Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV kent de kracht van Granada

PSV kent de kracht van Granada

GRANADA (ANP) - PSV kent de kracht van Granada maar al te goed. Op 22 oktober ging de ploeg van trainer Roger Schmidt in de eerste groepswedstrijd van de Europa League thuis onderuit tegen de Spaanse club (1-2). Donderdag is de Eindhovense ploeg gebrand op revanche tegen de koploper in poule E.

"We speelden een goede eerste helft en werden geklopt door een standaardsituatie en een aantal slimme acties", blikte aanvoerder Denzel Dumfries terug op het eerste duel. "We weten nu hoe slim en agressief ze kunnen zijn en daar moeten we op voorbereid zijn."

Dumfries onderkende het belang voor PSV van het duel in Granada. "Je stelt bepaalde doelen voorafgaand aan het seizoen en één daarvan is om na de winter actief te zijn in de Europa League. Dat willen we behalen en daarvoor is het zeer belangrijk om te winnen."

Granada heeft aan een gelijkspel genoeg om na vijf speelronden al zeker te zijn van de volgende ronde. Voor nummer 2 PSV telt feitelijk alleen de winst, anders is de kans groot dat nummer 3 PAOK de Eindhovense club passeert op de ranglijst. De Griekse ploeg speelt donderdagavond tegen de zwakke hekkensluiter Omonia Nicosia.

Kritiek Schmidt

Schmidt liet, vanwege het belang van het duel in Granada, bijna zijn gehele basisploeg zondag tegen Sparta Rotterdam (1-0) op de bank. Toen het lang 0-0 bleef, kwamen enkele bepalende spelers alsnog in actie. Schmidt kreeg na afloop de nodige kritiek voor zijn tactische keuze.

"Het maakt me niet uit wat mensen ervan vinden", liet de Duitse coach weten. "Het is een zeer speciale tijd, die veel vraagt van mijn spelers. Ik weet precies hoe fit mijn spelers zijn en ik moet goed over ze waken dat ze niet geblesseerd raken. We willen op alle fronten meedoen en het is onmogelijk om elke wedstrijd met dezelfde elf te spelen."

Dumfries viel zijn trainer bij. "Het is een moeilijk seizoen, waarin we veel wedstrijden snel achter elkaar spelen. Het was het juiste moment om extra rust te pakken en beter te herstellen."

Mohamed Ihattaren is in Spanje weer van de partij. De middenvelder ontbrak in de laatste twee duels, omdat hij vermoeid was. Ook aanvaller Joël Piroe is terug in de groep. Middenvelder Mauro Júnior (niet fit) ontbreekt.

Meer uit Voetbal

Chelsea-doelman Martínez breekt kaak bij botsing

LONDEN (ANP) - Chelsea-doelman Emiliano Martínez heeft zaterdag in het Premier League-duel met Everton (0-2) een gebroken kaak opgelopen, meldt zijn club zondag. Dat gebeurde in de tweede helft van de gewonnen uitwedstrijd bij een botsing met Everton-verdediger Jarrad Branthwaite. De 34-jarige Argentijn werd acht minuten behandeld op het veld en vervolgens weggedragen op een brancard.

43 minuten geleden
Feyenoord verslaat Telstar in spectaculair duel: 3-4

VELSEN (ANP) - Feyenoord heeft zijn goede serie voortgezet met een overwinning op Telstar. De formatie van trainer Giovanni van Bronckhorst won na een zeer vermakelijke wedstrijd met 4-3 in Velsen.

15 uur geleden
Koploper FC Barcelona boekt ruime zege bij Real Betis

SEVILLA (ANP) - FC Barcelona heeft ook zijn negende wedstrijd in La Liga gewonnen. De koploper van Spanje was in Sevilla met 5-2 te sterk voor nummer 3 Real Betis.

16 uur geleden
RB Leipzig gaat na zege op PSV hard onderuit bij Bayern München

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft voor eigen publiek met grote cijfers gewonnen van RB Leipzig: 6-1. Luis Díaz was belangrijk voor de thuisploeg met een hattrick. Leipzig won dinsdag nog met 1-0 van PSV in de Champions League.

16 uur geleden
Koploper Internazionale herpakt zich met zege bij Bologna

BOLOGNA (ANP) - Internazionale heeft zich herpakt na de thuisnederlaag in de Champions League tegen Club Brugge (3-4). De koploper van de Serie A won het uitduel met Bologna met 3-1.

16 uur geleden
PSG laat langs Strasbourg in aanloop naar CL-duel met Barcelona

STRAATSBURG (ANP) - Tussen de Champions League-wedstrijden tegen Manchester City en FC Barcelona door heeft Paris Saint-Germain een zwaarbevochten 3-1-zege geboekt bij RC Strasbourg. Na een vroege achterstand maakte PSG drie treffers in de slotfase.

17 uur geleden
PSV-trainer Bosz maakt zich na nederlaag tegen ADO 'geen zorgen'

DEN HAAG (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz kent in aanloop naar de Champions League-wedstrijd van komende week tegen FC Porto geen zorgen over zijn ploeg. Dat zei de 62-jarige coach na de 2-1-nederlaag in de Eredivisie bij ADO Den Haag, voor de camera van ESPN.

17 uur geleden