PSV lijdt bij FC Twente (2-1) eerste nederlaag in Eredivisie
ENSCHEDE (ANP) - PSV heeft voor het eerst dit seizoen een wedstrijd in de Eredivisie verloren. FC Twente was in Enschede met 2-1 te sterk voor het elftal van trainer Ruud van Nistelrooij: 2-1. PSV raakte door het verlies de koppositie kwijt aan Ajax.
Twente was PSV in de eerste helft op alle gebieden de baas en de voorsprong van 2-0 halverwege was verdiend. Beide doelpunten kwamen op naam van Vaclav Cerny. De Tsjechische aanvaller opende in de 17e minuut de score met een laag geplaatst schot in de hoek. In de 24e minuut stond Cerny na een vrije trap op de juiste plek om de bal hard en hoog raak te schieten (2-0).
PSV, waar Anwar El Ghazi na rust debuteerde, deed in de 55e minuut via Guus Til wat terug. De Eindhovenaren gingen daarna op jacht naar de gelijkmaker, maar Twente bleef redelijk makkelijk overeind.
Ajax is na vijf speelronden koploper met 15 punten. PSV en FC Twente hebben 12 punten.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP/RTR) - Barcelona-trainer Hansi Flick was niet te spreken over de beslissingen van de VAR in de met 2-0 verloren kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De trainer van de Catalanen was het niet eens met de rode kaart van Pau Cubarsí en het moment bij een doeltrap van Atlético-speler Marc Pubill, waar Barcelona recht had op een strafschop.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de druk op Liverpool en trainer Arne Slot vergroot in hun eerste ontmoeting in de kwartfinales van de Champions League. De titelverdediger was thuis oppermachtig en boekte een eenvoudige 2-0-zege tegen een matig Liverpool. De returnwedstrijd is volgende week dinsdag.
12 uur geledenZEIST (ANP) - Het competitiebestuur heeft besloten om de wedstrijd in de Eredivisie tussen Go Ahead Eagles en NAC van 15 maart niet ongeldig te verklaren. Dat maakte de KNVB bekend op de eigen website. NAC Breda had een klacht ingediend na de 6-0-nederlaag vanwege het meespelen van Go Ahead-speler Dean James. Hij zou als international van Indonesië mogelijk het Nederlanderschap zijn verloren en zo geen werkvergunning hebben.
13 uur geledenDEVENTER (ANP) - Dean James en Richonell Margaret zijn per direct weer speelgerechtigd voor Go Ahead Eagles. Dat maakte de nummer 11 van de Eredivisie bekend op X. De twee spelers kwamen tijdens de laatste periode niet in actie vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. James is international van Indonesië en Margaret speelt voor Suriname.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente van sc Heerenveen is per direct weer speelgerechtigd en sluit donderdag weer aan bij de training. Dat maakte de club uit Friesland woensdag bekend op X. De aanvaller van Suriname werd door Heerenveen een week aan de kant gehouden vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is een samenwerking aangegaan met de Oostenrijkse voetbalclub LASK uit Linz. De coöperatie is gericht op "het delen van voetbalinhoudelijke kennis, het optimaliseren van ontwikkeltrajecten voor spelers en het identificeren van talent", meldde Ajax op de eigen website.
18 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ kan donderdag niet beschikken over Jordy Clasie voor de eerste wedstrijd tegen Sjachtar Donetsk uit Oekraïne in de Conference League. De middenvelder, die net is teruggekeerd na een blessure, volgt een aangepast programma en is achtergebleven in Alkmaar.
18 uur geleden