PSV met Boscagli en Viergever tegen Olympiakos
EINDHOVEN (ANP) - Olivier Boscagli doet donderdag mee in de thuiswedstrijd van PSV tegen Olympiakos Piraeus in de return van de eerste knock-outronde van de Europa League. De Franse verdediger viel vorige week in de eerste ontmoeting tussen de twee clubs voor rust uit met een hoofdwond. Boscagli miste door die blessure zondag de thuiswedstrijd in de Eredivisie tegen Vitesse (3-1).
Nick Viergever verving Boscagli tegen de Arnhemmers. De oud-Ajacied heeft tegen Olympiakos opnieuw een basisplaats. PSV begint het duel namelijk met vijf verdedigers. Naast Boscagli en Viergever staat Jordan Teze in het centrum. Aanvoerder Denzel Dumfries (rechts) en Philipp Max (links) zijn de backs.
Op het middenveld kan trainer Roger Schmidt niet beschikken over de geschorste Ibrahim Sangaré. Ryan Thomas neemt nu de plek naast Pablo Rosario, de andere controlerende middenvelder, in. Mario Götze speelt als aanvallende middenvelder kort achter de twee spitsen Eran Zahavi en Donyell Malen.
Schmidt liet tegen Vitesse Teze, Max, Götze en Malen op de reservebank beginnen omdat ze volgens de Duitser niet fit genoeg waren voor het spelen van een gehele wedstrijd. Malen scoorde als invaller één keer, Götze twee keer.
Mohamed Ihattaren keert, nadat hij ziek was geweest, terug in de selectie. De middenvelder start op de reservebank. Bij Olympiakos heeft Armindo Bruma, die door PSV wordt verhuurd aan de Griekse koploper, voorin opnieuw een basisplek.
PSV verloor de eerste wedstrijd met 4-2 en moet dus sowieso twee keer scoren om kans te houden op een plek in de achtste finales.
Opstellingen PSV: Mvogo; Dumfries, Teze, Viergever, Boscagli en Max; Rosario, Götze en Thomas; Zahavi en Malen.
Olympiakos: José Sá; Lala, Rúben Semedo, Ba en Reabciuk; M'Vila, Camara en Bouchalakis; Bruma, El-Arabi en Valbuena.
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan geen supporters meenemen naar de Eredivisiewedstrijd bij FC Volendam zaterdag. De lokale driehoek in Volendam laat geen uitsupporters toe bij de competitiewedstrijd.
2 uur geledenPERTH (ANP) - Australië heeft zich als eerste land gekwalificeerd voor het WK voetbal voor vrouwen in 2027. Dat toernooi vindt plaats in Brazilië, dat als gastland al verzekerd is van deelname.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie probeert rustig te blijven onder de huidige situatie bij Feyenoord. "Ik zie en hoor dat de onrust er is. Ik ontken dat niet, ik erken het. Verder kan ik er niet zoveel mee", zei de trainer vrijdag tijdens een persconferentie.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Óscar García bestempelt zichzelf als een "veeleisende coach". Dat zei de 52-jarige Spanjaard in aanloop naar de competitiewedstrijd van Ajax op zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA tegen Sparta Rotterdam. Ajax staat vijfde in de Eredivisie met een achterstand van 24 punten op koploper PSV.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen NEC nog niet beschikken over Guus Til. De aanvallende middenvelder raakte een maand geleden geblesseerd en staat inmiddels weer op het trainingsveld, maar is nog niet fit genoeg om te spelen. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Niemand kan Iran uitsluiten van het WK voetbal. Dat stelt de nationale voetbalploeg van het land in een bericht op sociale media in een reactie op uitlatingen van Donald Trump. Volgens de Amerikaanse president zou "het niet gepast zijn" om naar het WK te komen voor "hun eigen leven en veiligheid".
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht kan de laatste acht wedstrijden van dit seizoen niet beschikken over Miguel Rodríguez. De 22-jarige Spaanse buitenspeler heeft tijdens de training een zware knieblessure opgelopen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie.
9 uur geleden