Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV laat kans liggen op eerste Europese halve finale sinds 2005

PSV laat kans liggen op eerste Europese halve finale sinds 2005

EINDHOVEN (ANP) - PSV is er niet in geslaagd voor het eerst sinds 2005 de halve finales te bereiken van een Europees clubtoernooi. De Eindhovenaren strandden donderdag in de kwartfinales van de Conference League. PSV stond in de thuiswedstrijd tegen Leicester City lange tijd voor, maar ging in de slotfase alsnog onderuit: 1-2

Met de uitschakeling in de Conference League, kwam er een einde aan een lange Europese trip van PSV. Het elftal van trainer Roger Schmidt begon in de zomer in de Champions League, maar wist het hoofdtoernooi in de play-offs tegen Benfica net niet te halen. Eén niveau lager, in de Europa League, overleefde PSV de groepsfase niet. In de Conference League werd PSV gezien als belangrijke titelkandidaat, maar ook deze prijs gaat aan de Brabanders voorbij.

PSV, dat in 2005 met coach Guus Hiddink reikte tot de halve eindstrijd van de Champions League, heeft maar korte tijd om deze teleurstelling te verwerken. Zondag wacht Ajax in de finale van de KNVB-beker. In de competitie heeft PSV, met nog vijf wedstrijden te gaan, een achterstand van 4 punten op de Amsterdammers.

Speciale shirts

Schmidt moest zijn elftal donderdag op twee posities aanpassen. De Franse verdediger Olivier Boscagli liep zondag in de competitiewedstrijd tegen RKC Waalwijk (2-0) een zware knieblessure op en staat voor maanden aan de kant. De PSV'ers betraden het veld met speciale shirts om hun steun te betuigen aan Boscagli, die werd vervangen door Jordan Teze. Noni Madueke ontbrak met een spierblessure. Joey Veerman begon op zijn positie rechts voorin.

Leicester, de nummer 9 uit Engeland, kreeg de eerste kans. Uit een vrije trap kopte Jonny Evans via Wesley Fofana over. PSV reageerde snel. Na een klein kwartier spelen redde Kasper Schmeichel met een goede reflex op een poging van Mario Götze.

88e minuut

De Deense doelman zag er even later minder gelukkig uit. Na balverlies van Youri Tielemans schoot Eran Zahavi de bal in de 27e minuut uit een moeilijke hoek binnen: 1-0. Teze voorkwam dat Leicester voor rust langszij kwam door de bal net voor de lijn weg te halen.

Leicester drong PSV naarmate de tweede helft vorderde steeds meer terug. James Maddison kreeg het uitverkochte Philips-stadion in de 77e minuut stil door de bal hard binnen te schieten. Een verlenging leek aanstaande, maar Leicester scoorde via Ricardo Pereira in de 88e minuut nog eens.

Meer uit Voetbal

Aanvaller Linssen verlengt aflopend contract bij NEC tot 2028

NIJMEGEN (ANP) - Bryan Linssen (35) heeft zijn aflopende contract bij NEC met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Linssen kwam in januari 2025 over naar Nijmegen vanuit Japan. In ruim een jaar tijd speelde hij 45 wedstrijden en maakte hij veertien doelpunten. Hij is inmiddels uitgegroeid tot de vaste spits van NEC, dat met de derde plaats in de Eredivisie en het behalen van de bekerfinale een zeer succesvol seizoen beleeft.

1 uur geleden
Bondscoach Lucescu weg bij Roemenië na mislopen WK voetbal

BOEKAREST (ANP/AFP) - Mircea Lucescu is niet langer bondscoach van het Roemeense voetbalelftal. De 80-jarige coach heeft zijn functie neergelegd nadat hij er met zijn ploeg niet in was geslaagd om kwalificatie voor het WK voetbal van komende zomer af te dwingen, meldt de Roemeense voetbalbond.

1 uur geleden
Italiaanse bondsvoorzitter treedt alsnog af na WK-debacle Italië

ROME (ANP/RTR) - Voorzitter Gabriele Gravina van de Italiaanse voetbalbond heeft alsnog zijn functie neergelegd. Zijn positie stond onder grote druk nadat Italië dinsdagavond in de play-offs voor het WK voetbal werd uitgeschakeld door Bosnië en Herzegovina. Italië mist zo zijn derde mondiale eindronde op rij.

2 uur geleden
KNVB en grote steden werken aan meer ruimte voor amateurvoetbal

ZEIST (ANP) - De KNVB wil samen met de zes grootste Nederlandse gemeenten zorgen dat velden voor amateurvoetbal beter worden benut. Door de groei van steden is de beschikbare ruimte beperkt en staat deze onder druk, ziet de voetbalbond. Met 'Elk veld telt - Samen voor voetbal' wil de bond samen met Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht, Eindhoven en Groningen onder meer de capaciteit vergroten.

3 uur geleden
Voetballer Chery per direct weer speelgerechtigd voor NEC

NIJMEGEN (ANP) - NEC meldt dat aanvoerder Tjaronn Chery per direct weer inzetbaar is voor de club. De aanvaller van de Nijmeegse club heeft toestemming gekregen nadat er een oplossing is gevonden in de zogenoemde paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. Het gaat hierbij om Surinaamse of Indonesische voetballers die een partner of kinderen met een Nederlandse nationaliteit hebben.

3 uur geleden
Internationals met Nederlandse kinderen snel weer in actie

DEN HAAG (ANP) - Voor een aantal Surinaamse of Indonesische internationals is er zo'n snelle oplossing in de zogenoemde paspoortkwestie mogelijk dat ze dit weekend gewoon in actie kunnen komen. Dat heeft een woordvoerder van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) aan het ANP laten weten. Het gaat daarbij om Surinaamse of Indonesische voetballers die kinderen met Nederlandse nationaliteit hebben.

4 uur geleden
Coach Slegers met Arsenal naar halve finales Champions League

LONDEN (ANP) - Titelverdediger Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finales van de Champions League voor vrouwen. De ploeg van de Nederlandse coach Renée Slegers verloor de returnwedstrijd op Stamford Bridge met 1-0 van Chelsea, maar had het eerste duel met 3-1 gewonnen.

19 uur geleden