PSV mogelijk weer tegen Rangers in play-offs Champions League
NYON (ANP) - PSV moet het in de play-offs van de Champions League mogelijk weer opnemen tegen de Schotse club Rangers FC. Als de ploeg van trainer Peter Bosz in de derde voorronde weet af te rekenen met Sturm Graz, treft het de winnaar van het tweeluik tussen Rangers FC en Servette FC in de play-offs. PSV speelt dinsdag in Eindhoven tegen Sturm Graz, de return in Oostenrijk is volgende week.
Vorig seizoen moest PSV het in de laatste voorronde van de Champions League afleggen tegen Rangers, dat toen onder leiding stond van trainer Giovanni van Bronckhorst. Na een 2-2-gelijkspel in Glasgow verloor PSV de return voor eigen publiek met 1-0. Rangers verloor vervolgens in een poule met onder meer Ajax als tegenstander alle zes de groepswedstrijden in de Champions League. Van Bronckhorst werd in november ontslagen en opgevolgd door de Engelse trainer Michael Beale.
De heenwedstrijden in de play-offs zijn op 22 en 23 augustus, de returns een week later. Als PSV wint van Sturm Graz, speelt het de return voor eigen publiek. De winnaars kwalificeren zich voor de lucratieve groepsfase. Feyenoord heeft zich daar als kampioen van Nederland rechtstreeks voor geplaatst.
Heenwedstrijd in Glasgow
PSV eindigde in de Eredivisie op de tweede plaats en moet zich via de voorrondes zien te plaatsen voor de Champions League. Rangers werd tweede in Schotland, Servette is de nummer 2 van de Zwitserse competitie. Woensdag treffen deze clubs elkaar in Glasgow, de return is volgende week dinsdag. Rangers versterkte zich deze zomer met onder anderen de aanvallers Sam Lammers, Cyriel Dessers en Danilo, die allemaal een verleden in de Eredivisie hebben.
Trainer Mark van Bommel stroomt met de Belgische kampioen Royal Antwerp de play-offs in. Antwerp, de club van onder anderen Vincent Janssen, Jurgen Ekkelenkamp en Gyrano Kerk, treft daarin de Griekse club AEK of Dinamo Zagreb uit Kroatië.
Meer uit Voetbal
LAUSANNE (ANP/DPA) - Voorzitter Kirsty Coventry van het Internationaal Olympisch Comité ziet geen problemen in de nauwe band van FIFA-voorzitter Gianni Infantino en de Amerikaanse president Donald Trump. Infantino heeft Trump herhaaldelijk ontmoet in het Witte Huis en hem namens de wereldvoetbalbond een prijs voor de vrede gegeven. "Hij heeft over een paar maanden zijn WK in de Verenigde Staten. Ik zou me wel zorgen maken als er geen goede relatie zou zijn", aldus Coventry in een persconferentie.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord kan weer beschikken over spits Ayase Ueda. De Japanse spits zou volgens coach Robin van Persie donderdag in De Kuip in de Europa League tegen Sturm Graz in actie kunnen komen.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Hwang In-beom (29) wil de fans van Feyenoord weer gelukkig maken. "Het is nu het belangrijkste dat onze supporters blij zijn", zei de middenvelder van Feyenoord in aanloop naar de wedstrijd in de Europa League tegen Sturm Graz.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie geeft toe dat hij na Feyenoord - Sparta "een woordenwisseling" met Quinten Timber heeft gehad. "Niet meer en niet minder", zegt de trainer van Feyenoord in aanloop naar de wedstrijd in de Europa League tegen Sturm Graz. "We hebben het uitgesproken als echte kerels en we gunnen elkaar het beste." Timber vertrekt naar Olympique Marseille.
2 uur geledenDAKAR (ANP/RTR) - De Senegalese president Bassirou Diomaye Faye beloont de voetballers van het nationale elftal met bonussen van omgerekend 115.000 euro per speler en stukken land van 1500 vierkante meter na de winst van de Afrika Cup. Ook de leden van de technische staf kunnen rekenen op een beloning, van ieder 76.000 euro en 1000 vierkante meter aan land. De premies zijn hoger dan bij de vorige Afrika Cup-winst in 2021.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV speelt op woensdagavond 4 februari in de kwartfinale van de KNVB-beker tegen sc Heerenveen. Het duel in Eindhoven begint om 21.00 uur. NEC en FC Volendam treffen elkaar die avond om 18.45 uur in Nijmegen.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht is Victor Jensen vermoedelijk de rest van het seizoen kwijt. De Deense middenvelder heeft een zware knieblessure opgelopen in de met 2-1 verloren uitwedstrijd tegen FC Volendam afgelopen zondag. De 25-jarige Jensen staat volgens een bericht op de website van de Eredivisieclub een langdurige revalidatie te wachten en is maanden uitgeschakeld.
3 uur geleden