PSV komt tegen Almere laat op gang en wint dankzij De Jong
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft een mindere week afgesloten met een zege in de competitie op Almere City FC. De koploper wist niet echt te overtuigen, maar zag topscorer Luuk de Jong wel twee keer scoren: 2-0. PSV won daarmee ook de tiende thuiswedstrijd van dit seizoen in de Eredivisie en blijft onbedreigd koploper.
De Eindhovenaren waren uit op revanche. FC Utrecht bezorgde het elftal van trainer Peter Bosz zondag het eerste puntenverlies (1-1), waarna drie dagen later tegen Feyenoord uitschakeling (1-0) in het bekertoernooi volgde. PSV voelde zich benadeeld in De Kuip, omdat de scheidsrechter en videoscheidsrechter een overtreding van Mats Wieffer op Noa Lang niet bestraften.
Lang stond tegen Almere na een kleine vier maanden weer eens in de basis. De Oranje-international liep begin oktober in de uitwedstrijd tegen Sparta Rotterdam een hamstringblessure op en kwam na zijn herstel alleen enkele keren als invaller in actie. Op kansen van Hirving Lozano en Johan Bakayoko na, bleef Almere vrij eenvoudig overeind.
Dest
Net toen het elftal van coach Alex Pastoor de rust ongeschonden dacht te halen, sloeg de thuisploeg toe. Linksback Sergiño Dest was niet voor het eerst dit seizoen belangrijk en stelde De Jong, met een goede voorzet, in staat te scoren. De Jong heeft nu tegen alle 28 ploegen die hij in de Eredivisie ontmoette minimaal één doelpunt gemaakt. Almere, dat dit seizoen debuteert op het hoogste niveau, ontbrak nog in dat rijtje.
Het doelpunt werkte in de tweede helft niet echt bevrijdend voor PSV, dat voor de winterstop veel makkelijker en vaker scoorde. De tweede treffer viel na ruim een uur alsnog. Lozano speelde bal in het zestienmetergebied tegen de hand van Loïc Mbe Soh aan. De Jong benutte de penalty en kwam daarmee op zeventien doelpunten in de competitie dit seizoen. Topscorers Santiago Giménez (Feyenoord) en Vangelis Pavlidis (AZ) staan voorlopig op negentien treffers.
Vertessen
In de slotfase viel Yorbe Vertessen nog in bij PSV. Het waren vermoedelijk de laatste minuten van de Belg in Eindhovense dienst. Vertessen is dicht bij een transfer naar Union Berlin.
PSV is nu 35 Eredivisieduels ongeslagen en evenaarde daarmee de eigen recordreeks. Alleen Ajax (52 duels in 1994-1995) en Feyenoord (41 duels in 1978-1979) hadden ooit een langere ongeslagen reeks.
Meer uit Voetbal
SEVILLA (ANP) - Real Sociedad heeft voor de vierde keer in het bestaan van de club de Copa del Rey gewonnen. In de bekerfinale in Sevilla versloeg de club uit San Sebastián na strafschoppen Atlético Madrid. Pablo Marín schoot de winnende strafschop binnen. Het duel was na verlenging in 2-2 geëindigd.
5 uur geledenAUXERRE (ANP) - Doelpuntenmaakster Wieke Kaptein houdt "kippenvel" over aan het gelijkspel van de voetbalsters in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk (1-1). "We hebben ons zo op onszelf gefocust en we zijn zo streng geweest voor onszelf. Om dan dit te presteren als team, kippenvel", zei de gelegenheidsaanvoerster van Oranje bij de NOS.
5 uur geledenAUXERRE (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink vindt dat de voetbalsters van Oranje "een hele goede uitgangspositie" hebben in de WK-kwalificatie na het 1-1-gelijkspel in Frankrijk. "We hebben nog niks, maar dit is heel erg goed voor ons", zei Veurink voor de camera van de NOS. Oranje staat na vier van de zes duels bovenaan in de groep. Alleen de groepswinnaar plaatst zich direct voor het WK van volgend jaar in Brazilië.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester United heeft de uitwedstrijd tegen Chelsea gewonnen. In Londen werd het 1-0 voor de bezoekers van trainer Michael Carrick door een doelpunt van Matheus Cunha.
6 uur geledenAUXERRE (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben de uitwedstrijd tegen Frankrijk knap gelijkgespeeld: 1-1. Wieke Kaptein bezorgde de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Auxerre een punt door de enige kans van Oranje in de tweede helft te benutten. Daardoor houdt Nederland directe plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in Brazilië in eigen hand.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie een overwinning uit handen gegeven in het thuisduel met Brighton & Hove Albion. Brighton-verdediger Jan Paul van Hecke gaf de assist op de late gelijkmaker van Georginio Rutter: 2-2. Tot dat moment leek Xavi Simons de Spurs aan een belangrijke overwinning te hebben geholpen.
8 uur geledenNAPELS (ANP) - Internazionale is weer een stap dichter bij de titel in de Serie A. Concurrent en titelverdediger Napoli ging in het eigen Stadio Diego Armando Maradona met 2-0 onderuit tegen Lazio.
10 uur geleden