Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV laat kans liggen op eerste Europese halve finale sinds 2005

PSV laat kans liggen op eerste Europese halve finale sinds 2005

EINDHOVEN (ANP) - PSV is er niet in geslaagd voor het eerst sinds 2005 de halve finales te bereiken van een Europees clubtoernooi. De Eindhovenaren strandden donderdag in de kwartfinales van de Conference League. PSV stond in de thuiswedstrijd tegen Leicester City lange tijd voor, maar ging in de slotfase alsnog onderuit: 1-2

Met de uitschakeling in de Conference League, kwam er een einde aan een lange Europese trip van PSV. Het elftal van trainer Roger Schmidt begon in de zomer in de Champions League, maar wist het hoofdtoernooi in de play-offs tegen Benfica net niet te halen. Eén niveau lager, in de Europa League, overleefde PSV de groepsfase niet. In de Conference League werd PSV gezien als belangrijke titelkandidaat, maar ook deze prijs gaat aan de Brabanders voorbij.

PSV, dat in 2005 met coach Guus Hiddink reikte tot de halve eindstrijd van de Champions League, heeft maar korte tijd om deze teleurstelling te verwerken. Zondag wacht Ajax in de finale van de KNVB-beker. In de competitie heeft PSV, met nog vijf wedstrijden te gaan, een achterstand van 4 punten op de Amsterdammers.

Speciale shirts

Schmidt moest zijn elftal donderdag op twee posities aanpassen. De Franse verdediger Olivier Boscagli liep zondag in de competitiewedstrijd tegen RKC Waalwijk (2-0) een zware knieblessure op en staat voor maanden aan de kant. De PSV'ers betraden het veld met speciale shirts om hun steun te betuigen aan Boscagli, die werd vervangen door Jordan Teze. Noni Madueke ontbrak met een spierblessure. Joey Veerman begon op zijn positie rechts voorin.

Leicester, de nummer 9 uit Engeland, kreeg de eerste kans. Uit een vrije trap kopte Jonny Evans via Wesley Fofana over. PSV reageerde snel. Na een klein kwartier spelen redde Kasper Schmeichel met een goede reflex op een poging van Mario Götze.

88e minuut

De Deense doelman zag er even later minder gelukkig uit. Na balverlies van Youri Tielemans schoot Eran Zahavi de bal in de 27e minuut uit een moeilijke hoek binnen: 1-0. Teze voorkwam dat Leicester voor rust langszij kwam door de bal net voor de lijn weg te halen.

Leicester drong PSV naarmate de tweede helft vorderde steeds meer terug. James Maddison kreeg het uitverkochte Philips-stadion in de 77e minuut stil door de bal hard binnen te schieten. Een verlenging leek aanstaande, maar Leicester scoorde via Ricardo Pereira in de 88e minuut nog eens.

Meer uit Voetbal

President Trump zegt Iraanse WK-deelname in VS te steunen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt akkoord te zijn met de deelname van Iran aan het WK voetbal. Eerder op donderdag herhaalde FIFA-voorzitter Gianni Infantino dat het elftal ondanks de oorlog de WK-duels zoals gepland afwerkt in de VS. "Als Gianni dat heeft gezegd, ben ik het ermee eens. Laat ze maar spelen", zei Trump tegen verslaggevers in zijn Oval Office.

17 minuten geleden
Ook Afrikaanse landen steunen herverkiezing FIFA-baas Infantino

VANCOUVER (ANP/AFP) - Ook Afrikaanse landen steunen FIFA-voorzitter Gianni Infantino voor een vierde termijn. Dat zijn de 54 landen volgens de Afrikaanse voetbalfederatie CAF "unaniem overeengekomen". Zij spraken hierover in aanloop naar het FIFA-congres in Vancouver van donderdag.

5 uur geleden
Mathijsen nieuwe technisch directeur Fortuna Sittard

SITTARD (ANP) - Joris Mathijsen (46) wordt per 1 juni de nieuwe technisch directeur van Fortuna Sittard. Dat heeft de Limburgse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. De oud-speler van onder meer Willem II, HSV en Feyenoord heeft bij Fortuna getekend tot de zomer van 2029.

8 uur geleden
Manchester United verlengt contract met 'natuurtalent' Mainoo

MANCHESTER (ANP) - Manchester United is erin geslaagd de talentvolle Kobbie Mainoo voor langere tijd aan de club te binden. De 21-jarige middenvelder, international van Engeland, heeft zijn contract met vier jaar verlengd tot de zomer van 2031.

8 uur geleden
Coach Parker vertrekt bij gedegradeerd Burnley

BURNLEY (ANP) - Scott Parker heeft ontslag genomen als hoofdcoach bij Burnley, acht dagen nadat de club degradeerde uit de Premier League. Assistent-trainer Mike Jackson neemt de laatste vier wedstrijden de rol van hoofdtrainer op zich, meldt de club op zijn website.

11 uur geleden
Gevluchte Afghaanse voetbalsters dromen van Olympische Spelen LA

MELBOURNE (ANP/RTR) - De Afghaanse voetbalsters dromen van deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. "Dat zou het mooiste zijn wat het team kan overkomen", zei doelvrouw Fatima Yousufi in reactie op de officiële erkenning door wereldbond FIFA van het team, dat bestaat uit vrouwen die zijn gevlucht voor de Taliban.

13 uur geleden
Coach Arteta van Arsenal woedend op arbiter Makkelie

MADRID (ANP) - Coach Mikel Arteta van Arsenal was woedend op scheidsrechter Danny Makkelie na de 1-1 in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de halve finale van de Champions League. Makkelie wees in de 78e minuut van de wedstrijd naar de strafschopstip na een overtreding op Eberechi Eze, maar hij draaide zijn beslissing terug nadat videoarbiter Dennis Higler hem naar de beelden liet kijken.

14 uur geleden