PSV klopt Sturm Graz en blijft in race voor vervolg Europa League
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft zijn kansen op een langer verblijf in de Europa League vergroot. De Eindhovenaren rekenden donderdag in een leeg Philips-stadion af met Sturm Graz, de inmiddels uitgeschakelde hekkensluiter in groep B. Dankzij treffers van Carlos Vinícius (strafschop) en Armindo Bruma won PSV met 2-0.
Koploper AS Monaco was in de andere poulewedstrijd met 2-1 te sterk voor Real Sociedad. Monaco heeft na vijf speelronden 11 punten, PSV staat op 8 punten en Sociedad op 6 punten. Monaco, dat de reeks afsluit met een confrontatie met Sturm Graz, gaat als groepswinnaar door naar de achtste finales. PSV en Sociedad strijden over twee weken in San Sebastian voor de tweede plek, die recht geeft op een plaats in een tussenronde. De nummers 2 uit de Europa League spelen tegen de nummers 3 uit de Champions League voor een plek in de achtste finales van de Europa League. PSV heeft aan een gelijkspel dus genoeg.
Als PSV als derde eindigt, gaan de Brabanders door in de Conference League. De nummers 3 uit de Europa League spelen tegen de nummers 2 uit de Conference League voor een plaats in de achtste finales van de Conference League.
Na de overtuigende zege afgelopen weekeinde op Vitesse (2-0), had trainer Roger Schmidt geen redenen zijn elftal te wijzigen. Het werd de Duitser ook iets makkelijker gemaakt doordat basiskrachten Philipp Max, Eran Zahavi, Cody Gakpo en Noni Madueke nog altijd ontbraken. Ook Jordan Teze en Ryan Thomas ontbreken bij PSV nog vanwege blessures. Aanvoerder Marco van Ginkel moest wel weer genoegen nemen met een rol als reserve. Met Jeremy Antonisse (die in de slotfase inviel), Dennis Vos en Jenson Seelt voegde Schmidt drie spelers van Jong PSV aan zijn selectie toe.
PSV had in de eerste helft de overhand, maar werd lange tijd niet echt dreigend. Carlos Vinícius draaide in de 35e minuut op de rand van het strafschopgebied goed weg, maar zijn schot was te zacht. In de laatste minuut van de reguliere speeltijd van de eerste helft was hij wel trefzeker. Vinícius benutte een strafschop, die was gegeven na een overtreding van doelman Jörg Siebenhandl op Mario Götze.
Armindo Bruma, topscorer van PSV in de Eredivisie, zorgde op aangeven van Ritsu Doan met een laag schot in de benedenhoek voor de 2-0.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen (36) heeft eenvoudig de derde ronde van het WK darts in Londen bereikt. De drievoudig wereldkampioen won in het Londense Alexandra Palace met 3-1 van de Ier William O'Connor. Van Gerwen kwam vrijwel geen moment in de problemen tegen O'Connor. Mighty Mike gooide bij vlagen weer als vanouds en kende alleen in de derde set een inzinking.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Danny Noppert is na een meeslepende wedstrijd uitgeschakeld op het WK darts in Londen. De 34-jarige Fries ging in de tweede ronde ondanks een sterke comeback met 3-2 onderuit tegen de Britse WK-debutant Justin Hood. In de allesbeslissende vijfde set was het maximale aantal van 11 legs nodig om de wedstrijd te beslissen (6-5).
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Jermaine Wattimena heeft zich geplaatst voor de derde ronde op het WK darts. De 37-jarige darter uit Westervoort won een enerverend duel met de Brit Scott Williams (3-2).
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Drievoudig paralympisch kampioen Jetze Plat (34) heeft besloten te stoppen met triatlon. Hij gaat zich volledig richten op het wheelen (rolstoelracen).
14 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Basketballer Quinten Post heeft met 8 punten bijgedragen aan een overtuigende thuiszege van Golden State Warriors op Orlando Magic in de NBA: 120-97. De 25-jarige Nederlander begon aan het duel en gaf ook 4 assists. Vedette Stephen Curry was het best op schot met 26 punten.
18 uur geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen staat in de derde ronde van het WK darts in Londen. De 23-jarige Nederlander versloeg Alan Soutar in Alexandra Palace: 3-1.
1 dag geledenHOFSTADE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft met overmacht de Plage Cross Hofstade gewonnen. De Brabander reed vroeg in de wedstrijd weg van de concurrentie en kwam solo over de finish. Van der Poel won al voor de derde dag op rij. Hij was zaterdag de sterkste in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen en zondag de beste in de wereldbekerwedstrijd in Koksijde. Het was zijn vierde zege in evenzoveel wedstrijden deze winter.
1 dag geleden