PSV na late treffer van Hassan uitgeschakeld in Europa League
EINDHOVEN (ANP) - PSV moet zich de rest van het seizoen concentreren op de Eredivisie. De Eindhovenaren waren donderdag heel dicht bij een plek in de achtste finales van de Europa League, maar in de slotfase van de thuiswedstrijd tegen Olympiakos Piraeus ging het mis. Invaller Ahmed Hassan schoot de bal in de 88e minuut vanuit de rebound hoog in het dak van het doel: 2-1. Die treffer was, na de zege van vorige week (4-2), voor de Griekse koploper genoeg om de volgende ronde te behalen.
De uitschakeling is voor PSV een nieuwe grote tegenvaller. Het elftal van trainer Roger Schmidt zag de achterstand in de Eredivisie op Ajax de voorbije weken oplopen tot 9 verliespunten en bovendien verloor PSV in de kwartfinales van de KNVB-beker van de Amsterdammers. Zondag krijgt PSV in een onderling duel in Eindhoven een laatste kans om de spanning in de strijd om de landstitel nog een beetje terug te brengen.
Eran Zahavi was opnieuw van grote waarde voor PSV. De 33-jarige Israëlische spits maakte in de eerste helft beide doelpunten, uit een hoekschop en een vrije trap. In Piraeus kwamen beide PSV-treffers vorige week ook al op naam van Zahavi en in januari scoorde hij tegen Ajax (2-2) eveneens twee keer.
Rentree
Olivier Boscagli maakte zijn rentree bij PSV. De verdediger viel vorige week voor rust uit met een hoofdwond en zijn vervanger Timo Baumgartl maakte een slechte indruk. Schmidt liet Boscagli nu als controlerende middenvelder voetballen, in plaats van de geschorste Ibrahim Sangaré. Nick Viergever, die Boscagli zondag tegen Vitesse (3-1) verving, had nu ook weer een basisplaats en vormde met Jordan Teze het centrum van de defensie.
De eerste 20 minuten gebeurde er weinig. Donyell Malen was kort daarna dichtbij de openingstreffer, maar verdediger Ousseynou Ba blokte met een sliding zijn schot. In de 23e minuut viel het doelpunt alsnog. Uit een hoekschop van Ryan Thomas kopte Zahavi de bal naar beneden. Doelman José Sá blunderde op het natte veld en liet de bal over de doellijn rollen.
Vrije trap
Tot de voorlaatste minuut voor rust bleven echte mogelijkheden uit. Zahavi verdubbelde met een fraaie vrije trap in de 44e minuut de voorsprong voor de thuisclub: 2-0.
Olympiakos moest na rust opeens aanvallen en Mohamed Mady Camara schoot de bal in de 50e minuut tegen de paal. Olympiakos was in de 78e minuut voor de tweede keer dicht bij een tegentreffer. Invaller Kostas Fortounis trapte de bal uit een vrije trap tegen de lat. Hassan verloste de Grieken kort voor tijd alsnog. Kort daarvoor schoot Malen voor PSV tegen de paal.
Meer uit Voetbal
PRAAG (ANP) - De stadsderby tussen Slavia Praag en Sparta Praag is volledig uit de hand gelopen en uiteindelijk definitief gestaakt. Tientallen fans van de thuisploeg bestormden in de 97e minuut het speelveld en gooiden brandende fakkels in het vak met supporters van Sparta Praag. De scheidsrechter besloot het duel niet meer uit te spelen.
3 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Almere City heeft de kans op promotie naar de Eredivisie levend gehouden. De club speelde gelijk in de uitwedstrijd tegen De Graafschap (2-2). Dat was voldoende na de zege van woensdag voor eigen publiek (3-1).
4 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft de landstitel met Galatasaray veroverd. De club uit Istanbul is door een zwaarbevochten thuiszege op Antalyaspor (4-2) onbereikbaar voor de concurrentie geworden.
5 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Bayern München heeft ook de uitwedstrijd tegen VfL Wolfsburg gewonnen (0-1). Michael Olise maakte het enige doelpunt voor de club die woensdag door Paris Saint-Germain werd uitgeschakeld in de halve finale van de Champions League.
6 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de hoop op de landstitel niet opgegeven. De club won de thuiswedstrijd tegen Brentford (3-0) en verkleinde de achterstand op koploper Arsenal tot 2 punten.
6 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft de eerste wedstrijd als kampioen in de Serie A ook ruim gewonnen. In het Stadio Olimpico in Rome versloeg de club van trainer Cristian Chivu Lazio met 3-0.
6 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II staat in de halve finale van de play-offs om promotie en degradatie. De club uit Tilburg had voldoende aan een gelijkspel tegen RKC Waalwijk (1-1), na de zege van dinsdag in het uitduel (0-1).
7 uur geleden