PSV moet tegen Olympiakos voorkomen al snel te zijn uitgespeeld
DEN HAAG (ANP) - Het is pas een maand geleden dat PSV in de Johan Cruijff ArenA in de Eredivisie een serieuze aanval deed op Ajax. Na een uitstekend begin, met twee doelpunten van Eran Zahavi, moesten de Eindhovenaren genoegen nemen met een gelijkspel: 2-2. Het leek het startpunt van een lange en spannende titelstrijd, maar na puntenverlies tegen AZ (1-3), Feyenoord (3-1) en zaterdag tegen ADO Den Haag (2-2) lijkt de tweede plaats voorlopig het hoogst haalbare voor PSV. Ajax heeft 9 verliespunten minder en schakelde PSV woensdag bovendien uit in de kwartfinale van de KNVB-beker (2-1).
De komende tweestrijd met Olympiakos Piraeus in de eerste knock-outronde van de Europa League is voor PSV nu nog een stuk belangrijker geworden. Donderdag is de eerste ontmoeting in Griekenland, een week later volgt de return in Eindhoven. Bij uitschakeling is de maand februari er eentje om heel snel te vergeten voor PSV.
"Het was onmogelijk om deze wedstrijd niet te winnen. Maar het is ons toch gelukt", zei trainer Roger Schmidt in het stadion van ADO Den Haag. "Nee, ik heb niet zoveel van dit soort wedstrijden meegemaakt. Een keertje in de Champions League, volgens mij. Soms gaat het in voetbal zo."
Omhaal
PSV noteerde in Den Haag 34 schotpogingen waarvan 15 op doel. Alleen Donyell Malen wist twee keer te scoren. De vele kansen leken de Brabanders niet op te breken, totdat Michiel Kramer in blessuretijd met een omhaal voor de onverwachte 2-2 zorgde.
Schmidt kreeg de voorbije weken flink wat kritiek. Het ging daarbij vooral om de wissels die hij doorvoerde. Mohamed Ihattaren was woensdag tegen Ajax ontstemd dat hij de laatste tien minuten werd vervangen door Yorbe Vertessen. Vier dagen eerder begreep Donyell Malen, bij een voorsprong van 3-0 tegen FC Twente, ook niet zoveel van zijn late wissel. De persconferentie van Schmidt van vrijdag, in aanloop naar het duel met ADO, duurde liefst 40 minuten.
Zaterdag kon Schmidt niet zoveel worden verweten. PSV had continu het overwicht en kreeg kans na kans. In blessuretijd ging het toch mis. "We kunnen overal over spreken, over ervaring of slimheid. Maar daar had het vandaag niets mee te maken. We hadden deze wedstrijd gewoon moeten winnen", aldus Schmidt, die er de komende weken voor moet zorgen dat de druk niet verder toeneemt. Naast de twee ontmoetingen met Olympiakos speelt PSV deze maand nog twee topwedstrijden, thuis tegen Vitesse (21 februari) en thuis tegen Ajax (28 februari).
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na afloop van het doelpuntloze gelijkspel tegen Leeds United gefrustreerd over het gebrek aan kansen voor zijn ploeg. Volgens de coach was het vele balbezit weinig waard als er zo weinig "speciale momenten" uit volgden.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is er na drie zeges in de Premier League niet in geslaagd te winnen van Leeds United. De ploeg van coach Arne Slot bleef op Anfield steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Coach Enzo Maresca vertrekt per direct bij Chelsea. Dat meldt de club op nieuwjaarsdag op zijn website. De leiding van de club uit de Premier League is het vertrouwen kwijt in de Italiaan na de aanhoudende reeks van slechte resultaten. Chelsea won slechts één keer in de laatste zeven competitiewedstrijden. De club uit Londen staat vijfde met 15 punten achterstand op koploper Arsenal.
12 uur geledenSANTOS (ANP/AFP) - De Braziliaanse voetbalvedette Neymar heeft zijn contract bij FC Santos op het laatste moment verlengd met een jaar tot eind 2026. Dat meldden Braziliaanse media en het Franse persbureau AFP. Het contract van de 33-jarige aanvaller liep af op 31 december.
14 uur geledenRABAT (ANP) - Feyenoorder Anis Hadj Moussa heeft woensdag een belangrijk aandeel gehad in de laatste groepswedstrijd van Algerije op de Afrika Cup. De rechtsbuiten gaf in het met 3-1 gewonnen duel met Equatoriaal-Guinea de assist bij twee doelpunten.
1 dag geledenBURNLEY (ANP) - Quilindschy Hartman vertrekt de komende transferperiode niet naar Ajax. Dat meldt de 24-jarige linkervleugelverdediger op Instagram.
1 dag geledenRIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - Oud-profvoetballer Roberto Carlos heeft een hartoperatie ondergaan in zijn geboorteland Brazilië. Dat meldt onder meer de Spaanse sportkrant AS.
1 dag geleden