Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV laat eerste kans op ticket voor Champions League liggen

PSV laat eerste kans op ticket voor Champions League liggen

EINDHOVEN (ANP) - PSV is er tijdens de voorlaatste speelronde in de Eredivisie niet in geslaagd zich al te plaatsen voor de voorronden van de Champions League. De Eindhovenaren waren bij een zege op sc Heerenveen zeker geweest van de tweede plek, maar het duel in het Philips-stadion eindigde onbeslist: 3-3.

Met het punt kon PSV alsnog wel een beetje tevreden zijn. Het elftal van trainer Ruud van Nistelrooij stond in de 78e minuut nog met 3-1 achter. Dankzij het gelijkspel heeft PSV volgende week in de uitwedstrijd tegen AZ genoeg aan een punt om als tweede te eindigen. Ajax, dat 3 punten minder heeft dan PSV maar wel een beter doelsaldo, gaat op bezoek bij nummer 5 FC Twente.

PSV ontsnapte een week eerder tegen Fortuna Sittard maar net aan puntenverlies door een laat doelpunt van Xavi Simons (2-1). Van Nistelrooij slachtofferde rechtsback Jordan Teze en rechtsbuiten Johan Bakayoko. Phillipp Mwene en Anwar El Ghazi kregen tegen Heerenveen op die posities de voorkeur.

Onvrede

De thuisploeg begon beter en kreeg al snel de eerste kansen. El Ghazi werkte de bal in de 2e minuut uit een hoekschop naast en in de 12e minuut schoot hij vanuit kansrijke positie over. Na een klein kwartier spelen was het toch raak. Luuk de Jong legde de bal met zijn hoofd bij de tweede paal neer, waarna Ibrahim Sangaré in het doel kopte (1-0).

PSV leek op weg naar een eenvoudige middag, maar de wedstrijd kantelde door twee verdedigingsfouten. André Ramalho miste de bal in de 33e minuut na een dieptepass van Antoine Colassin volledig, waarna Milan van Ewijk van dichtbij kon scoren: 1-1. In de laatste minuut voor rust speelde Van Ewijk de bal door de benen van linksback Patrick van Aanholt. Colassin bleef oog in oog met doelman Walter Benítez rustig en stiftte raak: 1-2.

De schade voor de Brabanders werd na een klein uur spelen nog groter. Colassin kwam naar binnen en schoot in de verre hoek raak: 1-3. De Jong bracht de spanning in de 79e minuut terug door raak te koppen uit een hoekschop. In de 86e minuut maakte oud-PSV'er Jeffrey Bruma in het strafschopgebied een overtreding op Xavi Simons, die de penalty zelf benutte. De winnende treffer voor PSV bleef uit, tot onvrede van de Eindhovense supporters.

Meer uit Voetbal

Ajax rekent voorlopig niet op geblesseerde Regeer

AMSTERDAM (ANP) - Youri Regeer komt voorlopig niet in actie voor Ajax. De middenvelder heeft een hamstringblessure opgelopen in het gewonnen thuisduel met Sparta Rotterdam (4-0).

11 uur geleden
Manchester City ziet Arsenal verder uitlopen met gelijkspel

LONDEN (ANP) - Manchester City is er in de Premier League niet in geslaagd de uitwedstrijd tegen het laaggeklasseerde West Ham United te winnen. In Londen werd het 1-1. Koploper Arsenal won eerder op zaterdag van Everton met 2-0 en heeft 9 punten meer dan Manchester City, dat wel een wedstrijd minder speelde.

11 uur geleden
Valverde opnieuw trefzeker voor winnend Real Madrid

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft drie dagen na de zege op Manchester City in de Champions League (3-0) ook in de Spaanse voetbalcompetitie gewonnen. De thuiswedstrijd tegen Elche eindigde in 4-1.

12 uur geleden
Ajax toont strijd en passie met nieuwe coach en verslaat Sparta

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García is met een ruime zege op Sparta Rotterdam (4-0) aan zijn nieuwe functie bij Ajax begonnen. Met de Spaanse opvolger van Fred Grim op de bank speelde de thuisploeg met veel meer passie dan in de meeste duels na de winterstop. Zo won Ajax wat vertrouwen in de aanloop naar de komende wedstrijden tegen Feyenoord en FC Twente.

12 uur geleden
Sc Heerenveen zet met zege op Telstar opmars in Eredivisie voort

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen zet de opmars in de Eredivisie voort. De ploeg van trainer Robin Veldman won in het Abe Lenstra Stadion met 3-0 van Telstar door treffers van Lasse Nordas, Maxence Rivera en Jacob Trenskow.

12 uur geleden
Arsenal verslaat Everton in slotfase, Timber valt uit

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een moeizame zege geboekt op Everton. In het Emirates Stadium in Londen werd het 2-0 dankzij twee doelpunten in de slotfase.

13 uur geleden
NEC bezorgt aanstaand kampioen PSV derde nederlaag

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer deze maand van NEC verloren. Na de nederlaag van 3-2 in Nijmegen in de halve finale van de KNVB-beker, ging het voor de koploper ook mis in de competitie. NEC won in het Philips Stadion in Eindhoven opnieuw met 3-2.

13 uur geleden