PSV klopt RKC (0-1) en wint na vier maanden weer een uitwedstrijd
WAALWIJK (ANP) - PSV mag nog steeds hopen op de eerste landstitel sinds 2018. De Eindhovenaren wonnen de uitwedstrijd tegen RKC Waalwijk moeizaam (0-1) en hebben met nog tien speelronden te gaan een achterstand van 6 punten op koploper Feyenoord. Het was voor PSV in de competitie de eerste zege in een uitwedstrijd sinds begin november, toen Ajax in Amsterdam met 2-1 werd verslagen.
De overwinning op RKC was de tweede opsteker voor PSV dit weekeinde, dat zaterdag de amateurs van Spakenburg lootte voor de halve finale van de KNVB-beker. PSV won dat toernooi vorig jaar en een finale, tegen Feyenoord of Ajax in De Kuip, lijkt opnieuw aanstaande.
PSV wil ook graag weer eens kampioen worden en mag in het restant van de competitie, gezien de achterstand, eigenlijk geen fout meer maken. Tegen RKC vergat het elftal van trainer Ruud van Nistelrooij in de eerste helft afstand te nemen.
Kansen
PSV was veel beter en kreeg de nodige kansen. Etienne Vaessen onderscheidde zich met meerdere goede reddingen. De doelman stopte in de 18e minuut eerst een vrije trap van Patrick van Aanholt en daarna redde hij ook op de rebound van Fábio Silva.
Xavi Simons, die donderdag in de kwartfinale van de beker tegen ADO Den Haag (3-1) werd gespaard, speelde opnieuw een belangrijke rol en was moeilijk af te stoppen voor de RKC'ers. De spelmaker kreeg meerdere tikken te verwerken. Simons was ook dicht bij een doelpunt. Na een half uur schoot hij de bal tegen de lat.
Bakayoko
De verdiende openingstreffer viel voor rust toch nog. Nadat een schot van Simons was geblokt, kon Johan Bakayoko bij de tweede paal de bal binnen schieten. De 19-jarige Belg was bij vijf van de laatste negen PSV-doelpunten in de Eredivisie betrokken (drie doelpunten en twee assists).
Na rust veranderde het spelbeeld en werd RKC zelf ook gevaarlijk. Aanvoerder Michiel Kramer kopte de bal in de 52e minuut maar net naast. Kort daarna moest Luuk de Jong zich bij PSV laten vervangen. De spits, die vrijdag zijn interlandloopbaan beëindigde, liep een blessure op. De Jong kon wel op eigen kracht het veld verlaten.
RKC drong steeds meer aan. Iliass Bel Hassani schoot halverwege de tweede helft naast en ook invaller Florian Jozefzoon kreeg een goede mogelijkheid. De aanvaller schoot vanuit kansrijke positie over.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de allereerste FIFA Women's Champions Cup gewonnen en daarmee ongeveer 2 miljoen euro verdiend, de grootste geldprijs ooit in het vrouwenvoetbal. De winnaar van de Champions League versloeg in het Emirates Stadium van Londen de Braziliaanse club Corinthians met 3-2 na verlenging.
16 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - FC Volendam en Go Ahead Eagles hebben met 1-1 gelijkgespeeld. Beide clubs schoten weinig op met het behaalde punt. Go Ahead blijft veertiende met 22 punten, Volendam vijftiende met 18 punten.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich zondag versterkt met twee spelers. De huidige nummer 3 van de Eredivisie maakte eerst de komst van de Noorse middenvelder Isak Hansen-Aarøen bekend en daarna die van de IJslandse middenvelder Willum Willumsson.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/Belga) - RSC Anderlecht heeft coach Besnik Hasi ontslagen. Dat gebeurde enkele uren nadat de club uit Brussel in Luik met 2-0 had verloren van Standard. Assistent-coach Edward Still wordt tijdelijk naar voren geschoven als vervanger, meldde de clubleiding.
2 uur geledenCREMONA (ANP) - Internazionale heeft ook de uitwedstrijd tegen Cremonese gewonnen. Lautaro Martínez en Piotr Zieliński scoorden voor rust voor de koploper (0-2).
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft punten verspeeld in de Premier League met een gelijkspel bij Tottenham Hotspur. De nummer 2 in de stand leidde na de eerste helft met 2-0, maar de Spurs knokten zich in de tweede helft naar 2-2. City kwam met het behaalde punt in Londen op 47 punten, 6 minder dan koploper Arsenal, dat zaterdag met 4-0 had gewonnen van Leeds United.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oleksandr Zintsjenko maakt het seizoen af bij Ajax. De 29-jarige linksback uit Oekraïne komt over van Arsenal en heeft zich tot juli aan de club uit Amsterdam verbonden.
4 uur geleden