
PSV laat NEC kansloos en houdt zicht op Champions League
NIJMEGEN (ANP) - PSV is de voorlaatste maand van het voetbalseizoen uitstekend begonnen. De Eindhovenaren hadden weinig moeite met NEC: 2-4. PSV deed met de zege goede zaken met het oog op deelname aan de Champions League. De ploeg steeg voorlopig naar de tweede plaats en profiteerde van het puntenverlies eerder op zaterdag van concurrent AZ tegen sc Heerenveen (1-1), dat nu 2 punten minder heeft.
Een ticket voor de Champions League en winst van de KNVB-beker moeten het seizoen van PSV nog een beetje redden. De club sprak in de zomer met vrij grote woorden over een aanval op regerend kampioen Ajax, maar de landstitel lijkt opnieuw aan PSV voorbij te gaan. De laatste vijftien jaar werden de Brabanders slechts drie keer kampioen, in 2015, 2016 en 2018. Aan het begin van deze eeuw pakte PSV ongeveer een keer in de twee jaar de titel.
Tegen NEC liet trainer Ruud van Nistelrooij middenvelder Ibrahim Sangaré buiten zijn basiselftal. De Ivoriaan keerde na de interlandperiode, na een lange reis, pas vrijdag terug bij zijn club. Van Nistelrooij vond het niet verstandig om met hem te beginnen en koos op het middenveld voor Erick Gutiérrez, Guus Til en Joey Veerman. Dat betekende dat er ook weer geschoven werd met Xavi Simons, die soms als aanvallende middenvelder voetbalt maar ook geregeld als buitenspeler.
Boscagli
PSV opende al in de 7e minuut de score. Doelman Jasper Cillessen stopte een afstandsschot van Simons, waarna aanvoerder Luuk de Jong in de rebound scoorde: 0-1. NEC, dat tot zaterdag pas 26 doelpunten incasseerde in de competitie, kreeg totaal geen vat op PSV.
Halverwege de eerste helft verdubbelde Olivier Boscagli de voorsprong met een kopbal van dichtbij na een vrije trap van Joey Veerman. Boscagli kon vanwege een ernstige blessure lange tijd niet voetballen en stond zaterdag voor het eerst dit seizoen in de basis.
Veerman
Na een mooie aanval via Simons en De Jong liep PSV via Veerman voor rust nog verder uit: 0-3. De Jong zelf scoorde kort na rust opnieuw en staat nu op acht treffers in de Eredivisie.
Oussama Tannane gaf het thuispubliek toch nog wat moois. De middenvelder schoot de bal in de 59e minuut schitterend in de kruising. Kort voor tijd was Tannane wederom op fraaie wijze trefzeker, dit keer uit een vrije trap (2-4).
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de competitiewedstrijd tegen Valencia eenvoudig gewonnen. Zonder de geblesseerde Frenkie de Jong en Lamine Yamal won de Spaanse kampioen met 6-0 van Valencia.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord gaat op korte termijn zogenoemde hardcards uitdelen aan de seizoenkaarthouders. Dit is om "de afhankelijkheid van het digitale toegangssysteem te minimaliseren", zo laat de Rotterdamse club weten na de problemen van een dag eerder rondom de thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen.
15 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de stadsderby tegen Manchester United met 3-0 gewonnen. Erling Haaland was in het Etihad Stadium met twee treffers de man van de wedstrijd. Het was pas de tweede overwinning van City, dat na vier speelronden 6 punten achter staat op koploper Liverpool. United heeft 4 punten uit vier duels.
16 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft ook de derde thuiswedstrijd in de Eredivisie niet kunnen winnen. In het eigen stadion in Velsen-Zuid verloor de ploeg met 3-1 van Fortuna Sittard door twee late treffers van Makan Aïko.
17 uur geledenBURNLEY (ANP) - Liverpool FC gaat weer aan kop van de Premier League. The Reds wonnen zondag met 1-0 bij Burnley. Dat betekende de vierde competitiezege op rij voor het elftal van trainer Arne Slot.
18 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles staat na vijf wedstrijden met 0 punten troosteloos onderaan in de Eredivisie. De ploeg van trainer Bas Sibum ging op zondag in eigen huis met 2-1 onderuit tegen AZ. Heracles heeft een doelsaldo van twee voor en zestien tegen. AZ heeft 10 punten uit vier wedstrijden. AZ ontvangt volgende week koploper Feyenoord in Alkmaar.
18 uur geledenLEVERKUSEN (ANP/DPA) - Bayer Leverkusen had geen andere keuze dan trainer Erik ten Hag te ontslaan. Dat zei Fernando Carro, voorzitter van de directie van de Duitse voetbalclub, zondag tegen het programma Bild Sport op Welt TV.
20 uur geleden