PSV klopt amateurs Spakenburg (1-2) en staat weer in bekerfinale
BUNSCHOTEN-SPAKENBURG (ANP) - PSV heeft zich voor het tweede jaar op rij geplaatst voor de finale van het toernooi om de KNVB-beker. De titelhouder was in de halve eindstrijd te sterk voor de amateurs van Spakenburg, die uitkomen in de tweede divisie: 1-2. Sportpark De Westmaat was met 6300 toeschouwers tot de laatste plaats bezet.
Erick Gutiérrez zette PSV pas in de 41e minuut op voorsprong. De Mexicaan scoorde van dichtbij, nadat André Ramalho de bal uit een hoekschop met zijn hoofd had verlengd.
Direct na rust schoot Patrick van Aanholt, op aangeven van Xavi Simons, de tweede treffer binnen voor het elftal van trainer Ruud van Nistelrooij. Spakenburg kwam na een uur spelen terug in de wedstrijd. Linksback Dwayne Green schoot de bal vanaf een meter of 35 schitterend in het doel (1-2).
Finale
PSV miste daarna nog een aantal kansen. Spakenburg werd via Wimilio Vink nog een keer gevaarlijk.
In de finale speelt PSV op zondag 30 april tegen Feyenoord of Ajax.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.
16 minuten geledenARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.
17 minuten geledenZEIST (ANP) - Vivianne Miedema kan niet meedoen in de komende twee WK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands elftal tegen Frankrijk. De spits van Manchester City, die zaterdag nog twee keer scoorde tegen Manchester United, is geblesseerd. Bondscoach Arjan Veurink heeft Kayleigh van Dooren als vervangster opgeroepen, meldt de KNVB.
18 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Leo Sauer komt dit seizoen niet meer in actie voor Feyenoord. Dat vertelde trainer Robin van Persie vrijdag op een persconferentie in De Kuip.
1 uur geledenROME (ANP) - Gennaro Gattuso stopt als bondscoach van het Italiaanse voetbalelftal na het mislopen van het WK voetbal. Dat laat de Italiaanse voetbalbond FIGC weten op de eigen site. Gattuso verloor dinsdag met Italië na strafschoppen van Bosnië en Herzegovina in de finale van de play-offs voor het WK. Het is de derde keer op rij dat viervoudig wereldkampioen Italië het WK misloopt.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong hervat volgende week de groepstraining bij FC Barcelona. Dat vertelde trainer Hansi Flick in een vooruitblik op de topper van zaterdag in de Spaanse voetbalcompetitie bij Atlético Madrid.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC-trainer Dick Schreuder weet nog niet of zijn aanvoerder Tjaronn Chery zaterdag tegen Excelsior speelt. Dat zei de 54-jarige coach in een interview met het clubkanaal. Vanwege de zogenoemde paspoortkwestie was de international van Suriname niet meer speelgerechtigd en mocht daardoor enige tijd niet meetrainen.
2 uur geleden