Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV mist Götze en Gakpo ook in bekerduel met Ajax

PSV mist Götze en Gakpo ook in bekerduel met Ajax

EINDHOVEN (ANP) - PSV gaat woensdag zonder Mario Götze en Cody Gakpo naar Amsterdam voor het duel met Ajax in de kwartfinales van het bekertoernooi. Beide aanvallers staan al enkele weken geblesseerd aan de kant. Volgens trainer Roger Schmidt zijn Götze en Gakpo, die wel al weer individueel trainen, nog niet klaar voor hun rentree. Dat geldt ook voor Nick Viergever en Noni Madueke.

PSV won zaterdag, voordat het begon te sneeuwen, met 3-0 van FC Twente. Serieus trainen zat er daarna niet meer in. "Onmogelijk, we hadden geen veld om te trainen", zei Schmidt. "We hebben vandaag een stukje van het kunstgras schoongemaakt, voor een korte activatietraining. Het is geen ideale voorbereiding, maar we moeten accepteren dat dit een speciale tijd is. We zijn klaar voor dit bekergevecht."

Vorige maand troffen Ajax en PSV elkaar ook al, toen voor de competitie. PSV gaf in de Johan Cruijff ArenA een vroege voorsprong van 2-0 uit handen (2-2). "We hadden die wedstrijd kunnen winnen, maar ook kunnen verliezen", aldus Schmidt. "Een gelijkspel was een terechte uitslag. Woensdag wordt het een andere wedstrijd, een gelijkspel is niet mogelijk. Eén team gaat door, de ander ligt eruit. Wij willen het team zijn dat doorgaat."

Eerste zege

PSV verloor de afgelopen weken in de competitie van AZ en Feyenoord en dus wacht Schmidt nog op zijn eerste zege in een topper. "Maar het seizoen is nog niet voorbij. Het belangrijkste is dat we na een verloren wedstrijd steeds goed reageerden."

De Duitser Lars Unnerstall kreeg in de vorige twee bekerwedstrijden, tegen De Graafschap en FC Volendam, de voorkeur boven Yvon Mvogo, die de eerste keus is van Schmidt in de competitie. "Dat wil niet zeggen dat Lars alle bekerduels keept. We kijken steeds per wedstrijd wat het beste is", aldus de PSV-trainer, die naar eigen zeggen van sneeuw houdt. "Maar dan wel om in te snowboarden, niet om te voetballen."

Meer uit Voetbal

Lewandowski keert terug voor mogelijk kampioensduel Barcelona

BARCELONA (ANP) - Robert Lewandowski keert donderdag terug in de selectie van FC Barcelona voor de mogelijke kampioenswedstrijd tegen Espanyol. De Poolse spits miste de laatste drie competitieduels door een spierblessure.

44 minuten geleden
FIFA verwacht opbrengst van 1 miljard uit WK vrouwenvoetbal

RIYAD (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA verwacht in de toekomst een opbrengst van 1 miljard dollar (bijna 900 miljoen euro) van het WK voetbal voor vrouwen. Dat zei FIFA-baas Gianni Infantino op een bijeenkomst voor investeerders in Riyad in Saudi-Arabië.

1 uur geleden
Voormalig topclub Sampdoria gedegradeerd naar Serie C

GENUA (ANP) - Sampdoria is dinsdagavond voor het eerst in de clubhistorie gedegradeerd naar de Serie C, het derde niveau in het Italiaanse voetbal. De club speelde met 0-0 gelijk tegen Juve Stabia en eindigde daarmee als achttiende in de Serie B.

6 uur geleden
Forest-spits Awoniyi na operatie in kunstmatige coma gebracht

NOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest-spits Taiwo Awoniyi is in een kunstmatige coma gebracht om te herstellen van een spoedoperatie aan zijn buik, melden Britse media. Hij was zondag in de slotminuten van de thuiswedstrijd tegen Leicester City (2-2) tegen een doelpaal aangelopen, in een uiterste poging te scoren. De coma was volgens de artsen nodig om zijn hartslag te reguleren.

15 uur geleden
Milan-trainer Conceição omarmt druk in aanloop naar bekerfinale

MILAAN (ANP/RTR) - AC Milan-trainer Sérgio Conceição heeft er bij zijn spelers op aangedrongen de druk te omarmen in aanloop naar de Italiaanse bekerfinale van woensdag tegen Bologna. Dat zei de Portugese voormalig international tijdens een persconferentie.

20 uur geleden
Ajax met Sutalo en Brobbey naar FC Groningen

AMSTERDAM (ANP) - Josip Sutalo en Brian Brobbey maken deel uit van de selectie van Ajax voor de uitwedstrijd van woensdag tegen FC Groningen. De verdediger en aanvaller zijn op tijd fit, meldt trainer Francesco Farioli op de website van Ajax.

22 uur geleden
Ancelotti wil 'prachtige periode' bij Real waardig afsluiten

MADRID (ANP/RTR) - Carlo Ancelotti wil zijn succesvolle periode als trainer van Real Madrid op een waardige manier afsluiten. "Het was een prachtige periode die ten einde loopt. Een geweldige tijd. Ik heb ervan genoten en ik wil het goed afsluiten", vertelde de Italiaan, die na dit seizoen als bondscoach van Brazilië aan de slag gaat, op een persconferentie.

1 dag geleden