PSV mogelijk weer tegen Rangers in play-offs Champions League
NYON (ANP) - PSV moet het in de play-offs van de Champions League mogelijk weer opnemen tegen de Schotse club Rangers FC. Als de ploeg van trainer Peter Bosz in de derde voorronde weet af te rekenen met Sturm Graz, treft het de winnaar van het tweeluik tussen Rangers FC en Servette FC in de play-offs. PSV speelt dinsdag in Eindhoven tegen Sturm Graz, de return in Oostenrijk is volgende week.
Vorig seizoen moest PSV het in de laatste voorronde van de Champions League afleggen tegen Rangers, dat toen onder leiding stond van trainer Giovanni van Bronckhorst. Na een 2-2-gelijkspel in Glasgow verloor PSV de return voor eigen publiek met 1-0. Rangers verloor vervolgens in een poule met onder meer Ajax als tegenstander alle zes de groepswedstrijden in de Champions League. Van Bronckhorst werd in november ontslagen en opgevolgd door de Engelse trainer Michael Beale.
De heenwedstrijden in de play-offs zijn op 22 en 23 augustus, de returns een week later. Als PSV wint van Sturm Graz, speelt het de return voor eigen publiek. De winnaars kwalificeren zich voor de lucratieve groepsfase. Feyenoord heeft zich daar als kampioen van Nederland rechtstreeks voor geplaatst.
Heenwedstrijd in Glasgow
PSV eindigde in de Eredivisie op de tweede plaats en moet zich via de voorrondes zien te plaatsen voor de Champions League. Rangers werd tweede in Schotland, Servette is de nummer 2 van de Zwitserse competitie. Woensdag treffen deze clubs elkaar in Glasgow, de return is volgende week dinsdag. Rangers versterkte zich deze zomer met onder anderen de aanvallers Sam Lammers, Cyriel Dessers en Danilo, die allemaal een verleden in de Eredivisie hebben.
Trainer Mark van Bommel stroomt met de Belgische kampioen Royal Antwerp de play-offs in. Antwerp, de club van onder anderen Vincent Janssen, Jurgen Ekkelenkamp en Gyrano Kerk, treft daarin de Griekse club AEK of Dinamo Zagreb uit Kroatië.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten gaat als bondscoach van de voetballers van Curaçao op dezelfde weg verder die zijn voorganger Dick Advocaat was ingeslagen. "Advocaat is een heel kundig man. Het zou heel raar zijn als ik de boel opeens heel anders zou aanpakken dan Dick", stelde Rutten vrijdag tijdens een persconferentie van de Curaçaose voetbalbond.
13 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München stevent af op de landstitel in de Bundesliga. Het elftal van coach Vincent Kompany won vrijdagavond met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. Bayern München staat 14 punten voor op nummer 2 Borussia Dortmund, dat nog wel een wedstrijd minder heeft gespeeld.
13 uur geledenALMELO (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Utrecht is geëindigd in 0-0. De thuisploeg van trainer en technisch directeur Ernest Faber, die deze week Vincent Heilmann aan zijn staf toevoegde als assistent, blijft hekkensluiter in de Eredivisie met nu 3 punten achter Telstar. Utrecht blijft achtste.
13 uur geledenZEIST (ANP) - Arjan Veurink kan in het WK-kwalificatieduel zaterdag met Ierland in Utrecht weer beschikken over Daniëlle van de Donk. De 34-jarige middenveldster keert terug na een lange afwezigheid, waarin ze twijfelde over haar toekomst bij Oranje. Het is de tweede kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië. Nederland speelde dinsdag met 2-2 gelijk in Polen.
18 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De WK-wedstrijden in Mexico zullen worden beveiligd door 100.000 politieagenten, militairen en andere beveiligers. Dat heeft de Mexicaanse overheid vrijdag bekendgemaakt. Woensdag vond er een overleg plaats tussen het Mexicaanse veiligheidskabinet en wereldvoetbalbond FIFA.
19 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Middenvelder Jesse Lingard (33) wordt ploeggenoot van Memphis Depay bij de Braziliaanse club Corinthians. De voormalig Engels international en speler van Manchester United komt transfervrij over naar de club uit São Paulo, nadat zijn contract op 1 januari was afgelopen bij FC Seoul uit Zuid-Korea. Lingard heeft een contract getekend tot en met december 2026.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie heeft met de spelersgroep van Feyenoord gesproken over de mentaliteit van de spelers in de wedstrijd tegen FC Twente, die afgelopen zondag met 2-0 werd verloren. Dat zei de trainer van de nummer 2 van de Eredivisie op een persconferentie in aanloop naar het uitduel met NAC Breda van zondag.
20 uur geleden