PSV landskampioen na thuisoverwinning (4-2) op Sparta Rotterdam
EINDHOVEN (ANP) - PSV is kampioen van de Eredivisie. De Eindhovenaren wonnen voor eigen publiek met 4-2 van Sparta Rotterdam en zijn daardoor niet meer te achterhalen door uittredend kampioen Feyenoord.
Sparta kwam al in de achtste minuut op voorsprong. De Braziliaanse middenvelder Metinho schoot raak: 0-1.
PSV maakte vrij snel gelijk. Jerdy Schouten scoorde, via verdediger Saïd Bakari, uit een hoekschop. Johan Bakayoko bracht PSV in de 27e minuut aan de leiding, maar Sparta deed vrijwel direct daarna weer wat terug. Een schot van Koki Saito werd door PSV-verdediger Olivier Boscagli verlengd (2-2).
25e landstitel
Boscagli herstelde zich na rust van zijn eigen doelpunt. De Franse verdediger maakte, na een slimme vrije trap van Joey Veerman, halverwege de tweede helft de 3-2. Verdediger Jordan Teze bepaalde de eindstand.
Het is voor PSV de 25e landstitel en de eerste sinds 2018.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha keert zaterdag terug in de selectie van FC Barcelona in de mogelijke kampioenswedstrijd tegen Osasuna. Dat zei Barcelona-coach Hansi Flick vrijdag in aanloop naar dat duel.
22 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen en waarschijnlijk ook Owen Wijndal ontbreken bij Ajax in de topper tegen PSV. Dat zei coach Óscar García in aanloop naar het competitieduel op zaterdagavond tussen beide ploegen in de Johan Cruijff ArenA. "Het gaat met Klaassen soms goed en dan weer wat minder", zei de coach. "Hij kan nu niet spelen. We moeten daar goed naar kijken."
57 minuten geledenARNHEM (ANP) - De supportersvereniging van Vitesse reageert vrijdag opgelucht op het advies van de advocaat-generaal dat de Arnhemse voetbalclub de proflicentie mag behouden. "Toen het gerechtshof in september oordeelde dat Vitesse de proflicentie terug moest krijgen, hadden we wel het idee dat dat op zorgvuldige wijze was besloten. Daarom was het vertrouwen nu ook groot. Al blijft het spannend, we hebben in deze soap al zoveel gekke situaties meegemaakt", reageert Susanne Wichhart, voorzitter van de supportersvereniging, telefonisch.
3 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat het advies van de advocaat-generaal in de zaak tegen Vitesse "zorgvuldig bestuderen". Dat heeft de voetbalbond bekendgemaakt. Volgens het advies slagen de cassatieklachten niet en mag Vitesse de proflicentie behouden.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse reageert verheugd op het advies van de advocaat-generaal, die vrijdag oordeelde dat de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie vorig jaar terecht terugkreeg. "Wij ervaren dit als een belangrijk juridisch signaal en blijven ons met dezelfde vastberadenheid inzetten voor een definitieve bestendiging van de toekomst van onze club", reageert Claudia Lap, voorzitter van de raad van commissarissen, in een persbericht van Vitesse.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vitesse mag de proflicentie behouden. Dat heeft de advocaat-generaal vrijdag geconcludeerd over een arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies van de advocaat-generaal neemt de Hoge Raad later een beslissing.
4 uur geledenSAN ISIDRO (ANP/AFP) - Diego Maradona was bipolair en had een narcistische persoonlijkheidsstoornis. Dat heeft zijn psycholoog Carlos Díaz donderdag gezegd in het proces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende.
12 uur geleden