PSV klimt dankzij zege op Excelsior (4-0) naar tweede plek
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Eredivisie de tweede plaats overgenomen van Ajax. De Eindhovenaren wonnen met 4-0 van Excelsior en hebben nu 3 punten meer dan de concurrent uit Amsterdam, die zondag tegen Fortuna Sittard speelt. Koploper Feyenoord, dat RKC Waalwijk ontvangt, heeft nu 5 punten meer dan PSV.
Luuk de Jong opende in de 12e minuut, na goed voorbereidend werk van Patrick van Aanholt, de score: 1-0. Voor de aanvoerder betekende het zijn negende treffer dit seizoen in de competitie.
Pas diep in de tweede helft nam een tegenvallend voetballend PSV afstand. Xavi Simons kopte in de 78e minuut raak. Daarna scoorden ook Fábio Silva en Erick Gutiérrez nog.
Excelsior, dat verdediger Sven Nieuwpoort al snel geblesseerd zag uitvallen, staat op de zestiende plek. De voorsprong op de onderste twee clubs FC Groningen en SC Cambuur is wel aardig groot.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - FC Volendam heeft in de achtste finales van het toernooi om de KNVB-beker voor een verrassing gezorgd. De Noord-Hollanders waren op Het Kasteel te sterk voor Sparta Rotterdam: 1-2.
2 uur geledenCOMO (ANP) - AC Milan heeft de achterstand op koploper Internazionale in de Italiaanse voetbalcompetitie weer tot 3 punten verkleind. Het elftal van trainer Massimiliano Allegri won na een achterstand bij Como: 1-3. Milan speelde de twee vorige competitieduels gelijk, tegen Genoa (1-1) en Fiorentina (1-1).
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De Friezen wonnen in het Abe Lenstra Stadion met 3-1 van RKC Waalwijk, de huidige nummer 10 uit de eerste divisie. Vorig seizoen verloor Heerenveen in de achtste finales van de amateurs van Quick Boys.
4 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA is in de ogen van voormalig UEFA-voorzitter Michel Platini de voorbije jaren "meer een autocraat geworden". Dat zegt de Fransman in een interview met de Britse krant The Guardian.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur kan naar verwachting zeven weken niet beschikken over Richarlison. De Braziliaanse spits heeft een hamstringblessure, zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie.
6 uur geledenISTANBUL (ANP/BELGA) - De Nederlandse voetballer Jayden Oosterwolde en zijn Turkse teamgenoot Mert Hakan Yandas zijn in Turkije veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van zestien maanden. De spelers van Fenerbahçe krijgen de straf voor het slaan en verwonden van de stadiondirecteur van Galatasaray.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - John Heitinga gaat twee maanden na zijn ontslag bij Ajax aan de slag als assistent-trainer van Tottenham Hotspur. De oud-international van Oranje gaat zich in de staf van hoofdtrainer Thomas Frank op het trainingsveld onder meer bezighouden met de verdedigers.
9 uur geleden