PSV komt te laat op gang tegen Sevilla en is klaar in Europa
EINDHOVEN (ANP) - PSV is de rest van dit voetbalseizoen op nog maar twee fronten actief. De Eindhovenaren slaagden er donderdag in de tussenronde van de Europa League tegen Sevilla niet in een achterstand van 3-0 uit de eerste ontmoeting goed te maken. PSV kwam in het Philips-stadion te laat op gang: 2-0.
Het Europese seizoen is daarmee opnieuw op een teleurstelling uitgelopen voor PSV, dat de laatste jaren matig presteert. In 2018/2019 was de club voor het laatst actief in het hoofdtoernooi van de Champions League. Dit seizoen kwam PSV dichtbij, maar Rangers FC was in augustus in de play-offs van het belangrijkste clubtoernooi verrassend te sterk.
PSV-trainer Ruud van Nistelrooij had in aanloop naar de terugwedstrijd tegen Sevilla nog wel enig vertrouwen in een stunt. Daarbij baseerde hij zich op het spel van zijn ploeg in de eerste helft in Spanje, een week eerder. "Dat is het hoogste niveau dat we hebben gehaald dit jaar", sprak de coach.
Fouten
PSV maakte voor rust de nodige fouten en Sevilla kon steeds eenvoudig onder de druk die PSV probeerde te zetten uit voetballen. Luuk de Jong kreeg in de 3e minuut een kleine kopkans. Veel meer gevaar wisten de Brabanders voor rust niet te creëren.
Sevilla kreeg vrij kort na rust een goede mogelijkheid. Doelman Walter Benítez redde van dichtbij op een schot van Youssef En-Nesyri. PSV kwam wat vaker voor het doel van Sevilla dan voor rust, maar heel veel leverde het niet op. Xavi Simons schoot de bal in de 56e minuut vanaf de rand van het strafschopgebied te zacht, in de handen van de keeper.
Extra aanvaller
Van Nistelrooij bracht na een uur spelen met Fábio Silva een extra aanvaller in de ploeg. De supporters zongen "Alles of niets". Even leek het misschien toch nog "alles" te kunnen worden voor PSV. De Jong schoof de bal in de 77e minuut in het doel en kort daarna scoorde de spits opnieuw. Die treffer werd echter afgekeurd wegens buitenspel van Silva. Silva scoorde in blessuretijd alsnog, maar het derde doelpunt voor PSV viel niet meer.
PSV moet zich nu richten op de Eredivisie, waarin het na afgelopen weekeinde een achterstand van 6 punten heeft op koploper Feyenoord. In de kwartfinale van de KNVB-beker wacht volgende week eerstedivisionist ADO Den Haag.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/AFP) - Alexander Isak is aan een enkel geopereerd. Tijdens de ingreep bleek dat de spits van Liverpool zaterdag in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur ook een breuk in zijn kuitbeen had opgelopen. Liverpool kan nog niet zeggen hoelang hij uit de roulatie is.
3 uur geledenRIYAD (ANP) - Dankzij David Neres heeft Napoli de Italiaanse Supercup veroverd. De oud-aanvaller van Ajax maakte beide doelpunten in de finale tegen Bologna (2-0) die werd gespeeld in Riyad, de hoofdstad van Saudi-Arabië.
3 uur geledenBRUGGE (ANP) - Nicky Hayen is de nieuwe trainer van KRC Genk. Hij is de opvolger van Thorsten Fink, die vorige week werd ontslagen.
6 uur geledenSAO PAULO (ANP) - Neymar is succesvol aan zijn linkerknie geopereerd. Dat heeft zijn club Santos bekendgemaakt.
7 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - De Japanse middenvelder Takumi Minamino heeft tijdens de bekerwedstrijd van afgelopen zondag bij zijn club AS Monaco een gescheurde kruisband opgelopen. Dat meldt de Monegaskische club die uitkomt in de Franse competitie op X. Het is onduidelijk welke gevolgen de blessure heeft voor zijn deelname aan het WK voetbal van komende zomer.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Jaden Slory maakt het seizoen af bij Go Ahead Eagles. De club uit Deventer huurt de 20-jarige vleugelspeler van Feyenoord. Hij stond in de belangstelling van meerdere clubs. Slory koos voor Go Ahead Eagles omdat hij goede herinneringen bewaart aan trainer Melvin Boel, die hij tijdens zijn periode bij FC Dordrecht leerde kennen.
10 uur geledenSITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de samenwerking met hoofdsponsor syNeo per direct beëindigd. Het Duitse cosmeticabedrijf wilde niet langer voldoen aan de contractuele verplichtingen, meldt de Limburgse club uit de Eredivisie op zijn website. Volgens regionale omroep L1 zou het bedrijf jaarlijks 600.000 euro inbrengen en betrof het een contract van vijf seizoenen.
12 uur geleden