PSV moet tegen Olympiakos voorkomen al snel te zijn uitgespeeld
DEN HAAG (ANP) - Het is pas een maand geleden dat PSV in de Johan Cruijff ArenA in de Eredivisie een serieuze aanval deed op Ajax. Na een uitstekend begin, met twee doelpunten van Eran Zahavi, moesten de Eindhovenaren genoegen nemen met een gelijkspel: 2-2. Het leek het startpunt van een lange en spannende titelstrijd, maar na puntenverlies tegen AZ (1-3), Feyenoord (3-1) en zaterdag tegen ADO Den Haag (2-2) lijkt de tweede plaats voorlopig het hoogst haalbare voor PSV. Ajax heeft 9 verliespunten minder en schakelde PSV woensdag bovendien uit in de kwartfinale van de KNVB-beker (2-1).
De komende tweestrijd met Olympiakos Piraeus in de eerste knock-outronde van de Europa League is voor PSV nu nog een stuk belangrijker geworden. Donderdag is de eerste ontmoeting in Griekenland, een week later volgt de return in Eindhoven. Bij uitschakeling is de maand februari er eentje om heel snel te vergeten voor PSV.
"Het was onmogelijk om deze wedstrijd niet te winnen. Maar het is ons toch gelukt", zei trainer Roger Schmidt in het stadion van ADO Den Haag. "Nee, ik heb niet zoveel van dit soort wedstrijden meegemaakt. Een keertje in de Champions League, volgens mij. Soms gaat het in voetbal zo."
Omhaal
PSV noteerde in Den Haag 34 schotpogingen waarvan 15 op doel. Alleen Donyell Malen wist twee keer te scoren. De vele kansen leken de Brabanders niet op te breken, totdat Michiel Kramer in blessuretijd met een omhaal voor de onverwachte 2-2 zorgde.
Schmidt kreeg de voorbije weken flink wat kritiek. Het ging daarbij vooral om de wissels die hij doorvoerde. Mohamed Ihattaren was woensdag tegen Ajax ontstemd dat hij de laatste tien minuten werd vervangen door Yorbe Vertessen. Vier dagen eerder begreep Donyell Malen, bij een voorsprong van 3-0 tegen FC Twente, ook niet zoveel van zijn late wissel. De persconferentie van Schmidt van vrijdag, in aanloop naar het duel met ADO, duurde liefst 40 minuten.
Zaterdag kon Schmidt niet zoveel worden verweten. PSV had continu het overwicht en kreeg kans na kans. In blessuretijd ging het toch mis. "We kunnen overal over spreken, over ervaring of slimheid. Maar daar had het vandaag niets mee te maken. We hadden deze wedstrijd gewoon moeten winnen", aldus Schmidt, die er de komende weken voor moet zorgen dat de druk niet verder toeneemt. Naast de twee ontmoetingen met Olympiakos speelt PSV deze maand nog twee topwedstrijden, thuis tegen Vitesse (21 februari) en thuis tegen Ajax (28 februari).
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP) - Rasmus Højlund vervolgt zijn carrière bij Napoli. De 23-jarige aanvaller kwam het afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor de club uit Napels, die de Deen nu definitief overneemt van Manchester United.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft de Noor Travis Hernes definitief vastgelegd. De 20-jarige middenvelder werd het afgelopen seizoen al gehuurd van Newcastle United en kwam bij Groningen tot elf optredens, waarvan drie als basisspeler. Groningen heeft de koopoptie in het huurcontract gelicht en de voetballer voor vier jaar vastgelegd.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Aan het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico doen meer spelers van Nederlandse clubs mee dan ooit. Uit de Eredivisie zijn 33 voetballers geselecteerd, uit de eerste divisie 5. Gezamenlijk is dat het dubbele van de 19 van het WK in 2022 in Qatar. Het komende wereldkampioenschap telt met 48 ook meer deelnemers dan ooit.
5 uur geledenRABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.
18 uur geledenRIJEKA (ANP/BELGA) - België heeft in aanloop naar het WK voetbal een oefenwedstrijd tegen Kroatië gewonnen. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia was in het Kroatische Rijeka met 2-0 te sterk.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.
20 uur geledenLA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.
20 uur geleden