PSV komt tegen Almere laat op gang en wint dankzij De Jong
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft een mindere week afgesloten met een zege in de competitie op Almere City FC. De koploper wist niet echt te overtuigen, maar zag topscorer Luuk de Jong wel twee keer scoren: 2-0. PSV won daarmee ook de tiende thuiswedstrijd van dit seizoen in de Eredivisie en blijft onbedreigd koploper.
De Eindhovenaren waren uit op revanche. FC Utrecht bezorgde het elftal van trainer Peter Bosz zondag het eerste puntenverlies (1-1), waarna drie dagen later tegen Feyenoord uitschakeling (1-0) in het bekertoernooi volgde. PSV voelde zich benadeeld in De Kuip, omdat de scheidsrechter en videoscheidsrechter een overtreding van Mats Wieffer op Noa Lang niet bestraften.
Lang stond tegen Almere na een kleine vier maanden weer eens in de basis. De Oranje-international liep begin oktober in de uitwedstrijd tegen Sparta Rotterdam een hamstringblessure op en kwam na zijn herstel alleen enkele keren als invaller in actie. Op kansen van Hirving Lozano en Johan Bakayoko na, bleef Almere vrij eenvoudig overeind.
Dest
Net toen het elftal van coach Alex Pastoor de rust ongeschonden dacht te halen, sloeg de thuisploeg toe. Linksback Sergiño Dest was niet voor het eerst dit seizoen belangrijk en stelde De Jong, met een goede voorzet, in staat te scoren. De Jong heeft nu tegen alle 28 ploegen die hij in de Eredivisie ontmoette minimaal één doelpunt gemaakt. Almere, dat dit seizoen debuteert op het hoogste niveau, ontbrak nog in dat rijtje.
Het doelpunt werkte in de tweede helft niet echt bevrijdend voor PSV, dat voor de winterstop veel makkelijker en vaker scoorde. De tweede treffer viel na ruim een uur alsnog. Lozano speelde bal in het zestienmetergebied tegen de hand van Loïc Mbe Soh aan. De Jong benutte de penalty en kwam daarmee op zeventien doelpunten in de competitie dit seizoen. Topscorers Santiago Giménez (Feyenoord) en Vangelis Pavlidis (AZ) staan voorlopig op negentien treffers.
Vertessen
In de slotfase viel Yorbe Vertessen nog in bij PSV. Het waren vermoedelijk de laatste minuten van de Belg in Eindhovense dienst. Vertessen is dicht bij een transfer naar Union Berlin.
PSV is nu 35 Eredivisieduels ongeslagen en evenaarde daarmee de eigen recordreeks. Alleen Ajax (52 duels in 1994-1995) en Feyenoord (41 duels in 1978-1979) hadden ooit een langere ongeslagen reeks.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Sparta Rotterdam en Fortuna Sittard heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen speelden met 1-1 gelijk op Het Kasteel.
5 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft ook de vierde wedstrijd onder interim-trainer Hendrie Krüzen gewonnen. De ploeg verliet de laatste plaats van de Eredivisie met een thuiszege op Go Ahead Eagles (4-2).
5 uur geledenNAPELS (ANP) - Noa Lang heeft met een doelpunt bijgedragen aan een thuiszege van Napoli op Atalanta (3-1). De linksbuiten bekroonde een basisplaats met zijn eerste doelpunt in de Serie A.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is nog niets opgeschoten met het ontslag van John Heitinga. Met interim-trainer Fred Grim op de bank verloor de club twee weken na de nederlaag bij FC Utrecht ook van Excelsior (1-2) in de Johan Cruijff ArenA. Noah Naujoks maakte beide doelpunten voor de bezoekers, die nog nooit eerder een uitduel met de gevallen topclub uit Amsterdam wonnen.
7 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Volendam heeft dankzij een doelpunt van Robert Mühren een punt overgehouden aan de thuiswedstrijd tegen FC Twente. Mühren kopte in de slotfase raak, nadat Daan Rots de bezoekers uit Enschede kort na het begin van de tweede helft op voorsprong had gezet. Voor FC Twente was het al het derde gelijkspel op rij.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft ook de thuiswedstrijd tegen Excelsior verloren (1-2). Noah Naujoks was met twee doelpunten de grote man bij de bezoekers uit Rotterdam.
7 uur geledenBREDA (ANP) - PSV heeft met enige moeite bij NAC Breda gewonnen. De koploper ontsnapte aan puntenverlies door een treffer van Guus Til vlak voor rust en een paar uitstekende reddingen van doelman Matej Kovar (0-1).
10 uur geleden