Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV komt te laat op gang tegen Sevilla en is klaar in Europa

PSV komt te laat op gang tegen Sevilla en is klaar in Europa

EINDHOVEN (ANP) - PSV is de rest van dit voetbalseizoen op nog maar twee fronten actief. De Eindhovenaren slaagden er donderdag in de tussenronde van de Europa League tegen Sevilla niet in een achterstand van 3-0 uit de eerste ontmoeting goed te maken. PSV kwam in het Philips-stadion te laat op gang: 2-0.

Het Europese seizoen is daarmee opnieuw op een teleurstelling uitgelopen voor PSV, dat de laatste jaren matig presteert. In 2018/2019 was de club voor het laatst actief in het hoofdtoernooi van de Champions League. Dit seizoen kwam PSV dichtbij, maar Rangers FC was in augustus in de play-offs van het belangrijkste clubtoernooi verrassend te sterk.

PSV-trainer Ruud van Nistelrooij had in aanloop naar de terugwedstrijd tegen Sevilla nog wel enig vertrouwen in een stunt. Daarbij baseerde hij zich op het spel van zijn ploeg in de eerste helft in Spanje, een week eerder. "Dat is het hoogste niveau dat we hebben gehaald dit jaar", sprak de coach.

Fouten

PSV maakte voor rust de nodige fouten en Sevilla kon steeds eenvoudig onder de druk die PSV probeerde te zetten uit voetballen. Luuk de Jong kreeg in de 3e minuut een kleine kopkans. Veel meer gevaar wisten de Brabanders voor rust niet te creëren.

Sevilla kreeg vrij kort na rust een goede mogelijkheid. Doelman Walter Benítez redde van dichtbij op een schot van Youssef En-Nesyri. PSV kwam wat vaker voor het doel van Sevilla dan voor rust, maar heel veel leverde het niet op. Xavi Simons schoot de bal in de 56e minuut vanaf de rand van het strafschopgebied te zacht, in de handen van de keeper.

Extra aanvaller

Van Nistelrooij bracht na een uur spelen met Fábio Silva een extra aanvaller in de ploeg. De supporters zongen "Alles of niets". Even leek het misschien toch nog "alles" te kunnen worden voor PSV. De Jong schoof de bal in de 77e minuut in het doel en kort daarna scoorde de spits opnieuw. Die treffer werd echter afgekeurd wegens buitenspel van Silva. Silva scoorde in blessuretijd alsnog, maar het derde doelpunt voor PSV viel niet meer.

PSV moet zich nu richten op de Eredivisie, waarin het na afgelopen weekeinde een achterstand van 6 punten heeft op koploper Feyenoord. In de kwartfinale van de KNVB-beker wacht volgende week eerstedivisionist ADO Den Haag.

Meer uit Voetbal

Manchester City blijft in de race om Engelse landstitel

LONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.

1 uur geleden
AZ blijft met zege op Heerenveen op koers voor Europees voetbal

ALKMAAR (ANP) - AZ blijft op koers voor de play-offs om een plek in de voorrondes van de Conference League. De ploeg van coach Leeroy Echteld won zondag voor eigen publiek met 3-0 van sc Heerenveen.

2 uur geleden
Danilo schiet NEC in blessuretijd naar gelijkspel tegen Feyenoord

NIJMEGEN (ANP) - Feyenoord heeft diep in blessuretijd van het uitduel met NEC een voorsprong uit handen gegeven. Invaller Danilo maakte in de 97e minuut de gelijkmaker tegen zijn oude club (1-1).

4 uur geleden
PEC na gelijkspel tegen Excelsior bijna zeker van lijfsbehoud

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle is zo goed als zeker van een vervolg in de Eredivisie. Het elftal van coach Henry van der Vegt speelde zondag in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Excelsior. PEC Zwolle staat na dertig wedstrijden met 34 punten op de dertiende plaats. Excelsior is de nummer 16 van de Eredivisie met 7 punten minder dan PEC Zwolle. Er staan nog vier speelronden op het programma.

4 uur geleden
Kampioen ADO lijdt bij FC Dordrecht zevende nederlaag dit seizoen

DORDRECHT (ANP) - ADO Den Haag heeft zondag voor de zevende keer dit seizoen een wedstrijd in de eerste divisie verloren. De kampioen ging met 1-0 onderuit bij FC Dordrecht. De van Feyenoord gehuurde Jan Plug maakte in de tweede helft het doelpunt voor de thuisclub.

6 uur geleden
Nassoh redt in blessuretijd punt voor NAC bij Fortuna

SITTARD (ANP) - NAC Breda heeft zondag onderin de Eredivisie een nederlaag bij Fortuna Sittard ternauwernood voorkomen. Invaller Mohamed Nassoh schoot in de blessuretijd van de tweede helft van grote afstand raak: 1-1. Fortuna was na een klein uur spelen op voorsprong gekomen dankzij Kristoffer Peterson.

6 uur geleden
Feyenoord begint met Valente, Moder en Hadj Moussa tegen NEC

NIJMEGEN (ANP) - Luciano Valente, Jakub Moder en Anis Hadj Moussa beginnen met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen NEC. Het drietal is op tijd fit voor het duel om de tweede plaats in de Eredivisie.

7 uur geleden