PSV mist Götze in thuiswedstrijd tegen Willem II
EINDHOVEN (ANP) - PSV kan zondag in de thuiswedstrijd tegen Willem II niet beschikken over Mario Götze. De Duitse spelmaker ontbreekt in de selectie van trainer Roger Schmidt omdat hij ziek is.
Verdediger André Ramalho begint op de reservebank. De Braziliaan is niet fit genoeg om vanaf het begin mee te doen. Érick Gutiérrez, die normaal gesproken op het middenveld speelt, neemt zijn plek in het centrum van de defensie over.
Ibrahim Sangaré krijgt nu Joey Veerman naast zich als tweede controlerende middenvelder. Aanvoerder Cody Gakpo start vanaf de linkerflank en Ritsu Doan vanaf rechts. Eran Zahavi en Carlos Vinícius zijn de twee spitsen bij PSV.
De lijst met afwezigen bij PSV is behoorlijk lang. Naast Götze en Ramalho zijn Ryan Thomas, Yorbe Vertessen, Noni Madueke, Olivier Boscagli, Philipp Mwene en Armando Obispo er zondag vanwege blessures ook niet bij.
PSV moet van Willem II winnen om kans te houden op de landstitel. Bij winst verkleinen de Eindhovenaren de achterstand op koploper Ajax tot 4 punten. Na dit weekeinde staan nog drie speelronden op het programma.
Opstelling PSV: Mvogo: Mauro Júnior, Teze, Gutiérrez en Max; Sangaré en Veerman; Doan en Gakpo; Zahavi en Vinícius.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Damaris Egurrola kijkt uit naar een bijzonder duel tegen Frankrijk waarin ze veel teamgenoten van haar voetbalclub treft. "Ik speel nu vijf jaar in Frankrijk. Het is een tegenstander met veel kracht", zei de 26-jarige middenveldster van het Franse Olympique Lyonnes maandag in Zeist. Oranje speelt op dinsdagavond in Breda een WK-kwalificatieduel tegen de Fransen.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Anthony Correia vastgelegd als trainer voor het nieuwe seizoen. De 43-jarige coach komt over van Telstar en tekent een contract voor drie seizoenen. De huidige trainer Ron Jans maakte begin januari bekend dat hij na het seizoen stopt.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax accepteert het schikkingsvoorstel van de KNVB van één duel schorsing voor Takehiro Tomiyasu. De Japanner kreeg zaterdag een rode kaart voor een overtreding op aanvaller Lequincio Zeefuik van Heracles Almelo.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie leidt zondag de bekerfinale tussen AZ en NEC. Hij staat voor zijn vierde eindstrijd van de KNVB-beker, na duels tussen AZ en Vitesse (2017), Ajax - PSV (2022) en AZ - Go Ahead Eagles (2025).
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.
1 dag geledenALKMAAR (ANP) - AZ blijft op koers voor de play-offs om een plek in de voorrondes van de Conference League. De ploeg van coach Leeroy Echteld won zondag voor eigen publiek met 3-0 van sc Heerenveen.
1 dag geleden