeting met Borussia Dortmund in de achtste finales van de Champions League uitviel. Babadi kreeg van Bosz de voorkeur boven de Amerikaan Malik Tillman.

Na een half uur spelen was het alsnog raak. Na een goede voorzet van linksback Sergiño Dest kopte Johan Bakayoko via de grond raak. Kort daarna verdubbelde Luuk de Jong de score. De aanvoerder scoorde eveneens met zijn hoofd, na een hoekschop van Joey Veerman. PEC bracht de spanning kort voor rust onverwacht terug. PSV-keeper Walter Benítez ging in de fout bij een schot van Eliano Reijnders (1-2).

De Jong topscorer

In de tweede helft ging het snel. Younes Namli liet zich in de 51e minuut van de bal zetten door Veerman, waarna Olivier Boscagli De Jong in staat stelde te scoren. Bakayoko maakte na een uur spelen ook zijn tweede treffer van de avond. PSV nam met die ruime voorsprong geen genoegen en ging door. De Jong was in de 71e minuut opnieuw trefzeker en is nu met 22 doelpunten topscorer van de Eredivisie.

Sam Kersten (eigen doel) en Ricardo Pepi scoorden daarna ook nog. Het was voor het eerst dit seizoen dat PSV zeven keer scoorde in de Eredivisie. De grootste zege tot zaterdag was een zege van 6-0 bij Heracles Almelo.

Meer uit Voetbal

Vinicius Júnior schiet Real Madrid naar zege op Benfica

LISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.

6 uur geleden
Salzburg neemt afscheid van trainer Letsch

WENEN (ANP) - Red Bull Salzburg heeft afscheid genomen van trainer Thomas Letsch. De leiding van de club uit Oostenrijk is ontevreden over de laatste resultaten. Onder leiding van de voormalige coach van Vitesse haalde de club slechts 1 punt uit de laatste twee competitieduels. "Na een zorgvuldige analyse ben ik tot de conclusie gekomen dat Red Bull Salzburg een nieuwe impuls nodig heeft", aldus sportief directeur Marcus Mann in een verklaring.

6 uur geleden
Sparta Rotterdam houdt NEC op gelijkspel

ROTTERDAM (ANP) - NEC heeft voor de tweede keer op rij punten in de Eredivisie verloren. De club uit Nijmegen bleef steken op een gelijkspel in de zondag gestaakte wedstrijd tegen Sparta Rotterdam (1-1), na een nederlaag afgelopen woensdag tegen FC Utrecht (1-3).

7 uur geleden
Aanvaller Lang helpt Galatasaray aan zege op Juventus

ISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft Galatasaray aan een thuiszege op Juventus in de tussenronde van de Champions League geholpen. Hij maakte twee doelpunten en was betrokken bij de openingstreffer van de kampioen van Turkije (5-2). Teun Koopmeiners scoorde tweemaal voor Juventus.

9 uur geleden
NEC mist aanvoerder Chery in uitduel met Sparta

ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery mist het uitduel van NEC met Sparta Rotterdam. De aanvoerder staat volgens de club uit Nijmegen op het punt weer vader te worden. Dirk Proper vervangt hem.

10 uur geleden
Van de Donk terug in Oranje bij kwalificatieduels voor WK voetbal

ZEIST (ANP) - Daniëlle van de Donk en Daphne van Domselaar zijn terug in de selectie van Oranje. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink bekendgemaakt. De selectie van 23 speelsters speelt komende maand WK-kwalificatiewedstrijden tegen Polen en Ierland.

11 uur geleden
Hoeness uit kritiek op nieuwe rol Duitse voetbaltrainer Klopp

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De voorzitter van Bayern München, Uli Hoeness, heeft kritiek op Jürgen Klopp, de voormalige trainer van Liverpool. Klopp vliegt tegenwoordig de hele wereld over om lezingen te geven voor Red Bull. "Ik zie hem liever weer als trainer", zegt Hoeness in een interview met het Duitse blad Bild.

13 uur geleden