PSV klimt dankzij zege op Excelsior (4-0) naar tweede plek
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Eredivisie de tweede plaats overgenomen van Ajax. De Eindhovenaren wonnen met 4-0 van Excelsior en hebben nu 3 punten meer dan de concurrent uit Amsterdam, die zondag tegen Fortuna Sittard speelt. Koploper Feyenoord, dat RKC Waalwijk ontvangt, heeft nu 5 punten meer dan PSV.
Luuk de Jong opende in de 12e minuut, na goed voorbereidend werk van Patrick van Aanholt, de score: 1-0. Voor de aanvoerder betekende het zijn negende treffer dit seizoen in de competitie.
Pas diep in de tweede helft nam een tegenvallend voetballend PSV afstand. Xavi Simons kopte in de 78e minuut raak. Daarna scoorden ook Fábio Silva en Erick Gutiérrez nog.
Excelsior, dat verdediger Sven Nieuwpoort al snel geblesseerd zag uitvallen, staat op de zestiende plek. De voorsprong op de onderste twee clubs FC Groningen en SC Cambuur is wel aardig groot.
Meer uit Voetbal
VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.
3 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft voor de tiende keer de Coppa Italia gewonnen. De club uit Milaan, die ook al landskampioen is geworden, was in de finale in Rome met 2-0 te sterk voor Lazio. Denzel Dumfries was goed voor een assist.
3 uur geledenLENS (ANP) - Paris Saint-Germain is voor de vijfde keer op rij kampioen van Frankrijk geworden. De ploeg van trainer Luis Enrique won de topper tegen RC Lens met 2-0 en kan in de laatste speelronde niet meer worden ingehaald.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City houdt de druk op koploper Arsenal in de Engelse titelstrijd. De ploeg van trainer Pep Guardiola won in eigen huis met 3-0 van Crystal Palace.
4 uur geledenALMERE (ANP) - Willem II heeft de eerste wedstrijd in de halve finale van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen van Almere City. In Almere won de ploeg van trainer John Stegeman met 1-0 door een treffer van Samuel Bamba.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tjaronn Chery (NEC), Mika Godts (Ajax), Ismael Saibari (PSV), Joey Veerman (PSV) en Jacob Trenskow (sc Heerenveen) maken kans om te worden verkozen tot Speler van het Jaar van de Eredivisie. Saibari behoorde ook vorig jaar tot de genomineerden, maar zag de titel toen naar Sem Steijn (destijds FC Twente) gaan.
12 uur geledenPAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.
1 dag geleden