PSV mist waarschijnlijk geblesseerde Gakpo tegen Fortuna
EINDHOVEN (ANP) - PSV weet nog niet hoe erg de blessure van aanvaller Cody Gakpo is. Trainer Roger Schmidt zegt te verwachten dat de thuiswedstrijd van zondag in de Eredivisie tegen Fortuna Sittard nog te vroeg komt. De 22-jarige aanvoerder van de Eindhovenaren werd donderdag in de Conference Leaguewedstrijd bij FC Kopenhagen (0-4) hard geschopt, waarna Gakpo niet verder kon. Verder kwam iedereen fit uit het duel in de achtste finales.
In de volgende ronde in het derde Europese toernooi wacht de Engelse club Leicester City, zo wees de loting vrijdag uit. Schmidt noemt de nummer 12 van de Premier League van een "ander niveau" dan eerdere tegenstanders. "Het is een moeilijke opponent, maar een mooie loting. Het laat ook zien hoe interessant de Conference League is."
De Duitse trainer die na dit seizoen vertrekt, hoopt dat na de midweekse wedstrijd in Denemarken zijn ploeg snel herstelt, op zowel fysiek als mentaal vlak. "Vorige week ging dat heel goed tegen FC Utrecht (0-1 winst). Nu moeten we dat weer laten zien."
"Hopelijk winnen we zondag tegen Fortuna, dan lijkt het erop dat we in april nog in drie competities zitten. Natuurlijk kan het dan iets speciaals worden dit seizoen, dit is niet iets normaals." Na dit weekend volgt een interlandperiode. PSV staat 2 punten achter op koploper Ajax, de club die volgende maand de tegenstander is in de bekerfinale.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - NEC staat op 19 april in de bekerfinale in De Kuip. De club uit Nijmegen won voor eigen publiek een spektakelstuk met PSV (3-2). De andere halve eindstrijd gaat woensdag tussen AZ en Telstar.
10 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Armando Obispo begint met PSV aan de uitwedstrijd tegen NEC in de halve finale van de KNVB-beker. De verdediger werd zaterdag ziek na het uitduel met Heracles Almelo, maar is op tijd hersteld.
13 uur geledenGDANSK (ANP) - Lize Kop is de keeper van het Nederlands elftal in het WK-kwalificatieduel in Gdansk met Polen. Bondscoach Arjan Veurink heeft Daphne van Domselaar naast zich op de bank gezet. Het is de eerste kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië.
14 uur geledenMADRID (ANP) - De Braziliaanse aanvaller Rodrygo mist mogelijk het wereldkampioenschap voetbal van komende zomer vanwege een kruisbandblessure. In de thuiswedstrijd van zijn club Real Madrid tegen Getafe (0-1) raakte hij maandagavond na een invalbeurt geblesseerd. Real Madrid meldt dat hij de voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd en een scheur heeft in zijn meniscus. Het herstel daarvan duurt doorgaans minstens negen maanden.
15 uur geledenALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld wil zich met de spelers van AZ revancheren voor de verloren bekerfinale van vorig seizoen. De Alkmaarse club speelt op woensdagavond de halve finale thuis tegen Telstar. Volgens de trainer zijn "focus, discipline en lef" van cruciaal belang.
18 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.
1 dag geledenDUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.
1 dag geleden