PSV moet tegen Olympiakos voorkomen al snel te zijn uitgespeeld
DEN HAAG (ANP) - Het is pas een maand geleden dat PSV in de Johan Cruijff ArenA in de Eredivisie een serieuze aanval deed op Ajax. Na een uitstekend begin, met twee doelpunten van Eran Zahavi, moesten de Eindhovenaren genoegen nemen met een gelijkspel: 2-2. Het leek het startpunt van een lange en spannende titelstrijd, maar na puntenverlies tegen AZ (1-3), Feyenoord (3-1) en zaterdag tegen ADO Den Haag (2-2) lijkt de tweede plaats voorlopig het hoogst haalbare voor PSV. Ajax heeft 9 verliespunten minder en schakelde PSV woensdag bovendien uit in de kwartfinale van de KNVB-beker (2-1).
De komende tweestrijd met Olympiakos Piraeus in de eerste knock-outronde van de Europa League is voor PSV nu nog een stuk belangrijker geworden. Donderdag is de eerste ontmoeting in Griekenland, een week later volgt de return in Eindhoven. Bij uitschakeling is de maand februari er eentje om heel snel te vergeten voor PSV.
"Het was onmogelijk om deze wedstrijd niet te winnen. Maar het is ons toch gelukt", zei trainer Roger Schmidt in het stadion van ADO Den Haag. "Nee, ik heb niet zoveel van dit soort wedstrijden meegemaakt. Een keertje in de Champions League, volgens mij. Soms gaat het in voetbal zo."
Omhaal
PSV noteerde in Den Haag 34 schotpogingen waarvan 15 op doel. Alleen Donyell Malen wist twee keer te scoren. De vele kansen leken de Brabanders niet op te breken, totdat Michiel Kramer in blessuretijd met een omhaal voor de onverwachte 2-2 zorgde.
Schmidt kreeg de voorbije weken flink wat kritiek. Het ging daarbij vooral om de wissels die hij doorvoerde. Mohamed Ihattaren was woensdag tegen Ajax ontstemd dat hij de laatste tien minuten werd vervangen door Yorbe Vertessen. Vier dagen eerder begreep Donyell Malen, bij een voorsprong van 3-0 tegen FC Twente, ook niet zoveel van zijn late wissel. De persconferentie van Schmidt van vrijdag, in aanloop naar het duel met ADO, duurde liefst 40 minuten.
Zaterdag kon Schmidt niet zoveel worden verweten. PSV had continu het overwicht en kreeg kans na kans. In blessuretijd ging het toch mis. "We kunnen overal over spreken, over ervaring of slimheid. Maar daar had het vandaag niets mee te maken. We hadden deze wedstrijd gewoon moeten winnen", aldus Schmidt, die er de komende weken voor moet zorgen dat de druk niet verder toeneemt. Naast de twee ontmoetingen met Olympiakos speelt PSV deze maand nog twee topwedstrijden, thuis tegen Vitesse (21 februari) en thuis tegen Ajax (28 februari).
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Noah Ohio kan voorlopig niet voor FC Utrecht uitkomen. De spits heeft een scheurtje in een hamstring opgelopen en komt tot de winterstop waarschijnlijk niet meer in actie.
1 uur geledenLEIPZIG (ANP/DPA) - Tatjana Hänni is benoemd tot algemeen directeur bij de Duitse voetbalclub RB Leipzig. Ze is de eerste vrouw bij een Bundesliga-club die een dergelijke positie vervult. Hänni is de opvolgster van Oliver Mintzlaff, die drie jaar geleden vertrok. Sindsdien was de positie vacant.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari baalde na de nederlaag van PSV tegen Atlético Madrid (2-3) in de Champions League van de beginfase van de tweede helft. "We hebben het in de eerste tien minuten na rust weggegeven", doelde de middenvelder op tegendoelpunten in de 52e en 56e minuut.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben ook de vijfde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League niet kunnen winnen. Bij titelhouder Arsenal verloor de ploeg van coach Corina Dekker met 1-0 van het team van Renée Slegers. Twente is daarmee uitgeschakeld voor een vervolg in de Champions League.
18 uur geledenBARCELONA (ANP) - Jules Koundé heeft FC Barcelona naar een zege op Eintracht Frankfurt in de Champions League geleid. De Franse international maakte beide doelpunten van de ploeg van coach Hansi Flick met het hoofd.
18 uur geledenMILAAN (ANP) - Liverpool heeft de druk op trainer Arne Slot verlicht met een 1-0-zege bij Internazionale in de Champions League. Dominik Szoboszlai maakte twee minuten voor tijd het doelpunt vanaf de strafschopstip.
18 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Champions League niet voor een nieuwe verrassing kunnen zorgen. De Eindhovenaren lieten tegen Atlético Madrid in de eerste helft enkele grote kansen liggen en werden na rust afgestraft: 2-3.
18 uur geleden