PSV na 3-3 tegen Heerenveen nog niet zeker van tweede plek en CL
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft zondag nagelaten de tweede plaats in de Eredivisie al veilig te stellen. De bekerwinnaar uit Eindhoven kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen sc Heerenveen: 3-3. Ajax verkleinde de achterstand op PSV, dankzij een thuiszege op FC Utrecht (3-1), tot 3 punten.
PSV heeft volgende week tijdens de laatste speelronde aan een gelijkspel bij nummer 4 AZ genoeg om als tweede te eindigen. De tweede plaats geeft recht op deelname aan de voorronde van de Champions League. Ajax gaat op bezoek bij nummer 5 FC Twente. Ajax kan nog als tweede eindigen, maar ook nog als derde of vierde. AZ heeft namelijk 2 punten minder dan de Amsterdammers. De nummer 3 gaat naar de play-offs van de Europa League en de nummer 4 naar de voorronden van de Conference League.
Heerenveen liep een punt uit op RKC Waalwijk en heeft daarmee de beste kansen om als achtste te eindigen en samen met Twente, Sparta Rotterdam en FC Utrecht de play-offs voor Europees voetbal in te mogen.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - FC Volendam heeft in de achtste finales van het toernooi om de KNVB-beker voor een verrassing gezorgd. De Noord-Hollanders waren op Het Kasteel te sterk voor Sparta Rotterdam: 1-2.
5 uur geledenCOMO (ANP) - AC Milan heeft de achterstand op koploper Internazionale in de Italiaanse voetbalcompetitie weer tot 3 punten verkleind. Het elftal van trainer Massimiliano Allegri won na een achterstand bij Como: 1-3. Milan speelde de twee vorige competitieduels gelijk, tegen Genoa (1-1) en Fiorentina (1-1).
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De Friezen wonnen in het Abe Lenstra Stadion met 3-1 van RKC Waalwijk, de huidige nummer 10 uit de eerste divisie. Vorig seizoen verloor Heerenveen in de achtste finales van de amateurs van Quick Boys.
7 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA is in de ogen van voormalig UEFA-voorzitter Michel Platini de voorbije jaren "meer een autocraat geworden". Dat zegt de Fransman in een interview met de Britse krant The Guardian.
8 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur kan naar verwachting zeven weken niet beschikken over Richarlison. De Braziliaanse spits heeft een hamstringblessure, zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie.
10 uur geledenISTANBUL (ANP/BELGA) - De Nederlandse voetballer Jayden Oosterwolde en zijn Turkse teamgenoot Mert Hakan Yandas zijn in Turkije veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van zestien maanden. De spelers van Fenerbahçe krijgen de straf voor het slaan en verwonden van de stadiondirecteur van Galatasaray.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - John Heitinga gaat twee maanden na zijn ontslag bij Ajax aan de slag als assistent-trainer van Tottenham Hotspur. De oud-international van Oranje gaat zich in de staf van hoofdtrainer Thomas Frank op het trainingsveld onder meer bezighouden met de verdedigers.
13 uur geleden