Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV kent weinig geheimen voor Leverkusen-trainer Hjulmand

PSV kent weinig geheimen voor Leverkusen-trainer Hjulmand

LEVERKUSEN (ANP/DPA) - Bayer Leverkusen-trainer Kasper Hjulmand denkt te weten wat hij woensdagavond in het Champions League-duel met PSV kan verwachten. Met Malik Tillman heeft de Deense coach een speler in zijn selectie, die het afgelopen seizoen nog in Eindhoven actief was. "Dat helpt natuurlijk", zei Hjulmand tijdens de persconferentie in Leverkusen. "Maar ik ken Peter Bosz en zijn voetbalfilosofie ook."

"Het is een trainer die zeer offensief is ingesteld", vertelde Hjulmand, die die mening ongetwijfeld bevestigd zag door Tillman. De Amerikaan voetbalde twee jaar onder Bosz en groeide in Eindhoven uit tot een spelbepalende middenvelder. In Leverkusen kon Tillman zich tot nu toe niet onderscheiden. De club kende een slechte seizoensstart, die trainer Erik ten Hag zijn baan kostte. "Malik is bezig zich aan te passen en zijn kwaliteiten te laten zien. Hij is een goede en interessante speler", aldus Hjulmand.

Bayer begint het duel (21.00 uur) zonder spits Patrik Schick. De 29-jarige Tsjech liep zaterdag in het uitduel met Sankt Pauli (1-2) een blessure in zijn linkerdij op en is enkele weken niet beschikbaar. Ook aanvoerder Robert Andrich viel uit, maar hij kon dinsdag de laatste training wel gewoon afwerken. Aanvaller Nathan Tella ontbreekt al langer met een knieblessure.

Nederlaag

Een kandidaat om Schick te vervangen is de 19-jarige Christian Kofane, die deze zomer overkwam van het Spaanse Albacete. Hjulmand gaf zijn opstelling nog niet prijs. De Nederlander Mark Flekken is normaal gesproken de doelman bij de club waar ook Ernest Poku onder contract staat. De oud-AZ'er maakte zaterdag de winnende treffer.

PSV begon de Champions League met een nederlaag (1-3) thuis tegen het Belgische Union. Leverkusen speelde gelijk bij FC Kopenhagen (2-2).

Meer uit Voetbal

Ajax lijdt kansloze nederlaag tegen Olympique Marseille

MARSEILLE (ANP) - Ajax heeft in de huidige vorm voorlopig niets te zoeken in de Champions League. De ploeg van trainer John Heitinga ging kansloos onderuit in de uitwedstrijd tegen Olympique Marseille (4-0). De thuisploeg leidde na 26 minuten met 3-0, met dank aan twee treffers van oud-Feyenoorder Igor Paixão, die ook aan de basis stond van de vierde treffer van zijn nieuwe ploeg.

2 uur geleden
Hattrick Mbappé bij ruime zege Real Madrid in Kazachstan

ALMA-ATA (ANP) - Real Madrid heeft het Champions League-duel tegen Kairat Almaty eenvoudig gewonnen. De ploeg van trainer Xabi Alonso was in Kazachstan met 5-0 te sterk. Kylian Mbappé maakte de eerste drie doelpunten van de Spanjaarden.

4 uur geleden
Ajax begint met herstelde Baas aan uitduel met Marseille

MARSEILLE (ANP) - Youri Baas begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen Olympique Marseille in de Champions League. De verdediger is hersteld van een knieblessure en krijgt weer de voorkeur boven Josip Sutalo, die op de bank zit als het duel om 21.00 uur van start gaat in Stade Vélodrome.

5 uur geleden
Wereldvoetbalbond FIFA beboet Servië voor wangedrag fans

ZÜRICH (ANP) - Servië moet boeten voor het gedrag van de fans tijdens het duel met Engeland in de kwalificaties voor het WK voetbal. Wereldvoetbalbond FIFA heeft de Servische voetbalbond een boete van 85.000 euro opgelegd, terwijl Servië bij de eerstvolgende thuiswedstrijd niet de volledige capaciteit van het stadion mag gebruiken.

11 uur geleden
Sloop San Siro nabij na verkoop stadion aan Inter en AC Milan

MILAAN (ANP/AFP) - Niets lijkt de sloop van het beroemde San Siro-stadion in Milaan nog in de weg te staan. Het stadsbestuur heeft in de nacht van maandag op dinsdag de verkoop van het voetbalstadion aan de bespelers Internazionale en AC Milan goedgekeurd. Beide clubs dreigden de stad te verlaten als de deal niet zou worden goedgekeurd.

15 uur geleden
Ajax-coach Heitinga verwacht zware wedstrijd in Marseille

MARSEILLE (ANP) - Ajax-coach John Heitinga heeft zijn ploeg voorbereid op een zware wedstrijd bij Olympique Marseille. "Marseille heeft een sterke ploeg, heel fysiek, maar ook een goede trainer. Ze voetballen goed van achteruit, ik ben benieuwd hoe we ons daartegen gaan wapenen", keek hij in Marseille vooruit bij Ziggo Sport.

1 dag geleden
Ajax leed vorig seizoen ruim 37 miljoen euro verlies

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft over vorig seizoen (2024/2025) een nettoverlies van 37,3 miljoen euro geleden. Dat resultaat komt voornamelijk door een verlies van 31,0 miljoen euro bij de transfers.

1 dag geleden