PSV legt veldbetreder tegen Sevilla stadionverbod van 40 jaar op
EINDHOVEN (ANP) - De 20-jarige man die tijdens de wedstrijd tussen PSV en Sevilla FC in de Europa League het veld betrad en de keeper van de Spaanse club aanviel, heeft een stadionverbod van veertig jaar gekregen. Het betekent dat hij tot 2063 niet welkom is in het Philips Stadion. Dat meldde de Eredivisieclub uit Eindhoven.
PSV wil ook een procedure starten om de eventuele schade voor de club te verhalen op de man, die momenteel een celstraf van drie maanden uitzit, waarvan één voorwaardelijk. De club kan voor het incident vermoedelijk een flinke straf van de UEFA tegemoetzien.
Het Openbaar Ministerie heeft de man ook al een gebiedsverbod rond het Philips Stadion van twee jaar opgelegd.
Zwaarst mogelijke straf
De bewuste PSV-supporter, afkomstig uit Roermond, rende op donderdag 23 februari in de slotfase van de thuiswedstrijd tegen Sevilla het veld op. Daarbij viel hij keeper Marko Dmitrovic aan. De doelman wist zelf de veldbestormer te overmeesteren, waarna beveiligers de man wegvoerden.
Dmitrovic gebaarde vervolgens naar de medische staf van Sevilla dat hij niet behandeld hoefde te worden. PSV stond op het moment dat de man het veld opkwam met 1-0 voor. Het werd kort daarna nog 2-0. Voor de Eindhovenaren was die zege niet genoeg om de achtste finales te halen. Sevilla had een week eerder in eigen huis met 3-0 gewonnen.
Directeur Marcel Brands van PSV was woedend en kondigde al aan dat hij de zwaarst mogelijke straf wilde voor de supporter. "We moeten dit keihard aanpakken en zorgen dat hij nooit meer in het stadion komt", was zijn reactie. Later bleek dat de man al een stadionverbod had wegens eerder wangedrag en dus helemaal niet op de tribune had mogen zitten.
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - De zegereeks van Sparta Rotterdam is ten einde na een gelijkspel bij Fortuna Sittard. Invaller Yassin Oukili leek de Limburgers in de laatste seconden van de reguliere speeltijd aan een overwinning te helpen voor eigen publiek, maar Spartaan Casper Terho kopte diep in de blessuretijd nog de 2-2 binnen.
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft het thuisduel met sc Heerenveen met veel overtuiging gewonnen. Net als vaker dit seizoen creëerde de ploeg van trainer John van den Brom veel kansen. Dit keer leverden die ook doelpunten op: 5-0.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - FC Volendam heeft bij PEC Zwolle de eerste uitzege van dit Eredivisieseizoen geboekt. Aanvaller Brandley Kuwas maakte in de blessuretijd de winnende treffer: 1-2. Daardoor neemt FC Volendam afstand van de laatste twee plekken in de Eredivisie. De nummer 15 heeft nu 5 punten meer dan Telstar en NAC Breda. PEC staat tiende.
2 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Verdediger Sven Botman heeft gescoord in zijn honderdste wedstrijd voor Newcastle United. De 26-jarige Nederlander zette zijn ploeg op voorsprong in de thuiswedstrijd tegen Brentford, dat wel met een 3-2-zege vertrok uit het noorden van Engeland.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de tweede plaats in de Eredivisie overgenomen van Feyenoord. De formatie van trainer Dick Schreuder versloeg in het eigen Goffertstadion Heracles Almelo met 4-1.
7 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft het thuisduel met Real Mallorca zonder problemen gewonnen. Spits Robert Lewandowski bracht de koploper na een half uur op voorsprong na een goede kapbeweging, Lamine Yamal verdubbelde de marge na een uur met een verrassend afstandsschot. Invaller Marc Bernal bracht in de slotfase de eindstand op 3-0. Frenkie de Jong bleef op de bank.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Koploper Arsenal heeft geen fout gemaakt in de thuiswedstrijd tegen Sunderland. De ploeg van Oranje-international Jurriën Timber was in Londen met 3-0 te sterk voor het team van Brian Brobbey en keeper Robin Roefs.
7 uur geleden