PSV maakt indruk maar laat Sporting toch op gelijke hoogte komen
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft zichzelf tekort gedaan in de thuiswedstrijd tegen Sporting Portugal in de Champions League. De kampioen van Nederland verzuimde na rust uit te lopen naar 2-0 en meer en werd daarvoor in de slotfase bestraft. Daniel Braganca maakte in de 84e minuut de gelijkmaker die de meeste fans in het Philips-stadion niet meer zagen aankomen (1-1). Vlak voor die treffer miste Johan Bakayoko namens de thuisploeg voor een verlaten doel.
Zo heeft PSV slechts een puntje verzameld in de eerste twee speelronden van de koningsklasse van het Europese clubvoetbal, met wedstrijden tegen Paris Saint-Germain, Girona, Sjachtar Donetsk, Stade Brest, Rode Ster Belgrado en Liverpool nog voor de boeg.
Trainer Peter Bosz vindt Noa Lang en Rick Karsdorp nog niet fit genoeg voor een basisplaats. Daarom speelde Malik Tillman weer als linksbuiten en was er voor Guus Til een plek vrij op het middenveld. De thuisploeg startte ook met Mauro Júnior en Matteo Dams. Beide vleugelverdedigers werden een paar keer ogenschijnlijk eenvoudig uitgespeeld, maar beperkten uiteindelijk de schade.
Andere middelen
PSV deed technisch en tactisch zeker niet onder voor de bezoekers. Maar zoals veel Portugese teams had ook Sporting andere middelen. De spelers van de koploper probeerden van alles om de thuisploeg uit te dagen, zonder succes. PSV bleef kalm en kwam door een van de beste spelers op het veld op voorsprong. Jerdy Schouten onderschepte na een kwartier een risicovolle pass van Zeno Debast en scoorde beheerst: 1-0.
Schouten domineerde op het middenveld. Hij verdeelde het spel, won veel duels en veroverde vaak de bal. Ook Ryan Flamingo viel op. Bosz had in zijn wedstrijdbespreking extra aandacht besteed aan Viktor Gyökeres. Maar de Zweedse spits had het lastig tegen de verdediger die vorig seizoen nog voor FC Utrecht uitkwam.
Jammer voor PSV was dat het team in de openingsfase van de tweede helft niet verder afstand nam. Saibari trapte rakelings naast en Til schoot over. Ook Luuk de Jong wist een technisch hoogstandje niet te bekronen met een tweede treffer. Met de voor Mauro Juniór en Saibari ingevallen Karsdorp en Lang bleef de thuisploeg op zoek naar een doelpunt dat het duel kon beslissen. Die treffer bleef uit. Lang leidde zelfs nog een grote kans voor de bezoekers in. Maar Eduardo Quaresma gleed uit toen hij van de fout van de linksbuiten van PSV wilde profiteren. Even daarna liet Braganca de bezoekers alsnog juichen.
Meer uit Voetbal
ISTANBUL (ANP) - Turkije heeft in de voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen van Noord-Macedonië. In Istanbul was de ploeg van bondscoach Vincenzo Montella met 4-0 te sterk voor de Macedoniërs.
35 minuten geledenOSLO (ANP) - Zweden heeft in een oefenwedstrijd voor het WK voetbal tegen buurland Noorwegen een nederlaag geleden. In het Ullevaal Stadion in Oslo verloor de WK-tegenstander van het Nederlands elftal met 3-1 van de ploeg van de Noorse bondscoach Ståle Solbakken.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay wil graag bij Corinthians blijven voetballen. Het contract van de 32-jarige Nederlandse aanvaller bij de Braziliaanse club loopt aan het einde van dit jaar af. "Ik heb uitgesproken dat ik graag wil blijven", vertelde Depay maandag in Zeist, waar hij met Oranje in voorbereiding is op het wereldkampioenschap.
2 uur geledenMONACO (ANP) - AS Monaco heeft afscheid genomen van de Belgische trainer Sébastien Pocognoli. De clubleiding heeft die beslissing genomen nadat Monaco er niet in slaagde zich te kwalificeren voor de Champions League. De club eindigde als zevende in de Ligue 1 en heeft een ticket voor de voorronde van de Conference League.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Crysencio Summerville zette ook aan het begin van dit seizoen zijn voornaamste doelstelling op het notitieblok van zijn mobiele telefoon. "Ik wilde met het Nederlands elftal naar het WK en heb daar alles aan gedaan. Nu is het zover", beseft hij. "Ik ben er klaar voor, laat dat eerste fluitsignaal maar klinken. Ik ga alles geven."
2 uur geledenVILA-REAL (ANP) - De Spaanse voetbalclub Villarreal heeft Iñigo Pérez vastgelegd. De 38-jarige trainer komt over van Rayo Vallecano en heeft een contract voor drie seizoenen getekend bij de nummer 3 van La Liga.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay ziet de hitte op het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico niet als groot probleem. "Op het WK van 2014 in Brazilië hebben we laten zien dat we het goed vol kunnen houden", sprak de 32-jarige aanvaller van het Nederlands elftal maandag in Zeist.
3 uur geleden