Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV komt tweede 'probleemweek' rond corona wél goed door

PSV komt tweede 'probleemweek' rond corona wél goed door

EINDHOVEN (ANP) - PSV is de tweede week met grote personele problemen vanwege het coronavirus uitstekend doorgekomen. Na de late zege in de Europa League van donderdag op Omonia Nicosia (1-2), versloeg de ploeg van trainer Roger Schmidt zondag ADO in de eredivisie op eenvoudige wijze: 4-0. De eerste 'probleemweek' rond het coronavirus verliep met nederlagen tegen Granada (1-2) en Vitesse (2-1) een stuk minder succesvol.

Als het aan PSV had gelegen, was de wedstrijd zondag niet doorgegaan. Jorrit Hendrix en derde doelman Vincent Müller voegden zich zaterdag bij de grote groep coronagevallen. Denzel Dumfries, Cody Gakpo, Pablo Rosario, Joël Piroe, Maxime Delanghe, Timo Baumgartl en Nick Viergever zijn vanwege het virus al wat langer afwezig.

PSV speelt deze periode drie wedstrijden per week. Algemeen directeur Toon Gerbrands en trainer Roger Schmidt waren zondag niet te spreken over het optreden van de KNVB, dat PSV zondag tegen het einde van de ochtend liet weten dat er gewoon gevoetbald moest worden. PSV had zaterdagavond contact gezocht en is van mening dat als de regels rond het coronavirus zo duidelijk zijn, de KNVB wel eerder duidelijkheid had kunnen geven.

Penalty

Naast de vele afwezigen koos Schmidt er ook voor bepaalde spelers maar één helft te laten spelen. De Duitse linkerverdediger Philipp Max en Noni Madueke waren wat vermoeid en deden tegen ADO alleen de tweede helft mee. Donyell Malen, nog niet heel lang terug na een zware blessure, en Mohamed Ihattaren mochten in de rust in de kleedkamer achterblijven.

PSV leidde op dat moment met 1-0 en mocht scheidsrechter Jochem Kamphuis daarvoor dankbaar zijn. Aanvaller Eran Zahavi ging na een kwartier spelen in het zestienmetergebied zelf naar de grond. De videoscheidsrechter riep Kamphuis naar de kant om de beelden te bekijken, maar de arbiter bleef bij zijn eerder genomen beslissing. Zahavi benutte de strafschop: 1-0. Vorige week voelde PSV zich bij Vitesse (2-1 verlies) nog benadeeld toen scheidsrechter Bas Nijhuis in blessuretijd juist het besluit om PSV een penalty te geven terugdraaide na het zien van herhalingsbeelden.

Snelle treffer

PSV liet na om verder uit te lopen. Vooral Malen was voor het doel niet helemaal scherp.

Na rust viel de tweede treffer alsnog snel. Madueke schoot de bal laag geplaatst in de hoek: 2-0. Dat gaf PSV de gelegenheid wat rustiger aan te doen en krachten te sparen voor het duel met PAOK Saloniki van donderdag. Ryan Thomas en opnieuw Madueke zorgden in de slotfase nog voor 3-0 en 4-0.

Meer uit Voetbal

FC Barcelona neemt Gordon over van Newcastle United

BARCELONA (ANP) - Anthony Gordon verlaat Newcastle United voor FC Barcelona. De kampioen van Spanje betaalt volgens veel media maximaal 80 miljoen euro voor de aanvaller die zijn handtekening onder een vijfjarig contract heeft gezet.

2 uur geleden
Voetbalsters PSV verslaan Ajax en winnen Eredivisie Cup

EINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben de Eredivisie Cup gewonnen. Ze versloegen in de finale Ajax in Eindhoven (3-0). Chimera Ripa, Fenna Kalma en Sisca Folkertsma maakten de doelpunten op de Herdgang in Eindhoven.

2 uur geleden
NAC Breda neemt afscheid van verdediger Leemans

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft afscheid genomen van Clint Leemans. De naar de eerste divisie gedegradeerde club heeft besloten het contract van de verdediger niet te verlengen.

3 uur geleden
Voetballers Iran verslaan Gambia op weg naar WK

ANTALYA (ANP) - De voetballers van Iran hebben een oefenwedstrijd tegen Gambia gewonnen (3-1). Aria Yousefi, Ramin Rezaeian en Mehdi Taremi maakten de doelpunten voor de WK-deelnemer in Antalya.

3 uur geleden
Coach Arteta: Timber fit voor basisplaats bij Arsenal in finale

BOEDAPEST (ANP) - Jurriën Timber is fit voor een basisplaats in de finale van de Champions League. Dat vertelde zijn trainer Mikel Arteta op een persconferentie in Boedapest, waar zaterdag de eindstrijd tegen Paris Saint-Germain op het programma staat. "Hij is fit en kan starten", zei de trainer die Arsenal dit seizoen naar de eerste landstitel sinds 2004 leidde.

4 uur geleden
Miedema terug in selectie Manchester City voor finale FA Cup

MANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema maakt zondag deel uit van de selectie van Manchester City voor de finale van de FA Cup tegen Brighton & Hove Albion. De Nederlandse spits raakte begin april geblesseerd en miste daardoor de twee WK-kwalificatiewedstrijden tegen Frankrijk. Miedema maakt geen deel uit van de selectie van Oranje voor de twee komende WK-kwalificatieduels met Ierland (5 juni) en Polen (9 juni).

8 uur geleden
Gastlanden WK voetbal nemen maatregelen tegen uitbraak ebola

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Verenigde Staten, Canada en Mexico nemen bij het wereldkampioenschap voetbal maatregelen vanwege de uitbraak van ebola in Centraal-Afrika. Dat heeft de Amerikaanse regering namens de drie organiserende landen aangekondigd.

9 uur geleden