Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV na late treffer van Hassan uitgeschakeld in Europa League

PSV na late treffer van Hassan uitgeschakeld in Europa League

EINDHOVEN (ANP) - PSV moet zich de rest van het seizoen concentreren op de Eredivisie. De Eindhovenaren waren donderdag heel dicht bij een plek in de achtste finales van de Europa League, maar in de slotfase van de thuiswedstrijd tegen Olympiakos Piraeus ging het mis. Invaller Ahmed Hassan schoot de bal in de 88e minuut vanuit de rebound hoog in het dak van het doel: 2-1. Die treffer was, na de zege van vorige week (4-2), voor de Griekse koploper genoeg om de volgende ronde te behalen.

De uitschakeling is voor PSV een nieuwe grote tegenvaller. Het elftal van trainer Roger Schmidt zag de achterstand in de Eredivisie op Ajax de voorbije weken oplopen tot 9 verliespunten en bovendien verloor PSV in de kwartfinales van de KNVB-beker van de Amsterdammers. Zondag krijgt PSV in een onderling duel in Eindhoven een laatste kans om de spanning in de strijd om de landstitel nog een beetje terug te brengen.

Eran Zahavi was opnieuw van grote waarde voor PSV. De 33-jarige Israëlische spits maakte in de eerste helft beide doelpunten, uit een hoekschop en een vrije trap. In Piraeus kwamen beide PSV-treffers vorige week ook al op naam van Zahavi en in januari scoorde hij tegen Ajax (2-2) eveneens twee keer.

Rentree

Olivier Boscagli maakte zijn rentree bij PSV. De verdediger viel vorige week voor rust uit met een hoofdwond en zijn vervanger Timo Baumgartl maakte een slechte indruk. Schmidt liet Boscagli nu als controlerende middenvelder voetballen, in plaats van de geschorste Ibrahim Sangaré. Nick Viergever, die Boscagli zondag tegen Vitesse (3-1) verving, had nu ook weer een basisplaats en vormde met Jordan Teze het centrum van de defensie.

De eerste 20 minuten gebeurde er weinig. Donyell Malen was kort daarna dichtbij de openingstreffer, maar verdediger Ousseynou Ba blokte met een sliding zijn schot. In de 23e minuut viel het doelpunt alsnog. Uit een hoekschop van Ryan Thomas kopte Zahavi de bal naar beneden. Doelman José Sá blunderde op het natte veld en liet de bal over de doellijn rollen.

Vrije trap

Tot de voorlaatste minuut voor rust bleven echte mogelijkheden uit. Zahavi verdubbelde met een fraaie vrije trap in de 44e minuut de voorsprong voor de thuisclub: 2-0.

Olympiakos moest na rust opeens aanvallen en Mohamed Mady Camara schoot de bal in de 50e minuut tegen de paal. Olympiakos was in de 78e minuut voor de tweede keer dicht bij een tegentreffer. Invaller Kostas Fortounis trapte de bal uit een vrije trap tegen de lat. Hassan verloste de Grieken kort voor tijd alsnog. Kort daarvoor schoot Malen voor PSV tegen de paal.

Meer uit Voetbal

International Timber mist ook thuisduel Arsenal met Burnley

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.

2 uur geleden
Slot weet vrijwel zeker dat hij trainer van Liverpool mag blijven

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.

2 uur geleden
PEC-aanvoerder Thomas opgenomen in WK-selectie Nieuw-Zeeland

WELLINGTON (ANP) - Aanvoerder Ryan Thomas van PEC Zwolle is opgenomen in de WK-selectie van Nieuw-Zeeland. Dat meldt de voetbalbond van dat land op Instagram.

3 uur geleden
Messi komt met twee doelpunten en assist in vorm voor WK

CINCINNATI (ANP/DPA) - Lionel Messi lijkt op tijd in vorm voor het komende WK. De 38-jarige Argentijn maakte voor zijn club Inter Miami twee doelpunten in de met 5-3 gewonnen wedstrijd tegen FC Cincinnati en gaf ook een assist.

3 uur geleden
Schreuder na vijf maanden ontslagen bij Saudische club Al-Diriyah

DIRIYAH (ANP) - Alfred Schreuder is na vijf maanden ontslagen bij de Saudische voetbalclub Al-Diriyah. De 53-jarige Nederlander wordt verantwoordelijk gehouden voor de matige prestaties. Al-Diriyah speelt op het tweede niveau en lijkt niet te promoveren.

4 uur geleden
Deportivo Alavés wint van kampioen FC Barcelona

VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.

14 uur geleden
Internazionale wint na titel in Serie A ook Coppa Italia

ROME (ANP) - Internazionale heeft voor de tiende keer de Coppa Italia gewonnen. De club uit Milaan, die ook al landskampioen is geworden, was in de finale in Rome met 2-0 te sterk voor Lazio. Denzel Dumfries was goed voor een assist.

14 uur geleden