Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV kent de kracht van Granada

PSV kent de kracht van Granada

GRANADA (ANP) - PSV kent de kracht van Granada maar al te goed. Op 22 oktober ging de ploeg van trainer Roger Schmidt in de eerste groepswedstrijd van de Europa League thuis onderuit tegen de Spaanse club (1-2). Donderdag is de Eindhovense ploeg gebrand op revanche tegen de koploper in poule E.

"We speelden een goede eerste helft en werden geklopt door een standaardsituatie en een aantal slimme acties", blikte aanvoerder Denzel Dumfries terug op het eerste duel. "We weten nu hoe slim en agressief ze kunnen zijn en daar moeten we op voorbereid zijn."

Dumfries onderkende het belang voor PSV van het duel in Granada. "Je stelt bepaalde doelen voorafgaand aan het seizoen en één daarvan is om na de winter actief te zijn in de Europa League. Dat willen we behalen en daarvoor is het zeer belangrijk om te winnen."

Granada heeft aan een gelijkspel genoeg om na vijf speelronden al zeker te zijn van de volgende ronde. Voor nummer 2 PSV telt feitelijk alleen de winst, anders is de kans groot dat nummer 3 PAOK de Eindhovense club passeert op de ranglijst. De Griekse ploeg speelt donderdagavond tegen de zwakke hekkensluiter Omonia Nicosia.

Kritiek Schmidt

Schmidt liet, vanwege het belang van het duel in Granada, bijna zijn gehele basisploeg zondag tegen Sparta Rotterdam (1-0) op de bank. Toen het lang 0-0 bleef, kwamen enkele bepalende spelers alsnog in actie. Schmidt kreeg na afloop de nodige kritiek voor zijn tactische keuze.

"Het maakt me niet uit wat mensen ervan vinden", liet de Duitse coach weten. "Het is een zeer speciale tijd, die veel vraagt van mijn spelers. Ik weet precies hoe fit mijn spelers zijn en ik moet goed over ze waken dat ze niet geblesseerd raken. We willen op alle fronten meedoen en het is onmogelijk om elke wedstrijd met dezelfde elf te spelen."

Dumfries viel zijn trainer bij. "Het is een moeilijk seizoen, waarin we veel wedstrijden snel achter elkaar spelen. Het was het juiste moment om extra rust te pakken en beter te herstellen."

Mohamed Ihattaren is in Spanje weer van de partij. De middenvelder ontbrak in de laatste twee duels, omdat hij vermoeid was. Ook aanvaller Joël Piroe is terug in de groep. Middenvelder Mauro Júnior (niet fit) ontbreekt.

Meer uit Voetbal

Ajax verspeelt voorsprong en punten tegen sc Heerenveen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een stroef optreden tegen sc Heerenveen afgesloten met puntenverlies (2-2). De club verspeelde een voorsprong van 2-0 in de Johan Cruijff ArenA, het stadion dat deze week de dertigste verjaardag viert.

1 uur geleden
Arsenal verslaat Manchester City in strijd om Community Shield

CARDIFF (ANP) - Arsenal heeft Manchester City zondag verslagen in de strijd om de Community Shield, de Engelse supercup. De landskampioen was in het Principality Stadium in Cardiff met 3-0 te sterk voor de winnaar van de FA Cup.

1 uur geleden
Van Bronckhorst bezorgd over continuïteit in spel Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Giovanni van Bronckhorst maakt zich zorgen over het feit dat Feyenoord niet negentig minuten het eigen spel weet te spelen. "We moeten hiervan leren en met een frisse blik vooruitkijken", zei Van Bronckhorst tegen ESPN na een 2-2 gelijkspel tegen Go Ahead Eagles. Feyenoord gaat zondag op bezoek bij Cambuur.

2 uur geleden
FC Twente verslaat PEC Zwolle en heeft eerste punten binnen

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft thuis tegen PEC Zwolle de eerste overwinning van het seizoen geboekt. De ploeg van trainer John van den Brom won met 3-1 en maakte in de tweede helft het verschil.

3 uur geleden
Feyenoord verspeelt in thuisduel met Go Ahead Eagles twee punten

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de eerste thuiswedstrijd van het seizoen met 2-2 gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. Het elftal van trainer Giovanni van Bronckhorst verspeelde in een volle Kuip een voorsprong van 2-0. Feyenoord leed daarmee voor het eerst dit seizoen puntenverlies na de benauwde zege van vorige week uit bij Sparta.

3 uur geleden
Middenvelder Veerman van PSV naar het Duitse Borussia Dortmund

EINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman (27) gaat van PSV naar Borussia Dortmund. Met de overgang van de middenvelder is een bedrag van 22 miljoen euro gemoeid. De hoogte van de transfersom lag vast in een clausule.

5 uur geleden
FC Groningen boekt ruime zege bij ADO Den Haag

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft de eerste thuiswedstrijd dit Eredivisieseizoen niet kunnen bekronen met een overwinning. De ploeg van de Duitse trainer Robin Peter ging voor eigen publiek met 1-4 onderuit tegen FC Groningen.

5 uur geleden