PSV klopt amateurs Spakenburg (1-2) en staat weer in bekerfinale
BUNSCHOTEN-SPAKENBURG (ANP) - PSV heeft zich voor het tweede jaar op rij geplaatst voor de finale van het toernooi om de KNVB-beker. De titelhouder was in de halve eindstrijd te sterk voor de amateurs van Spakenburg, die uitkomen in de tweede divisie: 1-2. Sportpark De Westmaat was met 6300 toeschouwers tot de laatste plaats bezet.
Erick Gutiérrez zette PSV pas in de 41e minuut op voorsprong. De Mexicaan scoorde van dichtbij, nadat André Ramalho de bal uit een hoekschop met zijn hoofd had verlengd.
Direct na rust schoot Patrick van Aanholt, op aangeven van Xavi Simons, de tweede treffer binnen voor het elftal van trainer Ruud van Nistelrooij. Spakenburg kwam na een uur spelen terug in de wedstrijd. Linksback Dwayne Green schoot de bal vanaf een meter of 35 schitterend in het doel (1-2).
Finale
PSV miste daarna nog een aantal kansen. Spakenburg werd via Wimilio Vink nog een keer gevaarlijk.
In de finale speelt PSV op zondag 30 april tegen Feyenoord of Ajax.
Meer uit Voetbal
VENLO (ANP) - Marinus Dijkhuizen (54) is vanaf komend seizoen de hoofdtrainer van VVV-Venlo, meldt de club op zijn website. Dijkhuizen komt over van De Graafschap, waar hij de afgelopen anderhalf jaar actief was als trainer. In Venlo heeft hij een contract getekend voor twee seizoenen.
14 minuten geledenLONDEN (ANP/BELGA) - Andrew Robertson zet zijn loopbaan voort bij Tottenham Hotspur. Dat hebben de Spurs gemeld. De 32-jarige verdediger, die met Schotland deelneemt aan het WK, komt transfervrij over van Liverpool. In Londen wordt hij ploeggenoot van Xavi Simons en Micky van de Ven.
44 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Voorzitter Evgeny Levchenko van de Nederlandse spelersvakbond VVCS vindt dat voetballers te weinig ruimte krijgen om zich uit te spreken over politiek en mensenrechtenschendingen. Dat zegt hij in een interview met Vrij Nederland, dat hem sprak met het oog op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Er zijn in het afgelopen seizoen in de Eredivisie ondanks de inzet van de videoscheidsrechter (VAR) 21 foute beslissingen genomen tijdens 306 wedstrijden. Dat heeft manager scheidsrechterszaken Raymond van Meenen vrijdag bekendgemaakt in Zeist. Een jaar eerder ging het om 26 gevallen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hans Jorritsma, voormalig hockeyer, hockeybondscoach en teammanager van het Nederlands voetbalelftal, is donderdag in zijn woonplaats Amsterdam na een periode van ziekte op 77-jarige leeftijd overleden. Dat laat zijn familie vrijdag aan het ANP weten.
5 uur geledenTOLUCA (ANP) - Mexico heeft de voorbereiding op het WK voetbal in eigen land afgesloten met een ruime overwinning op Servië. De ploeg van trainer Javier Aguirre versloeg de Serviërs in het Mexicaanse Toluca met 5-1.
6 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De Mexicaanse autoriteiten hebben bezoekers van het WK voetbal dat over een kleine week begint, gerustgesteld. "We zijn klaar om het WK te organiseren met inachtneming van alle noodzakelijke veiligheidsmaatregelen", zei de Mexicaanse minister van Buitenlandse Zaken Roberto Velasco na een ontmoeting met zijn Duitse ambtsgenoot in Mexico-Stad.
7 uur geleden