PSV maakt indruk maar laat Sporting toch op gelijke hoogte komen
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft zichzelf tekort gedaan in de thuiswedstrijd tegen Sporting Portugal in de Champions League. De kampioen van Nederland verzuimde na rust uit te lopen naar 2-0 en meer en werd daarvoor in de slotfase bestraft. Daniel Braganca maakte in de 84e minuut de gelijkmaker die de meeste fans in het Philips-stadion niet meer zagen aankomen (1-1). Vlak voor die treffer miste Johan Bakayoko namens de thuisploeg voor een verlaten doel.
Zo heeft PSV slechts een puntje verzameld in de eerste twee speelronden van de koningsklasse van het Europese clubvoetbal, met wedstrijden tegen Paris Saint-Germain, Girona, Sjachtar Donetsk, Stade Brest, Rode Ster Belgrado en Liverpool nog voor de boeg.
Trainer Peter Bosz vindt Noa Lang en Rick Karsdorp nog niet fit genoeg voor een basisplaats. Daarom speelde Malik Tillman weer als linksbuiten en was er voor Guus Til een plek vrij op het middenveld. De thuisploeg startte ook met Mauro Júnior en Matteo Dams. Beide vleugelverdedigers werden een paar keer ogenschijnlijk eenvoudig uitgespeeld, maar beperkten uiteindelijk de schade.
Andere middelen
PSV deed technisch en tactisch zeker niet onder voor de bezoekers. Maar zoals veel Portugese teams had ook Sporting andere middelen. De spelers van de koploper probeerden van alles om de thuisploeg uit te dagen, zonder succes. PSV bleef kalm en kwam door een van de beste spelers op het veld op voorsprong. Jerdy Schouten onderschepte na een kwartier een risicovolle pass van Zeno Debast en scoorde beheerst: 1-0.
Schouten domineerde op het middenveld. Hij verdeelde het spel, won veel duels en veroverde vaak de bal. Ook Ryan Flamingo viel op. Bosz had in zijn wedstrijdbespreking extra aandacht besteed aan Viktor Gyökeres. Maar de Zweedse spits had het lastig tegen de verdediger die vorig seizoen nog voor FC Utrecht uitkwam.
Jammer voor PSV was dat het team in de openingsfase van de tweede helft niet verder afstand nam. Saibari trapte rakelings naast en Til schoot over. Ook Luuk de Jong wist een technisch hoogstandje niet te bekronen met een tweede treffer. Met de voor Mauro Juniór en Saibari ingevallen Karsdorp en Lang bleef de thuisploeg op zoek naar een doelpunt dat het duel kon beslissen. Die treffer bleef uit. Lang leidde zelfs nog een grote kans voor de bezoekers in. Maar Eduardo Quaresma gleed uit toen hij van de fout van de linksbuiten van PSV wilde profiteren. Even daarna liet Braganca de bezoekers alsnog juichen.
Meer uit Voetbal
LISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.
5 uur geledenWENEN (ANP) - Red Bull Salzburg heeft afscheid genomen van trainer Thomas Letsch. De leiding van de club uit Oostenrijk is ontevreden over de laatste resultaten. Onder leiding van de voormalige coach van Vitesse haalde de club slechts 1 punt uit de laatste twee competitieduels. "Na een zorgvuldige analyse ben ik tot de conclusie gekomen dat Red Bull Salzburg een nieuwe impuls nodig heeft", aldus sportief directeur Marcus Mann in een verklaring.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - NEC heeft voor de tweede keer op rij punten in de Eredivisie verloren. De club uit Nijmegen bleef steken op een gelijkspel in de zondag gestaakte wedstrijd tegen Sparta Rotterdam (1-1), na een nederlaag afgelopen woensdag tegen FC Utrecht (1-3).
6 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft Galatasaray aan een thuiszege op Juventus in de tussenronde van de Champions League geholpen. Hij maakte twee doelpunten en was betrokken bij de openingstreffer van de kampioen van Turkije (5-2). Teun Koopmeiners scoorde tweemaal voor Juventus.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery mist het uitduel van NEC met Sparta Rotterdam. De aanvoerder staat volgens de club uit Nijmegen op het punt weer vader te worden. Dirk Proper vervangt hem.
9 uur geledenZEIST (ANP) - Daniëlle van de Donk en Daphne van Domselaar zijn terug in de selectie van Oranje. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink bekendgemaakt. De selectie van 23 speelsters speelt komende maand WK-kwalificatiewedstrijden tegen Polen en Ierland.
10 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De voorzitter van Bayern München, Uli Hoeness, heeft kritiek op Jürgen Klopp, de voormalige trainer van Liverpool. Klopp vliegt tegenwoordig de hele wereld over om lezingen te geven voor Red Bull. "Ik zie hem liever weer als trainer", zegt Hoeness in een interview met het Duitse blad Bild.
11 uur geleden