PSV na late treffer van Hassan uitgeschakeld in Europa League
EINDHOVEN (ANP) - PSV moet zich de rest van het seizoen concentreren op de Eredivisie. De Eindhovenaren waren donderdag heel dicht bij een plek in de achtste finales van de Europa League, maar in de slotfase van de thuiswedstrijd tegen Olympiakos Piraeus ging het mis. Invaller Ahmed Hassan schoot de bal in de 88e minuut vanuit de rebound hoog in het dak van het doel: 2-1. Die treffer was, na de zege van vorige week (4-2), voor de Griekse koploper genoeg om de volgende ronde te behalen.
De uitschakeling is voor PSV een nieuwe grote tegenvaller. Het elftal van trainer Roger Schmidt zag de achterstand in de Eredivisie op Ajax de voorbije weken oplopen tot 9 verliespunten en bovendien verloor PSV in de kwartfinales van de KNVB-beker van de Amsterdammers. Zondag krijgt PSV in een onderling duel in Eindhoven een laatste kans om de spanning in de strijd om de landstitel nog een beetje terug te brengen.
Eran Zahavi was opnieuw van grote waarde voor PSV. De 33-jarige Israëlische spits maakte in de eerste helft beide doelpunten, uit een hoekschop en een vrije trap. In Piraeus kwamen beide PSV-treffers vorige week ook al op naam van Zahavi en in januari scoorde hij tegen Ajax (2-2) eveneens twee keer.
Rentree
Olivier Boscagli maakte zijn rentree bij PSV. De verdediger viel vorige week voor rust uit met een hoofdwond en zijn vervanger Timo Baumgartl maakte een slechte indruk. Schmidt liet Boscagli nu als controlerende middenvelder voetballen, in plaats van de geschorste Ibrahim Sangaré. Nick Viergever, die Boscagli zondag tegen Vitesse (3-1) verving, had nu ook weer een basisplaats en vormde met Jordan Teze het centrum van de defensie.
De eerste 20 minuten gebeurde er weinig. Donyell Malen was kort daarna dichtbij de openingstreffer, maar verdediger Ousseynou Ba blokte met een sliding zijn schot. In de 23e minuut viel het doelpunt alsnog. Uit een hoekschop van Ryan Thomas kopte Zahavi de bal naar beneden. Doelman José Sá blunderde op het natte veld en liet de bal over de doellijn rollen.
Vrije trap
Tot de voorlaatste minuut voor rust bleven echte mogelijkheden uit. Zahavi verdubbelde met een fraaie vrije trap in de 44e minuut de voorsprong voor de thuisclub: 2-0.
Olympiakos moest na rust opeens aanvallen en Mohamed Mady Camara schoot de bal in de 50e minuut tegen de paal. Olympiakos was in de 78e minuut voor de tweede keer dicht bij een tegentreffer. Invaller Kostas Fortounis trapte de bal uit een vrije trap tegen de lat. Hassan verloste de Grieken kort voor tijd alsnog. Kort daarvoor schoot Malen voor PSV tegen de paal.
Meer uit Voetbal
LEEDS (ANP) - Manchester United heeft in de Premier League opnieuw punten verspeeld. Het elftal van trainer Rúben Amorim kwam bij nummer 16 Leeds United niet verder dan een gelijkspel: 1-1. Manchester wist dinsdag voor eigen publiek al niet te winnen van hekkensluiter Wolverhampton Wanderers (1-1).
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Julián Carranza vertrekt bij Feyenoord. De Argentijnse spits heeft een akkoord bereikt met Necaxa. Dat melden Feyenoord en de Mexicaanse club.
7 uur geledenCORNELLÀ DE LLOBREGAT (ANP) - FC Barcelona heeft een zwaarbevochten uitzege op Espanyol geboekt. Dani Olmo en Robert Lewandowski maakten in de slotfase de doelpunten in Cornellà de Llobregat (0-2).
18 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal heeft de uitwedstrijd tegen Bournemouth gewonnen (2-3). Declan Rice scoorde twee keer voor de ploeg van trainer Mikel Arteta, die de koppositie in de Premier League verstevigde.
20 uur geledenTURIJN (ANP) - Juventus is slecht aan de tweede helft van het seizoen begonnen. De ploeg uit Turijn bleef in het thuisduel met Lecce steken op een gelijkspel (1-1).
21 uur geledenTANGER (ANP) - Pape Gueye heeft Senegal naar de kwartfinale van de Afrika Cup in Marokko geholpen. De middenvelder van Villarreal had met twee doelpunten een groot aandeel in de zege op Soedan (3-1).
21 uur geledenWOLVERHAMPTON (ANP) - Wolverhampton Wanderers is het nieuwe jaar begonnen met de eerste competitiezege van het seizoen. De hekkensluiter van de Premier League rekende voor eigen publiek af met West Ham United (3-0).
23 uur geleden