PSV kent de kracht van Granada
GRANADA (ANP) - PSV kent de kracht van Granada maar al te goed. Op 22 oktober ging de ploeg van trainer Roger Schmidt in de eerste groepswedstrijd van de Europa League thuis onderuit tegen de Spaanse club (1-2). Donderdag is de Eindhovense ploeg gebrand op revanche tegen de koploper in poule E.
"We speelden een goede eerste helft en werden geklopt door een standaardsituatie en een aantal slimme acties", blikte aanvoerder Denzel Dumfries terug op het eerste duel. "We weten nu hoe slim en agressief ze kunnen zijn en daar moeten we op voorbereid zijn."
Dumfries onderkende het belang voor PSV van het duel in Granada. "Je stelt bepaalde doelen voorafgaand aan het seizoen en één daarvan is om na de winter actief te zijn in de Europa League. Dat willen we behalen en daarvoor is het zeer belangrijk om te winnen."
Granada heeft aan een gelijkspel genoeg om na vijf speelronden al zeker te zijn van de volgende ronde. Voor nummer 2 PSV telt feitelijk alleen de winst, anders is de kans groot dat nummer 3 PAOK de Eindhovense club passeert op de ranglijst. De Griekse ploeg speelt donderdagavond tegen de zwakke hekkensluiter Omonia Nicosia.
Kritiek Schmidt
Schmidt liet, vanwege het belang van het duel in Granada, bijna zijn gehele basisploeg zondag tegen Sparta Rotterdam (1-0) op de bank. Toen het lang 0-0 bleef, kwamen enkele bepalende spelers alsnog in actie. Schmidt kreeg na afloop de nodige kritiek voor zijn tactische keuze.
"Het maakt me niet uit wat mensen ervan vinden", liet de Duitse coach weten. "Het is een zeer speciale tijd, die veel vraagt van mijn spelers. Ik weet precies hoe fit mijn spelers zijn en ik moet goed over ze waken dat ze niet geblesseerd raken. We willen op alle fronten meedoen en het is onmogelijk om elke wedstrijd met dezelfde elf te spelen."
Dumfries viel zijn trainer bij. "Het is een moeilijk seizoen, waarin we veel wedstrijden snel achter elkaar spelen. Het was het juiste moment om extra rust te pakken en beter te herstellen."
Mohamed Ihattaren is in Spanje weer van de partij. De middenvelder ontbrak in de laatste twee duels, omdat hij vermoeid was. Ook aanvaller Joël Piroe is terug in de groep. Middenvelder Mauro Júnior (niet fit) ontbreekt.
Meer uit Voetbal
PALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.
26 minuten geledenCORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.
2 uur geledenCORK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben directe kwalificatie voor het WK van volgend jaar niet meer in eigen hand na een 3-2-nederlaag bij Ierland. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink speelde in het regenachtige en winderige Cork een matige wedstrijd, maar had op basis van de kansenverhouding wel moeten winnen. Drie Ierse mogelijkheden leverden wel allemaal een treffer op.
3 uur geledenGDAŃSK (ANP) - De Franse voetbalsters hebben in de WK-kwalificatiepoule van Oranje met 2-0 gewonnen van Polen. Daardoor nemen de Fransen in ieder geval tijdelijk de koppositie over van de Nederlandse vrouwen, die zich daardoor ook pas op zijn vroegst dinsdag kunnen plaatsen voor het WK.
5 uur geledenORANGEBURG (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben tijdens een training van ruim een uur kennisgemaakt met de weersomstandigheden in de Verenigde Staten. Ze oefenden in de brandende zon op het trainingscomplex van New York City FC in Orangeburg, waar de temperatuur opliep tot boven de 30 graden.
6 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - Lamine Yamal is verkozen tot beste speler van de Spaanse competitie afgelopen seizoen. Het 18-jarige toptalent van FC Barcelona miste veel duels door een liesblessure, maar was in 28 competitiewedstrijden alsnog goed voor zestien treffers. Daarmee was hij de clubtopscorer van de Catalanen op weg naar prolongatie van de landstitel.
7 uur geledenZÜRICH (ANP/DPA) - Voetbalclubs krijgen van wereldvoetbalbond FIFA minstens 5000 dollar (ruim 4300 euro) per dag dat zij een speler afstaan aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het precieze bedrag komt na het toernooi vast te staan en hangt af van onder meer de speeltijd die spelers krijgen.
7 uur geleden