Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV laat eerste kans op ticket voor Champions League liggen

PSV laat eerste kans op ticket voor Champions League liggen

EINDHOVEN (ANP) - PSV is er tijdens de voorlaatste speelronde in de Eredivisie niet in geslaagd zich al te plaatsen voor de voorronden van de Champions League. De Eindhovenaren waren bij een zege op sc Heerenveen zeker geweest van de tweede plek, maar het duel in het Philips-stadion eindigde onbeslist: 3-3.

Met het punt kon PSV alsnog wel een beetje tevreden zijn. Het elftal van trainer Ruud van Nistelrooij stond in de 78e minuut nog met 3-1 achter. Dankzij het gelijkspel heeft PSV volgende week in de uitwedstrijd tegen AZ genoeg aan een punt om als tweede te eindigen. Ajax, dat 3 punten minder heeft dan PSV maar wel een beter doelsaldo, gaat op bezoek bij nummer 5 FC Twente.

PSV ontsnapte een week eerder tegen Fortuna Sittard maar net aan puntenverlies door een laat doelpunt van Xavi Simons (2-1). Van Nistelrooij slachtofferde rechtsback Jordan Teze en rechtsbuiten Johan Bakayoko. Phillipp Mwene en Anwar El Ghazi kregen tegen Heerenveen op die posities de voorkeur.

Onvrede

De thuisploeg begon beter en kreeg al snel de eerste kansen. El Ghazi werkte de bal in de 2e minuut uit een hoekschop naast en in de 12e minuut schoot hij vanuit kansrijke positie over. Na een klein kwartier spelen was het toch raak. Luuk de Jong legde de bal met zijn hoofd bij de tweede paal neer, waarna Ibrahim Sangaré in het doel kopte (1-0).

PSV leek op weg naar een eenvoudige middag, maar de wedstrijd kantelde door twee verdedigingsfouten. André Ramalho miste de bal in de 33e minuut na een dieptepass van Antoine Colassin volledig, waarna Milan van Ewijk van dichtbij kon scoren: 1-1. In de laatste minuut voor rust speelde Van Ewijk de bal door de benen van linksback Patrick van Aanholt. Colassin bleef oog in oog met doelman Walter Benítez rustig en stiftte raak: 1-2.

De schade voor de Brabanders werd na een klein uur spelen nog groter. Colassin kwam naar binnen en schoot in de verre hoek raak: 1-3. De Jong bracht de spanning in de 79e minuut terug door raak te koppen uit een hoekschop. In de 86e minuut maakte oud-PSV'er Jeffrey Bruma in het strafschopgebied een overtreding op Xavi Simons, die de penalty zelf benutte. De winnende treffer voor PSV bleef uit, tot onvrede van de Eindhovense supporters.

Meer uit Voetbal

Hänni bij RB Leipzig eerste vrouwelijke baas in de Bundesliga

LEIPZIG (ANP/DPA) - Tatjana Hänni is benoemd tot algemeen directeur bij de Duitse voetbalclub RB Leipzig. Ze is de eerste vrouw bij een Bundesliga-club die een dergelijke positie vervult. Hänni is de opvolgster van Oliver Mintzlaff, die drie jaar geleden vertrok. Sindsdien was de positie vacant.

2 uur geleden
Saibari ziet PSV duel met Atlético kort na rust weggeven

EINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari baalde na de nederlaag van PSV tegen Atlético Madrid (2-3) in de Champions League van de beginfase van de tweede helft. "We hebben het in de eerste tien minuten na rust weggegeven", doelde de middenvelder op tegendoelpunten in de 52e en 56e minuut.

14 uur geleden
Voetbalsters FC Twente verliezen bij Arsenal in Champions League

LONDEN (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben ook de vijfde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League niet kunnen winnen. Bij titelhouder Arsenal verloor de ploeg van coach Corina Dekker met 1-0 van het team van Renée Slegers. Twente is daarmee uitgeschakeld voor een vervolg in de Champions League.

14 uur geleden
Koundé kopt FC Barcelona naar zege op Eintracht Frankfurt

BARCELONA (ANP) - Jules Koundé heeft FC Barcelona naar een zege op Eintracht Frankfurt in de Champions League geleid. De Franse international maakte beide doelpunten van de ploeg van coach Hansi Flick met het hoofd.

14 uur geleden
Liverpool verlicht druk op trainer Slot met zege bij Inter

MILAAN (ANP) - Liverpool heeft de druk op trainer Arne Slot verlicht met een 1-0-zege bij Internazionale in de Champions League. Dominik Szoboszlai maakte twee minuten voor tijd het doelpunt vanaf de strafschopstip.

14 uur geleden
PSV na stunt bij Liverpool in Eindhoven ten onder tegen Atlético

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Champions League niet voor een nieuwe verrassing kunnen zorgen. De Eindhovenaren lieten tegen Atlético Madrid in de eerste helft enkele grote kansen liggen en werden na rust afgestraft: 2-3.

15 uur geleden
Atlético bezorgt PSV tweede nederlaag (2-3) in Champions League

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen een wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League verloren. De Eindhovenaren speelden een sterk eerste halfuur, waarin ze vaker dan één keer hadden moeten scoren. Atlético strafte PSV daarna af: 2-3.

15 uur geleden