PSV klopt Galatasaray en bereikt derde voorronde Champions League
ISTANBUL (ANP) - PSV heeft de derde voorronde van de Champions League bereikt. De Eindhovenaren versloegen woensdag Galatasaray in Istanbul met 2-1. Vorige week won PSV in eigen stadion al met 5-1, waardoor de return in feite een formaliteit was.
Noni Madueke maakte in de 37e minuut het openingsdoelpunt. De jonge Britse aanvaller schoot de bal van buiten het zestienmetergebied via de Braziliaanse verdediger Marcão Teixeira in het doel. Madueke kreeg de bal voor zijn voeten nadat doelman Fernando Muslera de bal weg stompte na een vrije trap van Cody Gakpo.
Aanvoerder Marco van Ginkel schoot, na een uur spelen, op aangeven van Mario Götze fraai de tweede treffer binnen. Mbaye Diagne scoorde in de slotfase tegen. PSV stond toen al met een man minder op het veld na rood (twee keer geel) voor Olivier Boscagli.
PSV speelt in de derde voorronde tegen Celtic of FC Midtjylland. De eerste ontmoeting is op 3 of 4 augustus en de return op 10 augustus.
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - De zegereeks van Sparta Rotterdam is ten einde na een gelijkspel bij Fortuna Sittard. Invaller Yassin Oukili leek de Limburgers in de laatste seconden van de reguliere speeltijd aan een overwinning te helpen voor eigen publiek, maar Spartaan Casper Terho kopte diep in de blessuretijd nog de 2-2 binnen.
6 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft het thuisduel met sc Heerenveen met veel overtuiging gewonnen. Net als vaker dit seizoen creëerde de ploeg van trainer John van den Brom veel kansen. Dit keer leverden die ook doelpunten op: 5-0.
6 uur geledenZWOLLE (ANP) - FC Volendam heeft bij PEC Zwolle de eerste uitzege van dit Eredivisieseizoen geboekt. Aanvaller Brandley Kuwas maakte in de blessuretijd de winnende treffer: 1-2. Daardoor neemt FC Volendam afstand van de laatste twee plekken in de Eredivisie. De nummer 15 heeft nu 5 punten meer dan Telstar en NAC Breda. PEC staat tiende.
6 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Verdediger Sven Botman heeft gescoord in zijn honderdste wedstrijd voor Newcastle United. De 26-jarige Nederlander zette zijn ploeg op voorsprong in de thuiswedstrijd tegen Brentford, dat wel met een 3-2-zege vertrok uit het noorden van Engeland.
6 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de tweede plaats in de Eredivisie overgenomen van Feyenoord. De formatie van trainer Dick Schreuder versloeg in het eigen Goffertstadion Heracles Almelo met 4-1.
11 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft het thuisduel met Real Mallorca zonder problemen gewonnen. Spits Robert Lewandowski bracht de koploper na een half uur op voorsprong na een goede kapbeweging, Lamine Yamal verdubbelde de marge na een uur met een verrassend afstandsschot. Invaller Marc Bernal bracht in de slotfase de eindstand op 3-0. Frenkie de Jong bleef op de bank.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Koploper Arsenal heeft geen fout gemaakt in de thuiswedstrijd tegen Sunderland. De ploeg van Oranje-international Jurriën Timber was in Londen met 3-0 te sterk voor het team van Brian Brobbey en keeper Robin Roefs.
11 uur geleden