PSV komt tegen Almere laat op gang en wint dankzij De Jong
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft een mindere week afgesloten met een zege in de competitie op Almere City FC. De koploper wist niet echt te overtuigen, maar zag topscorer Luuk de Jong wel twee keer scoren: 2-0. PSV won daarmee ook de tiende thuiswedstrijd van dit seizoen in de Eredivisie en blijft onbedreigd koploper.
De Eindhovenaren waren uit op revanche. FC Utrecht bezorgde het elftal van trainer Peter Bosz zondag het eerste puntenverlies (1-1), waarna drie dagen later tegen Feyenoord uitschakeling (1-0) in het bekertoernooi volgde. PSV voelde zich benadeeld in De Kuip, omdat de scheidsrechter en videoscheidsrechter een overtreding van Mats Wieffer op Noa Lang niet bestraften.
Lang stond tegen Almere na een kleine vier maanden weer eens in de basis. De Oranje-international liep begin oktober in de uitwedstrijd tegen Sparta Rotterdam een hamstringblessure op en kwam na zijn herstel alleen enkele keren als invaller in actie. Op kansen van Hirving Lozano en Johan Bakayoko na, bleef Almere vrij eenvoudig overeind.
Dest
Net toen het elftal van coach Alex Pastoor de rust ongeschonden dacht te halen, sloeg de thuisploeg toe. Linksback Sergiño Dest was niet voor het eerst dit seizoen belangrijk en stelde De Jong, met een goede voorzet, in staat te scoren. De Jong heeft nu tegen alle 28 ploegen die hij in de Eredivisie ontmoette minimaal één doelpunt gemaakt. Almere, dat dit seizoen debuteert op het hoogste niveau, ontbrak nog in dat rijtje.
Het doelpunt werkte in de tweede helft niet echt bevrijdend voor PSV, dat voor de winterstop veel makkelijker en vaker scoorde. De tweede treffer viel na ruim een uur alsnog. Lozano speelde bal in het zestienmetergebied tegen de hand van Loïc Mbe Soh aan. De Jong benutte de penalty en kwam daarmee op zeventien doelpunten in de competitie dit seizoen. Topscorers Santiago Giménez (Feyenoord) en Vangelis Pavlidis (AZ) staan voorlopig op negentien treffers.
Vertessen
In de slotfase viel Yorbe Vertessen nog in bij PSV. Het waren vermoedelijk de laatste minuten van de Belg in Eindhovense dienst. Vertessen is dicht bij een transfer naar Union Berlin.
PSV is nu 35 Eredivisieduels ongeslagen en evenaarde daarmee de eigen recordreeks. Alleen Ajax (52 duels in 1994-1995) en Feyenoord (41 duels in 1978-1979) hadden ooit een langere ongeslagen reeks.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
6 uur geledenCOMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.
9 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.
10 uur geledenBARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).
10 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om de derde plaats van de Premier League. De club won voor eigen publiek van Aston Villa: 3-1.
12 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ aan een ruime thuiszege op Heracles Almelo geholpen. De spits had met zijn veertiende competitietreffer en assists bij doelpunten van Sven Mijnans en Mees de Wit een groot aandeel in een zege van 4-0. Isak Jensen bepaalde in de slotfase met een goed genomen vrije trap de eindstand.
12 uur geleden