PSV maakt indruk maar laat Sporting toch op gelijke hoogte komen
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft zichzelf tekort gedaan in de thuiswedstrijd tegen Sporting Portugal in de Champions League. De kampioen van Nederland verzuimde na rust uit te lopen naar 2-0 en meer en werd daarvoor in de slotfase bestraft. Daniel Braganca maakte in de 84e minuut de gelijkmaker die de meeste fans in het Philips-stadion niet meer zagen aankomen (1-1). Vlak voor die treffer miste Johan Bakayoko namens de thuisploeg voor een verlaten doel.
Zo heeft PSV slechts een puntje verzameld in de eerste twee speelronden van de koningsklasse van het Europese clubvoetbal, met wedstrijden tegen Paris Saint-Germain, Girona, Sjachtar Donetsk, Stade Brest, Rode Ster Belgrado en Liverpool nog voor de boeg.
Trainer Peter Bosz vindt Noa Lang en Rick Karsdorp nog niet fit genoeg voor een basisplaats. Daarom speelde Malik Tillman weer als linksbuiten en was er voor Guus Til een plek vrij op het middenveld. De thuisploeg startte ook met Mauro Júnior en Matteo Dams. Beide vleugelverdedigers werden een paar keer ogenschijnlijk eenvoudig uitgespeeld, maar beperkten uiteindelijk de schade.
Andere middelen
PSV deed technisch en tactisch zeker niet onder voor de bezoekers. Maar zoals veel Portugese teams had ook Sporting andere middelen. De spelers van de koploper probeerden van alles om de thuisploeg uit te dagen, zonder succes. PSV bleef kalm en kwam door een van de beste spelers op het veld op voorsprong. Jerdy Schouten onderschepte na een kwartier een risicovolle pass van Zeno Debast en scoorde beheerst: 1-0.
Schouten domineerde op het middenveld. Hij verdeelde het spel, won veel duels en veroverde vaak de bal. Ook Ryan Flamingo viel op. Bosz had in zijn wedstrijdbespreking extra aandacht besteed aan Viktor Gyökeres. Maar de Zweedse spits had het lastig tegen de verdediger die vorig seizoen nog voor FC Utrecht uitkwam.
Jammer voor PSV was dat het team in de openingsfase van de tweede helft niet verder afstand nam. Saibari trapte rakelings naast en Til schoot over. Ook Luuk de Jong wist een technisch hoogstandje niet te bekronen met een tweede treffer. Met de voor Mauro Juniór en Saibari ingevallen Karsdorp en Lang bleef de thuisploeg op zoek naar een doelpunt dat het duel kon beslissen. Die treffer bleef uit. Lang leidde zelfs nog een grote kans voor de bezoekers in. Maar Eduardo Quaresma gleed uit toen hij van de fout van de linksbuiten van PSV wilde profiteren. Even daarna liet Braganca de bezoekers alsnog juichen.
Meer uit Voetbal
GROESBEEK (ANP) - NEC heeft zich ten koste van de amateurs van De Treffers geplaatst voor de kwartfinales van de KNVB-beker. In Groesbeek eindigde de uitgestelde wedstrijd in een 2-1-zege voor de club uit Nijmegen van coach Dick Schreuder. NEC speelt in de kwartfinales van het bekertoernooi thuis tegen FC Volendam.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese heeft er vertrouwen in dat Robin van Persie met Feyenoord weer goede resultaten gaat behalen. De algemeen en technisch directeur van de Rotterdammers ziet daarom geen reden de trainer nu te ontslaan. Dat vertelde Te Kloese na afloop van de nieuwjaarsreceptie aan journalisten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlands elftal gaat "tot nu toe wel" naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. "Maar Trump dreigt een hoop." Dat zegt Frank Paauw, KNVB-bondsvoorzitter, bij de uitreiking van de Nieuwsfoto van het Jaar in Den Haag, waar hij een prijs uitreikte.
4 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Vijftien toonaangevende vrouwenvoetbalclubs zijn vorig jaar voor het eerst gezamenlijk de grens van 150 miljoen euro aan inkomsten gepasseerd. De clubs zagen hun collectieve inkomsten stijgen met 35 procent tot een totaalbedrag van 158 miljoen euro. Dat meldt accountantskantoor Deloitte.
11 uur geledenROME (ANP) - Kenneth Taylor heeft in zijn eerste thuiswedstrijd voor Lazio een forse nederlaag geleden. De van Ajax overgenomen voetballer verloor in het Stadio Olimpico in Rome met 3-0 van Como.
23 uur geledenVILA-REAL (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim denkt dat het een open wedstrijd wordt uit tegen Villarreal in de Champions League. "Het wordt een interessante wedstrijd van twee teams die uitspreken dat ze voor de winst gaan en heel graag willen winnen", aldus de coach op de persconferentie een dag voor het duel in Spanje.
1 dag geledenZÜRICH (ANP) - Marokko klimt naar plek acht in de maandag verschenen update van de wereldranglijst van voetbalbond FIFA. De verliezend finalist van de Afrika Cup is drie plekken gestegen en staat nu een plek lager dan het Nederlands elftal, dat zevende blijft. Senegal, dat Marokko zondag in een tumultueuze finale in Rabat versloeg, klimt naar plek twaalf.
1 dag geleden