Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV klopt ook Feyenoord (1-2) en slaat in Eredivisie enorm gat

PSV klopt ook Feyenoord (1-2) en slaat in Eredivisie enorm gat

ROTTERDAM (ANP) - PSV heeft aan kop van de Eredivisie een enorme voorsprong genomen. De Eindhovenaren versloegen eerste achtervolger Feyenoord na rust (1-2) en vergrootten de voorsprong tot 10 punten. PSV, dat op jacht is naar de eerste landstitel sinds 2018, weet nu al dat het dit jaar afsluit als lijstaanvoerder.

Het betekende voor PSV de veertiende zege in veertien duels in de Eredivisie. Het record uit het seizoen 1987/1988 komt daarmee steeds dichterbij. PSV, dat onder leiding stond van Guus Hiddink, won toen de eerste zeventien competitiewedstrijden.

De huidige PSV-trainer Peter Bosz verraste door middenvelder Jerdy Schouten op te stellen als centrale verdediger. De trainer van PSV deed dat om van achteruit meer aan voetballen toe te komen. André Ramalho, die die capaciteiten niet heeft en een echte verdediger is, zat op de reservebank. Ismael Saibari nam op het middenveld de plek van Schouten over en werd daarmee beloond voor zijn goede invalbeurt van woensdag in de door PSV met 3-2 gewonnen Champions League-wedstrijd tegen Sevilla.

Uitval Teze

PSV raakte al snel een andere verdediger kwijt. Jordan Teze kwam in de 5e minuut met zijn hoofd hard in aanraking met dat van Feyenoorder Quilindschy Hartman en kon niet verder. Patrick van Aanholt verving hem.

Feyenoord, waar Ramiz Zerrouki en Luka Ivanusec de voorkeur kregen boven Yankuba Minteh en Igor Paixão, lukte het niet PSV de wil op te leggen. De koploper vond eenvoudig de vrije man en kwam daardoor steeds makkelijk onder de druk uit.

Kansenverdeling

Het eerste gevaar kwam van PSV, waar Luuk de Jong de bal in de 19e minuut net niet goed raakte. Kort daarna noteerden ook Johan Bakayoko (schot over) en Ismael Saibari (redding doelman Justin Bijlow) doelpogingen.

De grootste kansen in een tegenvallende eerste helft waren voor Feyenoord. Verdediger Lutsharel Geertruida schoot de bal na ruim een half uur spelen, uit de rebound, onbeheerst naast. Enkele minuten later probeerde de international de bal over Walter Benítez te liften, maar de keeper redde met zijn voet.

Saibari en Boscagli

Geertruida stond in de 65e minuut aan de basis van de openingstreffer van PSV, door de bal op eigen helft te verspelen. Na een goede voorzet van Johan Bakayoko scoorde Ismael Saibari. Drie minuten later kopte verdediger Olivier Boscagli de tweede treffer binnen: 0-2.

Feyenoord richtte zich in de slotfase op en Santiago Giménez maakte in de 81e minuut de aansluitingstreffer. Mats Wieffer miste in blessuretijd van dichtbij een enorme kans op de gelijkmaker.

Meer uit Voetbal

Ajax rekent voorlopig niet op geblesseerde Regeer

AMSTERDAM (ANP) - Youri Regeer komt voorlopig niet in actie voor Ajax. De middenvelder heeft een hamstringblessure opgelopen in het gewonnen thuisduel met Sparta Rotterdam (4-0).

2 uur geleden
Manchester City ziet Arsenal verder uitlopen met gelijkspel

LONDEN (ANP) - Manchester City is er in de Premier League niet in geslaagd de uitwedstrijd tegen het laaggeklasseerde West Ham United te winnen. In Londen werd het 1-1. Koploper Arsenal won eerder op zaterdag van Everton met 2-0 en heeft 9 punten meer dan Manchester City, dat wel een wedstrijd minder speelde.

3 uur geleden
Valverde opnieuw trefzeker voor winnend Real Madrid

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft drie dagen na de zege op Manchester City in de Champions League (3-0) ook in de Spaanse voetbalcompetitie gewonnen. De thuiswedstrijd tegen Elche eindigde in 4-1.

3 uur geleden
Ajax toont strijd en passie met nieuwe coach en verslaat Sparta

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García is met een ruime zege op Sparta Rotterdam (4-0) aan zijn nieuwe functie bij Ajax begonnen. Met de Spaanse opvolger van Fred Grim op de bank speelde de thuisploeg met veel meer passie dan in de meeste duels na de winterstop. Zo won Ajax wat vertrouwen in de aanloop naar de komende wedstrijden tegen Feyenoord en FC Twente.

3 uur geleden
Sc Heerenveen zet met zege op Telstar opmars in Eredivisie voort

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen zet de opmars in de Eredivisie voort. De ploeg van trainer Robin Veldman won in het Abe Lenstra Stadion met 3-0 van Telstar door treffers van Lasse Nordas, Maxence Rivera en Jacob Trenskow.

4 uur geleden
Arsenal verslaat Everton in slotfase, Timber valt uit

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een moeizame zege geboekt op Everton. In het Emirates Stadium in Londen werd het 2-0 dankzij twee doelpunten in de slotfase.

5 uur geleden
NEC bezorgt aanstaand kampioen PSV derde nederlaag

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer deze maand van NEC verloren. Na de nederlaag van 3-2 in Nijmegen in de halve finale van de KNVB-beker, ging het voor de koploper ook mis in de competitie. NEC won in het Philips Stadion in Eindhoven opnieuw met 3-2.

5 uur geleden