Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV laat bij sc Heerenveen (2-2) kans liggen om in te lopen

PSV laat bij sc Heerenveen (2-2) kans liggen om in te lopen

HEERENVEEN (ANP) - PSV heeft in de Eredivisie nagelaten om de achterstand op koploper Ajax terug te brengen tot 1 punt. Drie dagen nadat de Eindhovenaren zich bij Granada verzekerden van een vervolg in de Europa League, verspeelde PSV in de competitie voor de vierde keer punten. Invaller Joël Piroe voorkwam bij sc Heerenveen in blessuretijd met de 2-2 een nederlaag.

Eerder dit seizoen leed PSV al puntenverlies in de uitwedstrijden tegen Heracles Almelo (1-1), Vitesse (2-1) en FC Twente (1-1). Het elftal van trainer Roger Schmidt had een belangrijke slag kunnen slaan. Ajax, Vitesse en AZ verloren eerder dit weekeinde en Feyenoord speelde gelijk. PSV blijft nu derde, met 3 punten achterstand op koploper Ajax.

PSV heeft het vaak moeilijk bij Heerenveen. In december 2011 wonnen de Brabanders in de competitie voor het laatst in het Abe Lenstra-stadion.

Blessures

Bij Granada moest PSV donderdag diep gaan en bovendien vielen Denzel Dumfries, Noni Madueke en Eran Zahavi in Spanje geblesseerd uit. Dumfries en Madueke waren op tijd fit, Zahavi niet.

Schmidt liet Madueke echter op de bank beginnen. Mohamed Ihattaren kreeg weer eens een kans. De 18-jarige middenvelder bleef eind november nog buiten de selectie voor de wedstrijden tegen PAOK Saloniki en Sparta Rotterdam wegens vermoeidheidsklachten. PSV begon verder met dezelfde spelers als tegen Granada.

Veldoverwicht

PSV had voor rust een groot veldoverwicht en zorgde voor het nodige gevaar. Heerenveen had maar 22 procent balbezit, maar was soms in counters wel gevaarlijk. De eerste grote kans was halverwege de eerste helft ook voor Heerenveen. PSV-doelman Yvon Mvogo redde van dichtbij knap met een voet na een inzet van Henk Veerman. PSV sloeg in de 28e minuut wel toe. Na een pass van Cody Gakpo wipte Mario Götze de bal fraai over keeper Erwin Mulder in het doel: 0-1.

De Eindhovenaren lieten na om verder uit te lopen. Dat deden ze twee weken geleden bij Twente ook. PSV viel toen na rust ver terug en verspeelde twee punten. Tegen Heerenveen was het patroon hetzelfde. PSV kon het hoge tempo van de eerste helft niet volhouden en Heerenveen nam het initiatief. Op aangeven van Joey Veerman maakte Henk Veerman in de 69e minuut gelijk. Kort daarna maakte Mitchell van Bergen voor Heerenveen de 2-1. PSV richtte zich toch nog op en invaller Joël Piroe zorgde in blessuretijd voor de gelijkmaker.

Heerenveen leek daarna nog een strafschop te krijgen, maar die beslissing werd wegens buitenspel teruggedraaid.

Meer uit Voetbal

Engeland verslaat weerloos Kroatië met 7-0 in Nations League

RIJEKA (ANP) - Engeland heeft de tweede overwinning op rij geboekt in de Nations League. De ploeg van bondscoach Thomas Tuchel overklaste Kroatië in eigen huis en won met 7-0. Bij rust bedroeg de marge al vier doelpunten.

8 minuten geleden
De Jong maakt rentree op trainingsveld bij Barcelona na blessure

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn rentree gemaakt op het trainingsveld bij FC Barcelona. De 29-jarige middenvelder deelde zaterdag via Instagram een serie foto's van zichzelf op een veld bij het trainingscomplex van zijn club.

2 uur geleden
Persconferentie Ierland voor duel met Israël abrupt afgebroken

BAČKA TOPOLA (ANP/AFP) - De persconferentie van bondscoach Heimir Hallgrímsson van Ierland in aanloop naar de tweede Nations League-wedstrijd tegen Israël is zaterdag vroegtijdig stilgelegd. Dat gebeurde na een beschuldiging van een Israëlische journalist aan het adres van bondscoach Hallgrímsson.

2 uur geleden
Vele tegendoelpunten zijn steeds meer een thema bij Oranje

ZEIST (ANP) - De vele doelpunten die het Nederlands elftal tegenkrijgt, zijn binnen de selectie steeds meer een thema. Dat vertelde international Denzel Dumfries, een dag voor de ontmoeting met Servië in Eindhoven in de Nations League.

4 uur geleden
Dumfries wil Van Dijk voor 100e interland zege als cadeau geven

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal wil zondag in de thuiswedstrijd tegen Servië in de Nations League aanvoerder Virgil van Dijk een overwinning als cadeau geven voor zijn honderdste interland. Dat zei rechtervleugelverdediger Denzel Dumfries, die zondag zelf aan zijn tachtigste wedstrijd voor het Nederlands elftal begint.

5 uur geleden
Dumfries en Xavi willen terug naar kortere interlandperiodes

ZEIST (ANP) - Verdediger Denzel Dumfries en bondscoach Xavi Hernández vinden het experiment van de UEFA met een lange interlandperiode met daarin vier wedstrijden in anderhalve week tijd niet geslaagd. Dat gaven ze zaterdag allebei aan in Zeist, waar ze tijdens een persconferentie vooruitkeken naar de ontmoeting van zondag met Servië in de Nations League.

6 uur geleden
Xavi voert tegen Servië aantal wijzigingen door in opstelling

ZEIST (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández voert zondag in de thuiswedstrijd tegen Servië een aantal wijzigingen door in zijn basisopstelling. Dat zei de Spanjaard zaterdagmiddag tijdens een persconferentie in Zeist.

6 uur geleden