PSV klopt ook Feyenoord (1-2) en slaat in Eredivisie enorm gat
ROTTERDAM (ANP) - PSV heeft aan kop van de Eredivisie een enorme voorsprong genomen. De Eindhovenaren versloegen eerste achtervolger Feyenoord na rust (1-2) en vergrootten de voorsprong tot 10 punten. PSV, dat op jacht is naar de eerste landstitel sinds 2018, weet nu al dat het dit jaar afsluit als lijstaanvoerder.
Het betekende voor PSV de veertiende zege in veertien duels in de Eredivisie. Het record uit het seizoen 1987/1988 komt daarmee steeds dichterbij. PSV, dat onder leiding stond van Guus Hiddink, won toen de eerste zeventien competitiewedstrijden.
De huidige PSV-trainer Peter Bosz verraste door middenvelder Jerdy Schouten op te stellen als centrale verdediger. De trainer van PSV deed dat om van achteruit meer aan voetballen toe te komen. André Ramalho, die die capaciteiten niet heeft en een echte verdediger is, zat op de reservebank. Ismael Saibari nam op het middenveld de plek van Schouten over en werd daarmee beloond voor zijn goede invalbeurt van woensdag in de door PSV met 3-2 gewonnen Champions League-wedstrijd tegen Sevilla.
Uitval Teze
PSV raakte al snel een andere verdediger kwijt. Jordan Teze kwam in de 5e minuut met zijn hoofd hard in aanraking met dat van Feyenoorder Quilindschy Hartman en kon niet verder. Patrick van Aanholt verving hem.
Feyenoord, waar Ramiz Zerrouki en Luka Ivanusec de voorkeur kregen boven Yankuba Minteh en Igor Paixão, lukte het niet PSV de wil op te leggen. De koploper vond eenvoudig de vrije man en kwam daardoor steeds makkelijk onder de druk uit.
Kansenverdeling
Het eerste gevaar kwam van PSV, waar Luuk de Jong de bal in de 19e minuut net niet goed raakte. Kort daarna noteerden ook Johan Bakayoko (schot over) en Ismael Saibari (redding doelman Justin Bijlow) doelpogingen.
De grootste kansen in een tegenvallende eerste helft waren voor Feyenoord. Verdediger Lutsharel Geertruida schoot de bal na ruim een half uur spelen, uit de rebound, onbeheerst naast. Enkele minuten later probeerde de international de bal over Walter Benítez te liften, maar de keeper redde met zijn voet.
Saibari en Boscagli
Geertruida stond in de 65e minuut aan de basis van de openingstreffer van PSV, door de bal op eigen helft te verspelen. Na een goede voorzet van Johan Bakayoko scoorde Ismael Saibari. Drie minuten later kopte verdediger Olivier Boscagli de tweede treffer binnen: 0-2.
Feyenoord richtte zich in de slotfase op en Santiago Giménez maakte in de 81e minuut de aansluitingstreffer. Mats Wieffer miste in blessuretijd van dichtbij een enorme kans op de gelijkmaker.
Meer uit Voetbal
FÈS (ANP) - Nigeria heeft in de eerste wedstrijd van groep C in de Afrika Cup de favorietenrol met moeite waargemaakt. Het elftal van bondscoach Eric Chelle was in de stromende regen in het Marokkaanse Fès met 2-1 te sterk voor Tanzania. Tunesië en Oeganda zijn de andere landen in de groep. Die spelen dinsdagavond tegen elkaar.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Marcel Brands (63) blijft tot medio 2029 algemeen directeur van PSV. Dat heeft de Eindhovense voetbalclub in een persbericht bekendgemaakt. Brands heeft zijn contract met twee jaar verlengd. "Ik voel me fit, heb veel plezier in mijn werk en PSV voelt als mijn club. Samen met het directieteam en alle medewerkers wil ik verder bouwen aan een sterke toekomst", stelt hij.
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid heeft de 19-jarige Endrick tot het einde van het seizoen verhuurd aan Olympique Lyon. Dat melden beide clubs. Met de huur is 1 miljoen euro gemoeid.
2 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB heeft het competitieduel tussen Go Ahead Eagles en sc Heerenveen van zondag 25 januari uitgesteld. Dat gebeurde op verzoek van de club uit Deventer, die enkele dagen daarvoor en daarna moet spelen in de Europa League. De wedstrijd wordt op woensdag 11 februari ingehaald in de Adelaarshorst.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot verwacht spits Alexander Isak "een paar maanden" te moeten missen na zijn enkeloperatie en kuitbeenbreuk. De 26-jarige Zweed liep de blessure op bij een volgens Slot "roekeloze tackle" van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven afgelopen weekend.
10 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Alexander Isak is aan een enkel geopereerd. Tijdens de ingreep bleek dat de spits van Liverpool zaterdag in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur ook een breuk in zijn kuitbeen had opgelopen. Liverpool kan nog niet zeggen hoelang hij uit de roulatie is.
23 uur geledenRIYAD (ANP) - Dankzij David Neres heeft Napoli de Italiaanse Supercup veroverd. De oud-aanvaller van Ajax maakte beide doelpunten in de finale tegen Bologna (2-0) die werd gespeeld in Riyad, de hoofdstad van Saudi-Arabië.
23 uur geleden