PSV mikt op uitbreiding van Philips-stadion met 10.000 plekken
EINDHOVEN (ANP) - PSV mikt op een uitbreiding van het Philips-stadion met ongeveer 10.000 plekken. De Eindhovense club heeft een onderzoek laten uitvoeren door Hypercube, een specialist voor economische vraagstukken op het gebied van sport en mobiliteit.
"Hypercube bekeek in een scenariostudie de club vanuit verschillende perspectieven, waaronder het technische beleid, de commerciële groei en de personeelsbegroting. Ook de jeugdopleiding, het vrouwenvoetbal, de ontwikkelingen op de UEFA-coëfficiëntenlijst en de demografische ontwikkeling in de regio zijn betrokken in het onderzoek", aldus de koploper van de Eredivisie. "De resultaten vormen een waarheidsgetrouwe basis voor interne besluitvorming en geven een concreet beeld van de groeipotentie van de club."
Volgens Hypercube is er in het stadion ruimte tot groei. Volgens het bedrijf is het stadion gunstig gelegen en stijgt het zogenoemde 'toeschouwerspotentieel' tot 2040 tot wel 10 procent.
Met hulp van externe adviseurs wordt gewerkt aan een kostencalculatie voor de stadionuitbreiding, aldus de club. Momenteel kunnen er iets meer dan 35.000 mensen in het stadion. "Vooruitkijken is belangrijk. Wij willen ambitie uitstralen en onze rvc daagt ons daar in uit. We delen dezelfde visie. Daarmee zeg ik niet dat we morgen het stadion gaan uitbreiden naar 45.000 plaatsen. Daarvoor zijn nog vele stappen te maken", aldus algemeen directeur Marcel Brands.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Feyenoorder Anis Hadj Moussa heeft woensdag een belangrijk aandeel gehad in de laatste groepswedstrijd van Algerije op de Afrika Cup. De rechtsbuiten gaf in het met 3-1 gewonnen duel met Equatoriaal-Guinea de assist bij twee doelpunten.
15 uur geledenBURNLEY (ANP) - Quilindschy Hartman vertrekt de komende transferperiode niet naar Ajax. Dat meldt de 24-jarige linkervleugelverdediger op Instagram.
16 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - Oud-profvoetballer Roberto Carlos heeft een hartoperatie ondergaan in zijn geboorteland Brazilië. Dat meldt onder meer de Spaanse sportkrant AS.
17 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot hoopt dat zijn elftal het zichzelf donderdag in de thuiswedstrijd tegen Leeds United in de Premier League niet zo moeilijk maakt als een kleine maand geleden. Toen eindigde het eerste duel tussen de twee clubs in de competitie in Leeds in 3-3. Liverpool verspeelde toen eerst een voorsprong van 2-0 en daarna van 3-2.
17 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - Bertrand Traoré heeft op de Afrika Cup een boete gekregen van 10.000 dollar, omgerekend ongeveer 8500 euro. De aanvoerder van Burkina Faso, oud-speler van Ajax, wordt daarmee gestraft voor aanmerkingen op de wedstrijdleiding.
17 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Rodri is fit genoeg om zijn rentree bij Manchester City te maken. De 29-jarige Spaanse spelmaker zat zaterdag in de uitwedstrijd tegen Nottingham Forest al op de reservebank, maar kwam toen nog niet in actie.
18 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid begint het nieuwe jaar zonder Kylian Mbappé. De Franse aanvaller heeft een verstuiking aan zijn linkerknie, meldt de Spaanse voetbalclub in een korte verklaring.
19 uur geleden