PSV mist Gakpo en Rosario tegen Granada vanwege corona
EINDHOVEN (ANP) - Cody Gakpo en Pablo Rosario doen donderdag niet mee in de thuiswedstrijd van PSV tegen Granada in de Europa League. Bij beide basisspelers is het coronavirus vastgesteld. Ook twee leden uit de staf van PSV en doelman Maxime Delanghe van Jong PSV zijn besmet. Granada is ook niet compleet. Spits Roberto Soldado bleef in Spanje achter vanwege het coronavirus.
PSV miste zondag in de uitwedstrijd tegen PEC Zwolle (0-3) Jordan Teze en Eran Zahavi, omdat zij bij een testronde in aanloop naar dat duel positief bleken te zijn. De verdediger en aanvaller zijn niet meer in quarantaine en hebben de training hervat. Hun inzetbaarheid voor donderdag is echter twijfelachtig, aldus PSV.
"Als mensheid bevinden we ons in een moeilijke periode. Iedereen moet zijn verantwoordelijkheid nemen om voor anderen te zorgen. Voor ons binnen PSV geldt dat het belangrijkste is om onze spelers gezond te houden", zei trainer Roger Schmidt woensdag. "We willen winnen. Ik ben met mijn hoofd bij de jongens die wél kunnen spelen."
Granada is met tien punten uit vijf wedstrijden prima aan de competitie in Spanje begonnen. Schmidt: "Het is geen toeval dat ze Europa League spelen. Granada is een gedisciplineerde ploeg, die tactisch erg sterk is. Ze zijn gewend om tegen grote teams te spelen in de eigen competitie."
Meer uit Voetbal
MEXICO-STAD (ANP/DPA) - Een week voor de openingsceremonie van het WK voetbal in het legendarische Azteca-stadion in Mexico-Stad wordt de Mexicaanse hoofdstad geteisterd door een golf van protesten. "Als er geen oplossing komt, rolt de bal niet", waarschuwen stakende leraren, die beelden van voetballers op de Paseo de la Reforma hebben omvergeworpen en straten blokkeren.
7 minuten geledenCORK (ANP) - Lineth Beerensteyn is de tweede aanvoerder van de Nederlandse voetbalsters en Wieke Kaptein de derde. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink donderdag gezegd op een persconferentie in Cork, waar Oranje het vrijdag in de WK-kwalificatie opneemt tegen Ierland. In oktober wees Veurink Dominique Janssen al aan als eerste aanvoerder nadat Sherida Spitse haar interlandloopbaan had beëindigd.
28 minuten geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA gaat bij het komende wereldkampioenschap voetbal de individuele prestaties van spelers meten en presenteren. Het systeem 'FIFA Power Rankings' is ontwikkeld door voetbalexperts die onder leiding staan van de Franse oud-trainer Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de wereldvoetbalbond.
2 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP/RTR) - José Mourinho heeft een zaak aangespannen bij het Europees Hof voor de Rechten van de Mens (EHRM) over disciplinaire sancties tijdens zijn periode als trainer bij de Turkse club Fenerbahçe, blijkt uit rechtbankdocumenten die het Franse persbureau AFP heeft ingezien. De sancties werden in november 2024 opgelegd door de Turkse voetbalbond TFF.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal is onderweg naar de Verenigde Staten. Het KLM-vliegtuig vertrok even na 16.30 uur, iets later dan gepland, vanaf Schiphol naar New York. Volgende week begint het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA/BELGA) - Alle leden van het Iraanse voetbalteam hebben hun visum gekregen om Mexico binnen te komen. Dat heeft de Iraanse voetbalbond FFIRI donderdag bekendgemaakt.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Mats Wieffer stapt donderdagmiddag als een van de 26 Oranje-internationals in het vliegtuig richting de Verenigde Staten voor zijn eerste wereldkampioenschap. De 26-jarige speler van Brighton & Hove Albion had lange tijd geen rekening gehouden met een uitnodiging, maar speelde zich in de slotfase van het seizoen toch nog in de kijker van bondscoach Ronald Koeman.
12 uur geleden