Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV knokt zich tegen Ajax naar tiende winst van KNVB-beker

PSV knokt zich tegen Ajax naar tiende winst van KNVB-beker

ROTTERDAM (ANP) - Op karakter heeft PSV voor de tiende keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Eindhoven knokte zich tijdens een enerverende finale tegen Ajax terug van een achterstand. Drie dagen na de slijtageslag tegen Leicester City in de kwartfinales van de Conference League gaven twee treffers van PSV in de eerste 5 minuten van de tweede helft de doorslag (2-1).

PSV won dit seizoen ook al de Johan Cruijff Schaal. De ploeg van trainer Roger Schmidt strijdt in de laatste vijf speelronden met Ajax om de landstitel. PSV heeft 4 punten minder en een slechter doelsaldo dan de koploper uit Amsterdam.

Opnieuw vestigde Ryan Gravenberch in de 23e minuut van een bekerfinale de aandacht op zich. De 19-jarige middenvelder combineerde met Davy Klaassen en schoot beheerst raak. Net als vorig jaar in de eindstrijd tegen Vitesse, toen Gravenberch ook in de 23e minuut de score opende. PSV legde drie dagen na het zware duel met Leicester City veel energie in de wedstrijd, maar kwam in de problemen als de spelers van Ajax uit de persoonlijke duels bleven. Dan ging de bal makkelijk rond en creëerde Ajax ook kansen.

Brobbey

Brian Brobbey miste even na de openingstreffer een grote kans op de 2-0. De 20-jarige spits kreeg verrassend de voorkeur boven Sébastien Haller, de topscorer van de Eredivisie en dit seizoen goed voor elf doelpunten in de Champions League. Trainer Erik ten Hag miste de geblesseerde Antony op de rechterflank en dacht de snelle Brobbey wel te kunnen gebruiken in de aanval. Vlak voor rust leek Noussair Mazraoui alsnog de tweede treffer te maken, maar videoscheidsrechter Dennis Higler zag dat Dusan Tadic even voor die treffer buitenspel stond.

Maarten Stekelenburg verdedigde het doel van Ajax. Ten Hag was de afgelopen weken niet tevreden over André Onana. De keeper uit Kameroen meldde zich geblesseerd af voor de eindstrijd. Stekelenburg kreeg weinig te doen voor rust. De 39-jarige doelman werd echter in de eerste 5 minuten van de tweede helft tweemaal gepasseerd. Eerst kopte Érick Gutiérrez raak, nadat Ibrahim Sangaré een vrije trap met het hoofd had verlengd (1-1). Vervolgens liet hij zich verrassen door een afstandsschot van Cody Gakpo.

Davy Klaassen leek voor 2-2 te zorgen, maar dit keer zag de videoscheidsrechter dat Brobbey buitenspel stond. Ten Hag besloot met Haller een extra aanvaller in te brengen nadat Tadic op de paal had geschoten. Ook Mohamed Ihattaren mocht in de slotfase nog invallen tegen zijn oude club. Maar PSV hield stand en was zelfs nog dicht bij de 3-1 toen invaller Yorbe Vertessen op de paal schoot.

Meer uit Voetbal

Verdediger Maguire (33) verlengt contract bij Manchester United

MANCHESTER (ANP) - Harry Maguire blijft bij Manchester United voetballen. De 33-jarige verdediger heeft zijn contract verlengd tot de zomer van 2027, met een optie voor nog een jaar.

52 minuten geleden
Iran wacht op antwoord FIFA en beslist daarna over WK-deelname

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse regering neemt pas een besluit over de deelname van het nationale team aan het WK voetbal zodra ze een reactie van de FIFA heeft ontvangen over de verplaatsing van de wedstrijden. Dat zegt Ahmad Donyamali, de Iraanse minister van Sport.

55 minuten geleden
Depay krijgt Diniz als nieuwe trainer bij Corinthians

SÃO PAULO (ANP) - Fernando Diniz is de nieuwe trainer van Corinthians. De oud-bondscoach van de Braziliaanse voetballers ondertekent een contract tot het einde van het jaar, meldt de club van Oranje-international Memphis Depay.

2 uur geleden
Invaller Politano helpt Napoli aan thuiszege op AC Milan

NAPELS (ANP) - Matteo Politano heeft Napoli aan een thuiszege op AC Milan geholpen. De invaller maakte in de 79e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd (1-0).

13 uur geleden
Vakbond wil immigratiedienst ICE niet bij WK-stadion

LOS ANGELES (ANP) - Een Amerikaanse vakbond die optreedt namens 2000 horecamedewerkers van het SoFi Stadium eist dat de FIFA de Amerikaanse immigratiedienst (ICE) tijdens het WK voetbal niet toelaat rond dit stadion in Inglewood bij Los Angeles. Unite Here Local 11 dreigt met een staking als de wereldvoetbalbond niet akkoord gaat met hun wensen.

14 uur geleden
Trainer Kuijt wil contract bij FC Dordrecht verlengen

LEEUWARDEN (ANP) - Trainer Dirk Kuijt wil zijn contract bij FC Dordrecht verlengen. "Eigenlijk is er al witte rook", zei de voormalige aanvaller na een gelijkspel bij SC Cambuur (1-1) voor de camera van ESPN. "Maar dit soort belangrijke zaken moet je altijd op papier zetten. Dat ligt weer bij andere mensen. Ik hoop dat dat snel gebeurt."

15 uur geleden
Juventus wint van Genoa en passeert doelman Bijlow tweemaal

TURIJN (ANP) - Juventus heeft de thuiswedstrijd tegen Genoa gewonnen (2-0). De club uit Turijn leidde na zeventien minuten met twee doelpunten verschil. Bremer en Weston McKennie passeerden de Nederlandse doelman Justin Bijlow van de bezoekers uit Genua.

16 uur geleden