Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV komt tweede 'probleemweek' rond corona wél goed door

PSV komt tweede 'probleemweek' rond corona wél goed door

EINDHOVEN (ANP) - PSV is de tweede week met grote personele problemen vanwege het coronavirus uitstekend doorgekomen. Na de late zege in de Europa League van donderdag op Omonia Nicosia (1-2), versloeg de ploeg van trainer Roger Schmidt zondag ADO in de eredivisie op eenvoudige wijze: 4-0. De eerste 'probleemweek' rond het coronavirus verliep met nederlagen tegen Granada (1-2) en Vitesse (2-1) een stuk minder succesvol.

Als het aan PSV had gelegen, was de wedstrijd zondag niet doorgegaan. Jorrit Hendrix en derde doelman Vincent Müller voegden zich zaterdag bij de grote groep coronagevallen. Denzel Dumfries, Cody Gakpo, Pablo Rosario, Joël Piroe, Maxime Delanghe, Timo Baumgartl en Nick Viergever zijn vanwege het virus al wat langer afwezig.

PSV speelt deze periode drie wedstrijden per week. Algemeen directeur Toon Gerbrands en trainer Roger Schmidt waren zondag niet te spreken over het optreden van de KNVB, dat PSV zondag tegen het einde van de ochtend liet weten dat er gewoon gevoetbald moest worden. PSV had zaterdagavond contact gezocht en is van mening dat als de regels rond het coronavirus zo duidelijk zijn, de KNVB wel eerder duidelijkheid had kunnen geven.

Penalty

Naast de vele afwezigen koos Schmidt er ook voor bepaalde spelers maar één helft te laten spelen. De Duitse linkerverdediger Philipp Max en Noni Madueke waren wat vermoeid en deden tegen ADO alleen de tweede helft mee. Donyell Malen, nog niet heel lang terug na een zware blessure, en Mohamed Ihattaren mochten in de rust in de kleedkamer achterblijven.

PSV leidde op dat moment met 1-0 en mocht scheidsrechter Jochem Kamphuis daarvoor dankbaar zijn. Aanvaller Eran Zahavi ging na een kwartier spelen in het zestienmetergebied zelf naar de grond. De videoscheidsrechter riep Kamphuis naar de kant om de beelden te bekijken, maar de arbiter bleef bij zijn eerder genomen beslissing. Zahavi benutte de strafschop: 1-0. Vorige week voelde PSV zich bij Vitesse (2-1 verlies) nog benadeeld toen scheidsrechter Bas Nijhuis in blessuretijd juist het besluit om PSV een penalty te geven terugdraaide na het zien van herhalingsbeelden.

Snelle treffer

PSV liet na om verder uit te lopen. Vooral Malen was voor het doel niet helemaal scherp.

Na rust viel de tweede treffer alsnog snel. Madueke schoot de bal laag geplaatst in de hoek: 2-0. Dat gaf PSV de gelegenheid wat rustiger aan te doen en krachten te sparen voor het duel met PAOK Saloniki van donderdag. Ryan Thomas en opnieuw Madueke zorgden in de slotfase nog voor 3-0 en 4-0.

Meer uit Voetbal

Real Madrid blijft in spoor van Barcelona met zege bij Valencia

VALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.

5 uur geleden
Juventus redt in blessuretijd punt in thuisduel met Lazio

TURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.

5 uur geleden
PSG veel te sterk voor Marseille van De Lange en Timber: 5-0

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in Frankrijk 'Le Classique' tegen Olympique Marseille gewonnen. De koploper van de Ligue 1 was in het eigen Parc des Princes met 5-0 te sterk voor de ploeg van Quinten Timber en doelman Jeffrey de Lange.

5 uur geleden
Koploper Internazionale boekt ruime zege bij Sassuolo

REGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.

8 uur geleden
Manchester City wint bij Liverpool na hectische slotfase

LIVERPOOL (ANP) - Manchester City blijft koploper Arsenal in zicht houden na een late zege bij het Liverpool van trainer Arne Slot. De nummer 2 van de ranglijst draaide op Anfield in de slotfase een achterstand om in een 2-1-overwinning.

9 uur geleden
Bayern München herpakt zich met zege op tien man van Hoffenheim

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft na twee competitieduels zonder zege weer een overwinning geboekt. De koploper van de Bundesliga was met 5-1 te sterk voor tien man van nummer 3 Hoffenheim. Topscorer Harry Kane benutte twee strafschoppen, Luis Díaz maakte een hattrick.

9 uur geleden
Bosz noemt overwinning van PSV bij Groningen 'zwaar bevochten'

GRONINGEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz noemde de zege van PSV bij FC Groningen "een zwaar bevochten overwinning". "Dat we winnen is bevredigend", zei Bosz bij ESPN na de 2-1-overwinning in de Euroborg. PSV won voor de zestiende keer op rij een uitduel in de Eredivisie.

9 uur geleden