PSV komt te laat op gang tegen Sevilla en is klaar in Europa
EINDHOVEN (ANP) - PSV is de rest van dit voetbalseizoen op nog maar twee fronten actief. De Eindhovenaren slaagden er donderdag in de tussenronde van de Europa League tegen Sevilla niet in een achterstand van 3-0 uit de eerste ontmoeting goed te maken. PSV kwam in het Philips-stadion te laat op gang: 2-0.
Het Europese seizoen is daarmee opnieuw op een teleurstelling uitgelopen voor PSV, dat de laatste jaren matig presteert. In 2018/2019 was de club voor het laatst actief in het hoofdtoernooi van de Champions League. Dit seizoen kwam PSV dichtbij, maar Rangers FC was in augustus in de play-offs van het belangrijkste clubtoernooi verrassend te sterk.
PSV-trainer Ruud van Nistelrooij had in aanloop naar de terugwedstrijd tegen Sevilla nog wel enig vertrouwen in een stunt. Daarbij baseerde hij zich op het spel van zijn ploeg in de eerste helft in Spanje, een week eerder. "Dat is het hoogste niveau dat we hebben gehaald dit jaar", sprak de coach.
Fouten
PSV maakte voor rust de nodige fouten en Sevilla kon steeds eenvoudig onder de druk die PSV probeerde te zetten uit voetballen. Luuk de Jong kreeg in de 3e minuut een kleine kopkans. Veel meer gevaar wisten de Brabanders voor rust niet te creëren.
Sevilla kreeg vrij kort na rust een goede mogelijkheid. Doelman Walter Benítez redde van dichtbij op een schot van Youssef En-Nesyri. PSV kwam wat vaker voor het doel van Sevilla dan voor rust, maar heel veel leverde het niet op. Xavi Simons schoot de bal in de 56e minuut vanaf de rand van het strafschopgebied te zacht, in de handen van de keeper.
Extra aanvaller
Van Nistelrooij bracht na een uur spelen met Fábio Silva een extra aanvaller in de ploeg. De supporters zongen "Alles of niets". Even leek het misschien toch nog "alles" te kunnen worden voor PSV. De Jong schoof de bal in de 77e minuut in het doel en kort daarna scoorde de spits opnieuw. Die treffer werd echter afgekeurd wegens buitenspel van Silva. Silva scoorde in blessuretijd alsnog, maar het derde doelpunt voor PSV viel niet meer.
PSV moet zich nu richten op de Eredivisie, waarin het na afgelopen weekeinde een achterstand van 6 punten heeft op koploper Feyenoord. In de kwartfinale van de KNVB-beker wacht volgende week eerstedivisionist ADO Den Haag.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.
1 uur geledenWELLINGTON (ANP) - Aanvoerder Ryan Thomas van PEC Zwolle is opgenomen in de WK-selectie van Nieuw-Zeeland. Dat meldt de voetbalbond van dat land op Instagram.
2 uur geledenCINCINNATI (ANP/DPA) - Lionel Messi lijkt op tijd in vorm voor het komende WK. De 38-jarige Argentijn maakte voor zijn club Inter Miami twee doelpunten in de met 5-3 gewonnen wedstrijd tegen FC Cincinnati en gaf ook een assist.
2 uur geledenDIRIYAH (ANP) - Alfred Schreuder is na vijf maanden ontslagen bij de Saudische voetbalclub Al-Diriyah. De 53-jarige Nederlander wordt verantwoordelijk gehouden voor de matige prestaties. Al-Diriyah speelt op het tweede niveau en lijkt niet te promoveren.
3 uur geledenVITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.
13 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft voor de tiende keer de Coppa Italia gewonnen. De club uit Milaan, die ook al landskampioen is geworden, was in de finale in Rome met 2-0 te sterk voor Lazio. Denzel Dumfries was goed voor een assist.
13 uur geleden