PSV kleineert AZ (0-4) en gaat winterstop in met enorme voorsprong
ALKMAAR (ANP) - PSV gaat de winterstop in met een enorme voorsprong op de concurrentie. Ook AZ kon de Eindhovenaren niet het eerste puntenverlies van dit seizoen bezorgen. PSV leidde in Alkmaar na ruim een kwartier spelen al met drie treffers verschil en scoorde na rust nog een keertje: 0-4. Supporters van AZ schreeuwden om het vertrek van trainer Pascal Jansen.
Feyenoord is de enige ploeg die PSV nog enigszins in zicht heeft. Na zestien speelronden is de achterstand van de regerend kampioen op de koploper 10 punten. FC Twente heeft al 14 punten minder, AZ 15 en Ajax 23.
Deelname aan het hoofdtoernooi van de Champions League lijkt daarmee al zeker voor PSV. Komend seizoen doen daar twee Nederlandse clubs aan mee en de nummer 3 speelt in de kwalificatie. Wie PSV tegen AZ zag voetballen, kan zich niet voorstellen dat het elftal van trainer Peter Bosz na de winterstop meer dan drie misstappen begaat en de eerste landstitel sinds 2018 nog laat lopen.
Pijnlijk
AZ had zich heel wat voorgesteld van de ontmoeting met de koploper. Het was voor het thuispubliek pijnlijk om te zien hoe groot het klasseverschil was. Het duel had wat weg van een trainingspotje, zeker in de beginfase. PSV combineerde keer op keer eenvoudig door de defensie van AZ.
Malik Tillman zorgde in de 3e minuut, met een schot dat net naast ging, voor het eerste gevaar. Kort daarna was het wel raak. Verdediger David Møller Wolfe ging in de fout door de bal terug te spelen op Hobie Verhulst. De keeper tikte Tillman aan, waarna Luuk de Jong de strafschop benutte.
In de 11e minuut zorgde Ismael Saibari na een vlotte combinatie via Luuk de Jong voor de tweede treffer en de mee opgekomen linksback Sergiño Dest maakte in de 16e minuut, via de binnenkant van de paal, de 3-0.
Drie wissels
Jansen greep nog voor rust in door met publiekslieveling Dani de Wit, Kenzo Goudmijn en Ibrahim Sadiq drie wissels door te voeren. Het spelbeeld veranderde niet. PSV hoefde niet zo nodig meer en scoorde in de tweede helft alleen via De Jong nog een keertje.
Met zestien zeges op rij is PSV nog één overwinning af van het record uit het seizoen 1987/1988. De Brabanders, die toen de Europa Cup 1, de landstitel en de nationale beker binnenhaalden, wonnen toen onder leiding van trainer Guus Hiddink de eerste zeventien competitiewedstrijden.
Meer uit Voetbal
MEXICO-STAD (ANP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vindt het geen probleem als Iran de drie groepswedstrijden op het WK in haar land speelt. Ze reageerde op het verzoek dat Iran bij de wereldvoetbalbond FIFA heeft ingediend. Voorzitter Mehdi Taj van de Iraanse voetbalbond heeft de FIFA gevraagd de groepsduels naar Mexico te verplaatsen omdat zijn land in oorlog is met de Verenigde Staten en Israël.
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Dave Kwakman komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Volendam. De middenvelder heeft zaterdag een knieblessure opgelopen in een thuisduel met Fortuna Sittard. FC Volendam huurt hem sinds de winterstop van AZ.
3 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA is voorlopig niet van plan om de wedstrijden van Iran op het WK te verplaatsen naar Mexico. "We hebben regelmatig contact met alle deelnemende landen, waaronder Iran, om de planning voor het WK te bespreken", laat een woordvoerder van de wereldvoetbalbond weten. "FIFA kijkt ernaar uit dat alle deelnemende teams volgens het op 6 december aangekondigde wedstrijdschema zullen spelen."
4 uur geledenBARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick verlengt binnenkort zijn contract bij FC Barcelona. "Dat willen wij en dat wil hij", vertelde de herkozen voorzitter Joan Laporta bij radiozender RAC1.
5 uur geledenACCRA (ANP) - Derrick Luckassen is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Ghana. De verdediger, geboren in Amsterdam, heeft een uitnodiging ontvangen voor de oefenduels van eind deze maand tegen Oostenrijk en Duitsland.
8 uur geledenMANCHESTER (ANP/AFP) - Aanvaller Kylian Mbappé kan spelen voor Real Madrid in de tweede wedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. Real-coach Álvaro Arbeloa maakte bekend dat Jude Bellingham, die wel is meegereisd naar Manchester, nog niet inzetbaar is. De Spanjaarden verdedigen in Engeland een 3-0-voorsprong.
19 uur geledenHELMOND (ANP) - SC Cambuur is een stap dichter bij promotie naar de Eredivisie. De ploeg van trainer Henk de Jong won met 1-0 bij Helmond Sport en heeft nog maar enkele punten nodig om definitief zeker te zijn van promotie.
19 uur geleden