PSV klopt RKC (0-1) en wint na vier maanden weer een uitwedstrijd
WAALWIJK (ANP) - PSV mag nog steeds hopen op de eerste landstitel sinds 2018. De Eindhovenaren wonnen de uitwedstrijd tegen RKC Waalwijk moeizaam (0-1) en hebben met nog tien speelronden te gaan een achterstand van 6 punten op koploper Feyenoord. Het was voor PSV in de competitie de eerste zege in een uitwedstrijd sinds begin november, toen Ajax in Amsterdam met 2-1 werd verslagen.
De overwinning op RKC was de tweede opsteker voor PSV dit weekeinde, dat zaterdag de amateurs van Spakenburg lootte voor de halve finale van de KNVB-beker. PSV won dat toernooi vorig jaar en een finale, tegen Feyenoord of Ajax in De Kuip, lijkt opnieuw aanstaande.
PSV wil ook graag weer eens kampioen worden en mag in het restant van de competitie, gezien de achterstand, eigenlijk geen fout meer maken. Tegen RKC vergat het elftal van trainer Ruud van Nistelrooij in de eerste helft afstand te nemen.
Kansen
PSV was veel beter en kreeg de nodige kansen. Etienne Vaessen onderscheidde zich met meerdere goede reddingen. De doelman stopte in de 18e minuut eerst een vrije trap van Patrick van Aanholt en daarna redde hij ook op de rebound van Fábio Silva.
Xavi Simons, die donderdag in de kwartfinale van de beker tegen ADO Den Haag (3-1) werd gespaard, speelde opnieuw een belangrijke rol en was moeilijk af te stoppen voor de RKC'ers. De spelmaker kreeg meerdere tikken te verwerken. Simons was ook dicht bij een doelpunt. Na een half uur schoot hij de bal tegen de lat.
Bakayoko
De verdiende openingstreffer viel voor rust toch nog. Nadat een schot van Simons was geblokt, kon Johan Bakayoko bij de tweede paal de bal binnen schieten. De 19-jarige Belg was bij vijf van de laatste negen PSV-doelpunten in de Eredivisie betrokken (drie doelpunten en twee assists).
Na rust veranderde het spelbeeld en werd RKC zelf ook gevaarlijk. Aanvoerder Michiel Kramer kopte de bal in de 52e minuut maar net naast. Kort daarna moest Luuk de Jong zich bij PSV laten vervangen. De spits, die vrijdag zijn interlandloopbaan beëindigde, liep een blessure op. De Jong kon wel op eigen kracht het veld verlaten.
RKC drong steeds meer aan. Iliass Bel Hassani schoot halverwege de tweede helft naast en ook invaller Florian Jozefzoon kreeg een goede mogelijkheid. De aanvaller schoot vanuit kansrijke positie over.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool kan de komende weken geen beroep doen op Cody Gakpo. De Oranje-international kampt met een blessure. Dat meldde Slot een dag voor de uitwedstrijd in de Champions League bij Internazionale. Gakpo reisde niet mee met de ploeg naar Milaan.
3 uur geledenZÜRICH (ANP) - Alle wedstrijden tijdens het WK voetbal van volgend jaar worden twee keer onderbroken voor drinkpauzes. Dat maakte wereldvoetbalbond FIFA maandag bekend. De pauzes duren drie minuten en vinden in elke helft na 22 minuten plaats.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Vedette Mohamed Salah ontbreekt in de selectie van Liverpool voor het duel met Internazionale in de Champions League. De 33-jarige Egyptenaar had kritiek geuit op trainer Arne Slot en de club nadat hij bij de afgelopen wedstrijden op de reservebank moest zitten. Ook Cody Gakpo ontbreekt in de selectie van Liverpool.
8 uur geledenZEIST (ANP) - De Eredivisie CV en Coöperatie Eerste Divisie hebben een oproep gedaan aan de overheid, politie en het Openbaar Ministerie om daders bij ernstige ongeregeldheden strafrechtelijk te vervolgen. De clubs uit het betaald voetbal zijn het er "unaniem" over eens dat er strenger gestraft moet worden. "De huidige sancties zijn niet afschrikwekkend genoeg."
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim kan woensdag in de uitwedstrijd tegen Qarabag FK in de Champions League niet beschikken over Josip Sutalo, Kenneth Taylor en Wout Weghorst. Het drietal is niet fit genoeg om mee te reizen naar Azerbeidzjan, meldt de Amsterdamse club. Ook James McConnell, Gerald Alders en Steven Berghuis blijven achter in Nederland.
9 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Serdar Gözübüyük leidt de Klassieker Ajax - Feyenoord. De Eredivisiewedstrijd in de Johan Cruijff ArenA staat voor zondag om 14.30 uur op het programma.
9 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan de komende twee wedstrijden niet beschikken over Justin Hubner. De verdediger kreeg zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Ajax (1-3) als invaller een rode kaart voor een harde tackle op Rayane Bounida.
10 uur geleden