Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV klopt Sturm Graz en blijft in race voor vervolg Europa League

PSV klopt Sturm Graz en blijft in race voor vervolg Europa League

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft zijn kansen op een langer verblijf in de Europa League vergroot. De Eindhovenaren rekenden donderdag in een leeg Philips-stadion af met Sturm Graz, de inmiddels uitgeschakelde hekkensluiter in groep B. Dankzij treffers van Carlos Vinícius (strafschop) en Armindo Bruma won PSV met 2-0.

Koploper AS Monaco was in de andere poulewedstrijd met 2-1 te sterk voor Real Sociedad. Monaco heeft na vijf speelronden 11 punten, PSV staat op 8 punten en Sociedad op 6 punten. Monaco, dat de reeks afsluit met een confrontatie met Sturm Graz, gaat als groepswinnaar door naar de achtste finales. PSV en Sociedad strijden over twee weken in San Sebastian voor de tweede plek, die recht geeft op een plaats in een tussenronde. De nummers 2 uit de Europa League spelen tegen de nummers 3 uit de Champions League voor een plek in de achtste finales van de Europa League. PSV heeft aan een gelijkspel dus genoeg.

Als PSV als derde eindigt, gaan de Brabanders door in de Conference League. De nummers 3 uit de Europa League spelen tegen de nummers 2 uit de Conference League voor een plaats in de achtste finales van de Conference League.

Na de overtuigende zege afgelopen weekeinde op Vitesse (2-0), had trainer Roger Schmidt geen redenen zijn elftal te wijzigen. Het werd de Duitser ook iets makkelijker gemaakt doordat basiskrachten Philipp Max, Eran Zahavi, Cody Gakpo en Noni Madueke nog altijd ontbraken. Ook Jordan Teze en Ryan Thomas ontbreken bij PSV nog vanwege blessures. Aanvoerder Marco van Ginkel moest wel weer genoegen nemen met een rol als reserve. Met Jeremy Antonisse (die in de slotfase inviel), Dennis Vos en Jenson Seelt voegde Schmidt drie spelers van Jong PSV aan zijn selectie toe.

PSV had in de eerste helft de overhand, maar werd lange tijd niet echt dreigend. Carlos Vinícius draaide in de 35e minuut op de rand van het strafschopgebied goed weg, maar zijn schot was te zacht. In de laatste minuut van de reguliere speeltijd van de eerste helft was hij wel trefzeker. Vinícius benutte een strafschop, die was gegeven na een overtreding van doelman Jörg Siebenhandl op Mario Götze.

Armindo Bruma, topscorer van PSV in de Eredivisie, zorgde op aangeven van Ritsu Doan met een laag schot in de benedenhoek voor de 2-0.

Meer uit Sport

Saka verbindt zijn toekomst met nieuw contract aan Arsenal

LONDEN (ANP) - Bukayo Saka (24) heeft zijn contract bij Arsenal verlengd. De club uit Londen spreekt van een contract voor de "lange termijn", zonder een contractduur te noemen. Volgens Britse media heeft de Engelse aanvaller bijgetekend tot 2031.

35 minuten geleden
Duitse president tegen Olympische Spelen in 2036 in Duitsland

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse president Frank-Walter Steinmeier zou het geweldig vinden als Duitsland de Olympische Spelen en Paralympische Spelen in 2040 of 2044 zou houden. Maar hij is geen voorstander van een poging de Zomerspelen in 2036 al naar zijn land te halen omdat het dan honderd jaar geleden is dat de Spelen in Berlijn waren.

1 uur geleden
Rus Filippov bezorgt neutrale atleten eerste medaille van Spelen

BORMIO (ANP/AFP) - De Rus Nikita Filippov heeft de neutrale atleten donderdag de eerste medaille van deze Olympische Winterspelen bezorgd. Hij behaalde op het debuterende onderdeel toerskiën, in het Engels ski mountaineering, zilver op de sprint. De Spanjaard Oriol Cardona Coll won in het Italiaanse Bormio de tweede gouden medaille ooit voor het land op de Winterspelen en de eerste sinds 1972.

1 uur geleden
Schulting treft op Olympische Spelen Velzeboer in kwartfinale

MILAAN (ANP) - Suzanne Schulting treft vrijdag bij haar rentree in het internationale shorttrackcircuit haar landgenote Xandra Velzeboer. Beide rijdsters zijn op de olympische 1500 meter in Milaan ingedeeld in de vijfde kwartfinale, blijkt uit het vrijgegeven schema.

2 uur geleden
Wielrenner Milan sprint naar ritzege in UAE Tour

FUJAIRAH (ANP) - De Italiaan Jonathan Milan heeft de vierde etappe gewonnen van de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten, kortweg UAE Tour. De 25-jarige wielrenner van Lidl - Trek was na 182 kilometer duidelijk de snelste in de sprint in kustplaats Fujairah. De Brit Ethan Vernon werd tweede, voor Jonathans twee jaar jongere broer Matteo Milan.

2 uur geleden
Boer traint dag na val op 500 meter weer mee bij shorttrackers

MILAAN (ANP) - Shorttracker Teun Boer heeft geen blessure overgehouden aan zijn harde val in de finale van de olympische 500 meter. De 24-jarige Nijmegenaar verscheen donderdag aan het begin van de middag op het ijs van de trainingshal in de Milano Ice Skating Arena.

4 uur geleden
Verstappen redelijk productief tijdens ochtendsessie in Bahrein

SAKHIR (ANP) - Max Verstappen heeft tijdens zijn eerste sessie van de tweede testweek in Bahrein 56 ronden gereden. Daarmee was de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 productiever dan zijn teamgenoot Isack Hadjar een dag eerder, die toen in de ochtendsessie slechts dertien ronden reed door onderhoud aan de Red Bull. Over de hele dag kwam de Fransman tot een kleine zeventig ronden, Verstappen komt donderdagmiddag nog in actie.

5 uur geleden