Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV komt tegen Almere laat op gang en wint dankzij De Jong

PSV komt tegen Almere laat op gang en wint dankzij De Jong

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft een mindere week afgesloten met een zege in de competitie op Almere City FC. De koploper wist niet echt te overtuigen, maar zag topscorer Luuk de Jong wel twee keer scoren: 2-0. PSV won daarmee ook de tiende thuiswedstrijd van dit seizoen in de Eredivisie en blijft onbedreigd koploper.

De Eindhovenaren waren uit op revanche. FC Utrecht bezorgde het elftal van trainer Peter Bosz zondag het eerste puntenverlies (1-1), waarna drie dagen later tegen Feyenoord uitschakeling (1-0) in het bekertoernooi volgde. PSV voelde zich benadeeld in De Kuip, omdat de scheidsrechter en videoscheidsrechter een overtreding van Mats Wieffer op Noa Lang niet bestraften.

Lang stond tegen Almere na een kleine vier maanden weer eens in de basis. De Oranje-international liep begin oktober in de uitwedstrijd tegen Sparta Rotterdam een hamstringblessure op en kwam na zijn herstel alleen enkele keren als invaller in actie. Op kansen van Hirving Lozano en Johan Bakayoko na, bleef Almere vrij eenvoudig overeind.

Dest

Net toen het elftal van coach Alex Pastoor de rust ongeschonden dacht te halen, sloeg de thuisploeg toe. Linksback Sergiño Dest was niet voor het eerst dit seizoen belangrijk en stelde De Jong, met een goede voorzet, in staat te scoren. De Jong heeft nu tegen alle 28 ploegen die hij in de Eredivisie ontmoette minimaal één doelpunt gemaakt. Almere, dat dit seizoen debuteert op het hoogste niveau, ontbrak nog in dat rijtje.

Het doelpunt werkte in de tweede helft niet echt bevrijdend voor PSV, dat voor de winterstop veel makkelijker en vaker scoorde. De tweede treffer viel na ruim een uur alsnog. Lozano speelde bal in het zestienmetergebied tegen de hand van Loïc Mbe Soh aan. De Jong benutte de penalty en kwam daarmee op zeventien doelpunten in de competitie dit seizoen. Topscorers Santiago Giménez (Feyenoord) en Vangelis Pavlidis (AZ) staan voorlopig op negentien treffers.

Vertessen

In de slotfase viel Yorbe Vertessen nog in bij PSV. Het waren vermoedelijk de laatste minuten van de Belg in Eindhovense dienst. Vertessen is dicht bij een transfer naar Union Berlin.

PSV is nu 35 Eredivisieduels ongeslagen en evenaarde daarmee de eigen recordreeks. Alleen Ajax (52 duels in 1994-1995) en Feyenoord (41 duels in 1978-1979) hadden ooit een langere ongeslagen reeks.

Meer uit Voetbal

Atlético Madrid herstelt zich in La Liga met zege op Osasuna

PAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.

9 uur geleden
Laat eigen doelpunt voorkomt nog eerste Saudische titel Ronaldo

RIYAD (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo moet nog even wachten op zijn eerste titel in de Saudische Pro League. Door een late eigen treffer van doelman Benoit eindigde de topper tussen Ronaldo's Al Nassr en Al Hilal, dat tweede staat, in 1-1.

10 uur geleden
Bondsvoorzitter Curaçao boos over rol Nederlandse media

WILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de voetbalbond van Curaçao, Gilbert Martina, heeft tijdens een persconferentie dinsdagochtend (lokale tijd) op Curaçao gesproken over een 'walgelijke en verwerpelijke situatie'. Er zijn volgens hem in de Nederlandse pers in de afgelopen week zaken naar buiten gebracht, over de positie van de spelers ten opzichte van bondscoach Fred Rutten, die niet kloppen. "Die uitlatingen van spelers zijn niet gebaseerd op de waarheid."

16 uur geleden
Voetbalbond Curaçao bevestigt terugkeer Advocaat als bondscoach

WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat keert een maand voor het WK terug als bondscoach van Curaçao. Dat heeft de Curaçaose voetbalbond FFK dinsdag bekendgemaakt op een persconferentie. De 78-jarige trainer wordt de oudste bondscoach ooit op een wereldkampioenschap voetbal.

17 uur geleden
Trainer Flick verlengt contract bij FC Barcelona tot medio 2028

BARCELONA (ANP) - Trainer Hansi Flick verlengt zijn contract bij FC Barcelona met een jaar. De Duitser is dan tot medio 2028 aan de Spaanse kampioen verbonden.

19 uur geleden
Depay staat voor rentree bij Corinthians

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay staat voor een terugkeer bij Corinthians. Volgens verschillende Braziliaanse media maakt de aanvaller deel uit van de selectie van zijn club voor het duel van vrijdag met Barra FC.

1 dag geleden
Tottenham nog niet uit degradatiezorgen na gelijkspel tegen Leeds

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur bevindt zich nog altijd in degradatieproblemen na een 1-1-gelijkspel met Leeds United. Tottenham staat met nog twee speelronden te gaan op de veilige 17e plaats met 38 punten. Nummer 18 West Ham United heeft 36 punten.

1 dag geleden