PSV na 3-3 tegen Heerenveen nog niet zeker van tweede plek en CL
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft zondag nagelaten de tweede plaats in de Eredivisie al veilig te stellen. De bekerwinnaar uit Eindhoven kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen sc Heerenveen: 3-3. Ajax verkleinde de achterstand op PSV, dankzij een thuiszege op FC Utrecht (3-1), tot 3 punten.
PSV heeft volgende week tijdens de laatste speelronde aan een gelijkspel bij nummer 4 AZ genoeg om als tweede te eindigen. De tweede plaats geeft recht op deelname aan de voorronde van de Champions League. Ajax gaat op bezoek bij nummer 5 FC Twente. Ajax kan nog als tweede eindigen, maar ook nog als derde of vierde. AZ heeft namelijk 2 punten minder dan de Amsterdammers. De nummer 3 gaat naar de play-offs van de Europa League en de nummer 4 naar de voorronden van de Conference League.
Heerenveen liep een punt uit op RKC Waalwijk en heeft daarmee de beste kansen om als achtste te eindigen en samen met Twente, Sparta Rotterdam en FC Utrecht de play-offs voor Europees voetbal in te mogen.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn en Gijs Smal staan zondag nog niet in de basis bij Feyenoord tegen AZ. Beide spelers keerden terug van een blessure en beginnen om 16.45 uur in De Kuip op de bank.
16 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Kasper Dolberg begint om 16.45 uur met Ajax aan de thuiswedstrijd tegen FC Utrecht. De spits krijgt de voorkeur boven Wout Weghorst, die vorige week het duel met PSV miste omdat hij ziek was.
20 minuten geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Nog geen enkele Iraanse voetballer heeft een visum voor de Verenigde Staten om deel te kunnen nemen aan het WK volgende maand. Bondsvoorzitter Mehdi Taj hoopt dat dat de komende weken rondkomt. "Maar het heeft veel vertraging opgelopen", zei Taj tegen een Iraanse tv-zender. Iran begint het WK over ruim een maand tegen Nieuw-Zeeland.
3 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid moet het zondagavond in het uitduel met rivaal FC Barcelona toch doen zonder sterspeler Kylian Mbappé. De 27-jarige aanvaller ontbreekt in de wedstrijdselectie die de 'Koninklijke' heeft bekendgemaakt.
3 uur geledenPRAAG (ANP) - De stadsderby tussen Slavia Praag en Sparta Praag is volledig uit de hand gelopen en uiteindelijk definitief gestaakt. Tientallen fans van de thuisploeg bestormden in de 97e minuut het speelveld en gooiden brandende fakkels in het vak met supporters van Sparta Praag. De scheidsrechter besloot het duel niet meer uit te spelen.
16 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Almere City heeft de kans op promotie naar de Eredivisie levend gehouden. De club speelde gelijk in de uitwedstrijd tegen De Graafschap (2-2). Dat was voldoende na de zege van woensdag voor eigen publiek (3-1).
18 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft de landstitel met Galatasaray veroverd. De club uit Istanbul is door een zwaarbevochten thuiszege op Antalyaspor (4-2) onbereikbaar voor de concurrentie geworden.
18 uur geleden