PSV maandag gehuldigd, rondrit op platte kar en feest in Eindhoven
EINDHOVEN (ANP) - PSV is voor de 25e keer landskampioen geworden en dat wordt maandag 6 mei gevierd met een huldiging in Eindhoven. De feestelijkheden beginnen om 15.45 uur in het Philips Stadion, waar de spelers een ereronde met de schaal lopen.
De rondrit met de platte kar door de stad begint om 17.00 uur en duurt ongeveer twee uur. De start is op de Frederiklaan en de tocht gaat via de St. Antoniusstraat, Willemstraat, Vonderweg, Mathildelaan, het 18 Septemberplein, de Vestdijk, Hertogstraat, PC Hooftlaan en Wal naar het stadhuis. Daar worden staf en selectie rond 19.00 uur door de gemeente Eindhoven gehuldigd op het bordes.
De gemeente laat weten dat het stadhuis door de festiviteiten vanaf 12.00 uur gesloten is en dat het hele gebied rond het Stadhuisplein wordt afgezet. De balies van de afdeling Publiekscontacten ontvangen na 11.30 uur geen klanten meer en ook het klantcontactcentrum is vanaf dat tijdstip niet meer telefonisch te bereiken.
Schermen
Rond 15.00 uur begint het feest in de stad. Het Stadhuisplein, de Markt en het 18 Septemberplein worden ingericht als evenementenlocaties, met hekken. De huldiging is te volgen op schermen op het 18 Septemberplein en op de Markt. Als het heel druk wordt, komen er ook schermen op het Catharinaplein en de Oude Stadsgracht. Tegen 18.45 uur worden de selectie en crew verwacht op het Stadhuisplein en volgt de huldiging op het bordes.
De gemeente roept iedereen op zo veel mogelijk met het openbaar vervoer naar de stad te komen, of te voet of per fiets.
Meer uit Binnenland
DE MEERN (ANP) - De politie is zaterdag begonnen met het ontruimen van een deel van de A12, dat door klimaatactivisten van XR is bezet. Die liepen zaterdagochtend de snelweg op ter hoogte van De Meern, vlak bij Utrecht.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks verzet in de Tweede Kamer verlengt het kabinet begin volgende maand het contract met Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. Dat schrijft verantwoordelijk staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) op vragen van JA21 aan de Kamer.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie bereidt zich voor op het verwijderen van de demonstranten en op het opheffen van de blokkade op de A12. Dat meldt de gemeente Utrecht op X. Klimaatdemonstranten van XR zijn bij De Meern de snelweg opgelopen. De politie wist ze niet tegen te houden.
2 uur geledenDE MEERN (ANP) - Een grote groep klimaatdemonstranten van XR is zaterdag de A12 opgelopen, ziet een ANP-verslaggever. Dat gebeurde ter hoogte van De Meern, vlakbij Utrecht. De politie probeerde hen tegen te houden, maar slaagde daar niet in.
3 uur geledenDE MEERN (ANP) - Klimaatdemonstranten van XR proberen zaterdag de A12 te betreden, ziet een ANP-verslaggever. Ze doen een poging ter hoogte van De Meern, vlakbij Utrecht. Maar de politie weet dit tot nu toe te voorkomen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het YouTube-kanaal van de zogeheten prankcaller - telefonische grappenmaker - Rouand is offline. De YouTuber gaf eerder deze week toe kort voor een fataal schietincident gebeld te hebben met Efe Y., die ervan wordt verdacht op nieuwjaarsdag twee tieners te hebben doodgeschoten in Amsterdam. Eerder ontkende Rouand nog dat hij met Efe Y. had gebeld.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wie een rechtszaak verliest bij de Hoge Raad, hoort al jaren in de meeste gevallen niet waarom dat zo is. Dat blijkt uit cijfers van de hoogste rechter. In 2025 ontbrak een inhoudelijke motivering in 571 van de 976 gevallen waarin de Hoge Raad mensen geen gelijk gaf. Juristen zijn kritisch over de uitspraken zonder uitleg.
7 uur geleden