PSV mist waarschijnlijk geblesseerde Gakpo tegen Fortuna
EINDHOVEN (ANP) - PSV weet nog niet hoe erg de blessure van aanvaller Cody Gakpo is. Trainer Roger Schmidt zegt te verwachten dat de thuiswedstrijd van zondag in de Eredivisie tegen Fortuna Sittard nog te vroeg komt. De 22-jarige aanvoerder van de Eindhovenaren werd donderdag in de Conference Leaguewedstrijd bij FC Kopenhagen (0-4) hard geschopt, waarna Gakpo niet verder kon. Verder kwam iedereen fit uit het duel in de achtste finales.
In de volgende ronde in het derde Europese toernooi wacht de Engelse club Leicester City, zo wees de loting vrijdag uit. Schmidt noemt de nummer 12 van de Premier League van een "ander niveau" dan eerdere tegenstanders. "Het is een moeilijke opponent, maar een mooie loting. Het laat ook zien hoe interessant de Conference League is."
De Duitse trainer die na dit seizoen vertrekt, hoopt dat na de midweekse wedstrijd in Denemarken zijn ploeg snel herstelt, op zowel fysiek als mentaal vlak. "Vorige week ging dat heel goed tegen FC Utrecht (0-1 winst). Nu moeten we dat weer laten zien."
"Hopelijk winnen we zondag tegen Fortuna, dan lijkt het erop dat we in april nog in drie competities zitten. Natuurlijk kan het dan iets speciaals worden dit seizoen, dit is niet iets normaals." Na dit weekend volgt een interlandperiode. PSV staat 2 punten achter op koploper Ajax, de club die volgende maand de tegenstander is in de bekerfinale.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Nigel de Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal van de KNVB. "Ik ga ervan uit dat de KNVB mij ook wil houden", zegt de 81-voudig international van het Nederlands elftal. "We zijn in gesprek met elkaar en het gaat de goede kant op. Ik ben tevreden hoe ik hier kan werken en zie voldoende uitdagingen."
1 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA heeft de Europese schorsing van de Argentijnse voetballer Gianluca Prestianni uitgebreid naar een wereldwijde. De international dreigt hierdoor de eerste twee wedstrijden van zijn land op het komende WK te missen.
6 uur geledenBEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.
22 uur geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.
1 dag geledenWAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.
1 dag geledenBREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.
1 dag geleden