
PSV klopt amateurs Spakenburg (1-2) en staat weer in bekerfinale
BUNSCHOTEN-SPAKENBURG (ANP) - PSV heeft zich voor het tweede jaar op rij geplaatst voor de finale van het toernooi om de KNVB-beker. De titelhouder was in de halve eindstrijd te sterk voor de amateurs van Spakenburg, die uitkomen in de tweede divisie: 1-2. Sportpark De Westmaat was met 6300 toeschouwers tot de laatste plaats bezet.
Erick Gutiérrez zette PSV pas in de 41e minuut op voorsprong. De Mexicaan scoorde van dichtbij, nadat André Ramalho de bal uit een hoekschop met zijn hoofd had verlengd.
Direct na rust schoot Patrick van Aanholt, op aangeven van Xavi Simons, de tweede treffer binnen voor het elftal van trainer Ruud van Nistelrooij. Spakenburg kwam na een uur spelen terug in de wedstrijd. Linksback Dwayne Green schoot de bal vanaf een meter of 35 schitterend in het doel (1-2).
Finale
PSV miste daarna nog een aantal kansen. Spakenburg werd via Wimilio Vink nog een keer gevaarlijk.
In de finale speelt PSV op zondag 30 april tegen Feyenoord of Ajax.
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - De KNVB wil pas na "zorgvuldige bestudering en analyse" een reactie geven op de toelichting van het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden op de uitspraak in een hoger beroep dat Vitesse had aangespannen tegen het besluit van de voetbalbond de proflicentie af te nemen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis hoopt de uitwedstrijd van zondag tegen PSV te halen. De rechtervleugelaanvaller van Ajax miste dinsdag de confrontatie met Internazionale (0-2) in de Champions League vanwege spierklachten.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is de Champions League begonnen met een nederlaag. Internazionale versloeg de Amsterdammers in de Johan Cruijff ArenA met 2-0. Een dag eerder verloor ook PSV, de andere Nederlandse deelnemer, de eerste wedstrijd in het hoofdtoernooi.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft ook zijn vijfde wedstrijd in de Eredivisie dit seizoen gewonnen. De ploeg van trainer Robin van Persie versloeg in De Kuip Fortuna Sittard met 2-0 dankzij treffers van Ayase Ueda en Aymen Sliti. Het was een duel uit de derde speelronde dat nog moest worden ingehaald.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oliver Edvardsen heeft woensdag een basisplaats in de thuiswedstrijd van Ajax tegen Internazionale in de Champions League. De Noorse buitenspeler neemt de plaats in van de geblesseerde Steven Berghuis. Edvardsen krijgt de voorkeur boven Raúl Moro.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint in de competitiewedstrijd tegen Fortuna Sittard voor het eerst met Jaden Slory in de startopstelling. De 20-jarige aanvaller is de vervanger van Anis Hadj Moussa, die één duel moet toekijken na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. Slory, die al drie keer inviel, vormt de aanval met Ayase Ueda en Leo Sauer.
19 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-coach Peter Bosz kan vier tot zes weken niet beschikken over Myron Boadu en Kiliann Sildillia. De spits en verdediger kampen allebei met een bovenbeenblessure. Boadu liep die afgelopen dinsdag op in het met 3-1-verloren duel met Union in de Champions League. Sildillia raakte afgelopen zaterdag geblesseerd in de wedstrijd tegen NEC Nijmegen.
21 uur geleden