PSV met Boscagli en Viergever tegen Olympiakos
EINDHOVEN (ANP) - Olivier Boscagli doet donderdag mee in de thuiswedstrijd van PSV tegen Olympiakos Piraeus in de return van de eerste knock-outronde van de Europa League. De Franse verdediger viel vorige week in de eerste ontmoeting tussen de twee clubs voor rust uit met een hoofdwond. Boscagli miste door die blessure zondag de thuiswedstrijd in de Eredivisie tegen Vitesse (3-1).
Nick Viergever verving Boscagli tegen de Arnhemmers. De oud-Ajacied heeft tegen Olympiakos opnieuw een basisplaats. PSV begint het duel namelijk met vijf verdedigers. Naast Boscagli en Viergever staat Jordan Teze in het centrum. Aanvoerder Denzel Dumfries (rechts) en Philipp Max (links) zijn de backs.
Op het middenveld kan trainer Roger Schmidt niet beschikken over de geschorste Ibrahim Sangaré. Ryan Thomas neemt nu de plek naast Pablo Rosario, de andere controlerende middenvelder, in. Mario Götze speelt als aanvallende middenvelder kort achter de twee spitsen Eran Zahavi en Donyell Malen.
Schmidt liet tegen Vitesse Teze, Max, Götze en Malen op de reservebank beginnen omdat ze volgens de Duitser niet fit genoeg waren voor het spelen van een gehele wedstrijd. Malen scoorde als invaller één keer, Götze twee keer.
Mohamed Ihattaren keert, nadat hij ziek was geweest, terug in de selectie. De middenvelder start op de reservebank. Bij Olympiakos heeft Armindo Bruma, die door PSV wordt verhuurd aan de Griekse koploper, voorin opnieuw een basisplek.
PSV verloor de eerste wedstrijd met 4-2 en moet dus sowieso twee keer scoren om kans te houden op een plek in de achtste finales.
Opstellingen PSV: Mvogo; Dumfries, Teze, Viergever, Boscagli en Max; Rosario, Götze en Thomas; Zahavi en Malen.
Olympiakos: José Sá; Lala, Rúben Semedo, Ba en Reabciuk; M'Vila, Camara en Bouchalakis; Bruma, El-Arabi en Valbuena.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - De Britse voetballer Jordan Henderson vervolgt zijn carrière bij Chelsea. De oud-Ajacied heeft in Londen een contract voor twee jaar getekend, meldt de club.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse voetbalbond heeft het contract van bondscoach Mauricio Pochettino verlengd tot en met het WK van 2030. Het contract van de 54-jarige Argentijn, die in 2024 werd aangesteld, liep na het afgelopen WK af.
3 uur geledenZÜRICH (ANP/DPA) - De UEFA zou FIFA-voorzitter Gianni Infantino met juridische stappen dreigen vanwege het inmiddels mislukte plan om een belang in de commerciële rechten van het WK te verkopen. Volgens onder meer de Britse krant The Telegraph heeft de UEFA de FIFA-voorzitter vrijdag in een brief opgeroepen om geen materiaal over het voorstel te vernietigen.
6 uur geledenCARDIFF (ANP/RTR/DPA) - De voetbalbond van Wales (FAW) heeft als eerste bond aangekondigd zijn steun in te trekken voor de herverkiezing van FIFA-voorzitter Gianni Infantino. De FAW besloot hiertoe vanwege het mislukte plan om een belang in de commerciële rechten van het WK te verkopen.
8 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Sportief directeur Andreas Rettig van de Duitse voetbalbond (DFB) meent dat de relatie tussen de DFB en de FIFA onherstelbaar is beschadigd na de affaire rond het plan van de wereldvoetbalbond en voorzitter Gianni Infantino voor particuliere investeringen bij WK's en andere kwesties rond het leiderschap.
8 uur geledenCHICAGO (ANP) - Trainer Andoni Iraola van Liverpool hoopt dat hij Jeremie Frimpong weer snel tot zijn beschikking heeft. De Oranje-international verliet tijdens de tweede helft van het verloren oefenduel met Leeds United in Chicago (2-4) op eigen verzoek het veld.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld vindt de Johan Cruijff Schaal "een prijs die telt". De bekerwinnaar uit Alkmaar klopte een tiental van landskampioen PSV zondag (0-4) om de schaal voor de tweede keer te winnen.
21 uur geleden