Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV knokt zich tegen Ajax naar tiende winst van KNVB-beker

PSV knokt zich tegen Ajax naar tiende winst van KNVB-beker

ROTTERDAM (ANP) - Op karakter heeft PSV voor de tiende keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Eindhoven knokte zich tijdens een enerverende finale tegen Ajax terug van een achterstand. Drie dagen na de slijtageslag tegen Leicester City in de kwartfinales van de Conference League gaven twee treffers van PSV in de eerste 5 minuten van de tweede helft de doorslag (2-1).

PSV won dit seizoen ook al de Johan Cruijff Schaal. De ploeg van trainer Roger Schmidt strijdt in de laatste vijf speelronden met Ajax om de landstitel. PSV heeft 4 punten minder en een slechter doelsaldo dan de koploper uit Amsterdam.

Opnieuw vestigde Ryan Gravenberch in de 23e minuut van een bekerfinale de aandacht op zich. De 19-jarige middenvelder combineerde met Davy Klaassen en schoot beheerst raak. Net als vorig jaar in de eindstrijd tegen Vitesse, toen Gravenberch ook in de 23e minuut de score opende. PSV legde drie dagen na het zware duel met Leicester City veel energie in de wedstrijd, maar kwam in de problemen als de spelers van Ajax uit de persoonlijke duels bleven. Dan ging de bal makkelijk rond en creëerde Ajax ook kansen.

Brobbey

Brian Brobbey miste even na de openingstreffer een grote kans op de 2-0. De 20-jarige spits kreeg verrassend de voorkeur boven Sébastien Haller, de topscorer van de Eredivisie en dit seizoen goed voor elf doelpunten in de Champions League. Trainer Erik ten Hag miste de geblesseerde Antony op de rechterflank en dacht de snelle Brobbey wel te kunnen gebruiken in de aanval. Vlak voor rust leek Noussair Mazraoui alsnog de tweede treffer te maken, maar videoscheidsrechter Dennis Higler zag dat Dusan Tadic even voor die treffer buitenspel stond.

Maarten Stekelenburg verdedigde het doel van Ajax. Ten Hag was de afgelopen weken niet tevreden over André Onana. De keeper uit Kameroen meldde zich geblesseerd af voor de eindstrijd. Stekelenburg kreeg weinig te doen voor rust. De 39-jarige doelman werd echter in de eerste 5 minuten van de tweede helft tweemaal gepasseerd. Eerst kopte Érick Gutiérrez raak, nadat Ibrahim Sangaré een vrije trap met het hoofd had verlengd (1-1). Vervolgens liet hij zich verrassen door een afstandsschot van Cody Gakpo.

Davy Klaassen leek voor 2-2 te zorgen, maar dit keer zag de videoscheidsrechter dat Brobbey buitenspel stond. Ten Hag besloot met Haller een extra aanvaller in te brengen nadat Tadic op de paal had geschoten. Ook Mohamed Ihattaren mocht in de slotfase nog invallen tegen zijn oude club. Maar PSV hield stand en was zelfs nog dicht bij de 3-1 toen invaller Yorbe Vertessen op de paal schoot.

Meer uit Voetbal

Tottenham-coach Tudor achtte vroege keeperswissel noodzakelijk

MADRID (ANP/AFP) - Tottenham Hotspur-coach Igor Tudor achtte de vroege wissel van doelman Antonin Kinsky tegen Atlético Madrid "noodzakelijk ter bescherming van zichzelf en het team". "Dit was een ongelooflijke situatie. Ik ben al vijftien jaar trainer, maar ik heb dit nog nooit gedaan", zei de interim-coach tijdens zijn persconferentie. Kinsky (22) werd in de zeventiende minuut gewisseld na twee fouten die doelpunten inleidden.

45 minuten geleden
Infantino: Iran mag van Trump meedoen aan WK voetbal

MIAMI (ANP/RTR/DPA) - De voetballers van Iran kunnen gewoon meedoen aan het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump verzekerd aan Gianni Infantino, de baas van wereldvoetbalbond FIFA. "Vanavond heb ik Trump gesproken over de voorbereidingen voor het WK. De president herhaalde dat het Iraanse team welkom is. Ik dank hem oprecht voor zijn steun", meldde Infantino via sociale media.

1 uur geleden
Bayern München laat Atalanta kansloos en is dicht bij kwartfinale

BERGAMO (ANP) - Bayern München kan een plek in de kwartfinale van de Champions League nauwelijks nog ontgaan. De Duitse koploper won de uitwedstrijd tegen Atalanta in Bergamo met overtuigende cijfers: 1-6. De tweede ontmoeting is volgende week in Duitsland.

11 uur geleden
Slot na nederlaag bij Galatasaray ontevreden over arbitrage

ISTANBUL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na de nederlaag van 1-0 bij Galatasaray in de achtste finales van de Champions League niet te spreken over de arbitrage. De Nederlander vertelde op een persconferentie in Istanbul dat hij vond dat het doelpunt dat zijn elftal in de tweede helft maakte onterecht werd afgekeurd.

11 uur geleden
Tudor wisselt Tottenham-doelman Kinsky na twee blunders

MADRID (ANP) - Tottenham Hotspur-trainer Igor Tudor heeft in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de achtste finales van de Champions League doelman Antonin Kinsky al na een kwartier gewisseld. De 22-jarige Tsjech blunderde twee keer en moest plaatsmaken voor Guglielmo Vicario.

12 uur geleden
Galatasaray klopt Liverpool in eerste duel achtste finales CL

ISTANBUL (ANP) - In de achtste finales van de Champions League heeft Galatasaray met 1-0 gewonnen van Liverpool. De return is op 18 maart op Anfield. De winnaar van de dubbele confrontatie speelt in de kwartfinale tegen de winnaar van Paris Saint-Germain tegen Chelsea.

13 uur geleden
García denkt bij Ajax snel voor verandering te kunnen zorgen

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García denkt bij Ajax op korte termijn voor verandering te kunnen zorgen. Dat zegt de 52-jarige Spanjaard in een interview op de website van de Amsterdammers. García werd zondag aangesteld als vervanger van de aan de kant gezette Fred Grim.

14 uur geleden