PSV legt Duitse linksback Max voor 4 jaar vast
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft linkervleugelverdediger Philipp Max overgenomen van FC Augsburg. De voormalige Duitse jeugdinternational ondertekent in Eindhoven een contract voor vier seizoenen. "Ik wil om de prijzen gaan spelen. Dat is de reden waarom ik voor PSV heb gekozen", liet de 26-jarige Duitser weten.
Max speelde in de jeugdopleiding van Bayern München. Hij maakte in 2014 zijn profdebuut voor Schalke 04. Via Karlsruhe SC kwam hij in 2016 bij Augsburg terecht, waar hij uitgroeide tot een vaste waarde.
"Philipp is een aanvallende back die zijn positie invult zoals wij dat graag zien", gaf technisch manager John de Jong van PSV te kennen. "Zijn ontwikkeling hebben we goed gevolgd. Inmiddels heeft hij bijna 150 duels in de Bundesliga achter zijn naam en nu ontstond er een mogelijkheid om hem te halen. We zijn blij dat het is gelukt. Phillipp voegt naast zijn verdedigende kwaliteiten en drang naar voren ook routine toe en dat kunnen wij goed gebruiken."
De net over de grens bij Venlo geboren Max arriveerde dinsdag in Eindhoven en doorstond in de avonduren de medische keuring. Woensdag trainde hij al mee onder leiding van de Duitse trainer Roger Schmidt. "Zijn manier van voetbal spreekt me erg aan. Net als de club PSV. Ze spelen hier altijd om de prijzen en dat wil ik ook. Het totaalplaatje klopt voor mij. Ik heb er ontzettend veel zin in."
Meer uit Voetbal
LUIK (ANP) - Het Belgische voetbalelftal heeft in Luik Turkije met 3-0 verslagen in de Nations League. Kevin De Bruyne maakte in Stade Maurice Dufrasne (Sclessin) twee doelpunten voor de ploeg van bondscoach Mark van Bommel. Romelu Lukaku nam de derde treffer voor zijn rekening.
21 minuten geledenSAINT-DENIS (ANP) - Frankrijk heeft zijn derde overwinning op rij in de Nations League misgelopen. De ploeg van de nieuwe bondscoach Zinédine Zidane speelde in het Stade de France met 1-1 gelijk tegen aartsrivaal Italië. Frankrijk won eerder van Turkije en België en leidt met 7 punten groep 1 van de A-league.
23 minuten geledenMARIBOR (ANP) - Jong Oranje heeft de kans om de play-offs voor het EK van 2027 in Albanië en Servië te bereiken in leven gehouden. De ploeg van bondscoach Michael Reiziger won in Maribor de voorlaatste kwalificatiewedstrijd met 4-2 van Jong Slovenië.
3 uur geledenASTANA (ANP) - John van 't Schip heeft ook de derde wedstrijd als bondscoach van Kazachstan niet kunnen winnen. In het eigen Astana verloor de ploeg met 2-1 van Moldavië.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal heeft een dag na het gelijkspel tegen Griekenland (2-2) in de Nations League met een select gezelschap getraind. Bondscoach Xavi Hernández verscheen vrijdag aan het begin van de avond met negen spelers op het veld in Zeist. Naast de reservedoelmannen Robin Roefs en Mark Flekken waren dat verdedigers Nathan Aké, Jorrel Hato en Jeremie Frimpong, middenvelders Teun Koopmeiners, Kenneth Taylor en Gjivai Zechiël en spits Joshua Zirkzee.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-aanvaller Alassane Pléa komt dit kalenderjaar niet meer in actie. Een woordvoerder van de landskampioen uit Eindhoven bevestigt een bericht van ESPN hierover.
4 uur geledenALGIERS (ANP) - Feyenoorder Anis Hadj Moussa heeft de selectie van Algerije verlaten met een blessure. De 24-jarige aanvaller is teruggekeerd naar zijn club, meldt de Algerijnse bond.
4 uur geleden