PSV-manager John de Jong twijfelt sterk over zijn toekomst
EINDHOVEN (ANP) - Het is goed mogelijk dat John de Jong aan zijn laatste dagen als technisch manager van PSV bezig is. De oud-speler van de club zei vrijdag sterk te twijfelen over zijn toekomst. "Als je veiligheid en bewegingsvrijheid in het geding komen, zijn dat wel afwegingen die je gaat maken", zei een zichtbaar aangeslagen De Jong, daarmee doelend op de gebeurtenissen van afgelopen week.
Een groep fans schreeuwde zondag in de thuiswedstrijd tegen FC Twente (1-1) om het vertrek van De Jong en probeerde na afloop het stadion te bestormen. "Dit is in twintig jaar tijd bij PSV het ergste wat ik ooit in dit stadion heb meegemaakt", vertelde De Jong. "Het was een moeilijke week, een zware week. Het is slopend geweest. Dit doet veel pijn."
De boze supporters vinden dat De Jong verantwoordelijk is voor het tegenvallende seizoen van PSV. De aankopen die de Eindhovense club in de zomer deed, renderen niet.
Clubbelang
De Jong sprak na het duel met Twente met de raad van commissarissen van PSV. "Ik ben 24 uur per dag voor de club aan het werk. Ze hebben mij alle steun gegeven", aldus De Jong, die afsprak dat hij sowieso deze transferperiode af zou maken. Die transferperiode eindigt vrijdagavond. "We hebben het niet over de verdere toekomst gehad. Ik ga er rustig over nadenken. Het gaat om het clubbelang. Ik ben niet zo belangrijk. Wat er is gebeurd, is PSV-onwaardig. We hebben iedereen nodig om hier uit te komen."
De voorbije week besloot De Jong zich zoveel mogelijk af te sluiten voor de buitenwereld. "Ik heb de sociale media weggedaan. Ook lees en zie ik niet alles in de media, ik krijg af en toe iets onder ogen."
De Jong zei ook nog dat het niet duidelijk is wie komend seizoen trainer van het eerste elftal is. De zoektocht naar een opvolger voor Ernest Faber duurt voort.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de derde voorronde van de Conference League bereikt ten koste van het Servische FK Vojvodina. Donderdag werd het in de Johan Cruijff Arena 4-1, nadat de Amsterdammers een week eerder in Servië ook al met 4-1 hadden gewonnen. Vojvodina kwam op voorsprong via Đorđe Crnomarković. Voor Ajax maakte Davy Klaassen de gelijkmaker en scoorde Oscar Gloukh drie keer.
21 minuten geledenMIAMI (ANP) - De Noord-Amerikaanse voetbalbond CONCACAF heeft het voorstel van de FIFA om de commerciële rechten van het WK te verkopen afgewezen. Dat meldt de bond donderdagavond in een verklaring. Eerder op donderdag ging de Europese voetbalbond UEFA over tot een boycot van competities van de FIFA zolang de plannen op tafel liggen.
21 minuten geledenZEIST (ANP) - Arne Slot wordt niet de nieuwe bondscoach van het Nederlands elftal. Dat melden diverse media donderdagavond, waaronder ESPN en het AD. De 47-jarige trainer, die eind mei ontslagen werd bij Liverpool, zou de voorkeur hebben voor een club in een Europese topcompetitie.
36 minuten geledenMILAAN (ANP) - John Stones heeft voor twee jaar getekend bij Internazionale. De Engelse verdediger vertrekt bij Manchester City, waar hij een aflopend contract had.
1 uur geledenSKIVE (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert heeft donderdag na de eerste ook de tweede etappe in de Ronde van Denemarken gewonnen. De Belg van Visma - Lease a Bike maakt in Denemarken zijn rentree na een blessure waardoor hij de Tour de France miste.
3 uur geledenNYON (ANP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft hard uitgehaald naar de FIFA in verband met de commercialiseringsplannen rond het WK voetbal. In de verklaring waarin de UEFA donderdag kenbaar heeft gemaakt de competities van de FIFA te boycotten, maakt de bond duidelijk dat het WK "niet te koop" is. Alle 55 UEFA-landen stemden donderdag tijdens een spoedberaad in met de boycot, zolang de plannen op tafel liggen.
4 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil geen concessies doen als het gaat om de plannen van de FIFA om het WK voetbal verder te vercommercialiseren. Dat stelt de Nederlandse voetbalbond in een reactie tegen het ANP na afloop van een vergadering van de UEFA. De KNVB laat weten net als 54 andere leden van de UEFA niet in te stemmen met een voorstel van FIFA-voorzitter Gianni Infantino.
4 uur geleden