Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV klopt Sturm Graz en blijft in race voor vervolg Europa League

PSV klopt Sturm Graz en blijft in race voor vervolg Europa League

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft zijn kansen op een langer verblijf in de Europa League vergroot. De Eindhovenaren rekenden donderdag in een leeg Philips-stadion af met Sturm Graz, de inmiddels uitgeschakelde hekkensluiter in groep B. Dankzij treffers van Carlos Vinícius (strafschop) en Armindo Bruma won PSV met 2-0.

Koploper AS Monaco was in de andere poulewedstrijd met 2-1 te sterk voor Real Sociedad. Monaco heeft na vijf speelronden 11 punten, PSV staat op 8 punten en Sociedad op 6 punten. Monaco, dat de reeks afsluit met een confrontatie met Sturm Graz, gaat als groepswinnaar door naar de achtste finales. PSV en Sociedad strijden over twee weken in San Sebastian voor de tweede plek, die recht geeft op een plaats in een tussenronde. De nummers 2 uit de Europa League spelen tegen de nummers 3 uit de Champions League voor een plek in de achtste finales van de Europa League. PSV heeft aan een gelijkspel dus genoeg.

Als PSV als derde eindigt, gaan de Brabanders door in de Conference League. De nummers 3 uit de Europa League spelen tegen de nummers 2 uit de Conference League voor een plaats in de achtste finales van de Conference League.

Na de overtuigende zege afgelopen weekeinde op Vitesse (2-0), had trainer Roger Schmidt geen redenen zijn elftal te wijzigen. Het werd de Duitser ook iets makkelijker gemaakt doordat basiskrachten Philipp Max, Eran Zahavi, Cody Gakpo en Noni Madueke nog altijd ontbraken. Ook Jordan Teze en Ryan Thomas ontbreken bij PSV nog vanwege blessures. Aanvoerder Marco van Ginkel moest wel weer genoegen nemen met een rol als reserve. Met Jeremy Antonisse (die in de slotfase inviel), Dennis Vos en Jenson Seelt voegde Schmidt drie spelers van Jong PSV aan zijn selectie toe.

PSV had in de eerste helft de overhand, maar werd lange tijd niet echt dreigend. Carlos Vinícius draaide in de 35e minuut op de rand van het strafschopgebied goed weg, maar zijn schot was te zacht. In de laatste minuut van de reguliere speeltijd van de eerste helft was hij wel trefzeker. Vinícius benutte een strafschop, die was gegeven na een overtreding van doelman Jörg Siebenhandl op Mario Götze.

Armindo Bruma, topscorer van PSV in de Eredivisie, zorgde op aangeven van Ritsu Doan met een laag schot in de benedenhoek voor de 2-0.

Meer uit Sport

Golfer McIlroy gelooft niet in verzoening PGA Tour en LIV Golf

DUBAI (ANP) - Golfer Rory McIlroy gelooft niet in een verzoening tussen de Amerikaanse tour PGA en de door Saudi-Arabië gefinancierde LIV Golf League. Daarvoor is de verdeeldheid te groot, zei de nummer 2 van de wereld voorafgaand aan de Dubai Desert Classic.

6 uur geleden
Janko Franjic derde remmer Nederlandse viermansbob op Spelen

ARNHEM (ANP) - Janko Franjic is derde remmer in de viermansbob van stuurman Dave Wesselink bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. NOC*NSF en de Bob en Slee Bond Nederland (BSBN) maakten woensdag tijdens een presentatie op Papendal bekend dat de remmer samen met zijn broer Jelen Franjic en Timme Koster achter Wesselink in de viermansbob zit.

11 uur geleden
Duitse tennistopper Zverev naar derde ronde van Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Alexander Zverev staat in de derde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de eveneens 28-jarige Fransman Alexandre Müller: 6-3 4-6 6-3 6-4. Zverev speelt in de derde ronde tegen de Brit Cameron Norrie, die in vier sets won van de Amerikaan Emilio Nava.

12 uur geleden
Deen Lund Andresen sprint naar zege in eerste rit Tour Down Under

TANUNDA (ANP/BELGA) - De Deen Tobias Lund Andresen heeft de eerste etappe van de Tour Down Under gewonnen. De renner van Decathlon CMA CGM was na 121 kilometer in de sprint in het Australische Tanunda sneller dan topfavorieten Matthew Brennan (Visma-Lease a Bike) en de Australiër Sam Welsford. De Nederlander Danny van Poppel liep het podium nipt mis en werd vierde.

15 uur geleden
Alcaraz en Sabalenka zonder setverlies verder op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Lijstaanvoerders Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka hebben zich zonder setverlies geplaatst voor de derde ronde van de Australian Open. De Spanjaard Alcaraz versloeg de Duitser Yannick Hanfmann in Melbourne in een kleine drie uur (7-6 (4) 6-3 6-2), Sabalenka uit Belarus had nog minder moeite met de Chinese qualifier Bai Zhuoxuan (6-3 6-1). De tweevoudig winnares was na een uur en een kwartier klaar.

15 uur geleden
Olympisch kampioene Meester stopt na zestien jaar met toproeien

AMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.

1 dag geleden
Raad van commissarissen Ajax draagt vijf leden voor

AMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.

1 dag geleden