PSV met Boscagli en Viergever tegen Olympiakos
EINDHOVEN (ANP) - Olivier Boscagli doet donderdag mee in de thuiswedstrijd van PSV tegen Olympiakos Piraeus in de return van de eerste knock-outronde van de Europa League. De Franse verdediger viel vorige week in de eerste ontmoeting tussen de twee clubs voor rust uit met een hoofdwond. Boscagli miste door die blessure zondag de thuiswedstrijd in de Eredivisie tegen Vitesse (3-1).
Nick Viergever verving Boscagli tegen de Arnhemmers. De oud-Ajacied heeft tegen Olympiakos opnieuw een basisplaats. PSV begint het duel namelijk met vijf verdedigers. Naast Boscagli en Viergever staat Jordan Teze in het centrum. Aanvoerder Denzel Dumfries (rechts) en Philipp Max (links) zijn de backs.
Op het middenveld kan trainer Roger Schmidt niet beschikken over de geschorste Ibrahim Sangaré. Ryan Thomas neemt nu de plek naast Pablo Rosario, de andere controlerende middenvelder, in. Mario Götze speelt als aanvallende middenvelder kort achter de twee spitsen Eran Zahavi en Donyell Malen.
Schmidt liet tegen Vitesse Teze, Max, Götze en Malen op de reservebank beginnen omdat ze volgens de Duitser niet fit genoeg waren voor het spelen van een gehele wedstrijd. Malen scoorde als invaller één keer, Götze twee keer.
Mohamed Ihattaren keert, nadat hij ziek was geweest, terug in de selectie. De middenvelder start op de reservebank. Bij Olympiakos heeft Armindo Bruma, die door PSV wordt verhuurd aan de Griekse koploper, voorin opnieuw een basisplek.
PSV verloor de eerste wedstrijd met 4-2 en moet dus sowieso twee keer scoren om kans te houden op een plek in de achtste finales.
Opstellingen PSV: Mvogo; Dumfries, Teze, Viergever, Boscagli en Max; Rosario, Götze en Thomas; Zahavi en Malen.
Olympiakos: José Sá; Lala, Rúben Semedo, Ba en Reabciuk; M'Vila, Camara en Bouchalakis; Bruma, El-Arabi en Valbuena.
Meer uit Voetbal
KANSAS CITY (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima, prinses Ariane en minister Mirjam Sterk (Langdurige Zorg, Jeugd en Sport) zijn in de nacht van zaterdag op zondag aanwezig bij de tweede groepswedstrijd van Curaçao tegen Ecuador. De aftrap is om 02.00 uur (Nederlandse tijd).
2 uur geledenHOUSTON (ANP) - Bondscoach Graham Potter zocht niet naar excuses na de nederlaag van Zweden tegen het Nederlands elftal (5-1). "We hebben verdiend verloren", zei de opvolger van de vorig jaar oktober ontslagen Jon Dahl Tomasson.
4 uur geledenHOUSTON (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman was na het gewonnen WK-duel met Zweden (5-1) lovend over de openingstreffer van Brian Brobbey. "In de eerste goal zat alles wat je wil", aldus Koeman.
5 uur geledenHOUSTON (ANP) - Het Nederlands elftal heeft dankzij de zege van 5-1 tegen Zweden het record van de Braziliaanse voetballers uit de jaren 50 en 60 verbroken. Oranje is nu veertien WK-duels op rij ongeslagen. Tot zondag, toen het elftal van bondscoach Ronald Koeman met 2-2 gelijkspeelde tegen Japan, moest Nederland het record nog delen met sterspeler Pelé en de andere Braziliaanse internationals van die tijd.
5 uur geledenHOUSTON (ANP) - Het Nederlands elftal is nagenoeg zeker van een plaats in de volgende ronde van het wereldkampioenschap. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal in Houston met 5-1 winnen van Zweden. Oranje was het toernooi begonnen met een gelijkspel (2-2) tegen Japan.
5 uur geledenHOUSTON (ANP) - Het Nederlands elftal heeft nu in totaal honderd keer gescoord in de geschiedenis van het wereldkampioenschap voetbal. Brian Brobbey zorgde zaterdag voor die mijlpaal, door in de groepswedstrijd tegen Zweden in Houston twee doelpunten te maken.
7 uur geledenHOUSTON (ANP) - Brian Brobbey heeft in zijn veertiende interland voor het Nederlands elftal zijn tweede en derde doelpunt als international gemaakt. De spits van Sunderland opende in de groepswedstrijd tegen Zweden op het wereldkampioenschap in de vijfde minuut de score op aangeven van Cody Gakpo. In de zeventiende minuut verdubbelde hij de voorsprong. Dit keer gaf Denzel Dumfries de assist.
7 uur geleden