PSV na late treffer van Hassan uitgeschakeld in Europa League
EINDHOVEN (ANP) - PSV moet zich de rest van het seizoen concentreren op de Eredivisie. De Eindhovenaren waren donderdag heel dicht bij een plek in de achtste finales van de Europa League, maar in de slotfase van de thuiswedstrijd tegen Olympiakos Piraeus ging het mis. Invaller Ahmed Hassan schoot de bal in de 88e minuut vanuit de rebound hoog in het dak van het doel: 2-1. Die treffer was, na de zege van vorige week (4-2), voor de Griekse koploper genoeg om de volgende ronde te behalen.
De uitschakeling is voor PSV een nieuwe grote tegenvaller. Het elftal van trainer Roger Schmidt zag de achterstand in de Eredivisie op Ajax de voorbije weken oplopen tot 9 verliespunten en bovendien verloor PSV in de kwartfinales van de KNVB-beker van de Amsterdammers. Zondag krijgt PSV in een onderling duel in Eindhoven een laatste kans om de spanning in de strijd om de landstitel nog een beetje terug te brengen.
Eran Zahavi was opnieuw van grote waarde voor PSV. De 33-jarige Israëlische spits maakte in de eerste helft beide doelpunten, uit een hoekschop en een vrije trap. In Piraeus kwamen beide PSV-treffers vorige week ook al op naam van Zahavi en in januari scoorde hij tegen Ajax (2-2) eveneens twee keer.
Rentree
Olivier Boscagli maakte zijn rentree bij PSV. De verdediger viel vorige week voor rust uit met een hoofdwond en zijn vervanger Timo Baumgartl maakte een slechte indruk. Schmidt liet Boscagli nu als controlerende middenvelder voetballen, in plaats van de geschorste Ibrahim Sangaré. Nick Viergever, die Boscagli zondag tegen Vitesse (3-1) verving, had nu ook weer een basisplaats en vormde met Jordan Teze het centrum van de defensie.
De eerste 20 minuten gebeurde er weinig. Donyell Malen was kort daarna dichtbij de openingstreffer, maar verdediger Ousseynou Ba blokte met een sliding zijn schot. In de 23e minuut viel het doelpunt alsnog. Uit een hoekschop van Ryan Thomas kopte Zahavi de bal naar beneden. Doelman José Sá blunderde op het natte veld en liet de bal over de doellijn rollen.
Vrije trap
Tot de voorlaatste minuut voor rust bleven echte mogelijkheden uit. Zahavi verdubbelde met een fraaie vrije trap in de 44e minuut de voorsprong voor de thuisclub: 2-0.
Olympiakos moest na rust opeens aanvallen en Mohamed Mady Camara schoot de bal in de 50e minuut tegen de paal. Olympiakos was in de 78e minuut voor de tweede keer dicht bij een tegentreffer. Invaller Kostas Fortounis trapte de bal uit een vrije trap tegen de lat. Hassan verloste de Grieken kort voor tijd alsnog. Kort daarvoor schoot Malen voor PSV tegen de paal.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk baalde van de nederlaag van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip. "Dit wil je niet in een 'uitzwaaiwedstrijd'", zei de aanvoerder, die donderdagmiddag met zijn ploeggenoten van de nationale ploeg naar New York voor een trainingskamp vliegt. "Als je naar de wedstrijd kijkt, hadden we met minstens 2-0 voor moeten staan. Hopelijk komt de scherpte snel terug en maken we het voortaan wel af."
21 minuten geledenPARIJS (ANP) - De Italiaanse tennisser Matteo Arnaldi heeft de halve finale van Roland Garros bereikt. Hij zag in zijn partij in de kwartfinale in Parijs landgenoot Matteo Berrettini met een blessure opgeven in de tweede set. Arnaldi leidde met 7-5 5-2.
51 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft de voorlaatste oefenwedstrijd voor de start van het wereldkampioenschap verrassend verloren. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal een dag voor het vertrek naar de Verenigde Staten in stadion De Kuip in de slotfase onderuit gaan tegen Algerije: 0-1.
53 minuten geledenLUIK (ANP/Belga) - De voetballers van de Democratische Republiek Congo hebben een oefenwedstrijd tegen Denemarken met 0-0 gelijkgespeeld. De wedstrijd tegen de Denen, die zich niet wisten te kwalificeren voor het WK, vond plaats in het Belgische Luik. De Congolezen bereiden zich in België voor op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong is vanaf nu de tweede aanvoerder van het Nederlands elftal. Dat werd woensdag duidelijk toen bondscoach Ronald Koeman in de oefenwedstrijd tegen Algerije aanvoerder Virgil van Dijk halverwege van het veld haalde.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin Roefs heeft woensdag zijn debuut voor het Nederlands elftal gemaakt. De 23-jarige doelman van Sunderland kwam in de thuiswedstrijd tegen Algerije na rust als vervanger van Bart Verbruggen in het veld.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Memphis Depay is woensdag tegen Algerije aan zijn 109e wedstrijd voor het Nederlands elftal begonnen. De 32-jarige aanvaller van Corinthians verving halverwege Crysencio Summerville en kwam daarmee qua aantal interlands op gelijke hoogte met Rafael van der Vaart. Depay debuteerde in oktober 2013 in het door Oranje met 2-0 gewonnen uitduel met Turkije.
1 uur geleden