PSV klopt RKC (0-1) en wint na vier maanden weer een uitwedstrijd
WAALWIJK (ANP) - PSV mag nog steeds hopen op de eerste landstitel sinds 2018. De Eindhovenaren wonnen de uitwedstrijd tegen RKC Waalwijk moeizaam (0-1) en hebben met nog tien speelronden te gaan een achterstand van 6 punten op koploper Feyenoord. Het was voor PSV in de competitie de eerste zege in een uitwedstrijd sinds begin november, toen Ajax in Amsterdam met 2-1 werd verslagen.
De overwinning op RKC was de tweede opsteker voor PSV dit weekeinde, dat zaterdag de amateurs van Spakenburg lootte voor de halve finale van de KNVB-beker. PSV won dat toernooi vorig jaar en een finale, tegen Feyenoord of Ajax in De Kuip, lijkt opnieuw aanstaande.
PSV wil ook graag weer eens kampioen worden en mag in het restant van de competitie, gezien de achterstand, eigenlijk geen fout meer maken. Tegen RKC vergat het elftal van trainer Ruud van Nistelrooij in de eerste helft afstand te nemen.
Kansen
PSV was veel beter en kreeg de nodige kansen. Etienne Vaessen onderscheidde zich met meerdere goede reddingen. De doelman stopte in de 18e minuut eerst een vrije trap van Patrick van Aanholt en daarna redde hij ook op de rebound van Fábio Silva.
Xavi Simons, die donderdag in de kwartfinale van de beker tegen ADO Den Haag (3-1) werd gespaard, speelde opnieuw een belangrijke rol en was moeilijk af te stoppen voor de RKC'ers. De spelmaker kreeg meerdere tikken te verwerken. Simons was ook dicht bij een doelpunt. Na een half uur schoot hij de bal tegen de lat.
Bakayoko
De verdiende openingstreffer viel voor rust toch nog. Nadat een schot van Simons was geblokt, kon Johan Bakayoko bij de tweede paal de bal binnen schieten. De 19-jarige Belg was bij vijf van de laatste negen PSV-doelpunten in de Eredivisie betrokken (drie doelpunten en twee assists).
Na rust veranderde het spelbeeld en werd RKC zelf ook gevaarlijk. Aanvoerder Michiel Kramer kopte de bal in de 52e minuut maar net naast. Kort daarna moest Luuk de Jong zich bij PSV laten vervangen. De spits, die vrijdag zijn interlandloopbaan beëindigde, liep een blessure op. De Jong kon wel op eigen kracht het veld verlaten.
RKC drong steeds meer aan. Iliass Bel Hassani schoot halverwege de tweede helft naast en ook invaller Florian Jozefzoon kreeg een goede mogelijkheid. De aanvaller schoot vanuit kansrijke positie over.
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.
10 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.
10 uur geledenPAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).
11 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.
12 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.
13 uur geledenCOMO (ANP) - Internazionale kan in de Italiaanse voetbalcompetitie op zijn vroegst zondag de landstitel binnenhalen. Nummer 2 Napoli speelde zaterdag doelpuntloos gelijk bij Como en kan daardoor in punten nog naast Inter komen. Koploper Inter heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Parma genoeg aan een gelijkspel voor de 21e landstitel.
13 uur geleden