PSV laat eerste kans op ticket voor Champions League liggen
EINDHOVEN (ANP) - PSV is er tijdens de voorlaatste speelronde in de Eredivisie niet in geslaagd zich al te plaatsen voor de voorronden van de Champions League. De Eindhovenaren waren bij een zege op sc Heerenveen zeker geweest van de tweede plek, maar het duel in het Philips-stadion eindigde onbeslist: 3-3.
Met het punt kon PSV alsnog wel een beetje tevreden zijn. Het elftal van trainer Ruud van Nistelrooij stond in de 78e minuut nog met 3-1 achter. Dankzij het gelijkspel heeft PSV volgende week in de uitwedstrijd tegen AZ genoeg aan een punt om als tweede te eindigen. Ajax, dat 3 punten minder heeft dan PSV maar wel een beter doelsaldo, gaat op bezoek bij nummer 5 FC Twente.
PSV ontsnapte een week eerder tegen Fortuna Sittard maar net aan puntenverlies door een laat doelpunt van Xavi Simons (2-1). Van Nistelrooij slachtofferde rechtsback Jordan Teze en rechtsbuiten Johan Bakayoko. Phillipp Mwene en Anwar El Ghazi kregen tegen Heerenveen op die posities de voorkeur.
Onvrede
De thuisploeg begon beter en kreeg al snel de eerste kansen. El Ghazi werkte de bal in de 2e minuut uit een hoekschop naast en in de 12e minuut schoot hij vanuit kansrijke positie over. Na een klein kwartier spelen was het toch raak. Luuk de Jong legde de bal met zijn hoofd bij de tweede paal neer, waarna Ibrahim Sangaré in het doel kopte (1-0).
PSV leek op weg naar een eenvoudige middag, maar de wedstrijd kantelde door twee verdedigingsfouten. André Ramalho miste de bal in de 33e minuut na een dieptepass van Antoine Colassin volledig, waarna Milan van Ewijk van dichtbij kon scoren: 1-1. In de laatste minuut voor rust speelde Van Ewijk de bal door de benen van linksback Patrick van Aanholt. Colassin bleef oog in oog met doelman Walter Benítez rustig en stiftte raak: 1-2.
De schade voor de Brabanders werd na een klein uur spelen nog groter. Colassin kwam naar binnen en schoot in de verre hoek raak: 1-3. De Jong bracht de spanning in de 79e minuut terug door raak te koppen uit een hoekschop. In de 86e minuut maakte oud-PSV'er Jeffrey Bruma in het strafschopgebied een overtreding op Xavi Simons, die de penalty zelf benutte. De winnende treffer voor PSV bleef uit, tot onvrede van de Eindhovense supporters.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen NEC nog niet beschikken over Guus Til. De aanvallende middenvelder raakte een maand geleden geblesseerd en staat inmiddels weer op het trainingsveld, maar is nog niet fit genoeg om te spelen. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie.
40 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Niemand kan Iran uitsluiten van het WK voetbal. Dat stelt de nationale voetbalploeg van het land in een bericht op sociale media in een reactie op uitlatingen van Donald Trump. Volgens de Amerikaanse president zou "het niet gepast zijn" om naar het WK te komen voor "hun eigen leven en veiligheid".
55 minuten geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht kan de laatste acht wedstrijden van dit seizoen niet beschikken over Miguel Rodríguez. De 22-jarige Spaanse buitenspeler heeft tijdens de training een zware knieblessure opgelopen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.
16 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa leek lang op weg naar een gelijkspel, maar heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.
16 uur geledenBODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Titelhouder Paris Saint-Germain heeft de thuiswedstrijd in de achtste finales van de Champions League met 5-2 gewonnen van Chelsea. De club uit Londen wist weliswaar twee keer terug te komen van een achterstand, maar bij de stand van 2-2 ging het alsnog mis.
1 dag geleden