
PSV klopt RKC (0-1) en wint na vier maanden weer een uitwedstrijd
WAALWIJK (ANP) - PSV mag nog steeds hopen op de eerste landstitel sinds 2018. De Eindhovenaren wonnen de uitwedstrijd tegen RKC Waalwijk moeizaam (0-1) en hebben met nog tien speelronden te gaan een achterstand van 6 punten op koploper Feyenoord. Het was voor PSV in de competitie de eerste zege in een uitwedstrijd sinds begin november, toen Ajax in Amsterdam met 2-1 werd verslagen.
De overwinning op RKC was de tweede opsteker voor PSV dit weekeinde, dat zaterdag de amateurs van Spakenburg lootte voor de halve finale van de KNVB-beker. PSV won dat toernooi vorig jaar en een finale, tegen Feyenoord of Ajax in De Kuip, lijkt opnieuw aanstaande.
PSV wil ook graag weer eens kampioen worden en mag in het restant van de competitie, gezien de achterstand, eigenlijk geen fout meer maken. Tegen RKC vergat het elftal van trainer Ruud van Nistelrooij in de eerste helft afstand te nemen.
Kansen
PSV was veel beter en kreeg de nodige kansen. Etienne Vaessen onderscheidde zich met meerdere goede reddingen. De doelman stopte in de 18e minuut eerst een vrije trap van Patrick van Aanholt en daarna redde hij ook op de rebound van Fábio Silva.
Xavi Simons, die donderdag in de kwartfinale van de beker tegen ADO Den Haag (3-1) werd gespaard, speelde opnieuw een belangrijke rol en was moeilijk af te stoppen voor de RKC'ers. De spelmaker kreeg meerdere tikken te verwerken. Simons was ook dicht bij een doelpunt. Na een half uur schoot hij de bal tegen de lat.
Bakayoko
De verdiende openingstreffer viel voor rust toch nog. Nadat een schot van Simons was geblokt, kon Johan Bakayoko bij de tweede paal de bal binnen schieten. De 19-jarige Belg was bij vijf van de laatste negen PSV-doelpunten in de Eredivisie betrokken (drie doelpunten en twee assists).
Na rust veranderde het spelbeeld en werd RKC zelf ook gevaarlijk. Aanvoerder Michiel Kramer kopte de bal in de 52e minuut maar net naast. Kort daarna moest Luuk de Jong zich bij PSV laten vervangen. De spits, die vrijdag zijn interlandloopbaan beëindigde, liep een blessure op. De Jong kon wel op eigen kracht het veld verlaten.
RKC drong steeds meer aan. Iliass Bel Hassani schoot halverwege de tweede helft naast en ook invaller Florian Jozefzoon kreeg een goede mogelijkheid. De aanvaller schoot vanuit kansrijke positie over.
Meer uit Voetbal
SANTA CLARA/SAINT-LOUIS (ANP) - Titelverdediger Mexico en gastland Verenigde Staten nemen het tegen elkaar op in de finale van de Gold Cup. Die is zondag in Houston.
54 minuten geledenARNHEM (ANP) - Peter Bosz heeft net als een jaar eerder de Rinus Michels Award voor beste coach van het seizoen gewonnen. De coach van PSV werd gekozen boven Paul Simonis (Go Ahead Eagles), Francesco Farioli (Ajax) en Ron Jans (FC Utrecht).
13 uur geledenTHUN (ANP) - Finland heeft de eerste wedstrijd op het EK voetbal in Zwitserland met 1-0 gewonnen van IJsland. In de Stockhorn Arena van Thun maakte de Finse Saara Kosola het enige doelpunt.
13 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Olivier Boscagli heeft een contract voor vijf jaar getekend bij Brighton & Hove Albion. De 27-jarige in Monaco geboren verdediger had al bekendgemaakt PSV na zes seizoenen transfervrij te verlaten.
14 uur geledenSPIEZ (ANP) - Oranje-verdedigster Veerle Buurman verwacht zaterdag tijdens haar waarschijnlijke EK-debuut tegen Wales iets meer spanning dan tijdens haar vorige zes interlands. "Dat is ook niet gek en ik weet hoe ik daarmee om moet gaan: gewoon op me af laten komen en mijn ding doen. Het team steunt me daarbij", zegt het snel opgeklommen talent tijdens een mediamoment in het Zwitserse Spiez.
17 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Rogier Meijer wordt bij Bayer Leverkusen assistent-trainer van Erik ten Hag. De 43-jarige Doetinchemmer was sinds 2020 hoofdcoach van NEC, waar hij na afgelopen seizoen werd opgevolgd door Dick Schreuder. "Heel veel succes bij Bayer Leverkusen", meldt NEC op X.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn is vol vertrouwen begonnen bij zijn nieuwe club Feyenoord. "Als je mij haalt, haal je doelpunten. Dat is iets wat elke club nodig heeft, Feyenoord ook", zei de van FC Twente overgekomen middenvelder tijdens zijn presentatie in De Kuip.
19 uur geleden