Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV klopt ook Feyenoord (1-2) en slaat in Eredivisie enorm gat

PSV klopt ook Feyenoord (1-2) en slaat in Eredivisie enorm gat

ROTTERDAM (ANP) - PSV heeft aan kop van de Eredivisie een enorme voorsprong genomen. De Eindhovenaren versloegen eerste achtervolger Feyenoord na rust (1-2) en vergrootten de voorsprong tot 10 punten. PSV, dat op jacht is naar de eerste landstitel sinds 2018, weet nu al dat het dit jaar afsluit als lijstaanvoerder.

Het betekende voor PSV de veertiende zege in veertien duels in de Eredivisie. Het record uit het seizoen 1987/1988 komt daarmee steeds dichterbij. PSV, dat onder leiding stond van Guus Hiddink, won toen de eerste zeventien competitiewedstrijden.

De huidige PSV-trainer Peter Bosz verraste door middenvelder Jerdy Schouten op te stellen als centrale verdediger. De trainer van PSV deed dat om van achteruit meer aan voetballen toe te komen. André Ramalho, die die capaciteiten niet heeft en een echte verdediger is, zat op de reservebank. Ismael Saibari nam op het middenveld de plek van Schouten over en werd daarmee beloond voor zijn goede invalbeurt van woensdag in de door PSV met 3-2 gewonnen Champions League-wedstrijd tegen Sevilla.

Uitval Teze

PSV raakte al snel een andere verdediger kwijt. Jordan Teze kwam in de 5e minuut met zijn hoofd hard in aanraking met dat van Feyenoorder Quilindschy Hartman en kon niet verder. Patrick van Aanholt verving hem.

Feyenoord, waar Ramiz Zerrouki en Luka Ivanusec de voorkeur kregen boven Yankuba Minteh en Igor Paixão, lukte het niet PSV de wil op te leggen. De koploper vond eenvoudig de vrije man en kwam daardoor steeds makkelijk onder de druk uit.

Kansenverdeling

Het eerste gevaar kwam van PSV, waar Luuk de Jong de bal in de 19e minuut net niet goed raakte. Kort daarna noteerden ook Johan Bakayoko (schot over) en Ismael Saibari (redding doelman Justin Bijlow) doelpogingen.

De grootste kansen in een tegenvallende eerste helft waren voor Feyenoord. Verdediger Lutsharel Geertruida schoot de bal na ruim een half uur spelen, uit de rebound, onbeheerst naast. Enkele minuten later probeerde de international de bal over Walter Benítez te liften, maar de keeper redde met zijn voet.

Saibari en Boscagli

Geertruida stond in de 65e minuut aan de basis van de openingstreffer van PSV, door de bal op eigen helft te verspelen. Na een goede voorzet van Johan Bakayoko scoorde Ismael Saibari. Drie minuten later kopte verdediger Olivier Boscagli de tweede treffer binnen: 0-2.

Feyenoord richtte zich in de slotfase op en Santiago Giménez maakte in de 81e minuut de aansluitingstreffer. Mats Wieffer miste in blessuretijd van dichtbij een enorme kans op de gelijkmaker.

Meer uit Voetbal

Verdediger Luckassen debuteert in selectie van WK-deelnemer Ghana

ACCRA (ANP) - Derrick Luckassen is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Ghana. De verdediger, geboren in Amsterdam, heeft een uitnodiging ontvangen voor de oefenduels van eind deze maand tegen Oostenrijk en Duitsland.

12 minuten geleden
Mbappé kan spelen voor Real tegen ManCity, Bellingham nog niet

MANCHESTER (ANP/AFP) - Aanvaller Kylian Mbappé kan spelen voor Real Madrid in de tweede wedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. Real-coach Álvaro Arbeloa maakte bekend dat Jude Bellingham, die wel is meegereisd naar Manchester, nog niet inzetbaar is. De Spanjaarden verdedigen in Engeland een 3-0-voorsprong.

11 uur geleden
SC Cambuur na zege stap dichter bij promotie naar Eredivisie

HELMOND (ANP) - SC Cambuur is een stap dichter bij promotie naar de Eredivisie. De ploeg van trainer Henk de Jong won met 1-0 bij Helmond Sport en heeft nog maar enkele punten nodig om definitief zeker te zijn van promotie.

11 uur geleden
Timber mist duel van Arsenal met Leverkusen in Champions League

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist dinsdag de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Bayer Leverkusen in de achtste finales van de Champions League. De verdediger viel zaterdag geblesseerd uit tijdens het gewonnen thuisduel met Everton (2-0) in de Premier League.

17 uur geleden
Trainer Guardiola ziet nog kansen voor City in Champions League

MANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola ziet nog kansen voor Manchester City in de Champions League. "In een voetbalwedstrijd kan er van alles gebeuren", zei hij op een persconferentie over de return van dinsdag tegen Real Madrid in de achtste finales. "Laten we eerst proberen om te winnen en dan zien we wel."

18 uur geleden
AC Milan verliest bij Lazio en verzuimt in te lopen op Inter

ROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.

1 dag geleden
Malen scoort opnieuw voor AS Roma maar verliest van Como

COMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.

1 dag geleden