PSV maandag gehuldigd, rondrit op platte kar en feest in Eindhoven
EINDHOVEN (ANP) - PSV is voor de 25e keer landskampioen geworden en dat wordt maandag 6 mei gevierd met een huldiging in Eindhoven. De feestelijkheden beginnen om 15.45 uur in het Philips Stadion, waar de spelers een ereronde met de schaal lopen.
De rondrit met de platte kar door de stad begint om 17.00 uur en duurt ongeveer twee uur. De start is op de Frederiklaan en de tocht gaat via de St. Antoniusstraat, Willemstraat, Vonderweg, Mathildelaan, het 18 Septemberplein, de Vestdijk, Hertogstraat, PC Hooftlaan en Wal naar het stadhuis. Daar worden staf en selectie rond 19.00 uur door de gemeente Eindhoven gehuldigd op het bordes.
De gemeente laat weten dat het stadhuis door de festiviteiten vanaf 12.00 uur gesloten is en dat het hele gebied rond het Stadhuisplein wordt afgezet. De balies van de afdeling Publiekscontacten ontvangen na 11.30 uur geen klanten meer en ook het klantcontactcentrum is vanaf dat tijdstip niet meer telefonisch te bereiken.
Schermen
Rond 15.00 uur begint het feest in de stad. Het Stadhuisplein, de Markt en het 18 Septemberplein worden ingericht als evenementenlocaties, met hekken. De huldiging is te volgen op schermen op het 18 Septemberplein en op de Markt. Als het heel druk wordt, komen er ook schermen op het Catharinaplein en de Oude Stadsgracht. Tegen 18.45 uur worden de selectie en crew verwacht op het Stadhuisplein en volgt de huldiging op het bordes.
De gemeente roept iedereen op zo veel mogelijk met het openbaar vervoer naar de stad te komen, of te voet of per fiets.
Meer uit Binnenland
DENPASAR (ANP) - De politie op Bali heeft twee buitenlanders aangewezen als verdachten van een fatale steekpartij waarbij begin deze week een Nederlander om het leven kwam. Vermoedelijk gaat het om twee mannen van 34 en 32 jaar uit Brazilië, meldt het Indonesische persbureau Antara. Volgens de politie zijn zij Indonesië ontvlucht.
28 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Op het Malieveld in Den Haag demonstreren op zaterdagmiddag een paar honderd mensen tegen de oorlog in Iran. De demonstranten roepen de Nederlandse regering op om bij te dragen aan de-escalatie, diplomatie en politieke oplossingen in plaats van oorlog.
6 uur geledenSCHIEDAM (ANP) - In Schiedam is vrijdagavond een persoon gewond geraakt bij explosies en een brand bij een woning in de Van Marumstraat. Dat meldt de politie. De gewonde persoon is met brandwonden naar het ziekenhuis gebracht.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft drie mannen opgepakt die verdacht worden van betrokkenheid bij de explosie bij een synagoge in Rotterdam en het voorbereiden van een explosie bij een synagoge in Heemstede. Dit meldt het Openbaar Ministerie, dat geen mededelingen doet over de vermoedelijke rol van de nu aangehouden mannen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de politie meer mogelijkheden geven om in openbare informatie op sociale media en andere onlineplatforms informatie te verzamelen om verstoringen van de openbare orde te voorkomen. Een wetsvoorstel daartoe is vrijdag door de ministerraad goedgekeurd. Het moet ervoor zorgen dat de politie tijdig kan ingrijpen.
1 dag geledenGRONINGEN (ANP) - Het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) heeft afgelopen jaar bijna 640 miljoen euro aan schadevergoedingen uitgekeerd in het aardbevingsgebied, iets minder dan in 2024. Toen keerde het instituut ruim 645 miljoen uit, meer dan het dubbele van het jaar daarvoor.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De Raad voor de rechtspraak is zeer kritisch over het wetsvoorstel om gezichtsbedekkende kleding bij demonstraties strafbaar te stellen. De strafbaarstelling staat "op gespannen voet" met het demonstratierecht, stelt de raad.
1 dag geleden