Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV knokt zich tegen Ajax naar tiende winst van KNVB-beker

PSV knokt zich tegen Ajax naar tiende winst van KNVB-beker

ROTTERDAM (ANP) - Op karakter heeft PSV voor de tiende keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Eindhoven knokte zich tijdens een enerverende finale tegen Ajax terug van een achterstand. Drie dagen na de slijtageslag tegen Leicester City in de kwartfinales van de Conference League gaven twee treffers van PSV in de eerste 5 minuten van de tweede helft de doorslag (2-1).

PSV won dit seizoen ook al de Johan Cruijff Schaal. De ploeg van trainer Roger Schmidt strijdt in de laatste vijf speelronden met Ajax om de landstitel. PSV heeft 4 punten minder en een slechter doelsaldo dan de koploper uit Amsterdam.

Opnieuw vestigde Ryan Gravenberch in de 23e minuut van een bekerfinale de aandacht op zich. De 19-jarige middenvelder combineerde met Davy Klaassen en schoot beheerst raak. Net als vorig jaar in de eindstrijd tegen Vitesse, toen Gravenberch ook in de 23e minuut de score opende. PSV legde drie dagen na het zware duel met Leicester City veel energie in de wedstrijd, maar kwam in de problemen als de spelers van Ajax uit de persoonlijke duels bleven. Dan ging de bal makkelijk rond en creëerde Ajax ook kansen.

Brobbey

Brian Brobbey miste even na de openingstreffer een grote kans op de 2-0. De 20-jarige spits kreeg verrassend de voorkeur boven Sébastien Haller, de topscorer van de Eredivisie en dit seizoen goed voor elf doelpunten in de Champions League. Trainer Erik ten Hag miste de geblesseerde Antony op de rechterflank en dacht de snelle Brobbey wel te kunnen gebruiken in de aanval. Vlak voor rust leek Noussair Mazraoui alsnog de tweede treffer te maken, maar videoscheidsrechter Dennis Higler zag dat Dusan Tadic even voor die treffer buitenspel stond.

Maarten Stekelenburg verdedigde het doel van Ajax. Ten Hag was de afgelopen weken niet tevreden over André Onana. De keeper uit Kameroen meldde zich geblesseerd af voor de eindstrijd. Stekelenburg kreeg weinig te doen voor rust. De 39-jarige doelman werd echter in de eerste 5 minuten van de tweede helft tweemaal gepasseerd. Eerst kopte Érick Gutiérrez raak, nadat Ibrahim Sangaré een vrije trap met het hoofd had verlengd (1-1). Vervolgens liet hij zich verrassen door een afstandsschot van Cody Gakpo.

Davy Klaassen leek voor 2-2 te zorgen, maar dit keer zag de videoscheidsrechter dat Brobbey buitenspel stond. Ten Hag besloot met Haller een extra aanvaller in te brengen nadat Tadic op de paal had geschoten. Ook Mohamed Ihattaren mocht in de slotfase nog invallen tegen zijn oude club. Maar PSV hield stand en was zelfs nog dicht bij de 3-1 toen invaller Yorbe Vertessen op de paal schoot.

Meer uit Voetbal

Ajax houdt met zege op Groningen hoop op Europees voetbal levend

VOLENDAM (ANP) - Ajax mag na een 2-0-overwinning tegen FC Groningen nog steeds hopen op Europees voetbal. De nummer 5 van de Eredivisie staat zondag in de finale van de play-offs om de voorrondes van de Conference League. Dan kunnen de Amsterdammers tegen de winnaar van FC Utrecht - sc Heerenveen voorkomen dat de club zich voor het eerst sinds 1965 niet kwalificeert voor Europees voetbal.

45 minuten geleden
Verdediger Maguire niet met Engeland mee naar WK voetbal

LONDEN (ANP) - Verdediger Harry Maguire gaat niet met Engeland mee naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 66-voudig international is door bondscoach Thomas Tuchel buiten de selectie gelaten, meldt Maguire (33) zelf via Instagram. Tuchel presenteert vrijdag zijn selectie.

2 uur geleden
Senegal met Mané en Koulibaly naar WK

DAKAR (ANP/AFP) - Senegal gaat met vedettes Sadio Mané en Kalidou Koulibaly naar het WK voetbal. Het is voor Senegal de derde deelname op rij aan het WK. Aanvoerder Koulibaly is nog herstellende van een dijbeenblessure.

3 uur geleden
Coach Wiegman ontvangt Vrouwen Eredivisie Oeuvre Award

ZEIST (ANP) - Sarina Wiegman krijgt de Vrouwen Eredivisie Oeuvre Award. De 56-jarige bondscoach van Engeland zal de onderscheiding voor persoonlijkheden die van grote waarde zijn geweest voor het Nederlandse voetbal komende maandag ontvangen tijdens de Eredivisie Awards.

5 uur geleden
El Karouani en Bounida in Marokkaanse voorselectie van 28 spelers

RABAT (ANP) - Souffian El Karouani van FC Utrecht en Rayane Bounida van Ajax maken deel uit van de Marokkaanse voorselectie voor het komende wereldkampioenschap voetbal. De spelersgroep bestaat uit 28 man. De WK-selectie mag uit maximaal 26 spelers bestaan.

6 uur geleden
Schouten: ruime openingstijden horeca tijdens WK voetbal

ROTTERDAM (ANP) - Volgens burgemeester Carola Schouten krijgt de Rotterdamse horeca voldoende ruime openingstijden tijdens het wereldkampioenschap voetbal. Kroegen mogen langer openblijven en vertoningen van wedstrijden in de late avond en nacht, zowel binnen als op pleinen en terrassen, zijn toegestaan. "De ondernemers dienen zich uiteraard wel aan de regels te houden en de vergunningen in orde te hebben", aldus de burgemeester.

6 uur geleden
PSV-doelman Kovar in Tsjechische WK-selectie

PRAAG (ANP) - PSV-doelman Matej Kovar maakt deel uit van de Tsjechische selectie voor het komende wereldkampioenschap. Lukas Hornicek (SC Braga) en Jindrich Stanek (Slavia Praag) zijn de andere twee keepers in de selectie, die nu nog uit 29 spelers bestaat. Daarvan moeten er nog drie voetballers afvallen.

6 uur geleden