Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV komt tweede 'probleemweek' rond corona wél goed door

PSV komt tweede 'probleemweek' rond corona wél goed door

EINDHOVEN (ANP) - PSV is de tweede week met grote personele problemen vanwege het coronavirus uitstekend doorgekomen. Na de late zege in de Europa League van donderdag op Omonia Nicosia (1-2), versloeg de ploeg van trainer Roger Schmidt zondag ADO in de eredivisie op eenvoudige wijze: 4-0. De eerste 'probleemweek' rond het coronavirus verliep met nederlagen tegen Granada (1-2) en Vitesse (2-1) een stuk minder succesvol.

Als het aan PSV had gelegen, was de wedstrijd zondag niet doorgegaan. Jorrit Hendrix en derde doelman Vincent Müller voegden zich zaterdag bij de grote groep coronagevallen. Denzel Dumfries, Cody Gakpo, Pablo Rosario, Joël Piroe, Maxime Delanghe, Timo Baumgartl en Nick Viergever zijn vanwege het virus al wat langer afwezig.

PSV speelt deze periode drie wedstrijden per week. Algemeen directeur Toon Gerbrands en trainer Roger Schmidt waren zondag niet te spreken over het optreden van de KNVB, dat PSV zondag tegen het einde van de ochtend liet weten dat er gewoon gevoetbald moest worden. PSV had zaterdagavond contact gezocht en is van mening dat als de regels rond het coronavirus zo duidelijk zijn, de KNVB wel eerder duidelijkheid had kunnen geven.

Penalty

Naast de vele afwezigen koos Schmidt er ook voor bepaalde spelers maar één helft te laten spelen. De Duitse linkerverdediger Philipp Max en Noni Madueke waren wat vermoeid en deden tegen ADO alleen de tweede helft mee. Donyell Malen, nog niet heel lang terug na een zware blessure, en Mohamed Ihattaren mochten in de rust in de kleedkamer achterblijven.

PSV leidde op dat moment met 1-0 en mocht scheidsrechter Jochem Kamphuis daarvoor dankbaar zijn. Aanvaller Eran Zahavi ging na een kwartier spelen in het zestienmetergebied zelf naar de grond. De videoscheidsrechter riep Kamphuis naar de kant om de beelden te bekijken, maar de arbiter bleef bij zijn eerder genomen beslissing. Zahavi benutte de strafschop: 1-0. Vorige week voelde PSV zich bij Vitesse (2-1 verlies) nog benadeeld toen scheidsrechter Bas Nijhuis in blessuretijd juist het besluit om PSV een penalty te geven terugdraaide na het zien van herhalingsbeelden.

Snelle treffer

PSV liet na om verder uit te lopen. Vooral Malen was voor het doel niet helemaal scherp.

Na rust viel de tweede treffer alsnog snel. Madueke schoot de bal laag geplaatst in de hoek: 2-0. Dat gaf PSV de gelegenheid wat rustiger aan te doen en krachten te sparen voor het duel met PAOK Saloniki van donderdag. Ryan Thomas en opnieuw Madueke zorgden in de slotfase nog voor 3-0 en 4-0.

Meer uit Voetbal

García denkt bij Ajax snel voor verandering te kunnen zorgen

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García denkt bij Ajax op korte termijn voor verandering te kunnen zorgen. Dat zegt de 52-jarige Spanjaard in een interview op de website van de Amsterdammers. García werd zondag aangesteld als vervanger van de aan de kant gezette Fred Grim.

45 minuten geleden
Liverpool-trainer Slot begint bij Galatasaray met Gakpo op bank

ISTANBUL (ANP) - Liverpool begint de uitwedstrijd tegen Galatasaray in de achtste finale van de Champions League zonder Cody Gakpo. De aanvaller zit net als zijn landgenoot Jeremie Frimpong op de reservebank.

2 uur geleden
Engelse verdediger Walker (35) beëindigt interlandcarrière

LONDEN (ANP/RTR) - Kyle Walker stelt zichzelf niet langer beschikbaar voor het Engelse voetbalelftal. Dat meldt de 35-jarige rechtervleugelverdediger op Instagram.

3 uur geleden
FC Barcelona mag tribune Camp Nou openen, nu 63.000 plaatsen

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft toestemming gekregen om de noordtribune van stadion Camp Nou te openen. Daarmee zijn voortaan bijna 63.000 toeschouwers welkom bij de wedstrijden, meldt de Catalaanse club.

4 uur geleden
Van Duinen vanaf zomer technisch directeur AZ

ALKMAAR (ANP) - Niels van Duinen (30) is vanaf 1 juni technisch directeur van AZ. Hij volgt Max Huiberts op, die de functie na elf seizoenen neerlegt. Van Duinen komt over van Excelsior, waar hij de afgelopen vier seizoenen als technisch manager werkzaam was. Hij is de jongere broer van voetballer Mike van Duinen.

4 uur geleden
Arbeloa: Real zonder Mbappé niet minderwaardig aan City

MADRID (ANP) - Real Madrid mist sterspeler Kylian Mbappé woensdag in de heenwedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. De Franse aanvaller is niet voldoende hersteld van een knieblessure. Dat zei coach Álvaro Arbeloa in aanloop naar de confrontatie in Bernabéu.

5 uur geleden
PSV'er Wanner mag van FIFA voor Oostenrijk voetballen

EINDHOVEN (ANP) - PSV'er Paul Wanner (20) heeft van de FIFA toestemming gekregen om voor Oostenrijk te voetballen. Dat heeft de voetbalfederatie laten weten. Wanner kwam afgelopen zomer op het EK onder 21 nog uit voor Jong Duitsland.

5 uur geleden