PSV - Leicester en Feyenoord - Slavia Praag in Conference League
NYON (ANP) - PSV neemt het in de kwartfinales van de Conference League op tegen de Engelse club Leicester City. Feyenoord moet over twee wedstrijden zien af te rekenen met Slavia Praag uit Tsjechië om de halve finales van het derde Europese toernooi te bereiken. De wedstrijden zijn op donderdag 7 en 14 april.
Feyenoord trof de Tsjechen ook al in de groepsfase. Toen speelden de Rotterdammers in Praag gelijk (2-2) en won de ploeg van trainer Arne Slot in eigen huis met 2-1. Feyenoord werd groepswinnaar.
Leicester staat twaalfde in Engeland. De loting wees ook uit dat PSV en Feyenoord elkaar pas in de finale kunnen tegenkomen. Die is op 25 mei in de hoofdstad van Albanië, Tirana.
Mocht PSV de Engelsen verslaan, is Bodø/Glimt of AS Roma de laatste tegenstander voor een plek in de finale. De Noorse club was in de achtste finales over twee duels te sterk voor AZ. Roma, waar verdediger Rick Karsdorp speelt, schakelde Vitesse uit. Feyenoord speelt na de eventuele winst op Slavia Praag tegen het Franse Olympique Marseille of de Griekse club PAOK in de halve eindstrijd.
Feyenoord bereikte de kwartfinales door de Servische club Partizan Belgrado uit te schakelen. PSV versloeg FC Kopenhagen uit Denemarken.
Meer uit Voetbal
FRANKFURT (ANP) - Borussia Dortmund heeft bij de hervatting van de Duitse voetbalcompetitie direct punten verspeeld. Het elftal van trainer Niko Kovac kwam in de uitwedstrijd tegen Eintracht Frankfurt niet verder dan een gelijkspel: 3-3. Koploper Bayern München kan de voorsprong op nummer 2 Borussia Dortmund zondag met een thuiszege op VfL Wolfsburg tot 11 punten vergroten.
55 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax verhuurt Gastón Ávila opnieuw. De 24-jarige linkervleugelverdediger keert terug naar de Argentijnse club Rosario Central, waar hij zijn profloopbaan begon. De verhuurperiode loopt tot het einde van het kalenderjaar. Vorig jaar verhuurde Ajax Ávila al aan de Braziliaanse club Fortaleza.
1 uur geledenRABAT (ANP) - De Marokkaanse voetballers zijn in eigen land doorgedrongen tot de halve finale van de Afrika Cup. Het elftal van bondscoach Walid Regragui was in Rabat met 2-0 te sterk voor Kameroen, dat het toernooi vijf keer won. Alleen Egypte is met zeven eindzeges succesvoller dan Kameroen. Ismael Saibari maakte ruim een kwartier voor tijd de tweede treffer.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en Lazio hebben de transfer van Kenneth Taylor naar de Italiaanse club afgerond. De Amsterdammers ontvangen een vaste transfersom van 16,85 miljoen euro voor de 23-jarige middenvelder. Dat meldt Ajax in een persbericht.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie zit op één lijn met algemeen directeur Dennis te Kloese en commissarissen Toon van Bodegom en Sjaak Troost. Dat gevoel heeft de trainer gekregen tijdens een evaluatiegesprek waarover hij geen details kwijt wil.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie verwacht dat Quinten Timber aan het einde van het seizoen transfervrij bij Feyenoord vertrekt. "Ze zijn volgens mij al anderhalf jaar in gesprek over een contractverlenging", zei hij op een persmoment in De Kuip. "Ik spreek nu op persoonlijke titel, maar mij lijkt de kans klein dat hij verlengt. Dat is zijn goed recht, maar het is wel jammer. Ik denk dat hij niet verlengt, maar wel blijft tot het einde van het seizoen."
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn en Givairo Read kunnen zondag voor Feyenoord in actie komen tijdens de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen. Het duo is in de korte winterstop weer fit geworden. "Ze zijn er weer bij", zei trainer Robin van Persie op een persmoment in De Kuip.
7 uur geleden